Jump to content

juro7

Użytkownicy
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

173 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

161 profile views
 1. To zależy. Zaraz wskoczy iwaszczukiewicz z komentarzem i przekona cie, że film jest agitką antynacjonalistyczną. Nie wiem co on próbuje tym wykazać ale ty wykaż sobie, że mapy na zachodzie też nie wyglądały wcześniej jak po 1918 roku. Analogia więc chybiona Ukraina wcześniej nie była państwem. Współcześni Ukraińcy nie są prostą kontynuacją Rusinów. Ci w wiekszości stali się Litwinami tak samo jak Polacy. Obecnie to są Białorusini. Natomiast współczesna Litwa została skolonizowana przez Żmudzinów, których wspierał w tym Carat po 1831 roku celem wyparcia Polaków. Zresztą tak samo z terenów obecnej Ukrainy. Ukraina była po prostu regionem Rzeczypospolitej i to w zachodniej części nawet nie Litwy tylko Korony. Późniejsze procesy narodowościowe były sterowane przez wrogów Polski. Zajęcie Ukrainy przez Legiony Piłsudskiego było powrotem na przedrozbiorowe ziemie Rzeczypospolitej wymuszone jedynie fiasko planów federacyjnych (Petlura nie zdobył poparcia u sfaszyzowanych Ukraińców). Austria i Niemcy także umoczyli swoje paluchy tworząc państwo, które miało powstać jako siła zbrojna przeciw Rosji. Dlatego zamiast federacji Piłsudskiego w 1919 roku była wyprawa Kijowska i wojna przeciw armii halickiej. Przedstawiciele tego państwa prowadzili od 1928 roku działania terrorystyczne przeciwko Polsce. A i tak byli łagodnie traktowani jak na terrorystów, (Bandera dostał KS za zamach na ministra - zmieniony na dożywocie i wypuszczony wolno 13 września 1939). W 1939 znowu z poruczenia Niemiec zamierzali wszcząć w Krakowie powstanie antypolskie. Nie jest dziwne kiedy Ukraińcy wygadują i wypisują głupoty na temat własnej historii. Ale przyłączanie się do chóru usprawiedliwiania ukraińskich zbrodni rzekomym złym traktowaniem przez "całe wieki" jest niczym banderowskie okrzyki na kijowskim euro-majdanie wznoszone przez Jarosława K. . Przez wieki to Ukrainy i narodu ukraińskiego nie było. W jej miejscu były dzikie pola w które uciekali banici, skazańcy, chłopi z pańszczyźniani i zbankrutowana szlachta ruska tworząca kozaczyznę. A z drugiej strony najeżdżali ich Tatarzy, a wcześniej Mongołowie. . To się tak zapytam jak się traktuje przestępców i ściganych uciekinierów? W jakiś szczególny sposób miała ich traktować I Rzeczypospolita??? Jak się traktuje terrorystów? Może powinni ich w II Rzeczypospolitej podejmować w pałacach??? I tak traktowani byli w Polsce łagodnie. Pod butem rosyjskim już mocno nie podskakiwali.
 2. http://www.buchardt-audio.com/products/s200-black Kolumienki wcale nie wygładaja na takie małe. Są dosc głębokie. A poza tym nawet nasadzenie małych glosników basowych i dosunięcie takiego suba do sciany zrobi wrażenie dużego basu. Czar pryśka kiedy sie jego rozdzielczosc porówna w duzym pomieszczeniu z brzmieniem przyzwoitego dużego głośnika najlepiej w OZ.nastawionego na jakość, a nie ilość.
 3. S 200 http://www.buchardt-audio.com/ podstawkowce na głosnikach SB-Acoustics fotka z tyłu http://nerds.dk/article/?aid=321 (nie wiem czy to model S200 czy S300. Wygłada jak dwa Wawecor'y w roli membran biernych. Układ moze też być zwykłym subwooferem w jednej obudowie albo układem membran ze spręzeniem elektromagnetycznym - ale to raczej wymaga głosnika dwucewkowego z przodu, a SB-A takim nie jest. Na stronie firmowej znajdziesz więcej informacji.
