Jump to content

MrSalieri

Użytkownicy
 • Content Count

  2119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

925 Audioholik

About MrSalieri

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4679 profile views
 1. Mam inne doświadczenia. Do maliny miałem Tomanka a do nakładki digione signature baterie i liniowego chińczyka. Wyraźną poprawę przyniosło podłączenie allo shanti, czyli podwójnego bardzo cichego zasilacza do maliny i nakładki, także rodzaj zasilania dla samej maliny też ma znaczenie.
 2. @felix na forum roona trafiłem na taki temat [Hidden Content] Rzuć okiem.
 3. Pisz do supportu roona, założą Ci diagnostykę na koncie, jesteś z branży łatwiej będzie wam się dogadać. Mając na myśli "wypasiony serwerek NAS" chodziło mi o to, że u mnie to śmiga na starym PC a nie na gotowym, dobrze wyposażonym NASie także przepraszam jeśli poczułeś się urażony że obrażam Twój sprzęt czy coś takiego. Nie o to mi chodziło.
 4. To prawda choć nie ma co generalizować. @Adam 38 pisał powyżej o pozytywnych doświadczeniach także da się. To prawda choć nie ma co generalizować. @Adam 38 pisał powyżej o pozytywnych doświadczeniach także da się.
 5. Moim zdaniem trzeba jasno rozróżnić problemy globalne roona typu problem z logowaniem do tidal po ponownym uruchomieniu serwera, minione już problemy z wyszukiwaniem, chwilowe zaniki integracji z Tidal czy inne poruszane na forum roona od tych indywidualnych dla różnych użytkowników. Często za te problemy są odpowiedzialne, switche, kwestie sieciowe, czy inne niż samo oprogramowanie roona które po prostu prawidłowo nie funkcjonuje w konkretnej konfiguracji. Ja osobiście nie miałem z tym programem żadnych problemów oprócz znanego z tidalem a wcale nie posiadam wypasionego, rekomendowanego serwerka NAS.
 6. Ja to doskonale rozumiem dlatego moim zdaniem na początku transakcji powinno być jasno ustalone między kupującym a sprzedającym czy chce kupić nową sztukę, czy wypożyczyć na odsłuch u siebie w domu, czy kupić odpakowane czy poekspozycyjne taniej. Wcale branży nie zazdroszczę takiej sytuacji prawnej a z drugiej strony kupując coś nowego oczekuję nowego a nie wypucowanej demówki czy ekspozycji. Myślę, że jest to jak najbardziej kwestia dogadania a wystarczy trochę szczerości i dobrej woli z obu stron.
 7. Moim zdaniem taka możliwość powinna być jasno określona przez sprzedawcę. Albo wypożyczam do testu urządzenie które do tego służy - jedna sztuka na wypożyczanie do testów, albo kupuje urządzenie nowe ale po zwrocie albo po prostu nowe w nie otwieranym pudełku.
 8. Wspomniany wyżej Anderas Vollenweider - White Winds , Caverna Magica
 9. Prawo daje możliwość zwrotu zakupionego przez internet towaru więc co niektórzy zrobili sobie z takiej okazji wypożyczalnie sprzętu w celu zaspokojenia własnej ciekawości. Z jednej strony dla klienta dobrze, że ma możliwość zapoznania się z towarem w domu a z drugiej nie dobrze, bo faktycznie świadomie kupując nowy przedmiot przez internet na podstawie własnych kryteriów chcemy dostać to za co płacimy czyli przedmiot nowy.
 10. Oprogramowanie, system operacyjny.
 11. Jestem ostatnio po procesie wymiany dysku twardego z HDD na SSD w moim leciwym już komputerze stacjonarnym który pełni też funkcje serwera roon. Na SSD jest zainstalowany system operacyjny, serwer roon i inne programy. Muzyka znajduje się na HDD. Po wymianie znacząco wzrosła prędkość uruchamiania się systemu, samego roona oraz ogólna wydajność podczas pracy na PC. Niestety nie obeszło się bez reimstalacji Windowsa. Na szczęście cała baza roona bez problemu została odbudowana z kopi zapasowej. Dla osób posiadających podobną konfigurację polecam taki zabieg. Warto.
 12. U mnie tez działa. Czasami zdążają się takie tymczasowe usterki.
 13. Masz coś źle ustawione. Jak grasz przez airplay to Roon będzie koncertował w dół wszystkie gęste formaty. Jaki masz transport? Wejdź w ustawienia audio i zobacz co tam masz.
 14. Wszystko jest wytłumaczone w linku który wkeiłem. Użyj sobie translatora na przykład.
 15. Prawie 13 lat pisania na forum i zero doświadczenia w tym temacie żeby takie głupoty pisać? 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.