Jump to content

matoole

Użytkownicy
 • Posts

  697
 • oraz w archiwum

  8
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

310 Dobry

Audiostereo

124

Bocznica

186

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3010 profile views

matoole's Achievements

 1. Jak styki będą z mosiądzu to może będzie ok, większość takich pudeł ma przełączniki za 10 zela. Miałem taką skrzynkę, niemożliwym było wyjść z jakością poza dany pułap - sprzęty grały bardzo podobnie. Wywaliłem dziada. Kiedyś, na jakimś forum, chłopaki składali taką skrzynkę ,ale cena samego przełącznika oscylowała w okolicy 500zł - styki były z czegoś lepszego niż stal.
 2. Trzeba brać pod uwagę ,że takie coś mocno zdegraduje dźwięk. Do Hi-fi potrzeba przełącznika ze "szlachetniejszego" metalu.
 3. Przecież nawet w tym temacie z 90% wypowiedzi to TOTALNY off top. I co ???
 4. Przestało być ciekawe i merytoryczne ,a stało się politycznym zapleczem z przerośniętą Bocznicą i tubą poglądów włodarzy, gdzie gro userów udziela się głównie w "tamtych " tematach. Likwidacja Bocznicy mogłaby pomóc, no ale to nie mój cyrk. Cyrkiem jest natomiast "pozwolenie" na rozwalanie wątków np. o sprzętach tzw. vintage przez wojujące krucjaty przeciwników takiego sprzętu. Mnie to akurat interesuje i takie praktyki, oraz bierność moderacji powoduje ,że coraz rzadziej mam ochotę tutaj wchodzić, a wrzucenie ciekawego tematu @pmcomp: "Hi-End za 60 EUR" na Bocznicę to już jest cyrk do kwadratu. Kogoś uwierało ,że taki temat istniał w zakładce hajendu to go wykopał. Wątpię ,czy wykonawca tego wyroku słuchał w ogóle tych kolumn, no ale skoro można je kupić za 60 ojro ...
 5. Słuchałem Canton RC L z różnymi wzmacniaczami i końcówkami mocy, w każdym wypadku wysokie tony prezentowały niską kulturę grania. Nie podzielam pozytywnych opinii o tych kolumnach.
 6. Dziękuję bardzo za pomoc.
 7. Kolumienki to dwudrożne Canton GL 260, z racji wieku chciałbym wymienić kondensatory, ale nie wiem jakiej wartości. Nie znalazłem informacji w sieci. Podpiąłem je pod tani miernik - może to pomoże. 3092 2T - ELKO glatt 3690 1T - ELKO glatt 3692 1T ELKO glatt
 8. Yamaha jest budżetowym wzmacniaczem, i tak gra. Z jednymi słuchawkami lepiej, z innymi gorzej - tak jak z kolumnami. Podobną kasę ( lub trochę taniej ) kosztuje Twój wzmacniacz słuchawkowy. Gdyby mieć wzmacniacz zintegrowany cenie ich obu to jak by to mogło grać(?). Zakładam ,że o wiele lepiej... i na słuchawkach, i co ważniejsze, i na kolumnach. 😉
 9. Przykro ,że to kogoś spotkało. To ostatnie zdanie niech wybrzmiewa ... gwarancje były ale się skończyły.
 10. matoole

  infinity kappa 8

  Ponad 150 stron o Infinity i sprzęcie towarzyszącym. Miłej lektury. [Hidden Content]
 11. Ostatnio oglądam sobie te paczki na ebaju, te i model niższy - M12. Kolumny mało popularne ,więc informacji niewiele. Jak byś opisał te kolumny? Jaki sprzęt towarzyszący, na ilu metrach grają itd.
 12. Czasami może o ile masz podobnej jakości, lub jej braku, realizacje w plikach czy na CD. Tidal i inni nie będą sobie raczej zawracali głowy jakością wydań i poszukiwaniem tych porządnych, bo po co. Poniżej te same utwory, różne wydania płytowe ... i już wiesz dlaczego tidale i spółka często brzmią gorzej.
 13. ... a coś poza spamem?
 14. Dual CV 441RC. Żebyś nie marnował czasu to w nowych zacznij szukanie od sporo droższych niż 1000zł 😁 Posiadam sprzęt stary jak m.in. w/w wzmacniacz, młodszy tj. Gryphon Callisto 2200 i całkiem nową końcówkę na ICEPower 1200AS2. Muza leci głównie ze starych odtwarzaczy CD, ale puszczam również pliki przez DAC. Uprzedzeń sprzętowych więc nie mam. Zastanawia mnie jakiej jakości stary sprzęt posiadali przeciwnicy, że są skłonni do tak ryzykownych stwierdzeń jak np. cytat powyżej. Radykalizm zawsze jest be, a dorabianie ideologii, że stare klamoty kupuje się z sentymentu za minioną młodością ...🤣
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.