 4. A tutaj jak te wydarzeni ewidzą relatywiście moralni z UPAiny "atem 1943 roku odbył się masowy mord na Ukraińcach dokonany przez polskich szowinistów i rosyjskich partyzantów. Deputowani chcą uwiecznić pamięć rozstrzelanych żołnierzy UPA i ludności cywilnej miejscowych wsi, stawiając na miejscu tragedii znak pamiątkowy." "W tym nierównym boju prawie 200 żołnierzy UPA próbowało wyprowadzić spod ognia oddziałów polskiej samoobrony nieuzbrojonych ukraińskich mieszkańców, a w tym czasie tak zwani „czerwoni” partyzanci zaszli Ukraińców od tyłu i zaczęli strzelać im w plecy. " i tak dalej i tym podobne wspomnienia starych rezuunów. A teraz zgdanijecie jakich wydarzeń dotyczy owa relacja??? -iwaszczukiewicz już wie - ze zbrodni polslich okupantów na niewinnych Ukraińcach, a u Michnika w GW przeczyta że "wojny polsko-ukraińskiej". Relacja dotyczy obrony ufortyfikowanej wsi Przebraże - która w 1943 roku zebrała na swoim terenie prawie 20 tysięcy ludzi którzy uszli spod siekier UPAwskich rezunów. Jedyna realną siełą zbrojną na Wołyniu była partyzantka sowiecka, a dokładniej oddziały dywersyjne działajace przeciwko kolaborantom nazistowskim z UPA. Znającym historie łatwo jest zrozumiec dlaczego Antos Macierewicz bredzi jak poparzony widząc "rekę kremla" w zbrodni Wołyńskiej. Bo gdyby nie ten kreml to polskich chłopków dałoby sie wyrezać bez oporu. A dzisiaj macierewicz nie miałby dylematu z powodu dwulicowości UPAńców http://www.mysl-polska.pl/550 Armii Krajowej praktycznie na Wołyniu nie było, Opowiastki dotyczące "wojny" AK z UPA dotyczą lat 1943-1944 i zupełnie innego obszaru . Zamojszczyzny-Lubelszczyzny, na której Niemcy wysiedlali Polaków i osadzali folksdojczów oraz uzbrojonych Ukraińców, gdzi edochodziło do zbrojnych bitew między UPA a siłami BCh i AK. Owa Samoobrona na Wołyniu powstała na tej samiej zasadzie co Bataliony Chłopskie na Zamojszczyznie i wspołdziałała takze z partyzantką sowiecką (dywersją) również jak na Zamojszczyżnie gdzie walczyła jeszcze Gwarda Ludowa PPSu i Armia Krajowa. Na wschodnim Wołyniu jej prawie nie było, bo gdyby owi polscy oprawcy biednych UPAinców tam byli to sytuacja wyglądałaby jak na Litwie Koweńskiej i Wileńskiej kiedy kolaborujący naziści z ze żmudzkiej policji - szaulisi, pozwolili sobie na rajd po polskich wsiach i rozstrzeliwania mieszkańców. AK wileńskie zrobiło rajd odwetowy po litewskich wsiach i jak pisali potem ich zołnierze, poszczęściło im sie bardziej.
