Jump to content

Cezary_58669

Użytkownicy
 • Content Count

  414
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

59 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1154 profile views
 1. Jest coraz większy wybór tych akcesorii a i cenowo coraz bardziej dostepne. Można również we własnym zakresie coś ciekawego pokombinować..
 2. Miałem na myśli to, że jeszcze w trakcie projektowania, budowy i urządzania/remontu, możemy wcześniej zadbać o lepsze warunki akustyczne, stosując konkretne rozwiązania w tym kierunku. Chociażby zamiast modnej gładzi tynkowej można użyć chociaż częściowo paneli wygłuszających, zamiast paneli podłogowych, wykładziny dywanowe itd. Dla mnie natomiast goły pokój to taki, gdzie hula echo i jakbyś nie postawił głośników, to i tak bedzie do d..y.. Z resztą sie zgadzam, chodzi tylko o (inny) sposób indywidualnej interpretacji podstawowych zasad..
 3. Oba kierunki mają swoje zalety i wady. Jakby do 'nieprawidłowego'' dodać nasycenie i barwę średnicy, to byłoby to dopełnieniem końcowego efektu. Dla mnie nie do przyjęcia są wady kierunku z bogatą średnicą. Ta recenzja jest najbliższa prawdy, gdzie autor w delikatny sposób, ale jednak ujawnił pewne minusy.. [Hidden Content]
 4. Lepsze są Aucharmy nano black (red za bardzo rozjasniają) za jeszcze w miarę rozsądną cenę.. Dokładnie tak jest. U mnie najlepsze zestawienie soniczne (testowane kilka lat temu) to x do daca i x2 do wzmacniacza (nie odwrotnie)
 5. Ale poprawne ustawienie kolumn w ''gołym'' pokoju nic nie da.. Najpierw trzeba odpowiednio urządzić/zaadaptować pokój, a następnie ustawić kolumny 😉 Pozdrawiam Cię Rafale :)
 6. Nie musisz cały czas grać, wystarczy, że system jest włączony i listwa pod napięciem.. Listwa ma byc zbawienna (coś jest nie tak?) czy po prostu ma dodac klasy do systemu? Mam takie same doświadczenia, ale na tanszym pułapie cenowym (IeGo) Dwa razy wymieniałem kondensatory na zasilaniu (Mundorfy m-lytic) które stabilizowały sie po ok. 400h, a wcześniej była ''hustawka nastrojów'' tak ze 4-5 razy, więc znam tą ciekawą kwestię wygrzewania, w zasadzie jedyną tak długą do tej pory. Jak najbardziej należy próbować wszelkich możliwych opcji, ma to być nirwana dla Ciebie, a nie realizacja przyjętych schematów.. Też chciałbym aby Oyaide Tunami v2, był wąskim gardłem w moim systemie :) Ten temat jest osobliwy, a na wyższym pułapie może wydawać sie egzotyczny czy nawet wyimaginowany. I tutaj pasuje cytat: "Ten świat jest tak cudownie pojebany, że nie wszystko można zrozumieć, i to stanowi o jego urodzie". Nie musisz podnosić aż tak bardzo poprzeczki, aby się o tym przekonać.. Pozdrawiam 😉
 7. Świetne kable za małe pieniądze: [Hidden Content],scm-url:1007.13338.142407.0,pvid:4f185dd1-b7d8-45a8-b38e-5f9ebf5f074a,tpp_buckets:668%230%23131923%2313_668%23808%234093%2317_668%23888%233325%2319_3338%230%23142407%230_668%232846%238107%2323_668%232717%237567%23990 lub [Hidden Content],searchweb201602_,searchweb201603_ Oba modele (0,5m) posiadam, budowa, wygląd i działanie - perfekcyjne. Te co podałem w linkach spełniają swoją rolę w 100% :)
 8. Do lampy to raczej coś neutralnego, szybkiego i precyzyjnego, ale najpierw dobrze bym rozgrzał lampy i się osłuchał na czymś zwyklejszym. Dopiero po czasie można coś konkretniejszego dobrać..
 9. Zeby czegoś szukać, trzeba najpierw słuchać a nie odwrotnie. Nie dociera do Ciebie, że Monolith jest bardziej uniwersalny w swojej klasie od Geo? Drążysz temat i nic z tego nie wynika, jak kulą w płot. Jakbyś bardziej ufał sobie i brał pod uwagę zaufane opinie, to pewnie problemy z nerwicą by ustapiły, podczas słuchania muzyki..
 10. Jeżeli sam nie potrafisz lub nie chcesz zdecydowac o optymalnym wyborze, to Ci współczuję i jednocześnie nie rozumiem Twojego postepowania.. Cokolwiek wybierzesz a nie będzie to Twoja osobista decyzja, to generalnie będzie to Twoja porażka. Jak masz kasę to kup parę zestawów stereo, może wtedy dotrze do Ciebie, że każdy system i jego składniki grają inaczej.
 11. Droższy - to i bardzo dobry, za lepsze rzeczy (w tym kable) trzeba więcej zapłacić, rzadko kiedy jest inaczej..
 12. Sklep może mieć inne powody, aby Ci ''wcisnąć'' akurat geo.., natomiast tutaj koledzy mają i proponują monolitha, dzieląc się swoim doświadczeniem i osłuchaniem. Po za tym monolith to lepszy i bardziej wyrafinowany dźwięk.
 13. W takim wypadku w grę wchodzi monolith lub solid. I znowu dylemat..bierz najdroższy.
 14. W zasadzie mogę potwierdzić wszystkie wcześniejsze pozytywne opinie, testy i recenzje. Najwyższa jakość połączona z przyjemnością słuchania, więcej słychać i chce się słuchać. Na pewno jest bardziej wyrafinowany, precyzyjny, gładki i jeszcze bardziej muzykalny od imroved s. Nie jest naturalny, ale to wielka klasa pogodzić ocieploną barwę wręcz słodycz, z taką szczegółowością i wglądem w te wszystkie niuanse wspomagające doznania. U mnie kabel miedzy pre a końcówką mocy, bardziej kształtuje finalne brzmienie, dlatego GP znalazł tu miejsce. Natomiast między dac a pre poszedł Improved s, to również znakomity kabel, bardziej neutralny, jakby troszkę zwinniejszy w najniższych rejestrach, ciut bardziej doświetlony na górze, ale ogólnie ma trochę mniej szlachetny i poukładany dżwięk. Ta para znakomitych łączówek rca, wyciąga już chyba 100% możliwości elektroniki, kolumn i całego mojego systemu, no chyba, że jeszcze głośnikowe harmonixa... 😎 Według wszelakich prawideł, kable testujemy na koniec składania systemu, aby dokonać tego ostatecznego szlifu brzmienia. Myślę jednak, że na tych harmonixach, można zacząć budować.. 😊
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.