Jump to content

MrSalieri

Użytkownicy
 • Content Count

  1528
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

679 Audioholik

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2703 profile views
 1. MrSalieri

  Granie z plikow

  Ja mam roona zainstalowanego na windzie. Dlaczego uważasz, że Windows nie jest odpowiednim systemem?
 2. MrSalieri

  Granie z plikow

  Soft do odtwarzania to kolejny element układanki do grania z plików.
 3. MrSalieri

  Granie z plikow

  Niektórzy producenci dają taką możliwość i niektórzy użytkownicy z tego korzystają. Np. dCS.
 4. MrSalieri

  Granie z plikow

  Czyli dochodzimy jednak do stwierdzenia, że transporty mogą mieć wpływ na brzmienie a różnice między nimi wynikają z ich wad konstrukcjyjnych? Prawidłowo zbudowany transport na miarę obecnych możliwości technicznych nie powinien mieć wpływu na brzmienie a DAC nie powinien być podatny na transport? Czy rekomendujesz używanie zewnętrznych zegarów taktujących?
 5. MrSalieri

  Granie z plikow

  E tam czepiacie się przemaka... Ja staram się zrozumieć dlaczego mimo pewnych faktów różnice jednak słychać.
 6. MrSalieri

  Granie z plikow

  @przemak Czy zakładając, że wszystkie transporty tak samo budują sygnał spdif czego dowodem są Twoje pomiary, różnice w ich brzmieniu mogą być spowodowane zakłoceniami i tym jak poszczególne urządzenia sobie z nimi radzą?
 7. MrSalieri

  Granie z plikow

  No właśnie tak piszesz, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Temat jest o graniu z plików więc wszelkie konkretne, sprawdzone informacje mile widziane.
 8. 845 napędzi bo takiej konfiguracji u siebie słyszałem.
 9. MrSalieri

  Granie z plikow

  Stasiu pisz jasno i konkretnie o co Ci chodzi. Co ma z tym co piszesz dCS NB i Szymon? Wcześniej pisałeś, że różnica może wynikać z tego, że komuś się może wydawać. Chodzi o to, że widocznie nie tylko mnie się wydaje ale również innym uczestnikom odsłuchu. O to chodziło mi w tym akapicie ale fakt nie jasno to napisałem. Ale mniejsza z tym. Widocznie wszystkie transporty CD oraz plikowce które do tej pory miałem okazję słuchać tak wpływają na sygnał spdif, że powodują mniejsze lub większe ale słyszalne różnice brzmieniu, które pewnie u Ciebie dało by się zmierzyć.
 10. MrSalieri

  Granie z plikow

  Słuchałem. A jak to się ma do tego co napisałeś? Tak nie robiłem pomiarów. To moje przypuszczenie. Ale według Twojej teori musi być różnica w pomiarach skoro słychać różnice w dźwięku. A to nie tylko moje "zdaje mi się" Innej możliwości nie ma.
 11. MrSalieri

  Granie z plikow

  Tzn jakie? Że słyszę różnicę? Najmocniej przepraszam... U Ciebie każdy transport gra tak samo, tak Ci wychodzi w pomiarach i niech tak zostanie.
 12. MrSalieri

  Granie z plikow

  Niestety nie dysponuję stosownym do tego celu sprzętem ani nie posiadam odpowiedniej wiedzy i doświadczenia aby coś takiego robić. Pozostaje mi jedynie ocena na ucho ale doprawdy zostawmy już ten temat. Dla Ciebie każdy transport gra tak samo, tak Ci wychodzi w pomiarach i niech tak zostanie. Ja używam RoPiee jako endpoint dla roona. Przepraszam, że co?
 13. MrSalieri

  Granie z plikow

  Roona zostaw sobie na deser jak już to wszystko zmontujesz nie mniej jednak trzeba brać jego późniejszą obecność w systemie pod uwagę przy doborze poszczególnych elementów.
 14. MrSalieri

  Granie z plikow

  Myślę, że jeśli byś porównał w ten sam sposób przykładowo dwa takie urządzenia jak bluesauond node 2 i digione signature wynik Twoich pomiarów byłby identyczny a różnice w brzmieniu są ewidentne. System porównawczy jest identyczny. Transporty pracują jako endpoint dla roona. Podłączam jedno słucham następnie podłączam drugie i słucham. Wytłumaczysz mi fachowo i merytoryczne dlaczego słychać różnice?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.