 5. Ustasze zganiali serbów do obozu i podrzynali im gardła bo na gaz nie mieli. UPAńcy natomiast mordowali także w zaplanowany sposób i ze szczególnym okrucieństwem sąsiadów z polskich osad i wsi w rejonach gdzie byli wiekszościa. Jednym i drugim błogosławili kapłani. Ustaszom rzymsko a UPAńcom grekokatoliccy. Metropolita lwowski grekokatolicki Andrzej Szeptycki zasadniczo mniej chętnie udzielał sie z błogosławieństwani dla UPA i SS Galizien jednak ni ekiwnał palcem by powstrzymac Ukraińskie zbrodnie natomiast natomiast delegował kapelanów do dywizji SS i odprawiał msze dla kolaborantów Ukraińskich pod pieknym hakenkroytzami i esesmańskimi runami, na co jest dokumentacja zdjęciowa. Serbowie po wojnie osądzili swojego katabasa który wspierał ideologicznie ustaszów ale karę wymierzono smieszną. Słowacy natomiast powiesili po wojnie Jozefa Tiso prezydenta kolaborujacej Słowacji w Latach 1939-1945. Z Szeptyckim nikt sie nie rozprawił bowiem zmarł w 1944 roku ale sowieci mimo jego listu gratulacyjnego do Stalina, zlikwidowali po wojnie struktury koscioła grekokatolickiego na Ukrainie.
 6. juro7

  Andrzej Wajda nie żyje.

  ja zawsze mam + a tłumoków obijam kłonicą. Jakbym obijał szpicruta byłoby bardziej arystokratycznie.
 7. juro7

  Andrzej Wajda nie żyje.

  Kanaliami tam byli wszyscy, ale Wajda tak poprowadził narracje ze widz z ta trójką sympatyzował. Weźmy na przykład Moryca. W internecie chodzą urywki Ziemi Obiecanej jak Moryc pożycza pieniądze, albo jak Moryc oddaje pieniądze :-D. W książce Reymonta Moryc po prostu oszukał kumpli bo za ich pieniądze kupił bawełnę na której zarobił a potem podpalił fabrykę - w filmie to było pokazane ze utopili kasę a Moryc się odkuł. Borowiecki cyniczny oportunista i scena w której czyta Bucholtzowi list z obelgami, po czym wrzuca go do ognia - widz wie ze w tym liście nic nie było, Borowiecki wykorzystał go żeby zelżyć Bucholtza. Jedyny pozytywny bohater to polski szlachcic który sobie strzela w łeb żeby nie musiał ogłaszać plajty i wcale nie wzbudza sympatii widza bo to Borowiecki znajduje dla niego proste rozwiązanie w tym podłym świecie - mówi mu żeby spalił fabrykę tak jak wszyscy. Widz myślii - "po cos sie zabijał, trzeba ich było oszwabic jak oni wszystkich". Mamy tam pokazane pozytywne kanalie w świecie jeszcze większych kanalii, którzy tych większych robią w bambuko. Dlatego widz jest po ich stronie.
 8. hahahaha - a ten nadal swoje. Ach chcachle możesz jeszcze sto lat powtarzać, a póki nie zrozumiesz, że twoi idole narodowi to pospolici zbrodniarze nazistowscy, lżej nie będzie. Tak to właśnie działa i czas się z tym oswoić.
 9. Nikt nikogo nie ma zamiaru mścic. Wystarczy tylko trzymac sie prawdy i faktów zamiast popierać państwo jawnie wrogie narodowo wysuwające roszczenia terytorialne i gloryfikujace nazistowskich zbrodniarzy. Wystarczy nie dawać posłuchu takim _iwaszczukiewiczom_ z tym ich relatywizmem moralnym. To będzie na nich najwieksza kara i najlepsza zemsta.
