Jump to content

rafa

Użytkownicy
 • Content Count

  1716
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

289 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2881 profile views
 1. Każde urządzenie audio się tak zachowuje 😉 Zwyczajna stabilizacja termiczna układów.
 2. Ad1 Bardzo mądre podejście. Jeden element na raz i daj temu pograć kilkadziesiąt godzin potem słuchaj i oceniaj. Wyższej jakości komponenty mogą być obiektywenie lepsze ale ich charakter (sygnatura brzmienia itp) mogą zmieniać subiektywny odbiór muzyki całego zestawu głośnikowego. Także słuchaj jak najwięcej. Ad2. Każdy, dosłownie każdy element ma swój charakter. Poszczególne serie wewnątrz jednej marki mimo fabrycznego brzmienia różnią się brzmieniem. Czy coś zmienisz w charakterze kolumn po zmianie kondensatorów? Naj[prawdopodobniej tak. Niezależnie czy użyjesz CC, Mundorf, Jupiter, Jantzen, Bennic czy cokoliwek tam sobie wynajdziesz 🙂 Trudność polega na dobraniu albo najbardziej zbliżonego do oryginału ale wyższej jakości (np naturalne barwy, większa głębsza scena itp) brzmienia albo znalezienia alternatywnego które powoduje jeszcze większą gęsią skórkę podczas słuchania muzyki 😉 Tu nie ma prostej recepty. Bo czy dane kondensatory zmienią charakter musiałbyś znać charakterystykę tych które są obecnie. A tymczasem znasz tylko wynikowe brzmienie całych kolumn 😄 CC ogólnie należą do tych neutralnych z lekkim akcentem środkowego zakresu. Grają bardzo naturalnie. Mundorf podkreśla najwyższe oktawy i bardzo wygładza (ujednolica także co należy czytać jako wade) przekaz. Mundorf EVO maja także dość mało naturalne barwy. Dopiero czarne Supreme mają dużo lepszą, głębszą bliższą naturalnej barwę.
 3. Były wiele razy opisywane w wątku o kondensatorach. Co chcesz wiedzieć? Z kabli dla mnie najlepiej sprawdzają się cynowane Duelund. Niezłe są też Cardasy ale oczywiście maja swój charakter i jeśli o to nam chodzi np dociążyć średnicę to dobrze się w tym spiszą. Duelund bardziej neutralny i z lepszym basem. Neotech ma podbity przełom górnej średnicy i niższych wysokich co powoduje tendencję do "darcia ryja" szczególnie żeńskich wokali. Osobiście ich nie lubię ale oczywiście wiele zależy od charakterystyki kolumn. Gdzieś na pewno mogą sie wpasować.
 4. Rezystory zmień na Ohmite (żadne Jantzen ani Mils) a potem zobaczysz co i jak z kondensatorami
 5. ALe bas będzie twardszy i atak lekko podkreślony. A on pisze że woli te bardziej miękko grające więc raczej 55. No i ma być raczej ciemno grający niż jasno...
 6. Różnice bywają wręcz ogromne a nie subtelne. A czy będzie poprawa brzmienia to inna kwestia. Nie wystarczy tylko wymienić ślepo komponentów. Trzeba to dobrać po długich testach.
 7. Te na basie o dużych pojemnościach możesz zastąpić też elektrolitami współczesnymi., Np Jantzen czy Mundorf mają taką dedykowaną serie. Kluczowe dla dźwięku są te na tweeter i tu najbardziej warto dać polipropylenowe. Wszystko też kwestia budżetu.
 8. Kompletnie nie rozumiem co masz na myśli. Który to pierwszy i co znaczy że mniejszy?
 9. Furutech nigdy nie jest do końca uniwersalny. Ich produkty zawsze mają mniej lub bardziej słyszalną sygnaturę dźwięku. Z tym trzeba się pogodzić.
 10. Wracałem do ich pokoju 3 razy. Świetnie to grało z pełnią emocji, wciągająco. Choć nie wiem jak przy dłuższych odsłuchach.
 11. PW bardzo liniowy w balansie tonalnym czyli neutralny. Niczego nie podkreśla i gra równo. Początkowo odebrałem go nijako wręcz ale po czasie doceniłem jego brak ingerencji w brzmienie. btw Accuphase w topowym DAC też go stosuje do zasilania kości DAC, warto spróbować moim zdaniem Nie znam tych co wymieniłeś, poza Panasonic FC. Niby w miarę równy ale nie tak neutralny jak PW.
 12. Zasilanie kości DAC to u mnie najlepiej sprawdził się Nichicon PW
 13. rafa

  Kabel sieciowy DIY

  To może dam mu drugą szanse.
 14. rafa

  Kabel sieciowy DIY

  Jak długo na nim grasz i z czym porównujesz?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.