Jump to content

matoole

Użytkownicy
 • Content Count

  385
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by matoole

 1. Przykłady można mnożyć, ale ja mam bardzo tanią propozycję dla niedowiarków i tych co chcieliby spróbować "wintydży", ale się boją. Jest jednak warunek- trzeba być właścicielem, często polecanego na forum ( wiec pewnie sporo osób go ma), budżetowego Arcam'a irDac. Proponuje kupić/pożyczyć takie Onkyo DX 6550 - jest tani jak barszcz - i porównać z Arcamem.
 2. To ,że ktoś popiera kupowanie starych klamotów nie oznacza, że nimi handluje. Równie dobrze można powiedzieć ,że jesteś ukrytą "branżą" i pod płaszczykiem zwykłego forumowicza promujesz kupowanie nowych, napakowanych powietrzem, miernie grających klamotów. A najlepiej to zlikwidować kluby :"Miłośników Starych Grundigów", "Duala", czy "Klub KEF Vintage 1960-1990" itp.wszystkie tematy dotyczące starych sprzętów i piszmy tylko o nowych, bo przecież o sprzęcie vintage piszą tylko handlarze - paranoja jakaś.
 3. Ale dziwaki wypisujesz i to jeszcze tak autorytarnie. Sprawdź sobie siłę nabywczą marki w tamtych latach i jakie były ceny np. samochodów. Sprawdź sobie ilu było trzeba wymienionych przez ciebie Sansui AUX-901 za 2000DM by kupić nowego Golfa w benzynie. Dzisiaj od cenny brutto sprzętu odlicz tak z 50% na marketing.
 4. Zawieszenia są gumowe, więc nie musisz się martwić.Jak będziesz je chciał to niech gostek prześle ci dokładne zdjęcia każdego przetwornika i sprawdzi ,czy wszystkie potencjometry działają. Pomyślałem sobie, że moje wysokotonowe były tak zasyfione bo nie miały maskownic - dlatego kupiłem tańszą wersję - te z maskownicami nie powinny zbierać tyle syfu.
 5. Szybki, niski i bardzo dynamiczny, ogólnie bardzo solidne dźwiękowo kolumny. W moich delikaaatnie brakowało mi wysokich (ustawienia na 0), ale myślę, że była to wina zakurzenia twiterów. Są one pokryte jakąś klejącą mazią i przyciągają kurz. Myślę ,że wyczyszczenie załatwiłoby sprawę, ale kolumny kupiłem na testy i nie chciało mi się bawić.
 6. Wiadomo, że to był drogi sprzęt, ale teraz na jebaju można go kupić za 400-500euro i tą cenę porównuję. Za 2 koła można go mieć, a wymiata przetworniki C/A z pułapu ... (nie chcę tworzyć legendy 😀) Zresztą na krajowych aukcjach jest dość rzadki. Noo, dźwiękowo nie można, ale o tym jest ten temat - czy warto inwestować w vintage? Jednym z ważniejszych kryteriów jest właśnie cena, a ta zdecydowanie przemawia za starszymi klamotami. Takiego irDac'a jakością prezentacji ( niuanse ciężko mi zapamiętać) porównałbym do Onkyo DX-6550 za cztery stówy.
 7. W rodzinie były 730, a jeszcze do niedawna byłem właścicielem modelu o stopień niższego tj. CL720 i grały bardzo zacnie z fantastyczna srednicą. Mają wtyki ,które dają prawdziwą możliwość wyboru, czy maja być 4 czy 8 Ohm Gdy polowałem na tą serię Duala to nie było 730 z maskownicami.Większość tych kolumn sprzedawana jest bez maskownic, a jak nie jesteś stolarzem to raczej nie jesteś w stanie dorobić do nich maskownic
 8. O ile wszystko z nimi ok, to warto. https://allegro.pl/oferta/krk-dual-cl-730-piekne-kolumny-najwyzszy-model-8234326173
 9. 9511 chyba nawet nie należy do linii Integra - odpuść go. Od Integry 8850 zacząłem swoją przygodę z zabawą sprzętami, w swojej cenie porządny, mocny wzmacniacz. To taki uczciwy wybór na początek za niewielkie pieniądze. Jakby co , to tego wzmaka obsługują nowsze piloty Onkyo.
 10. No tak, ale ile dodatkowo trzeba doliczyć do takiego przetwornika C/A ,żeby lepiej grał (?) + koszt robocizny ... Jak się na tym znasz to grzebanie jest pewnie nawet przyjemnością, ale laik musi zabulić i czy wtedy jest sens? Budżetowe odtwarzacze kompaktowe, które wymieniłem tj. Yamaaha CDX1060 i Braun CD5( tylko ebay), nie mają raczej konkurencji w porównaniu z przetwornikami C/A w tej samej kwocie. Nie słuchałem co prawda setki DAC-ów, ale takie mam spostrzeżenia.
 11. Dzięki Panowie za zainteresowanie. Rozkręciłem, bez górnej klapy przy włączaniu dźwięk- jak włączanie jakiegoś przekaźnika(?) - dobiegający z rejonu środkowego transformatorka. Zdjęcie poglądowe- pożyczone z forum MP3 Store
