Jump to content

Dariusz_61729

Użytkownicy
 • Content Count

  521
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Neutralny

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.dnc.com.pl

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektronika, muzyka (słuchanie + tworzenie).
 • Branża
  Sklep

Recent Profile Visitors

641 profile views
 1. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Dziś znalazłem coś takiego. [Hidden Content] Doprawdy facet musiał się narobić by wyprowadzić sprzęt, który leżał, nie wiadomo ile, w wodzie.
 2. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Ciekawe... Patrzyłem na fotki i ja YT są filmy i w miejscu gdzie zazwyczaj jest 2 wałek, jest głowica. Stąd moje zdziwienie.
 3. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Wygląda to na początek lat 80. Już obsługuje kasety IECIV. Ale tylko Dolby B. Jeden wałek i trzy głowice.
 4. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Spróbuj poszukać z jakiejś wieży Teac. Mając pilota z obsługą decka można podstawowe funkcje obsługiwać.
 5. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  W Pioneerach z lata 90 (np CT-S740S) licznik pokazuje czas taśmy, licznik czasu w sekundach i minutach oraz jaki czas pozostał do końca taśmy (pomyłka m.w. o 30 sekund in plus na 45 minut). Z kolei we wszystkich deckach Sony jest tylko jedna kropka, a zawsze pokazuje sekundy i minuty. Także różnie z tym bywa.
 6. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  POlecam to: Widać, która zębatka mogła ulec uszkodzeniu i jak się ją wymienia.
 7. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Dobrze by było otworzyć sprzęt. Zobaczyć czy nie stuka jakaś zębatka. Zrób zdjęcia i pokaż ska dochodzi dźwięk.
 8. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Ależ czytałem. Tyle, że moduł zasilania jest w tym decku jest wg. mnie podzielony, co widać po schemacie. Ja zająłem się elementami elektronicznymi, które również nie lubią nadmiaru napięcia. To, że silnik jest zasilany bezpośrednio z zasilacza to już osobna kwestia. Pewnie wraz ze wzrostem napięcia mogą np. pojawić się mankamenty np zmiana obrotów. Nie wiem jak jest w środku silnika? Czy są jakieś elementy sterujące we wnętrzu? Jeśli sa, to rzeczywiście może być różnie. W tym wypadku nie ma innej możliwości jak fizycznie sprawdzić napięcia i jak na nie reaguje tak stary sprzęt.
 9. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  No właśnie są 78L05 i 79M05. Na płytce sterującej, wieć stabilizacja zasilania układów cyfrowych i Dolby jest.
 10. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Miedzy 230 i 220 V nie ma problemu Gorzej jakby było 220 do 240 V. O 230 do 120V to już nawet nie wspominam. Przy ustawieniach na 220 przy 35V przy 230V napięcie będzie w okolicach 36,5V Zazwyczaj elementy mają ok 5-10% tolerancji czyli powinny wytrzymać te 1,5V. Dla 40V będzie to 41,8V. To nadal w zakresie tolerancji. No, a to co po za diodą Zenera to nadal będzie 6V. Mogą się grzać ciut mocniej tranzystory. Ja np w swoim sprzęcie założyłem 2 kawałki blachy lub użyć można jakiegoś małego radiatora z aluminium. Z tego co widzę po schemacie sprzęt z lat 70, a więc przede wszystkim na tranzystorach. One więcej wytrzymują. Większość układów scalonych cyfrowych to CMOSy i wzmacniacze operacyjne do +-35V powinny wytrzymać.
 11. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  Mówiąć zębatka miałem na myśli koło zębate, co wynika z filmu. Masz racje, że zębatka w budowie maszyn to co innego niż koło zębate. Jednakże tutaj mówię o czymś konkretnym. Widocznym na filmie. Wiadomo o co chodzi. Co ciekawe zębatka jest bardzo często używana w nazewnictwie właśnie kół zębatych. Wpisz hasło "zębatka" do wyszukiwarki. Wyjdzie ci to o czym piszesz, ale i cała masa stron, w tym Allegro, gdzie zębatka to koło zębate. Np: [Hidden Content] Czy docisk nazwiesz bieżnią, to Cię ktoś zrozumie? Jeśli w potocznym języku używa się tych sformułowań zamienię, to tak. Jeśli nie, nikt Cię nie zrozumie. I tyle.
 12. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  To mnie zastanawia. Bo głośność mechanizmów z tworzyw jest o wiele niższa niż głośność metalowych zębatek. Tutaj zastosowano mimo wszystko klej na bazie tworzywa sztucznego. Jego struktura nie powinny być gorsza od tego co daje oryginał. Oczywiście postępująca degradacja tworzyw jest oczywista, ale w przypadku częściowego ubytku jest szansa na regenerację. Ciekawi mnie, ze mimo popularności drukarek 3D, nadal nie korzysta się z tego typu napraw. Albo inaczej. Nie jest to powszechne w naprawach starych urządzeń (w każdym razie. Czyżby problemy mechaniczne nie były tak dokuczliwe?
 13. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  [Hidden Content] Znalazłem cos takiego. Poradnik jak naprawić zębatkę, która została częściowo uszkodzona. JAk się na to zapatrujecie, gdy będzie trzeba naprawić mechanizm zębatkowy. A takich w sprzęcie nie brakuje.
 14. .. i za cenę, która nie przywoła duchy naszych przodków. A kto dziś pamięta ile kosztowały kasety IECIV w latach 90? Czasami to była wartość kilku dniówek. Za długo to trwało. Maszyn nie ma, a kto się schyli nad tym analogowym rynkiem high end. Winyle akurat były cały czas produkowane. Kasety zaprzestano dekadę temu Na szczęście jeszcze wszystkich zasobów sprzed lat nie wykorzystano. Choć ceny porażają.
 15. Dariusz_61729

  Magnetofon.

  A ja głupi sądziłem, że deck ma też grać, cieszyć nie tylko oko, ale i ucho. O naiwności...;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.