Jump to content

Domin01

Użytkownicy
 • Content Count

  228
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

415 profile views
 1. Domin01

  Sprzedam/kupię

  Faktycznie pomiary drugiej lampy dotyczyły nie ecc82 lecz kolejnej mojej pary gładkich telefunkenow ecc83 Tak czy inaczej lampy sprzedane :)
 2. Domin01

  Sprzedam/kupię

  Sprzedam parę lamp ecc83 telefunkeny żebrowane anody pomierzone obie lampy Pierwsza1.1/1.1 mA Druga 1.2/1.1 mA Cena 500zł Sprzedam parę lamp ecc82 telefunkeny gładkie anody Obie lampy pomierzone Pierwsza 1.2/1.2 mA Druga 1.1/1.2 mA Cena 500zł
 3. dolphin123 Dawno cię nie było w tym wątku, ale tak dla przypomnienia, to nie jest miejsce do wymądrzania się ,jest wiele innych form zaspokojenia twojej ciekawości np. :patrz post wyżej O ile dobrze pamiętam moderatorzy również wyjaśniali co nie którym, od czego jest wątek klubowy . Brak mi słów na takich trolii...
 4. 20m2 przystosowany akustyczne
 5. Panowie,w weekend miałem okazję posłuchać u kolegi Miroslava jego nowych Harbetów m40.2 . Jako,że miałem okazję, często słuchać u Mirka modelu m40.1 siłą rzeczy nasunęły mi się różnice jakie, są między tymi dwoma modelami. Po kilkunastu minutach odsłuchu pierwszą rzeczą na którą zwróciłem uwagę była delikatnie wyraźniejsza góra pasma,z lepiej odseparowanymi mikro dźwiękami, jak w starszych m40.1 Kolejna rożnicą po zmianie repertuaru, okazał się bardziej kontrolowany i krótko trzymany bass. Biorąc pod uwagę kubaturę pokoju Mirka to zdecydowana poprawa względem wcześniejszego modelu Harbsów, gdzie niekiedy było za dużo bassu i wpływał on niekorzystnie na równość grania całego pasma. Ostatnią różnica winikajaca bezpośrednio z lepiej kontrolowanego bassu, jest poprawa równości przekazu całego pasma,średnica delikatnie cofnięta w m 40.1 w nowszych Harbetach przesunęła się do przodu na czym zyskał cały przekaz. Podsumowując te kilka różnic, które usłyszałem ,można stwierdzić że m40.2 lepiej sobie radzą w mniejszych pokojach odsłuchowych dając bardziej wyrównany przekaz z lepiej ogarniętym bassem i delikatnie wyraźniejszą górą. Myślę, że starsze Harbety są przeznaczone do większych pokojów i tam mogą, tak naprawdę pokazać pełnię swoich możliwości. P.s Dzięki Mirek za miłą gościnę i kolejny udany odsłuch :) Pozdrawiam
 6. miałem okazję porównać,różnice są minimalne, nie pamiętam dokładnie czym się różniły (chyba opisywałem to w tym wątku) poprostu bardziej zgrały mi się z systemem żebrowane anody.
 7. Gratuluję nowych Harbsów :)Kiedy spotykamy się na odsłuchu?
 8. potwierdzam i dodam ,że według mnie el34 rft najlepiej się zgrywają w mojej Lunie z ecc83 Telefunken żebrowane anody
 9. Przeczytaj kolego ten wątek dokładnie,a znajdziesz opisy moje oraz innych forumowiczów na temat wymiany lamp w Lunie
