Jump to content

Pawcio70

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

143 profile views
 1. Mam na sprzedaż auralic altair na gwarancji za 5400. Ale brzmienie jest inne niż w opisie, oczywiście dużo zależy w jaki system będzie wpięty jako źródło. Posiada 5 filtrów którymi można ustawić brzmienie pod swoje preferencje lub system, zmiana filtru nie powoduje utraty jakości. W razie co oferta na olx. Pozdrawiam
 2. Miałem wcześniej Ayon 1 sx. Ma cechy których poszukujesz. Dobre uniwersalne źródło, masz i przetwornik i przedwzmacniacz. Już nie produkowany. Można go trochę tuningować. Tuner w Krakowie ex-serwisant z Nautilusa uruchomił własny biznes. Zapoluj na używanego.
 3. Pablo mogę Ci sprzedać na gwarancji Auralic Altair w kolorze czarnym za 5500 na gwarancji. Jeśli masz smartfon lub tablet z jabłkiem to byłoby kompletne urządzenie. Dobra relacja jakość i funkcjonalność / cena. Recenzje w sieci. Dobry DAC i preamp, rewelacyjny streamer USB, podstawowy wzmacniacz słuchawkowy, można w serwisie włożyć dysk ssd i nie potrzeba zewnętrznego NAS a po wi-fi nadal najlepsze na rynku rozwiązanie do transmisji audio (obsługuje DSD). Dekoduje MQA w Tidalu., DAC ma filtry i pod swoje ucho/system go dostroisz a co najważniejsze ma też pilota i jak uruchomisz odtwarzanie również z pilota a nie tylko smartfona/tabletu możesz sterować podstawowymi funkcjami. Polecam ze względu na walory funkcjonalne. Co do właściwości sonicznych to musisz posłuchać w swoim systemie czy to twoja bajka.
 4. Auralic Vega G@ ma wejścia RCA a wyjścia RCA oraz XLR oprócz cyfrowych.. Zobacz auralic.pl.
 5. Kwestia czy chcesz kupować używki czy nowy sprzęt. Jak kiedyś zaczynałem od Hi Fi to pierwszy mój dobry wzmak to Hegel H160. Miał wbudowany DAC i był przyzwoitym piecem. Używany spokojne zmieści się w twoim budżecie. Może jakiś nowszy / inny model. Chyba tophifi przejęło teraz dystrybucję więc poprzedni dystrybutor może mieć wyprzedaż. Ogólnie abyś w zaplanowanym budżecie się zmieścił pozostaje zintegrowane rozwiązanie czyli wzmacniacz z wbudowanym dac. Inaczej polegniesz bo przyzwoite okablowanie (czyli dodatkowy zasilający oraz interkonekt cyfrowy) pochłoną połowę budżetu i na klocki zabraknie kasy.
 6. To trzeba przetestować bo zależne jest od wielu elementów jak ten sygnał będzie przetwarzany. Teoretycznie LAN najlepszy tylko kable sieciowe jak najwyższej kategorii ale w tej klasie urządzenia nie wiem czy to będzie słychać. U mnie strumieniowanie np. na Wi-Fi na chyba najlepszym w tej dziedzinie urządzeniu audio i tak okazało słabsze niż LAN kat.6a. (to słychać). W przypadku LAN sygnał cyfrowy dociera do urządzenia i dopiero tam na miejscu jest przetwarzany. Przetwornik w amplitunerze raczej jest lepszy niż w najlepszym TV. A jeśli chodzi o sygnał z TV to jest na tyle marna jakość że wybrałbym to co tańsze i wygodniejsze.
 7. Ja używam w swoim systemie auralic altair i jestem zadowolony. Po wifi DSD obsługuje oraz Tidal MQA i jest ogólnie wszechstronne. Możesz po analogu symetrycznie podłączyć się do Diablo. U mnie akurat służy tylko jako streaming bridge po USB bo korzystam z przetwornika w SACD Ayon 35. Ze względu na to iż wzmaki gryphona są dosyć "przejrzyste" - nie słyszałem nigdy diablo 300 - to lepiej wypożyczyć i przetestować bo w Altair są przetworniki Sabre bardzo analityczne. Masz tam 5 filtrów do wyboru więc raczej dopasujesz dźwięk systemu ale lepiej posłuchać. W zależności od zasobności portfela masz urządzenia onkyo, pioneer, denon, itp. Jak chcesz coś na dłużej to sprawdzaj czy obsługuje tryb MQA oraz przynajmniej DSD x 2 (czyli 5,6 MHz) i ma odpowiednio dużo we/wy na wypadek zmian systemu. A i jedna uwaga w przypadku altaira musisz mieć smartfon lub tablet z "jabłkiem".