 10. Bardzo nietypowy ma ten "odbiór", bo wynika z niego, że nie wie co oglądał. Mimo że przy każdej okazji przedstawia się w roli bardzo obeznanego historyka. Tutaj jest mapka http://www.newsweek.pl/polska/wolyn-1943--jak-wygladala-rzez-polakow-,106156,1,1.html pokazująca jakie tereny obejmował Wołyń i na jakich terenach zaczęły się mordy narodowościowe. Jak widać Ukraińcy rozpoczęli rzezie tam gdzie mniejszość Polska była najmniej liczna. Obecnie powołują się na wielkie i tragiczne szkody jakie im Lachy wyrządzali od 1928 roku - a może nawet wcześniej jak się zamachną to do czasów Chmielnickiego sięgną w wypominaniu krzywd. Ale tak się składa ze akcje Policyjne przeciwko terrorystom Ukraińskim prowadzono od zachodu Wołynia - wiec nie tam gdzie UPA zaczęło mordować Polaków w czasie wojny. Wiec opowieści o "wzajemnej" krzywdzie Ukraińców są wyssane z brudnego palca UPAńców. Oraz mapa z rozkładem narodowościowym Wołynia - http://www.zbrodniawolynska.pl/historia/ukraincy-w-miedzywojennej-polsce UPAńcy mordować zaczęli od wschodu gdzie Polacy stanowili mniejszość. Nie mogło więc być mowy o rozliczaniu w ten sposób jakichś wyimaginowanych krzywd Ukraińskich. Mordować zaczęli na terenach na których tych swoich "krzywd" nie doznali. Kolaboranci hitlerowscy z Ukrainy brali także udział w wynaradawianiu Zamojszczyzny (por. hasło Dzieci Zamojszczyzny) Byli tam osiedlani przez Niemców w uzbrojonych osadach oddzielających osadników Niemieckich - w sumie kilkanaście tysięcy ludzi. ponieważ na zamojszczyznie przewagę narodowościową mieli wysiedlani stamtąd Polacy, więc BCh, AK i oddziały partyzantki Sowieckiej walczyły z okupantem i to do 1944 roku bardzo skutecznie, ze udało im sie na pół roku wstrzymać realizacje wysiedleń, Co prawda po ofensywie Niemieckiej zgrupowania partyzanckie zostały rozbite, ale Ukraińcy od tego czasu tj od 1944 roku na masowa skale fałszowali historię, podając te wydarzenia w których pełnili role okupantów i kolaborantów nazistowskich jako te zmyślone krzywdy doznane od Polaków za które (jak twierdzą) ich masowo i bestialsko wymordowali w latach 1941-1943. Jeżeli kol. Iwaszczukiewicz, przedstawiający się przy wielu okazjach jako doświadczony historyk idzie na film po którym wykazuje się taka "wrażliwością" że aż traci wiedzę historyczną, to lepiej żeby filmu nie oglądał. Nie będzie go wtedy relacjonował i nie będzie j wprowadzał innych w błąd, kierując na wg niego "słuszną" ścieżkę odbioru Filmu. Bo w tej chwili teksty kolegi Iwaszczukiewicza wynikają jakby były wyniesione z pracy w ukraińskim IPN u Wiatrowycza. I dlatego ma taki właśnie "osobisty" odbiór filmu niezgodny z tym co reżyser pokazał na ekranie. Jest to o tyle ważne ze film Wołyń powstał właśnie przeciwko takiej „wrażliwości” i przeciwko takiemu „odbiorowi” jaki próbuje nam wmówić Iwaszczukiewicz.
 11. Dokładnie. Jakbys pisał o sobie. Gratuluje odwagi za samokrytykę.
 12. Ten post napisałem wczoraj w watku o filmie polskim. Teraz go przekleiłem. A post nad którym natrzasał sie numik bo nie zroumiałł co czyta a za który dałes mi ostrzezenia takze napisałem wczoraj i znajduje się w tym watku i jest odpowiedzia na uporczywe powielanie kłamstw przez -iwaszczukiewicza-. Wystarczyło się wczytac w tę dyskusje, bo uważam ze ktos zainteresowany przeczyta a niezainteresowany zwyczajni enie powinien się czepiac ostatniego zdania bo niepotrzebnie spamuje wątek, jak to zrobił numik.