 10. Chciałbym stanąć tu w obronie Luny,Miałem u siebie Titanię i nie zgodzę się z opinią ,że jest dużo lepsza od pierwszego dziecka Fezza. Zgodzę się, w kilku aspektach porównując na Lampach standardowych Titania wygrywa, chodzi tu głównie o większy i bardziej kontrolowany bass oraz rozdzielczość, dynamikę ale... Proponuję wrzucić Lunie kwadre El34 Rft oraz dwie ecc83 Telefunkeny żebrowane anody, a z niewinnej dobrze grającej Luny Wydobędzie się dźwięk o przepięknej ciepłej barwie, otwarty z solidną podstawą bassową,rozdzielczością o której można pomarzyć na standardowych ecc83 EH,nie można tu zapomnieć o klimacie lamp el34,który jak dla mnie bije na głowę lampy Kt88 . Według mnie Luna w tej konfiguracji otwiera w pełni swoje skrzydła i jest to poparte prawie rocznym żąglowaniem lampami... Było tego sporo: telefunkeny,mazdy, amperexy,Jan Philipsy, Rft,simensy...niektóre w kilku wersjach... Wszystko oczywiście to kwestia gustu i niektórym,mimo wszystko Titania uchwyci bardziej za serce. Ja póki co "złapałem króliczka" i moja "dopracowana" Luna ,oddaje mi codziennie tony miodnych decybeli każdego wieczoru :)) Pozdrawiam i życzę każdemu, znalezienia swojego brzmienia;)
 11. Panowie, odnosząc się, do odsłuchu u kolegi Mirosława, na którym dane mi było zagościć, chciałbym podzielić się kilkoma moimi spostrzezeniami. Pierwsza i bardzo istotna sprawa.. Mac Damazego zaczął grać po godzinie rozgrzewki. Pierwszy raz w życiu słyszałem tak diametralnie różnice w brzmieniu po rozgrzaniu sprzętu i to jeszcze w dodatku w tranzystorze! W pierwszych chwilach po przepięciu Jadisa na Maca pomyślałem sobie co tu porównywać...dźwięk w odniesieniu do "Lampowego potwora" bezbarwny,zamkniety,o słabym bassie,suchy,chłodny. Faktem było,że kolega Damazy ostrzegł nas,że jego MacIntosh rozgrzewa się dłuuugo,ale nawet On sam był mocno zdziwiony jak duże zmiany zaszły w brzmieniu po przekroczeniu około godzinki odsluchu. Po każdym kolejnym kawałku, Mac rozkręcał się na dobre, wszystkie jego walory rosły w siłę dosłownie minuta po minucie. Wrociła barwa i dźwięk zdecydowanie się ocieplił i wypełnił,scena dostała głębi ,dynamika weszła na poziom Jadisa, bass niestety został lekko uszczuplony i nie miał już takiego kopa jak ma Lampie Mirka, ale był za ton niesamowicie kontrolowany i trzymany krótko. Podsumowując,McIntosh MA7000 od momentu rozgrzania, nie był daleko w polu za Jadisem i88, pokazał się naprawdę z dobrej strony i w połączeniu z ciężkimi do napędzenia kolumnami Harbeth 40.1 pokazał swój charakter. Pozdrawiam Mirka i Damiana do następnego odsłuchu! :)
 12. Panowie chyba sprawa została już wyjaśniona,zakończmy te przekomarzania
 13. W mojej konfiguracji Luna, gra łagodniej na górze niż Titania, pomimo wielu plusów mocniejszej siostry mi do gustu bardziej przypada granie Lunki, lampy El34 i Kt77 to dwa różne brzmienia,najlepiej posłuchać bezpośrednio i wybrać to co lepiej się spodoba
 14. no to najbliższa okazja w majówkę się szykuje:)
 15. Panowie jakieś nowe doświadczenia z lampami? Ja testuje teraz najnowszą moją parę ecc82 Rft z lat 60tych na wyjściu odtwarzacza cd, niesamowite jest jak wielkie różnice zachodzą w systemie po wymianie jednej pary lamp. W Lunie po kilku miesiącach testów jakoś najbardziej podchodzi mi brzmienie srebrnych mazd,które obecnie używam. Pozdrawiam :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.