Jump to content

Dariusz_61729

Użytkownicy
 • Content Count

  538
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Neutralny

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.dnc.com.pl

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektronika, muzyka (słuchanie + tworzenie).
 • Branża
  Sklep

Recent Profile Visitors

910 profile views
 1. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Jest taki środek na gumowe elementy. Nazywa się "Cleaner nowa guma". Jest w płynie konsystencji oleju. OD dłuższego czasu stosuję i działa świetnie. Czyści rolki z nieczystości. Może być użyty w i deckach. Ja nim czyszczę też rolki w drukarkach.
 2. Patrzyłeś do środka czy nie ma uszkodzonych czujników kasety? Jeśli nie nawija taśmy na bęben i nie ruszają się rolki to pierwsze ci bym patrzył czy czujnik kasety są dobrze działające i czy nie zablokowało się coś w tej okolicy.
 3. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Złota era deckó ma to do siebie, że wtedy dbano nie tylko o jakość sprzętu, ale także i o jakość dźwięku (w stosunku do ceny). Niemniej wydaje mi się ,że kiedy ta era się skończyła, to o jakości dziś nikt nie myśli. Przykładem mogą być produkowane kasety tzw. Type0, czyli niby Fe2O3, żelazowe, ale jakościwo daleko im do jakości czołowych producentów z tamtych czasów. Na kanale YT CAsseteComeback facet regularnie testuje owe chińskie produkty i prawie żaden nie spełnia minimalnych wymagań w zakresie jakości, utrzymania poziomu zapis, braku dropoutów, możliwości wysterowania przy kalibracji. Tu firma Tascam ma doświadczenie w zakresie produkcji sprzętu audio, ale daleko im do produktów swoich z okresu z przed 2000 roku. Choć nie uzyłbym w tym wypadku słowa "tragedia", bo jakość samego produktu jest OK. Natomiast jak ze słuchalności.? Tu już kwestia dyskusyjna.
 4. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  NA YT na kanale VWestilfe autor testował tę wersję. Opis urządzenia oraz wrażenia sa tam zawarte. Na pewno jest lepszy od tych urzadzonek, które sa sprzedawane w supermarketach (mechanizm mechaniczny, głowica mono, brak nagrywania stereo magnes zamiast głowicy kasującej). Co prawda nie ma autorewersu, systemu Dolby, a głowice są zintegrowane (rec/play), niemniej urządzenie jest stereo, a sprzęt jest skierowany do firm i profesjonalistów. Jest dosyć drogi, jak na obecne czasy, a jakościowo nie przeskakuje podstawowe modele dwukasetowców produkowanych w XX wieku.
 5. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Z tego co widziałem to deck ma nagrywanie tylko na prawej kieszeni? A w instrukcji podano, że to ta wersja B (z głowicą nagrywająca i kasującą).
 6. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  A patrzyłeś po manualach jaki to mechanizm? Bo mnie wychodzi TCM190, czyli jakiś inny z modeli decka z tego okresu. trzeba poszuć?
 7. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  A jaki tam jest potencjometr? Logarytmiczny czy liniowy? No i jaka wartość. Może wystarczy wymienić na jakiś inny z tych lepszych? Podejrzewam, że nóżki będą pasowały bo w większości przypadków sa to zwykłe potencjometry stereo.
 8. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  A tak wracając do magnetofonów to jak Ci idzie z naprawą? Coś udało się więcej zreperowac?
 9. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  ...bardzo ładny pokój. ...bardzo ładna kicia.
 10. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  A może jest ustawiony niewłasciwy poziom wysterowania na wskaźnikach i dlatego wygląda jakby źle pokazywał, a nagrywa dobrze? Ja tak miałem u siebie. Potem wyregulowałem to w decku na potencjometrach. I gra równo i pokazuje równo.
 11. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  To nie jest kwestia łupienia, ale biedni zawsze płaca frycowe za to, że są biedni. I że producent może mniej zarobić na swoich produktach, więc cena jest tak dostosowana do rynku by właściciel mógł zarobić tyle ile w zamożniejszych miejscach przy niższej ilości sprzedanego produktu. Taka technika działa np. na rynku samochodowym. Choć nie wiem czy można porównać działania władz PRL, które kosiły kasę na przewalutowaniu kupując produkt taniej na zachodzie, a potem wprowadzając na rynek lokalny drożej poprzez sieć Pewex czy Baltonę. Stad w Pewexie nie opłacał osie kupować w latach 80 jeśli chciało się kupić dolary i potem dopiero kupować w sklepie. Ale to tak offtopic jeśli dobrze pamiętam te smutne czasy dla biedaków z PRL.
 12. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Czy mógłbyś wyjaśnić co to znaczy zmiażdżyć? Ma lepsze parametry z zakresu częstotliwości zapisywanych? Potrafi lepiej nagrać wysokie tony, które są problemem dla wielu? Lepiej przenosi dźwięk ze źródeł cyfrowych? Tak samo dobrze nagrywa zarówno kasety typu I, Ii i IV? Potrafi kalibrować taśmy i lepiej potrafi wykorzystać jakość danej taśmy? Ma tak świetnie skalibrowany mechanizm i przesuw taśmy po rolkach i głowicy, ze inni nie mają takiej regulacji? Elementy gumowe sa tak idealnie dopasowane, a głowica ma parametry, które przewyższają nowsze urządzenia? Czy po prostu to są Twoje osobiste doznania dźwiękowe? Pytam bez żadnej uszczypliwości czy złośliwości. Słyszałem wiele razy podobne opinie, a nikt nie napisał czy to są osobiste, subiektywne opinie czy ktoś jest ekspertem na takim poziomie, co Einstein z zakresu teorii względności?
 13. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  A jaką kasetę użyłeś? UDII, XL-II? Nówka z folii czy używana z szafy?
 14. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  CPU to pół biedy. Ważne jaki wgrany jest firmware. Bo różne modele mogą mieć ten są CPU, ale do pamięci ROM może być wgrane specyficzne oprogramowanie. Dlatego podejrzewam, że musiałbyś szukać CPU od tego modelu decka.
 15. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Na Ebayu były piloty Sony do wieży tej firmy. I tam jest obsługa decków Sony. Musi być jednak obsługa magnetofonów. Kody sterujące do decków i do minidisc sa inne. Ja mam nieoryginalny pilot (kupiony w 2016 roku) do sterowania swoim deckiem TC-WR870 i działa ładnie wszystko co jest w pilocie. Niestety oryginalne produkty Sony są diabelnie drogie. Tutaj zapłaciłem wtedy ze 30 zł za model RM-S343. Jest jeszcze model RM-S33.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.