Jump to content

MrSalieri

Użytkownicy
 • Content Count

  2180
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by MrSalieri

 1. Przynajmniej wreszcie się oficjalnie przyznał 🙂
 2. Przecież moderacja już dawno pożyła lagę na to forum. Można pisać ble co, byle gdzie, wyzywać innych, byle był ruch na stronie.
 3. Pamiętam właśnie, że miałem z tym problemy jak później z ich prawidłowym odczytem przez program odtwarzający dlatego teraz tylko flac. Tak, to wiem, chodzi mi tylko o zapis tagów.
 4. Zgrywasz do flac czy do wav? Pamiętam że miałem jakieś problemy z zapisaniem tagów dla wav.
 5. Dlatego na pytanie czy warto? Warto, przynajmniej sprawdzić.
 6. Kilka chińskich przetworników. Jakość wykonania, wygląd, brzmienie a wszystko w różnych ale atrakcyjnych cenach.
 7. Na to wygląda, drugie rozwinięcie to upsampling tylko pod dyktando sterownika MQA w DAC. WIdocznie odbywa się to różnie i zależy co jest zakodowane w pliku.
 8. Jeszcze odnośnie MQA: "Aby proces uwierzytelniania MQA działał poprawnie, znaczniki metadanych pliku muszą zawierać kody weryfikowane przez dekoder MQA. Jeśli edytowałeś metadane swoich plików MQA, znaczniki mogły zostać uszkodzone. Jest to bardzo częsty problem, ponieważ tagi i grafika dostarczone z plikami mogą nie odpowiadać preferowanej konwencji oznaczania metadanych słuchacza. Jest to również częsty problem w przypadku plików zgranych z dysku CD zakodowanego w standardzie MQA. Ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą MQA Tag Renami…" Przykład rozwinięcia drugiej warstwy:
 9. Znalazłem coś takiego. Myślę że wystarczająco wyjaśnia to zasadę działania MQA. Cytat ,, Sposób, w jaki działa MQA, polega na tym, że zmniejsza próbkowanie wszystkiego, do czego jest dostarczany, przy maksymalnie 96k próbkowanym dźwięku (czasami 88,2 lub nawet tylko 44,1k). Jeśli 96k, używa sztuczki polegającej na podzieleniu go na dwa pasma 0-24k i 24-48k - pamiętaj, że najwyższa częstotliwość, jaką można przesłać, to połowa częstotliwości próbkowania - więc każde pasmo jest próbkowane przy 48k. Następnie bezstratnie kompresuje informacje 24-48k i umieszcza je w niższych bitach da
 10. Tego nie wiem. Osobiście nie nastawiam się na zakup przetwornika wspierającego MQA chyba że ten który mnie zainteresuje będzie posiadał taką funkcję. Mnie też obecnie wystarcza pierwsze rozwinięcie za pomocą roon. Nie zmienia to faktu że nagrania wytwórni ACT czy ECM brzmią świetnie bez MQA 🙂 Mówisz o pełnym MQA czy dalej o pierwszej warstwie ? Bo chyba debussy tego nie obsługuje.
 11. Nie czuję się ekspertem od MQA ale z tego co rozumiem to: Zgadza się. Zgadza się. Zgadza się z tym że właśnie w tym miejscu pojawia się punkt 4 czyli to renderowanie. Według mnie to właśnie upsampling oraz filtry które wykonuje DAC na podstawie informacji zaszytych w sygnale, ale aby to robić musi posiadać odpowiednie sterowniki które rozpoznają i uruchomią ten proces. Musi zatem posiadać certyfikacje MQA. Bez tego mamy punkty 1,2,3 a więc nie pełne MQA.
 12. Roon lub transport można powiedzieć, że wykonuje najważniejszą część, czyli dekodowanie MQA. Z przetwornikiem cyfrowo-analogowym niższym niż MQA nie uzyskasz części renderującej. Roon nie renderuje. Potrzebowałbyś przetwornika cyfrowo-analogowego MQA z możliwością renderowania, aby ukończyć cały proces (i nie wszystkie przetworniki DAC MQA będą renderować, chyba że mają również pozwolenie na dekodowanie). Tak więc, masz tylko pierwsze, główne rozwinięcie z Roon lub potrzebujesz DAC, który wykonuje pełne dekodowanie / renderowanie, lub jeden z tych, który wykona etap renderowania po tym,
 13. Nie do końca. Aby w pełni wykorzystać MQA DAC musi obsługiwać tą funkcje.
 14. To Twój jubileuszowy post. Ilość robi wrażenie.
 15. Potwierdzam. Również miałem go przez jakiś czas. Bardzo przyzwoity wzmacniacz w tym budżecie. Sporo zyskuje po tuningu/przeglądzie.
 16. Myślę, że model biznesowy był taki: Na początku firma chciała pozyskać więcej subskrybentów dożywotnich aby zapewnić początkowy zastrzyk gotówki, aby utrzymać biznes, dopóki nie osiągnie stałego poziomu rocznych subskrybentów. Teraz pewnie bardziej im zależy na czasowych licencjach , dla powtarzających się subskrybentów aby zapewnić stałe finansowanie. Dlatego sensowne jest dalsze podnoszenie ceny na subskrypcji dożywotniej lub jej stopniowe wycofywanie. Mam jednak nadzieję że użytkownicy liftime nie zostaną na lodzie.
 17. Dokladnie. Sygnał spdif to nie tylko dane ale o tym było już bardzo wiele.
 18. Tak o to, źle mi się link wkleił. Z punktu widzenia producenta licencja dożywotnia jest nie opłacalna, teraz widocznie bardziej im zależy na abonamencie co z resztą potwierdza światową tendencje w branży.
 19. Czyżby podwyżka lub koniec dożywotniej subskrypcji? [Hidden Content]
 20. Posłuchaj czegoś R2R typu Denafpris lub Holo Audio.
 21. Dobrze napisałeś, tu jeszcze mam możliwość pisania bo tu jeszcze mi bana nie dałeś. Ale z tego co widzę nie jestem sam. Po za tym nie opowiadaj farmazonów, że mogę tutaj pisać swoje opinie o Cayinie bo zaraz przylatujesz jak ćma do światła i prawisz swoje mądrości.
 22. O to zupełnie tak jak tutaj gdzie po każdej pozytywnej opinii zlatuje się banda troli pod twoim orędziem.
 23. Chyba już zrozumiałem w takim razie 🙂 Czasami ciężko rozgryść czy ktoś pisze poważnie czy robi sobie jaja bo ilość kocopołów, zwłaszcza technicznych jest tutaj zatrważająca.
 24. To jak to jest? Zmienił Ci się gust czy tylko relacje z producentem bo kiedyś po powrocie z od Rafała z Łodzi nie mogłeś spać po nocach, pokój okładałeś poduszkami a tu na forum pisałeś tak: piorasz “Trzeba w tym Klubie napisać parę slow dla tych mniej “wtajemniczonych”. Przede wszystkim tym, którzy twierdzą, iż osiągneli swoją audio nirvanę polecam gościnę u Rafała. U Rafała jest “dom otwarty” i chętnie zaprasza forumowiczów. Muszę jednak wysłać ostrzeżenie tym, którzy mają słabe charaktery może się to udzielić w dwojaki sposób. Jedni nie bedą mogli słuchać przez dłu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.