Jump to content

markoni

Użytkownicy
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Po zrobieniu przeświątecznych porządków znalazłem: Komplet PCB do Pearl2 Phono projekt forumowy płytki z grupowego zamówienia. W zestawie dwie płytki plus dwie sztuki ZVP331. Całość oddam za 80 zł
 2. markoni

  Nuda Phono

  Jakby ktoś był zainteresowany to mam do zbycia "Nudę" w wersji MM - podwójne zasilacze i trafa , części i płytki od Ahaja. Wszystko zmontowane i pięknie działające. Niestety obudów się nie dorobiłem chodzą w obudowach zastępczych. Pogoń za "króliczkiem" skusiła mnie na pre lampowe więc Nudę mam do zbycia w zasadzie po kosztach. Więcej na priva.
 3. markoni

  Nuda Phono

  Ahaja, mógłbyś jeszcze raz naświetlić sprawę uziemień i masy. 1.Transformatory z toroidów mają dodatkowy przewód, który podłączamy do "bolca" 2.Jeśli wejście i wyjście preampa łączymi przewodami ekranowanymi to ekran łaczymy z jednej strony i podłaczamy do obudowy czy masy? 3.Czy wyjście obudowy połączyć przez opornik do masy sekcji pre czy może do bolca zasilania 3 przewodowego? 4.Czy lepiej zrezygnować z zasilania 3 przewodowego ale co wtedy z obudową i masą pre?
 4. markoni

  Nuda Phono

  Płytki polutowane, zasilacze chodzą, no i wraca temat opampów. Jakie macie doświadczenia z opampami,w które warto zainwestować. Ahaja pisał, ze niekoniecznie kierować się ceną, ale można dostać je za 10zł a i mozna wydać 130 za OPA627? Ahaja czy testowałeś jakies zestawy opampów i możesz je śmiało polecić do Nudy?
 5. markoni

  Nuda Phono

  Pytanie do AHAJA i nie tylko jakie polecasz kable na połączenia Nudy koncentryk ekranowany, dwużyłowy ekranowany, skrętka z przewodów z taśmy czy może jakieś własne patenty. Czego zdecydowanie unikać żeby nie pogorszyć efektu końcowego. pewnie ta sprawa gdzieś już się przewijała ale kto pyta nie błądzi!
 6. markoni

  Lenco L 75

  >A jak poradzileś sobie z "wypruciem" starego okablowania (jeżeli masz proste ramię nie S) ramie jest proste, jeszcze się za nie nie wziąłem. na razie zbieram informację i materiały żeby za jednym podejściem zmienić okablowanie v bloki i przewietrzyć pozostałe elementy. Z tego co gdzieś tam czytałem niestety trzeba wnętrzności po prostu wydłubać (prosto sie nazywa a jak będzie zobaczymy?)
 7. Nie ma ktoś może na zbyciu zestaw pcb lub komplet do pre. A może jakieś zbiorowe zamówienie?
 8. markoni

  Lenco L 75

  Witam Stałem się właścicielem L-75 i w związku z tym mam pytanie czy nie ma toś na zbyciu kulki ceramicznej i podkładki. Mam też pytanie o okablowanie wewnętrzne ramienia fabrycznego-jakiego kabla użyć. Znalazłem na ebay cardas 33awg [Hidden Content] czy to się do czegoś nadaje?
 9. markoni

  ARTA

  Witam Ze schematu połaczeniowego wygląda podobnie do jiga , czy ktos próbował robic pomiary w arta przez jiga?
 10. markoni

  YAQIN MC-100B

  >W jakim znaczeniu poprawa? Ogólnie to lubię te kondy, dużo dobrego zrobiły w moich kolumnach, Po wymianie tych kondów dzwięk stał się lepszy pod każdym względem, jakbyś pozbył się niewidzialnego koca. Co do okablowania zauważyłem przy wymianie potencjometru, że potrafią lekko sprzęgać, brumieć jakby słabe ekranowanie, dlatego myślę, że można by popróbować z czymś innym, może i na poprawę dzwięku też wpłynie, wszakże kable połączeniowe urządzeń naprawdę potrafią mieć różne brzmienie. Mam belkiny gold, które zbierają dobre opinie ale po podłączeniu starych Klotz dzwięk( niskie tony są dużo lepsze)
 11. markoni

  YAQIN MC-100B

  >Witam.Jakie lampy sterujące wsadzić do Yaqina MC-100B aby uzyskać większy bas.A może trzeba >wymienić inne elementy wzmacniacza.Pozdrawiam Z doborem lamp proponuję ostrożnie-najpierw odsłuch potem wnioski. Jeśli wymieniać lampy to na NOSy (przy ruskich będzie poprawa, ale do dobrego dzwięku droga daleka) 12ax7- najlepiej Telefunken- ale rewolucji w brzmieniu tu nie usłyszysz. 6sn7- tu warto popracować jak uda ci się dostać coś z okresu wojennego lub wczesno-powojennego to usłyszysz znaczną poprawę brzmienia, ale zacząć można od ruskich. Duża poprawa brzmienia to wymiana kondensatorów 220nf/275V (zwykle niebieskie prostokąty) na np. jantzeny(proponuje na 400V). Natomiast patrząc ogólnie basu w zestawie grającym należy zawsze szukać nie w zestawie-paradoks? Niestety bas w znaczącej mierze zależy od pomieszczenia(elementów rozpraszających i tłumiących, ustawienia kolumn, na wyższym etapie wtajemniczenia od okablowania itp. Wzmacniacz gra swoim prawidłowym dzwiękiem, który można nieco ocieplić wymieniając pewne komponenty, ale "korektora basu" nie otrzymasz. A może musisz się jeszcze przyjrzeć czy twoje kolumny dobrze współgrają z Yaqinem? A tak poza tym czy ktoś z kolegów wymieniał wewnętrzne okablowanie wzmacniacza? jaki kabel proponujecie?
 12. markoni

  YAQIN MC-100B

  Co wsadziłeś na środku zamiast przełącznika bo dość sympatycznie się prezentuje i co się stało z dziurami po gniazdach na przednim panelu?
 13. markoni

  YAQIN MC-100B

  Witam, Czy ktoś montował dławiki, jeśli tak to o jakich parametrach i z jakim efektem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.