Jump to content

matoole

Użytkownicy
 • Content Count

  372
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

169 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

601 profile views
 1. Tak, wiem to, ale po co zniechęcać do zmian kogoś ,kto chce zmienić tylko jeden element?. Może będzie helliosowi pasował przekaz, a jak nie to doradzimy w kwestii wzmacniacza. Jedno nie podlega dyskusji,a przynajmniej nie powinno - kolumny przy tym metrażu powinny być porządne z solidnymi basowymi przetwornikami.
 2. Pisałem ,żebyś wzmaki póki co zostawił, w razie czego kwota z nich uzyskana pozwoli na zakup czegoś innego, ale jeżeli idzie o kolumny to tak - warto celować jak najwyżej.
 3. Pamiętaj ,że chcesz fajnego basu do 36m2, wiec na początek potrzebujesz solidnych kolumn. Skup się na tym.Później sam ocenisz ,czy dźwięk i jego kontrola tobie odpowiadają - w końcu masz kilka wzmacniaczy. Jak nie to będziemy doradzać ze wzmakiem.
 4. No i powoli zbliżamy się do jakiegoś rozwiązania. Przesłuchałem sporo kolumn z lat 80-90 i naprawdę bardzo nieliczne były męczące i podawały sybilanty. Arcus TM98/99; Pilot CD1000; Quadral Montan wersja 3 lub 4 ( nie pamiętam, właścicielem był ojciec); wspomniane TMR160,ale tu już konieczna wymiana wzmaka; Braun M12
 5. Problem nie jest ze znalezieniem kolumn do twoich wzmaków, czy metrażu - problem jest w twoich osobistych preferencjach, że kolumny maja być ciepłe w przekazie. Taki wybór przywiązuje do danego typu wzmacniacza ,więc zbyt popularny nie jest - bo blokuje możliwość swobodnej roszady resztą sprzętu.
 6. Jaja sobie robisz? Wymiana baterii w pilocie pogłębiła scenę, czy nie? @Audiomono, myślę ,że tu o wygodę i efekt wizualny chodzi - głupio wyglądałyby dyndające kable.
 7. Noo, z tym jest ogromny problem.
 8. Jasne ,że tak. Ja głownie kieruję się lenistwem - kolumny zmieniam rzadko, a całą resztę często. Ze wzmkiem mogę zaryzykować wysyłkę, ale po kolumny muszę pojechać. @hellios, nie wiem na ile ciepły dźwięk lubisz, ale mam Marantza PM75 i pomijając Kappa 9 ( bo z nimi ledwo co gra 😉 ) puszczałem je na Arcusach które stoją po neutralnej stronie ze szczyptą ciepła, na Dualach 720 - typowo neutralne i było bardzo ok, raczej cieplejsze granie, ale szczegółowe. Grundig Fine Arts 903/905 daje już przekaz ciepły, lampowy i dosyć otwarty - taki też bardzo lubię. Nie wiem na ile PM 75 ma podobna sygnaturę dźwięku do PM 80, ale może Twoje kolumny i te ,które słuchałeś są zimne ,a nie neutralne w przekazie?
 9. @hellios, chce kolumny brzmiące ciepło, a ja zawsze starałem się takich unikać - temperaturę reguluję wzmakiem lub CD -więc uczciwie nie mogę niczego polecić. Mogę odnieść się tylko do konkretnych sprzętów które posiadałem/posiadam, i których słuchałem.
 10. @opteron,nie pisałem ,ze są takie same, tylko ze porównywalne - ja ich nie mierzyłem( zresztą nie wiedziałbym jak). Nie wiem czym pędzisz kolumny, że uważasz TMR160 za łatwe, ale szczerze gratuluje wzmaka☺️ . U mnie, z tego co pamiętam, dopiero Pioneer A88X i mało znany Dual CV 441 zdołał je zadowalająco opanować, ale on był również kiedyś w niemieckim czasopiśmie przeznaczony do testów na Kappa 9 - czyli ułomkiem nie jest. Pograć, pograsz, na większości trochę mocniejszych wzmaków będzie nawet bardzo miło -z tym nie dyskutuję, ale żeby osiągnąć pełnie możliwości tych kolumn potrzeba czegoś bardzo mocnego. Najlepszym przykładem będą właśnie kolumny Kappa 9. Użytkownicy zachwycają się ich dźwiękiem i jest wszystko gites, a jak nadarzy się okazja posłuchania tych kolumn na czymś mocniejszym, czymś zbliżonym bardziej do pieca grzewczego, to otwierają szeroko oczy ,że jeszcze tyle udało się z tych kolumn wycisnąć. Potencjalnym kupcom TMR160 odradzam zakup, chyba że maja wzmaki wydajne prądowo -inaczej pieniądze w błoto, a te kolumny nie są tanie.
 11. To ciekawi mnie w jakiej rzeczywistości egzystujesz.Miałem te TMR -pierwszą edycję, a obecnie od kilku lat jestem właścicielem Kappa9. To,że jakiś wzmak gra z trudnymi kolumnami i fajnie słychać nie znaczy ,że nad tymi kolumnami panuje. TMR 160 potrzebują potężnego pieca.
 12. No niestety obecnie bardzo często tak nie jest. Produkty mierne są w sieci promowane jako coś o wiele lepszego. Pamiętajmy również ,że jakość to nie tylko dźwięk ,ale i klasa użytych elementów i podzespołów, i... długowieczność - przynajmniej kiedyś tak się oceniało jakość.
 13. Pm 80 nie obsługują kolumn poniżej 8 Ohm, a TMR 160 to bardzo trudne kolumny - ich prądożernośc porównałbym do Kappa 9. @heliosnie ma w swojej stajni wzmaka do 36m2 i trudnych kolumn, potrzebuje czegoś łatwiejszego do napędzenia.
 14. Wim ,ze czasami nosi człowieka ,żeby coś zmienić ,ale... 8200 CD jest bardziej funkcjonalny i na tym jego przewaga się kończy - dźwięk z Yamahy 1060 jest pełniejszy. 8300 CD nie słuchałem ,więc tutaj się nie wypowiem, ale wydaje mi się ,że w cenach jak za Audiolaba ciężko będzie Yamahę zastąpić - to naprawdę solidny CD'ek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.