 8. Dlaczego chcesz przepłacać za accuphase - szczególnie stare modele (vintage). Za 11 tys możesz nową (prawie nową) znacznie lepszą konstrukcję kupić.
 9. Porównanie z samochodami jest nietrafione, żaden samochód nie traci tyle po pierwszym roku od zakupu normalnie eksploatowany. Rynek motoryzacyjny jest uregulowany więc utrata wartości jest dość precyzyjnie określona. Są dwie firmy duże pokazujące utratę wartości samochodów i co miesiąc to katalogują np. Eurotax. Rynek tzw. "Hi-End" nie jest regulowany, w dużej mierze to produkcja niszowa a marże dystrybutorów są kosmiczne, często większe niż na ciuchach. Ten rynek należy traktować jak rynek dóbr luksusowych i często bardziej usług na zamówienie niż produkcji na dużą skalę lub FMCG. Utrata wartości jest związana z popytem - dostępnością. Pojedyncze transakcje lub oferty które nie zakończyły się transakcją są zapamiętywane jako poziom odniesienia ceny, co przy niszowym rynku wypacza orientację o możliwej cenie na rynku wtórnym. Przy tak małej skali i dużym rozproszeniu nie można ustalić reguł tym rządzących.
 10. Witaj, co do słuchu to jest to bardzo indywidualne zagadnienie bo to zmysł i dodatkowo skala logarytmiczna. Słuch ludzki jest znacznie bardziej wrażliwy niż wzrok. Oprócz odbioru dźwięków, muzyki - sprawności aparatu słuchu, są jeszcze indywidualne preferencje, gust muzyczny, osłuchanie, wrażliwość itd. Nie ma zatem precyzyjnych inżynierskich pojęć w skali bezwzględnej poza kilkoma parametrami. Polecam ciekawy blog pasjonata audiofila, gdzie zebrał i usystematyzował zagadnienia o które pytasz, link poniżej: http://wpszoniak.pl/portfolio/sluchanie-a-slyszenie/ Pozdrawiam Paweł
 11. z portu USB są szumy i przetwornik w oppo gra jakoś "płasko". pliki po sieci zwykłą skrętką puszczane grają słyszalnie lepiej na tym samym odtwarzaczu niż z portu USB.
 12. Ja mam Oppo 103D kiedyś próbowałem dysk zewnętrzny podłączyć ale port za mały prąd daje więc dysk HDD to tylko z własnym zasilaniem można podłączyć. Z pamięci USB jakość plików flac była raczej przeciętna, kwestia oczekiwań. Proponuje najpierw na pamięć USB (flash) nagrać próbki plików i posłuchać. Z dysku mechanicznego będzie tylko gorzej. Pozdrawiam
 13. Nie znam urządzeń rotela ale jeśli ma moc 130W na 8 ohm i podwaja do 260 przy 4 ohm to wystarczy w zupełności, jeśli jest jednak słabowity i nie ma rezerwy prądowej może nie mieć wystarczającej kontroli na głośnikami. Jeśli to wiekowy wzmak to nie wiem czy jeszcze kondensatory mają odpowiednią sprawność. W razie co można się poratować urządzeniem SPEC RSP (linearyzator impedancji). Kiedy miałam prądożerne ATC CSM40 urządzenie dało super efekt - poprawiłem m.in. holografię i kontrolę w basie oprócz niuansów. Jakby co to mam na razie na sprzedaż zestaw, bo zmieniłem na kolumny o poziom wyżej ale mniej wymagające od wzmacniacza.
 14. Pawcio70

  kabel zasilający

  To musisz przetestować (ten sam fragment przy obu ustawieniach) bo w jednym z trybów powinieneś przy dużo niższym wzmocnieniu osiągać podobną głośność. Nie znam audio Gd oraz Focali. Możesz słuchawki i wzmak z kablami zabrać do kogoś aby na innym źródle to przesłuchać. Jeśli to samo to przesłuchać z innym wzmacniaczem i kolejno spróbuj wyeliminować przyczynę. Przy założeniu że sprzęt działa poprawnie to kablami dźwięk można trochę zmodyfikować (ale tylko trochę). Nie poprawisz już nic co wychodzi ze żródła. Zawsze tylko coś odbierasz/tracisz w kolejnych elementach toru.
 15. Pawcio70

  kabel zasilający

  Wtyczki w tym kablu kosztują więcej niż 30 pln. Używam innych kabli ale miałem ten przewód i podpiąłem pod dwa tory więc posłuchałem co wnosi do systemu i wrażenia / cena do możliwości jak najbardziej pozytywna. Znajomemu został.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.