Jump to content

MrSalieri

Użytkownicy
 • Content Count

  1399
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

601 Audioholik

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2444 profile views
 1. Pisz na PW wątpię czy zagląda to malinowego działu.
 2. Przecież wiesz że chodzi mi o granie ze sprzętu a nie o sprowadzanie muzyków do domu 🙂 Chciałbym zobaczyć te pokoje i systemy ludzi mówiących o dźwięku live orkiestry symfonicznej. Jest takie pomieszczenie 90 m2. Może tam?
 3. Nie pozostaje nic innego jak wypożyczyć i posłuchać u siebie. Czyżby jakieś zmiany? Zasilacz miałem u siebie oparty na tych samych modułach co zamieścił @ciszyn11 Nie pamiętam na jakim to było stabilizatorze. Pamiętam tylko że nie dawał rady pociągnąć maliny razem z dyskiem twardym.
 4. Zgoda ale samo posiadanie dużych basowców 12-15" nie oznacza wyśmienitego basu w systemie.
 5. Ja słucham na takich kolumnach mam świadomość zalet i ograniczeń takiego rozwiązania. Do mojego repertuaru w zupełności mi to wystarcza więc nie mam specjalnych wymagań. Słuchałem też zestawu wysokiej jakości w profesjonalnie zaadoptowanym pomieszczeniu więc z większością rzeczy o których piszesz dotyczących akustyki, budowy głośników, prezentacji, skali dźwięku, dynamiki itp. się zgadzam. Mam natomiast jego ale. Dźwięk naturalny, dźwięk neutralny, poziomy live, ja się pytam co to jest? Czy gitara basowa, perkusja, fortepian zabrzmi tak samo w klubie jazzowym, na scenie w teatrze, czy piwnicy w jednej z kamienic? Czy dźwięk który pamiętamy jest zawsze taki sam i do niego dążymy czy jest dźwiękiem który nam się po prostu podoba? Co to jest poziom live w pomieszczeniu w domu nawet zaadoptowanym akustycznie? Kwartet jazzowy, wokalistkę z fortepianiem czy kapelę rokową jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Ale przepraszam najmocniej orkiestrę symfoniczną? Chyba że orkiestrę hobitów. Moim zdaniem nie ma dźwięku naturalnego, neutralnego i live w warunkach domowych. Tak jak napisał @Moontan wstaw do pokoju perkusje czy fortepian a zobaczysz gdzie jesteś. Żeby dokonywać takich porównań trzeba by mieć punkt odniesienia na miejscu u siebie w pokoju. Porównanie z pamięci jest nieprawdziwe. Mam świadomość tego że ja mam u siebie stopkę zamiast stopy, ograniczoną dynamikę, wady akustyczne i pewnie jeszcze wiele innych aspektów ale z drugiej strony jak czytam o naturalności, neutralności i dźwięku live orkiestry symfonicznej w domowych warunkach to mnie śmiech ogarnia.
 6. Przydała by się do tego jeszcze obudowa, karta pamięci i dobre zasilanie. Takie RoPieee instaluje się na karcie 10 min. z poziomu aplikacji wybierasz digione i muzyka gra. W internetach wyczytałem że digione signature lepsze od bluesaunda ale muszę się w końcu o tym przekonać nausznie 🙂
 7. Dokladnie. U mnie w 17m zagrały pod względem basu lepiej niż Minas Anor IV. Wiele zależy jak zawsze od akustyki, ustawienia itp. Trzeba posłuchać u siebie.
 8. A ja właśnie tyle co kupiłem 3 🙂 Do naszych celów audio raczej nie ma sensu wymieniać na nowszy model.
 9. MrSalieri

  Xindak Club

  Pograłem trochę u siebie z roona i taki format gra normalnie. Nie gra nic powyżej, znaczy dźwięki jakieś się wydobywają ale z muzyką nie ma to nic wspólnego. Także jest tak jak napisał chińczyk.
 10. Podaj jakiś gotowy lepszy transport w tym budżecie to chętnie go sprawdzę i kupię. W przypadku maliny nie tyle komputera co samej nakładki hat np. digione signature która jest czuła na zasilanie o czym zresztą mówi sam producent. Też nie wierzyłem ale słyszałem.
 11. Zrobione. Wygląda na to że działa tak jak trzeba. Dzięki.
 12. Czy jest odporna na niespodziewane zamknięcia systemu spowodowane na przykład brakiem zasilania czy tego typu produktów problemy? Muszę spróbować ale nie mogę się dostać na router. Chyba muszę go zresetować i ustawić wszystkie parametry ADSL od nowa 😕
 13. Miał ktoś styczność z RoPieee pod roonem? Nie mogę ustawić stałego IP dla maliny plus digione signature. Gdy ustawie stałe IP i wyłącze malinę po ponownym uruchomieniu nie widać jej w sieci, dioda od portu LAN nie mruga i świeci się tylko czerwona dioda zasilania. Jakieś pomysły?
 14. Możesz potestować przez 14 dni za darmo. Warto a powrót później do czegoś innego jest trudny 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.