Jump to content

Łukasz_62438

Użytkownicy
 • Content Count

  1191
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

407 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1367 profile views
 1. Cześć, w końcu znalazłem i kupiłem parkę ecc83 firmy Elektronska Industrija (Ei) w doskonałym stanie NOS. Jest to wersja z gładkimi, niklowanymi osłonkami elektrod (wyżej ceniona, na wzór Telefunkena). Lampki są jeszcze niewygrzane, lecz już słychać potencjał - bardzo dobra rozdzielczość, powietrze i oddech. Są bardzo ciche, cichsze nawet od nowych rosyjskich lamp z bieżącej produkcji) Z minusów, jak dla mnie, nie żarzą się tak ładnie i nie rozbłyskują przy włączeniu jak stare Valvo... ale i tak jest pięknie 🙂
 2. W takim razie, powodzenia w poszukiwaniach.
 3. Hej, ja również ten temat przed rokiem przerabiałem 🙂 dziś mam już bardzo dobry, czysty DAC bez żadnych bajerów i wodotrysków - muzyki słucha się wybornie. Żaden sklepowy sprzęt za 10-15 kzł tak nie zagra, uwierz mi. Jeżeli nie boisz się sprzętu DIY i jesteś z okolic Lublina, to daj znać.
 4. Powiem Wam, że właśnie wróciłem z takiej małej wyprawy, byłem z Małżonką u znajomych. Pan domu ma stareńki gramofon Technics, który jest raczej w mocno kiepskim stanie... ramię lata na dużych luzach, łożysko zaciera jak maszynka do szycia, a o kalibracji jakiejkolwiek bardziej dokładnej to można pomarzyć. Wzmacniacz - Unitra Diora, taki czarny naleśnik bez oznaczeń. Głośniki - Altusy, z których tak naprawdę gra tylko jeden (drugi coś tam tylko cichutko mruczy). Najbardziej jednak łamie serce stan płyt, które są brudne i składowane w stosiku na podłodze... Nic to wszystko jednak nie znaczyło, kiedym załączył Muzykę - bardzo ładnie, miękko, płynnie, wyraźnie popłynęły dźwięki, tworząc piękny spektakl, którego się po prostu chciało słuchać. Oczywista, w skali bezwzględnej brakowało dynamiki, rozdzielczości, przestrzeni, itd., itp. Lecz nie zwracałem na to uwagi, tak mnie to słuchanie wciągnęło, i już dawno takiej przyjemności nie doznałem! Ja to chyba jestem całkiem przez te winyle przekręcony i dla cyfrowej muzyki stracony, tam bowiem dużo bardziej surowy i wymagający się staję, podczas gdy czarnej okrągłej wiele wybaczam 🙂
 5. Łukasz_62438

  Cyrus Klub

  Świetny sprzęt, staruszek, ale pięknie to wygląda. Uwielbiam wzornictwo Cyrusa, a zwłaszcza tych starszych modeli. Witaj w klubie 🙂
 6. Łukasz_62438

  ECC88

  Super lampki tam macie, towarzyszu #audiowit 🙂 Ja stosuję podobne dampery na wszystkich lampach, także w stopniu końcowym (KT-88). Nie wiem, tak naprawdę, czy coś wnoszą do dźwięku... ale fajnie to wygląda, no i leżą te gumki bezużytecznie w szufladzie, więc nałożyłem 😉
 7. Jeśli jest nowy, to zapewne posiada ważną gwarancję. Nic nie rób samodzielnie, skorzystaj z gwarancji - to może być wada fabryczna tego egzemplarza.
 8. Ja mógłbym powiedzieć coś zgoła odwrotnego 😁 nie ma lepszego rozwiązania, jak tylko posłuchać samodzielnie i nie kierować się naszymi odczuciami. Pozdrawiam i idę zmienić płytę.
 9. Wkładka, której aktualnie używam, to Denon DL-110. To jest wkładka MC o wysokim napięciu wyjściowym 1,6 mV - czyli może być podłączona do wejścia MC, lub do wejścia MM. Ponieważ w preampie Nuda jest możliwość dopasowania wzmocnienia, obciążenia i impedancji dla obu wejść (chociaż chyba impedancji dla MC nie ma, nie pamiętam...) - daje to multum rozmaitych kombinacji i ustawień, zależnie od upodobań użytkownika. Możesz wypróbować obu wejść, ja np. używam MM z niskim wzmocnieniem i dużym obciążeniem, ale również MC z odwrotnym ustawieniem też jest bardzo dobre - właśnie takie wyrafinowane, lekkie i szlachetne, idealne moim zdaniem do klasyki instrumentalnej i wokalistyki.
 10. Cześć, u mnie gra takie właśnie zestawienie: DL-110 i Nuda w wersji "mini". Bardzo ładnie się to zgrywa, w zależności od ustawienia pre, może być mocniej i dynamiczniej z ciężkim basem, lub lekko, zwiewnie i finezyjnie. Zawsze jest świetna przestrzeń, powietrze i oddech. Pozdrawiam!
 11. W tzw. budynkach pasywnych także się kurzy... pomaga oczyszczacz powietrza, w naszych czasach urządzenie chyba obowiązkowe 😞 nawet teraz, latem, pracuje u mnie dość często z kostkami lodu w układzie nawilżacza. Z jonizacją daje niezłe efekty, kurzu i pyłu troszkę mniej... ale jednak całkiem nie znika, cudów nie ma!
 12. Tak, to przesunięcie zegara także może pomóc, tylko z pewnością małżonka to zauważy 😉 Spróbuj do środka włożyć jakiś materiał tłumiący (zrolowany koc, poduszki z kanapy, itp.) - na próbę, czy nie będzie dodatkowo efektu pochłaniającego echo. To nic nie kosztuje, a pokazuje kierunek zmian.
 13. Świetny wątek, Panowie! Bez mądrowania się i obrażania swych interlokutorów, a to rzadkość na tym forum... Jest już lato w pełni, ja zaś też mam taką płytkę, którą kupiłem za 5 zł w lokalnym antykwariacie, i tylko latem ją puszczam... boć z latem tylko się kojarzy. Marino Marini i jest pięknie 🙂 Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych na 33 i 1/3 obrotów!
 14. Łukasz_62438

  ECC88

  A czy tam nie jest napisane "EC88"? W takim razie, to jest pojedyncza trioda.
 15. Hmm, dyfuzory nie służą do wytłumienia dźwięku, i pogłosu nimi raczej nie zredukujesz... przynajmniej nieznacznie. Rozumiem, że małżonka może mieć inne zdanie, lecz jeśli chcesz coś znacząco poprawić, to paneli o tak niedużych rozmiarach nawet nie zauważysz akustycznie. Spróbuj wyższe, na całej wysokości ściany, i nie dyfuzory (te powinny być w miejscu telewizora i / lub za miejscem odsłuchowym, centralnie), lecz coś z materiałem pochłaniającym.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.