Jump to content

matoole

Użytkownicy
 • Content Count

  403
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by matoole

 1. To pisze producent w swoim prospekcie dołączonym do kolumn, myślę że nie umniejszałby wartości swojego produktu.
 2. Kable dostaniesz po 7zł za metr i więcej nie potrzeba.
 3. Wklejam pod dyskusję , nie dla rozpętania wojenki Poniżej link do całego opisu. Jako, że to polskie forum i nie każdy musi znać angielski, to w skrócie - nie będzie zejścia do 30Hz jeśli pomieszczenie nie będzie miało wymiaru ok. 11m [Hidden Content]
 4. Być może dlatego, że wtedy żaden model (nawet topowy) jeszcze nie dysponował odbiornikiem podczerwieni? 😉 Nie znam się na tym, ale Logitech powinien przestać ściemniać. Tu krótki wątek o tym [Hidden Content]
 5. Logitech czasami nie obsługuje sprzętów vintage mimo ,że widnieją one na jego liście/stronie. Mnie wkurzają "duże" obudowy z powietrzem w środku - na szczęście sam już takich sprzętów nie uyżywam.
 6. Nic nie wyniknie. Ludzie zadowoleni z odsunięcia złodziejskiego układu PO-PSL nie czują potrzeby wylewania gorzkich żali. Apologeci lemingowa maja tu kilka kółek wzajemnej adoracji stąd Ich nadreprezentacja na Bocznicy.
 7. Aż sprawdziłem ile kosztuje. Jak to nie jest sprzęt budżetowy to już nie wiem jaka kwota określa budżet. 500zł?
 8. Jakiekolwiek z miedzi OFC np.płaski TPLYp 2x2,5 OFC.
 9. Coś z polskiego podwórka -Madis
 10. matoole

  Polityka

  Buachachacha 🤣. W Wyborczej to wyczytałeś, czy Lis ci te brednie naopowiadał? PiS nigdy nie musiał nikogo napuszczać. Medialne lemingi powtarzają bezwiednie te komunały, a tłuszcza to łyka. Nas od Was po prostu różni podejście do logiki, dzielą nas światopoglądowe hektary - konflikt jest nieunikniony. Dzieli nas wszystko, tylko język nas łączy.
 11. Przecież w poście 49 wkleiłem cennik.
 12. Tam jest znacznie wieksza. W swoim domu mam 30cm styro pod podłogą, 25 szarego na ścianach i 50cm ekofibru nad poddaszu. Co prawda czester na podłodze tyle nie potrzebuje dopóki nie ma podłogówki.
 13. Jeszcze kilka lata temu same pionowe odwierty oscylowały w okolicach 30-40 tys. dla domu 3 litrowego 100m2. Obecnie konkurencja większa to i odwierty tańsze ale : [Hidden Content] Co się zaś tyczy serwisowania i przeglądów to jakiś Pan Zenek nie potrafi naprawić lodówki , a z pompą da radę?! .Jak coś spartoli to po kilku latach kolejny wydatek kilkudziesięciu tysi
 14. @rafalski, poczytaj o kolumnach Dual CL 720/722/730. Porządna konstrukcja, podstawkowe, są w twoim budżecie, moc maja wystarczającą, kolumny zamknięte. Miałem CL 720.
 15. Daj spokój @hi_aro, nie ma sensu @Kazikowi_t tłumaczyć. My tu z praktyki o sensowności rozwiązań ogrzewania, a On o jakiś świadectwach szkolnych ;-)
 16. A) Zainwestowałem w ogrzewanie - cena kociołka na prąd ok. 3000- 4000. Nie potrzebuję pom. gospodarczego, czyli mogę mieć dom o kilka metrów mniejszy - niech będzie 8m2. Koszt m2 domu liczmy powiedzmy 2500zł x 8= 20 000 oszczędzamy. Grubsza wylewka betonowa kosztuje ok.2000zł. Rocznie na ogrzanie domu wydaję ok. 1000zł. Zaoszczędzone 20 000 pozwalają na grubszą wylewkę, zakup kociołka i grzanie domu przez co najmniej 10lat B) Ktoś zainwestował w pompę z odwiertami ok. 80 000 (orientacyjna cena sprzed kilku lat). Musi mieć pom. gospodarcze 8m2 x 2500zł= 20 000 droższy dom. Płaci za ogrzewanie ok.500ZŁ Jeżeli nie kupiłem pompy to zainwestowałem w tańsze ogrzewanie - pieniądze zaoszczędzone są pieniędzmi zarobionymi. Warunek niestety jest jeden - dom musi być zaprojektowany pod wybrane ogrzewanie.
 17. Rozwiązanie bardzo stare, stosowane gdy chcemy grzać prądem np. w II taryfie. Jest to zwykły baniak z wodą o pojemności min 1000l - pojemność zależy od tego jak ciepły masz dom. Pompa mimo dofinansowania nie zawsze się opłaca - przeglądy, serwis. Paradoksalnie im więcej energii potrzeba do ogrzania domu tym pompa bardziej opłacalna i ma sens. W domach energooszczędnych i pasywnych pompa nigdy się nie zwróci.Do pompy ogrzewanie musisz mieć wielkopowierzchniowe i niskotemperaturowe.
 18. No i niestety łatwej odpowiedzi, przy takim wzmacniaczu, nie ma. To znaczy jest, ale przedmówcy zachowali się elegancko i nie powiedzieli tego głośno 😉 W tych warunkach wzmak musi mieć jakiś balans - innego wyjścia nie ma.
 19. Dzięki koledzy, już wiem jakich paczek synowi na początek szukać.
 20. Czy ktoś miał okazję porównać te dwie kolumny? Która wydaje się być lepsza?
 21. Słuchał ktoś może kolumn z serii Fine Arts model Four model z roku 1887-89 ? Jakie wrażenia? Podobno całą linię od One do Four robiła je dla Grundiga firma Arcus, więc powinny siedzieć porządne przetworniki, ale informacji jak na lekarstwo.
 22. Czyż to nie jest piękny widok? CV 441.
 23. W sumie nie wiem po co grzebać w takim wzmacniaczu, chyba żeby coś popsuć i wystawić w wariackiej cenie. [Hidden Content] Tu już w dobrej cenie ... o ile wszystko ok. [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.