 13. i bardzo dobrze ze jest bo mam prawo wyrazić opinię o atakujacym mnie personalnie typku. Udowadni aze (...), w kolejnych swoich wpisach. Jakieś reakcję na numika moze sa - Mr Arku ? Czy to kolega od biurka obok? Prosze bardzo bo numik ze swoim spapemn sie wciał. Odpwoedż którą zamieściłem w Twoim watku o polskim kinie. Dodam ponownie ze fim jest oparty na zbiorze opowiadań " Nienawiść" Stanisława Srokowskiego http://lubimyczytac.pl/ksiazka/264496/nienawisc Dla nas temat w żaden sposób nie trudny bo opisany i udokumentowany wielokrotnie. Trudny jest dla Ukraińskich fałszerzy historycznych. Ukraińcy nigdy nie mieli historyków z prawdziwego zdarzenia tylko bajkopisarzy z nazistowską przeszłością. (Wiatrowycz - szef Ukraińskiego IPNu zajmuje sie ostatnio usuwaniem "nieprawomyslnych" czyli polskich tekstów historycznych z biblioteki Ossolineum we Lwowie - to nic innego jak hitlerowska akcja "Wider den undeutschen Geist" z 1933 roku tylko w mniej medialnej formie) Film WOŁYŃ jest o zbrodni ludobójstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem przez UPA/OUN-B i frakcje Szuchewycza na Polakach ale wymordowali tam także Żydów, Czechów, Holendrów, Ormian i swoich własnych ziomków, którzy nie wspierali banderowców. Odczuć się daje tam od pierwszych scen wrogość Ukraińców do Polaków. A każda scena w tym filmie jest nawiązaniem i zaznaczeniem rzeczywistych wydarzeń historycznych. Na przykład faktu ze OUN czyli OWU Bandery działała od 1928 roku i od tego czasu rozpoczął się festiwal nienawiści Ukraińców. Bandera dostał KS za zamach na Ministra SW zamienione potem na więzienie. Banderowcy planowali także zamach na Piłsudskiego. Dokonywali ataków na urzędy pocztowe i kolejowe, co prowadziło do odsuwania Ukraińców od pracy w tych instytucjach. Reakcją na ich działalność terrorystyczną przed wojną w Polsce były także akcje policyjne zmierzające do odcięcia Ukraińców od źródeł propagandy i zaplecza. Dlatego zamykano cerkwie grekokatolickie, które propagowały nienawiść narodową. Animozje przedwojennej społeczności kresowej pokazano na różnych płaszczyznach a najwięcej na płaszczyźnie ekonomicznej i obyczajowej - na początku filmu. Wątek obyczajowy - małżeństwa "z rozsądku" jest elementem zawiązującym akcje wokół głównej postaci. Nie widzimy natomiast kolaborantów hitlerowski czyli Ukraińców zabijających żydów z powodów ideologicznych, a jedynie dla pieniędzy - nie widzimy mszy ukraińskich organizowanych przez popów grekokatolickich pod nazistowskimi sztandarami - co czynili z wielkim zaangażowaniem - tu Smarzowski im łaskawie odpuścił. Nie widzimy także masowej kolaboracji Ukraińców z sowietami i asystowania przy wywózkach Polaków na sybir po 17 września 1939 roku - tu znowu Smarzowski pokazał dominacje polityki sowietów nad Ukraińcami - także dość litościwie dla Ukraińców (symboliczne wyrzucenie flagi ukraińskiej przez sowieckiego oficera politycznego).. A to właśnie były czystki, bo to co było potem było już zbrodnią ludobójstwa. Bestialstwo Ukraińców wystepuje już od momentu powrotu głównego bohatera z wojny obronnej we wrześniu 1939. Potem oglądamy bestialstwo Ukraińców mordujących Polaków którzy nie potrafią się zorganizować w oporze - tu Smarzowski łaskawie odpuścił Armii Krajowej zarzutu o bierność pokazując nieudolne próby dogadania się z UPAńcami. Smarzowski nie pokazuje żadnej idei czystki etnicznej tylko masową zbrodnie ludobójstwa. Odwet Polaków jest bardzo mikry bo taki właśnie był. W rzeczywistości