Jump to content

rafa

Użytkownicy
 • Content Count

  1515
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

222 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2168 profile views
 1. Przecież w salonie na pewno trupa nie kupisz. Bez przesady z tą histerią. Martwiłbym się kupując na allegro sprowadzany wzmacniacz za 200zł...ale chyba nie taki chcesz kupić?
 2. Odpowiedź częstotliwościowa. Ale to jest pomiar całego systemu. W domu nie da się zmierzyć samych kolumn, do tego potrzeba komory bezechowej.
 3. Miałem go kiedyś. Bardzo deformował dźwięk własnie wyostrzając. FI-11 robią to samo.
 4. Pozbycie się tego (i kabla i wtyków) mocno wpłynie na obecną bolączkę góry...
 5. Najnowszy Aqua nie kosztuje 10k tylko 3870€ 😉 Za tyle możesz kupić starszy S2 który wyszedł z produkcji jakiś czas temu.
 6. Hobbystycznie, dla zabawy można wszystko. Ale trzeba pamiętać że jak ma dobrze grać to rynek jest pełny różnych gotowych rozwiązań które są już dopracowane. Chyba że mamy naprawdę wiedzę i talent i faktycznie tworzymy coś nowego - lepszego.
 7. To taki układ naczyń połączonych. Niby sam DAC jest najważniejszy i wnosi najwięcej. Ale im lepszy tym więcej czerpie z dobrego transportu. Gładkość to często kable potrafią wnieść w system. Niedawno miałem przyjemność testować kable głośnikowe Tellurium Silver Diamond i...nie miałem pojęcia że mój system potrafi własnie tak dobrze różnicować bas. Po prostu nie miałem nigdy aż tak dobrych pod tym względem kabli wcześniej. Także w audio nic nie jest proste. Ale najgorsze że nie jest tanie 😉
 8. W takiej cenie spokojnie kupisz taki Aqua La Voce który ja teraz mam. Wada jedna, nie gra DSD natywnie i muszę konwertować w locie do PCM 192. Nowszy z Optologic już ma pełne dekodowanie. Choć istnieje opcja fabrycznego upgrade do najnowszej wersji też. Nie jest miażdżąco lepszy ale jest lepszy. Różnorodność basu, dynamika i sposób prezentacji wysokich stoi na wyższym poziomie. Szczególnie w jakości basu jest duża różnica - jakbyś zmienił wzmacniacz na sporo lepszy. Średnica porównywalna. Ogólnie mniej fajerwerków w muzyce a skupienie na jej esencji. Kwestia czego szukasz w zmianach. Dodatkowo dochodzi mniejsza utrata wartości i większa odsprzedawalność.
 9. Źródło ma ogromne znaczenie dla dźwięku.
 10. Kurde co mnie zdradziło? 😄 Ze stockowych rozwiązań to raczej ciężko zrobić dobre audio. I to mówię z moich doświadczeń z budowaniem swojego transportu. Dobry wcale tanio nie wychodzi. Można już spokojnie rozglądać się za używanymi dedykowanymi urządzeniami np Melco ze starszej serii https://www.ebay.ie/itm/Melco-Audio-N1A-1-Music-Library-Black-12-month-warranty-Audio-Therapy/174026288967?hash=item2884c66f47:g:mbEAAOSwhL5dd5dd Zależy jaki masz budżet i jak dużo chcesz wyciągnąć z dźwięku. Co do DAC Gustarda zdecydowanie lepiej grają z dedykowanym konwerterem. Mimo użycia tego samego kontrolera to cała reszta, zasilanie filtrowanie itd robią ogromną różnicę. Z urządzeń jako nowych zapewne wciąż są jednymi z najlepszych w cenie. Ale przy rynku używanych w tym samym budżecie już można kupić coś lepiej. W sensie budżet na DAC + konwerter jako nowe vs używany DAC.
 11. rafa

  Kabel sieciowy DIY

  To nie ma kompletnie nic wspólnego ze słuchaniem muzyki. Nie dorabiaj sobie teorii...
 12. rafa

  Audio over IP

  Dokładnie to samo mnie do tego zniechęciło i teraz leży w szufladzie. Jako DAC bardzo słaby. Ale jako transport nigdy nie próbowałem. Ale nie tęsknie za nim tak ogólnie.
 13. rafa

  Kabel sieciowy DIY

  To co, w kablu są jednak wibracje czy ich nie ma? 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.