Jump to content

staropolanka2000

Użytkownicy
 • Content Count

  259
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Neutralny

About staropolanka2000

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Dyskoteki, chłopaki i ogólnie takie takie :))
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

644 profile views
 1. Możesz napisać coś więcej? Przed zakupem Tucany słuchałes czegoś innego, czy po prostu kupiłeś w ciemno?
 2. Można powiedzieć, że z nieba mi spadłeś, bo chcę dobrać wzmacniacz do R700 i chodzi mi po głowie Tucana, a nie mogłem na forum nikogo namierzyć, kto ma takie połączenie. Daca też muszę kupić, jeżeli zdecyduje się na coś bez sensownego wbudowanego. Daj znać jak z tym xiangiem wyszło.
 3. Dlatego najlepiej położyć na nim termometr, jak zobaczysz że rośnie temperatura, to odłączysz. Lubią wybuchać.
 4. Cześć, Z czym grasz na tych Kefach? Jaki wzmacniacz i źródło ?
 5. OK poczytałem. I czego to dowodzi? Że producent pozycjonuje swoje produkty w katalogu i celowo majstruje przy np. zwrotnicach żeby uzyskać gorsze brzmienie niz w wyższych seriach? To chyba oczywista oczywistość. 🙂 Notabene to też wynika z tego co wyżej napisałem, czyli z wiedzy i doświadczenia. Mnie to kompletnie nie obchodzi, że w kolumnie są kondensatory za kilka dolarów, mnie interesuje efekt finalny, czyli dźwięk. Jeżeli mnie satysfakcjonuje, to widocznie takie wystarczą. 😀
 6. Wybacz, ale w tym klubie są 472 strony, nie mam na to czasu. Co masz konkretnie na myśli?
 7. Spoko, urazy nie żywię, to tylko forum o audio, napinanie się tutaj nie ma sensu. Jeszcze chciałem coś dodać, abstrahując od Electrino, odnośnie tych metek i oklein. Uważasz ,że tylko to robi cenę w drogiej kolumnie? Materiał na wykonanie kolumny, jej elementów, to tylko ułamek ceny końcowej. Zaraz ktoś napisze, że oczywiście bo dystrybutor i salony zarabiają, a taki STX robi wszystko sam i dlatego może niską cenę zaproponować. Nie do końca jest to prawda.To tak jakbyś poszedł do stolarza zamówić drewniane schody i pytał dlaczego one będą kosztować 15 tysięcy, skoro drewno na ich wykonanie kosztuje 3. Ano dlatego że stolarz wie jak te schody zrobić, ma wiedzę, doświadczenie, maszyny, ludzi, zna technologię. W drogiej kolumnie płacisz za wiedzę i doświadczenie konstruktora, za myśl techniczną. Za to że dana firma zbierała przez lata doświadczenia projektując i budując kolumny i wie jaką technologię w którym miejscu zastosować, jak zbudować sam głośnik, gdzie umieścić bass reflex, jakiej średnicy ,jak wygłuszyć i czym, jakie dać i gdzie przegrody etc. żeby uzyskać optymalne brzmienie. Płacisz za to, że ktoś wie jak zrobić, żeby to grało zgodnie z oczekiwaniami. Jasne, są firmy które lecą na ładnym wyglądzie i marketingu. W każdej branży ma to miejsce, że próbują wcisnąć nam g... w złotym papierku. Ale po to właśnie mamy uszy i jest takie forum jak to,żeby odsiewać ziarna od plew. 😉
 8. OK, niech będzie. Nie mam siły, ani ochoty się przepychać. Jeżeli komuś pasuje jak grają, to nie moja sprawa, ja wyraziłem swoją opinię. Widocznie jestem głuchym frajerem i BMW - będę miał wydatki. 😀
 9. Wiem jedno, progres jaki nastąpił po wymianie Electrino jest po prostu ogromny. Przepinałem między kolumnami, miałem na to czas, miałem towarzystwo i wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest przepaść. Po prostu w każdym aspekcie brzmienia. W Electrino najbardziej kuleje przestrzeń, stereofonia. Zrobiłem sobie teraz antyreklame, bo mam je na sprzedaż, ale jakoś to przeżyję. Jeżeli podoba Ci się takei granie, to mnie nic do tego, ale nie indoktrynuj wszystkich, że to takie wybitne granie i to jeszcze prawie za darmo, bo ktoś jeszcze gotów w to uwierzyć.
 10. Oczywiście. A Ci co kupują drogie klamoty to głusi frajerzy, co przepłacili. A Wy zrobiliście wyłom w systemie. 😄 Może gdybym bezsposrednio w domu nie porównywał to bym w to uwierzył... Zabawne, że jakoś nie widać tu na forum, żeby właściciele klamotów w cenie nowego samochodu atakowali kogoś, że gra na Altusach, czy STX. Nie muszą się w ten sposób dowartościowywać ani niczego udowadniać.
 11. Chociażby rzeczona Yamaha, wielki ponad 10 kilo kloc.
 12. Obecnie są odłączone, ale grały z Yamaha AS701.
 13. Jak jesteś z Wrocka, to masz do Oławy rzut beretem, wpadaj do mnie to posłuchasz sobie Electrino 250 z Yamahą. Jak Ci się spodobają, to się dogadamy ,bo mam je na sprzedaż.
 14. Po pierwsze żaden audiofil, ja po prostu lubię słuchać muzyki. Wzmacniacz kupiony kilka lat temu używany i za pół ceny sklepowej, do tanich kolumn, budżet był bardzo niski, to i wybór taki. A miałem podobne wymagania do założyciela wątku odnośnie wbudowanego daca, ale z perspektywy czasu i nabytej wiedzy oceniam to za niezbyt dobry pomysł, żeby się ograniczać do urządzeń z wbudowanym przetwornikiem. Wystarczy sobie kupić DAC Magic 100 i po sprawie, ostatnio wisiał na hifi.pl za 450zł. Teraz gram na dużo lepszych kolumnach i taka a nie inna ocena tego wzmacniacza.
 15. Ze wszystkim co mają w salonie i się mieści w założonym budżecie, a nawet wyższym.Zawsze można odsłuchać w salonie, a potem kupić z drugiej ręki. Sorry branżo. Wzmacniacz, który w salonie kosztuje powiedzmy 5 tysi, w używce możesz kupić za 3-3,5, a czasem i taniej jak kogoś przypili, a to już nie będzie budżetowe granie jak taka Yamaha 501.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.