polegał na tym ze Polacy uciekali do miast i dwóch większych wsi gdzie stacjonowały niemieckie garnizony i UPAńcy nie mogli tam mordować. Jest zaznaczona możliwość zakupu broni od Węgrów - rzeczywiście obrona cywilna taką broń kupowała. Jest pokazana partyzantka sowiecka walcząca przeciw Niemcom, nazistowskiej policji Ukraińskiej i UPA. Nie ma w filmie żadnego przesłania o nacjonalizmach - powtarzam ci ze sobie to wymyśliłeś. Jest pokazane bezmyślne bestialstwo wywołane JEDNYM nacjonalizmem - ukraińskim, podlewanym przez popów i banderowców. Dla widzów zindokrtynowanych propagandą UPAwską, na początku filmu zamieszczono motto autorstwa ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego "Kresowian zabito dwukrotnie – raz przez ciosy siekierą, drugi raz przez przemilczenie. A ta śmierć przez przemilczenie jest jeszcze bardziej okrutna od śmierci fizycznej". To jest przesłanie – upamiętnienie ofiar i walka z historycznym kłamstwem Ukraińskim rozpowszechnianym przez 70 lat. Cała historia ukraińskiej zbrodni opowiedziana jest na zasadzie wędrówki bohaterki z pogranicza śmierci, nawiązującej do motywu przechodzenia przez kolejne kręgi dantejskiego piekła. Scena końcowa jest symbolem odebrania człowieczeństwa przez zbrodniarzy Ukraińskich – w ten sposób że widz nie wie już czy główna postać przeżyła, czy kolejne obrazy były pokazaniem wszystkich wariantów jej śmierci. Ponadto film jest bardzo dynamiczny. Dużo się dzieje ale nie jak na kiepskim horrorze. Sceny zbrodni filmowane są krótkimi ujęciami. Przerażenie wynika z sytuacji a nie z dosłowności obrazów.
 14. No ico> jak dziesieciu smarkaczy sie popłacze bo wiatr wieje to trzeba im noski wycierać? Po pierwsze. Po drugie dodałes kolejne iostrzeżenie bez podstawy faktycznej - patrz rzeczywista treść mojego wpisu a nie ta która sobie wymyśliłeś. Po trzecie ujawniłes moje IP co jest przestepstwem i dlatego pisze w tej sprawie do zarzadu spólki administrujacej tym forum po czwarte oczekuje adekwatnego ostrzezenia dla numika za atak personalny "powiem Ci - uśmiałem się :D, musisz mieć smutne życie - kondolencje dla najbliższych, do tego...naucz się pisać w swym ojczystym języku. Myślę, że długo tu nie zabawisz, miłego dnia :D - o Twoim "aparacie poznawczym", wybacz, wypowiadał się nie będę, bo....nie ma o czym :D " Czy może mam podjechac pod sedzibę spółki osobiście? Wtedy wam się z numikiem te banany na twarzach w drugą strone obrócą
 15. @numiik. Rezyser nikogo nie potepił w tym filmie. Trzebabyło przeczytac motto na początku filmu to byś wiedział w jakim celu powstał i co pokazywał A ty po prostu prostacko mi insynuujesz mi że filmu nie widziałem (ciekawe co na takie chamskie zachowanie mówi moderacja?) bo nie masz zadnych argumentów i aparatu pojęciowego do zroumienia tego o czym jest film. Zalecił bym ci powtórzenie edukacji od stpopnia podstawowego języka polskiego, ale jeszcze przyadałaby sie historia co byś zrozumiał o czym napisałem zamiast biegać ze skarga do moderacji - pse paniiii on sie zle wyraza, pse pani on mnie bije i bzydko mówi! Nie. Rzeż wołyńska nie miała nic wspolnego z Rwandą i Burundii, Nie miała nawet nic wspólnego z mordami Zmudzinów na Polakach i odwrotnie. I nie. Nie pisze że Ukraina jest moim wrogiem, tylko ze WY jesteście kłamcami propagującym Ukraińskie kłamstwo załozycielskie. Jezeli tego nie zauwazasz to mnasz większy problem niż myslisz i dlatego próbujesz go przerzucic na mnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.