Jump to content

Macios

Użytkownicy
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  398064

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Właśnie dzisiaj podłączyłem się do Pioneera PL-990. Wiem to nie gramofon a odtwarzacz, ale ... No właśnie GRA!!! I to całkiem całkiem, jak na ten sprzęt. Zaskoczyła mnie płyta z 1982 gdzieś z USSR (Liana Issakadze, wiolonczela, Vivaldi) - zagrało to naprawdę dobrze. Trzeba czekać na gramofon.
 2. Tak oczywiście zamieniam 3381 na 2sk209 ? Pierwszy stopień (2sk389) już zmienione na 2sk209.
 3. Adaptery oczywiście też zamówiłem 🙂
 4. To ok. Kupiłem 30 szt. tych 2sk209 (będziem parować).
 5. Czy te 2sk209 można użyć zamiast 3381 bez zmiany rezystorów ? czekam na odpowiedź na PW
 6. Niby odpaliłem - wyregulowałem. Dzisiaj sprawdzam co na wyjściu słychać, miernikiem. A tam masakra DC od 11V skacze do -16V. Kupowałem 2sk389 od kolegi, który tu w wątku pisał, że ze Szwecji będzie sprowadzał. Kupiłem 4 szt. Myślę może przy uruchomieniu padły, biorę nówkę sztukę z woreczka i co ? Prosty miernik (na znanym portalu są po ok 50 PLN) pokazuje mi, że to tranzystor NPN !!!, hfe 3M - tak 3 miliony ... Miałem jeszcze jakieś 2szt. 2SK170 kupione też niepewnie, mierzę, są chociaż FETy. Wlutowałem do jednego kanału i spokój. Offset na wyjściu ok 30mV - rozumiem, że mogę go P3 korygować ? W związku a tym szukam coś na wejście ... macie coś ? Może gdzie pewnie można kupić ?
 7. Drugi kanał odpalony (były zimne luty) Wstępnie zrobiona "deska" do testowania. Nie mam gramofonu, czekam na kumpla z Niemiec( ma dla mnie Technicsa 1610 MK II), ale obecnie to się przeciągnie, niestety. Jakie polecasz okablowanie "wewnątrz" ?
 8. Przeczytałem jeszcze raz cały wątek. Już wiem gdzie robiłem błędy. Jeden kanał uruchomiony, drugi jutro. Bez problemu ustawiłem napięcie na R53/R73 na 0,43V - prąd ok 13mA. O ile dobrze zrozumiałem ideę ustawiania prądu 🙂 Mam trochę za duże (napięciowo) transformatory, na wejściu do zasilacza zmienne napięcie to 28V, trochę grzeją się pierwsze stabilizatory.
 9. Dzień dobry, w końcu będę kupował gramofon i przyszedł czas na uruchomienie tego pre. Mam pytanie, czy ktoś pomógłby mi go odpalić ? Po pierwszym podłączeniu do zasilania jeden kanał przeżył drugi od spodu się zadymił (R49 się zdematerializował). Ewentualnie mogę wysłać. Bilety NBP są przygotowane jakby co 😉
 10. Macios

  Potrzebuję ...

  Ma ktoś na zbyciu sterowanie (płytkę z wyświetlaczem) do takiego selektora i "preampa" na PGA2311
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.