 12. Kupiłem niedawno jako przyszłościowego dawcę części kolejnego Dual CV441. Wszystko z nim prawie ok. Nie zawsze, ale dosyć często podczas włączania słychać dźwięk jakby uderzenia w obudowę, jakby zadrżała - tak jakby pstryknąć w górną pokrywę. Jakieś sugestie co może być przyczyną?
 13. Tak, wiem to, ale po co zniechęcać do zmian kogoś ,kto chce zmienić tylko jeden element?. Może będzie helliosowi pasował przekaz, a jak nie to doradzimy w kwestii wzmacniacza. Jedno nie podlega dyskusji,a przynajmniej nie powinno - kolumny przy tym metrażu powinny być porządne z solidnymi basowymi przetwornikami.
 14. Pisałem ,żebyś wzmaki póki co zostawił, w razie czego kwota z nich uzyskana pozwoli na zakup czegoś innego, ale jeżeli idzie o kolumny to tak - warto celować jak najwyżej.
 15. Pamiętaj ,że chcesz fajnego basu do 36m2, wiec na początek potrzebujesz solidnych kolumn. Skup się na tym.Później sam ocenisz ,czy dźwięk i jego kontrola tobie odpowiadają - w końcu masz kilka wzmacniaczy. Jak nie to będziemy doradzać ze wzmakiem.
 16. No i powoli zbliżamy się do jakiegoś rozwiązania. Przesłuchałem sporo kolumn z lat 80-90 i naprawdę bardzo nieliczne były męczące i podawały sybilanty. Arcus TM98/99; Pilot CD1000; Quadral Montan wersja 3 lub 4 ( nie pamiętam, właścicielem był ojciec); wspomniane TMR160,ale tu już konieczna wymiana wzmaka; Braun M12
 17. Problem nie jest ze znalezieniem kolumn do twoich wzmaków, czy metrażu - problem jest w twoich osobistych preferencjach, że kolumny maja być ciepłe w przekazie. Taki wybór przywiązuje do danego typu wzmacniacza ,więc zbyt popularny nie jest - bo blokuje możliwość swobodnej roszady resztą sprzętu.
 18. Jaja sobie robisz? Wymiana baterii w pilocie pogłębiła scenę, czy nie? @Audiomono, myślę ,że tu o wygodę i efekt wizualny chodzi - głupio wyglądałyby dyndające kable.
 19. Noo, z tym jest ogromny problem.
 20. Jasne ,że tak. Ja głownie kieruję się lenistwem - kolumny zmieniam rzadko, a całą resztę często. Ze wzmkiem mogę zaryzykować wysyłkę, ale po kolumny muszę pojechać. @hellios, nie wiem na ile ciepły dźwięk lubisz, ale mam Marantza PM75 i pomijając Kappa 9 ( bo z nimi ledwo co gra 😉 ) puszczałem je na Arcusach które stoją po neutralnej stronie ze szczyptą ciepła, na Dualach 720 - typowo neutralne i było bardzo ok, raczej cieplejsze granie, ale szczegółowe. Grundig Fine Arts 903/905 daje już przekaz ciepły, lampowy i dosyć otwarty - taki też bardzo lubię. Nie wiem na ile PM 75 ma podobna sygnaturę dźwięku do PM 80, ale może Twoje kolumny i te ,które słuchałeś są zimne ,a nie neutralne w przekazie?
 21. @hellios, chce kolumny brzmiące ciepło, a ja zawsze starałem się takich unikać - temperaturę reguluję wzmakiem lub CD -więc uczciwie nie mogę niczego polecić. Mogę odnieść się tylko do konkretnych sprzętów które posiadałem/posiadam, i których słuchałem.
 22. @opteron,nie pisałem ,ze są takie same, tylko ze porównywalne - ja ich nie mierzyłem( zresztą nie wiedziałbym jak). Nie wiem czym pędzisz kolumny, że uważasz TMR160 za łatwe, ale szczerze gratuluje wzmaka☺️ . U mnie, z tego co pamiętam, dopiero Pioneer A88X i mało znany Dual CV 441 zdołał je zadowalająco opanować, ale on był również kiedyś w niemieckim czasopiśmie przeznaczony do testów na Kappa 9 - czyli ułomkiem nie jest. Pograć, pograsz, na większości trochę mocniejszych wzmaków będzie nawet bardzo miło -z tym nie dyskutuję, ale żeby osiągnąć pełnie możliwości tych kolumn potrzeba czegoś bardzo mocnego. Najlepszym przykładem będą właśnie kolumny Kappa 9. Użytkownicy zachwycają się ich dźwiękiem i jest wszystko gites, a jak nadarzy się okazja posłuchania tych kolumn na czymś mocniejszym, czymś zbliżonym bardziej do pieca grzewczego, to otwierają szeroko oczy ,że jeszcze tyle udało się z tych kolumn wycisnąć. Potencjalnym kupcom TMR160 odradzam zakup, chyba że maja wzmaki wydajne prądowo -inaczej pieniądze w błoto, a te kolumny nie są tanie.
 23. To ciekawi mnie w jakiej rzeczywistości egzystujesz.Miałem te TMR -pierwszą edycję, a obecnie od kilku lat jestem właścicielem Kappa9. To,że jakiś wzmak gra z trudnymi kolumnami i fajnie słychać nie znaczy ,że nad tymi kolumnami panuje. TMR 160 potrzebują potężnego pieca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.