Jump to content

matoole

Użytkownicy
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

95 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

462 profile views
 1. Były kiepskie realizacje ,ale były to sporadyczne przypadki - nie mówię o masteringu starych nagrań. Od lat 90'tych jest to robione z premedytacją i za pozwoleniem twórców. Traktuję takie wydania ja próbę wciśnięcia mi produktu niepełnowartościowego i oszukania mnie. Szanujący się wykonawca dba o jakość wydawanych utworów . Jesli, tylko i wyłącznie, muzyka ma być najważniejsza to równie dobrze powinny wystarczyć zwykłe Boom Boxy. Skoro siedzimy na tym forum to znaczy, że jednak chcemy czegoś więcej. Jest całkiem spora lista vintage ,którą warto się zainteresować i na większości z nich nie tylko się nie straci, ale można tez zarobić. Większość moich klocków zyskała na wartości od 50% wzwyż. Warto więc inwestować w porządny vintage ,bo grają te sprzęty bardzo dobrze i to za niewielki procent ceny dzisiejszych klamotów.
 2. Nie przesadzam, nie mam wybitnie wrażliwych uszu ,ale jeżeli słucham muzyki dla przyjemności to nie mogę znieść skopanych realizacji- odbierają całą przyjemność. Wiele fantastycznych utworów w ogóle nie odtwarzam, nie kupuję też tak wydanych płyt - bo nie mogę znieść tej badziewnej jakości. Co innego przy napierd...laniu w kotleta, lub w samochodzie.
 3. Nie słucham co prawda winyli, ale zestawy mam oparte i na CD'ku, i na Dac'u - nie mam z tym problemu. I jeden i drugi układ jest w porządku. Badziewie zaczyna się podczas słuchania Tidalów itp. I tutaj według mnie jest sedno w sporze "co lepsze".
 4. Sprawdziłeś chociaż tą stronę?! Pamiętajcie Panowie - tylko 300zł i najbliższy Sąd.
 5. No i zwróciłeś. Nie sadzę ,żeby wielu ludzi miało kontakt z tą zmieniarką, ale z tego co widzę to ona nie ma wejścia coax, więc nie popracuje jako dac
 6. Najwyższy model, piękny wzmacniacz. To już Kenwood nie ma swoich inżynierów?! O ile wszystko w porządku ,to jest to dobra oferta https://www.olx.pl/oferta/odtwarzacz-braun-cd4-hifi-vintage-CID99-IDzlAJ9.html#4c07bc36f8
 7. Wejścia cyfrowego we wzmaku nie traktowałbym jako kryterium - nie będzie ono wysokich lotów- chyba ,że ma robić jako kombajn. Na ilu metrach ma to grać?
 8. W Polsce piractwo i kradzież ma swoją formułę w kodeksie. Był już na forum wojujący-sprawiedliwy , który oskarżał o piractwo i nazywał forumowiczów złodziejami? Trochę się wystraszył i przestał ludzi pomawiać. Czy to Ty pod zmienionym nickiem? Jeżeli nie, to poinformuje cię -tak jak informowałem "Tamtego"- że założenie sprawy kosztuje 300zł i wniosek składa się bezpośrednio w sądzie. Skończ więc wojenkę.
 9. Oczywiście ,ze tak z tym zastrzeżeniem że najwięcej zależy od źródła. Możesz mieć budżetowy sprzęt i przy bardzo dobrze zrealizowanym nagraniu będzie on brzmiał nieźle. Przy sprzęcie z pułapu High-end kiepskie źródło (loudness war) zrobi z klocków sprzęt budżetowy. Chociaż słyszałem już opinie ,że takie klocki "podrasują " nagranie. Czary Panie,czary. Dlatego stereaming nie dorówna płytom, czy też plikom posiadanym w domu - bo o ile kolekcjonując płyty/pliki masz wpływ na wybór jakości realizacji to odtwarzając stereaming jesteś skazany na jakość biblioteki dostawcy. Nikt mi nie powie ,że właściciel mediów strumieniowych będzie szukał najlepszych realizacji. Miałem przez jakiś czas tidala i ... ciężko mi było słuchać
 10. To nie wiem co ty za sprzęty vintage posiadasz. Mam na stanie ,oprócz nowych klocków, sporo starych klamotów i tak zaczynając - Pioneer A77X/A88X , Dual CV 441,Yamaha CDX 1060/1120, Braun Atelier CD5 - który z wymienionych gra cukierkowo?! Braun bez kompleksów staje w szranki z moim Cllase 202. Słuchałeś Ty w ogóle czegoś porządniejszego ze starych sprzętów ,ze telefon gra ci lepiej? Nie wiem co ty tam posiadasz w garażu ,ale na Marantzu 65 świat starych klamotów sie nie kończy. Jakie masz Arcusy? W sypialni słucham TM88.
 11. Coraz lepiej. Grupa testowa : cyklon i niskie szczurki. Masz rację -kompletnie nie warto kupować starych klamotów. Samsung i iPhone tez są takie dobre? To zaraz lecę podłączyć :-)))
 12. Zaczynasz pobyt na forum od trollowania?
 13. Dobre, naprawdę dobre . A do jakiego wzmacniacza podłączyłeś ten swój "transport"?
 14. Dopiero teraz zauważyłem odpowiedź. Dzięki za linka @Likea Tiger, ale niestety po problemach na razie nie podłączam konta do Pay Pal. Ponawiam więc prośbę o udostępnienie serwisówki do Dual CV 441. Ktoś może ma? Oczywiście mogę zapłacić. Boję się słuchać na tym wzmacniaczu dopóki nie oddam go do przeglądu.
 15. Tutaj bardzo dziwnie wygląda sytuacja. Według mnie jest to wał. Zauważcie ,że właściciel z jebaja nie wysyła do Polski, czyli to nie te same osoby. https://allegro.pl/oferta/harman-kardon-pm665-7966634992 i https://www.ebay.com/itm/133016557914
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.