Jump to content

matoole

Użytkownicy
 • Content Count

  495
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

258 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2157 profile views
 1. matoole

  Dlaczego buczy?

  Odpięliśmy wszystko od DAC'a. On sam powoduje buczenie (niewielkie ale jednak) i to mimo użycia włącznika ON/OFF. Myślałem ,że wyłącznik odcina wszystko. Dlaczego włączenie przedwzmacniacza wyciszało wszelkie buczenie do zera, nawet to ostro siejące z DVD? Podłączyliśmy dzisiaj mojego DAC'a i odtwarzacz CD bezpośrednio wpięty w końcówkę - zero buczenia. Ewidentnie ten Arcam stwarza problemy.
 2. Nie, nie jesteśmy na forum audiofilskim - jesteśmy na forum AUDIOstereo. Wytłumacz mi, dlaczego ktokolwiek miałby się wstydzić jaka jakość go zadowala (?)
 3. matoole

  Dlaczego buczy?

  Byłem u znajomego ze swoimi kolumnami, chciał ich posłuchać na swoim sprzęcie. Po włączeniu końcówki słychać było wyraźne buczenie . Kumpel zawsze włącza sprzęt "w odwrotnej kolejności" - końcówka na końcu, dlatego nigdy buczenia nie słyszał. Dawało ostro w kolumny, wiec zaczęliśmy szukać i wyszło ,że najmocniej sieje jego odtwarzacz DVD .Odłączyliśmy go i buczenie znacząco ucichło, ale wciąż było słyszalne -dość cicho, ale jednak. Przekładanie przewodów nic nie dało to na cel wzięliśmy DAC'a - IrDac. Okazało się ,że to on sieje pomimo tego ,że tylny wyłącznik był w pozycji OFF. Nie znam
 4. Pomysł fajny, ale chyba trudno o parapet odpowiadający sprzętom "głębszym".
 5. Do 35m2 potrzebujesz porządniejszych mocowo kolumn, i nie chodzi tutaj o łupanie. Słabsze pudła będą grały chudo - czego właśnie doświadczasz. Kup najpierw kolumny np. Arcus TM 88 i zobacz jak twój wzmacniacz je napędzi. Są to kolumny łatwe do wysterowania, z wysoką kulturą grania ,więc myślę, że będzie ok.
 6. Wtedy firmy będą wciskały poprawiajace dźwięk hajendowe czapki i kapelusze 🙂
 7. Musk uważa próbę stworzenia sztucznej inteligencji za przejaw debilizmu, docelowo połączenie mózgu z kompem ma dać ludziom przewagę nad AI w przyszłości. Ma to sens.
 8. Dla kogo naturalne, dla tego naturalne. Niektórzy uprawianie seksu z gumowymi lalami też uważają za normalne. Podobnie zwolennicy koprofagii. Ich cyrk, ich małpy ... dopóki nie wyjdą z tym cyrkiem na ulicę
 9. matoole

  Projekt Vintage :)

  Nie, to nie jest głupie. Masz prawo do kaprysów. Popatrz na Grundiga serii Fine Arts z serii "A" . Wzmacniacz z tej serii polecam A 903. Warunek konieczny do spełnienia to oryginalny STK wewnątrz.
 10. Poznań, ale ostatnio mało w Polsce przesiaduję.
 11. Tu masz w niezłej cenie kolumny, o ile jesteś w stanie przełknąć wygląd. Gostek ma sporo negatywów ,wiec jakby co, to odbiór tylko osobisty. Głośnik średniotonowy kupisz za grosze. Mam takie paczki w drugim zestawie i polecam. [Hidden Content] 88&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-4-0813
 12. Zauważyłem, a raczej usłyszałem, że po włączeniu samej końcówki słychać w kolumnach delikatne szumy. Po włączeniu przedwzmacniacza szumy milkną, jest idealna cisza . Nie zauważyłem tego wcześniej bo w pokoju musi być cisza ,żeby to usłyszeć. Też tak macie?
 13. Chyba masz rację. Dosyć często, podczas włączania, słyszałem jakby głośniejsze załączanie styków. Myślałem ,ze IP1200 tak ma. Po twoim poście doszedłem do wniosku ,że to może być TO iskrzenie. Sprzęt podłączam do zestawu dość rzadko, więc po dupie nie dostał. Wczoraj na włączniku ON/OFF zostawiłem tylko "+". Klocka włączyłem z 20 razy i póki co jest cisza, inna kultura włączania. Nie znam się na elektronice, ale wychodzi ,że w tym module jest jakiś babol.
 14. Cóż, myślącym tylko lewą półkulą pozostaje tylko wylewnie frustracji na Bocznicy. Macie tu mocną reprezentację, uważajcie tylko, żeby któremu żyłka nie pękła - był już taki przypadek. Pół mózgu nie może przecież bez uszczerbku znieść takiego stresu - koryta nie ma od kilku lat, a jeszcze 3 lata męki przed wami.🤣 No Panowie Frustraci, zaczynamy od nick'u ...
 15. „Koń, jaki jest, każdy widzi”
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.