Jump to content

Pawcio70

Użytkownicy
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

355 profile views
 1. W tej cenie kupisz końcówkę mocy Reimyo KAP-777 (Tranzystor Single Ended). Będziesz mieć wszystko czego oczekujesz + holografia jak w najlepszych lampach. Niestety nie wiem czy pociągnie twoje kolumny bo one trudniejsze do napędzenia niż niektóre ATC (84 db). Jeśli masz źródło z preampem, to prosta recepta na sukces.
 2. Sprzedam używany kabel zasilający Acoustic Zen Gargantua II dł. 1,5 m (5 feet). Drugi właściciel. Odbiór osobisty lub wysyłka pocztą / kurierem na mój koszt.
 3. Aktualnie po zmianie wzmacniacza znów pod Ayonem mam Franc Audio Ceramic Big Foot. Mimo, że znacznie prostsze konstrukcyjnie od Pro Audio Bono to lepiej mi się zgrywają w systemie. Pro Audio Bono z moich doświadczeń najlepiej tłumi drgania własne (wzmacniacza, kolumn, źródła, kondycjonera) ze znanych mi rozwiązań. Mam to szczęście, że stopki antywibracyjne strojone i zmierzone przez producenta mam we wzmacniaczu (Reimyo) oraz kolumnach (TAD) i nie ma lepszych dla tego konkretnego urządzenia - można jedynie innymi coś zmieniać pod swoje preferencje. Niestety każde z rozwiązań urządzeń) tłumiących drgania i izolujących od drgań (urządzeń) ma swoje wady i zalety (w jakiś sposób jest strojone) i tak naprawdę metodą prób dobieramy optymalne dla naszego systemu i gustu rozwiązanie. Pod poprzednimi kolumnami stosowałem kiedyć stopki audio physic magnetyczne i działały podobnie jak opisane Townshend Seismic Pods - też kolumny lewitowały i były mniej stabilne.
 4. Pawcio70

  Accuphase e-407!

  Bumpalump dzięki za wyjaśnienia. Jako profesjonalista (zawodowo) zetknąłeś się z dziesiątkami przypadków. Większość z nas zetknęła się kilkoma przypadkami (swoje doświadczenia i przypadki bliskich znajomych) i na tej podstawie dokonuje uogólnień.
 5. Pawcio70

  Accuphase e-407!

  Bumpalump jeśli naprawiasz accuphase a kondensatora nie wymieniałeś to znaczy, że coś innego się psuło skoro musiałeś je serwisować. Nie znam się na tym ale uważam, że urządzenia elektroniczne tranzystorowe nafaszerowane masowo produkowanymi elementami elektronicznymi po prostu z czasem się zużywają (im bardziej skomplikowane/złożone konstrukcje tym parametry techniczne z czasem się "rozjeżdżają"). Kondensatory mają swoja żywotność fabryczną (np. elektrolityczne), przekaźniki zużywają się, potencjometry wycierają, (punkt przejścia przez "0" z konstrukcjach push-pull jak mi pewien konstruktor polskich wzmacniaczy tranzystorowych kiedyś powiedział się rozjeżdża - o ile czegoś nie przekręciłem) itp. a parametry użytkowe (jakość dźwięku) pod wpływem czasu i innych czynników np., temperatury itd. się zmieniają. Stąd mój komentarz, że jakość dźwięku urządzenia o takiej konstrukcji jak E-407 po 15 - 20 latach użytkowania musi być gorsza niż takiego urządzenia nowego wygrzanego (NOS).Oczywiście nie mówię tutaj o lampowych prostych konstrukcjach gdzie jest mniej do zużycia / zepsucia a lampy się wymienia. Reasumując za cenę za jaką jest taki sprzęt wystawiony (a nie był przez fabryczny serwis lub specjalistę odnowiony / odrestaurowany) można kupić dużo nowocześniejsze konstrukcje oraz nowsze urządzenie kupić o sprawdzonych parametrach niekoniecznie płacąc jedynie za metkę (być może już złomu). Zapewne są liczne wyjątki ale obserwowałem problemy znajomych z serwisowaniem znanych masowych marek (np. krell, mcintosh ), bo metka była ważniejsza niż przebieg urządzenia czy jego faktyczne walory soniczne. Jeżeli sądzisz, że jest inaczej i im starszy accu tym lepszy (jak czerwone wino) napisz bo widzę, że jesteś profesjonalistą (zajmujesz się tym zawodowo) i wyprowadzisz mnie oraz zapewne innych nieświadomych niczego użytkowników sprzętu audio hi-end z błędu.
 6. Pawcio70

  Accuphase e-407!

  W podobnej cenie będę niedługo sprzedawał Norma IPA 140 z przetwornikem USB, czarną (dwu i pół roczną). Moim zdaniem lepsza niż: Accu E-407 (tego nie słyszałem bo to zabytek i mało kto pamięta ja to gra) ale również lepsza niż Accu E 460 , Gryphon Atilla, Hegel H360 - z tymi wzmakami ją porównywałem w swoim systemie przed zakupem. Accu ma magię wyrobionej marki premium, kilka bajerów (m.in. "wycieraczki) i kilka praktycznych regulacji, które się wyłącza aby uzyskać lepszą jakość. Jak nie potrzebna ci moc, kontrola nad głośnikami czyli masz niewielkie vinage'owe kolumny o większej niż przeciętna skuteczności to sobie poradzi. Dla mnie E-407 to już vintage - trzeba zrobić przegląd, pomiary oraz trochę części wymienić aby grał tak jak grał 15 lat temu. Tomek ten stary ML to końcówka mocy a kolega MA-AS pyta się o integrę.
 7. pepe sugeruję sprawdzenie "na ucho" polaryzacji lub sprawdzenie faktycznej polaryzacji w urządzeniu. Niestety często w drogich urządzeniach polaryzacja w gniazdku nie jest powtarzalna więc sprawdzenie kabla nic nie da bo w urządzeniu może być niewłaściwe połącznie a będziesz sobie wmawiać że złączyłeś dobrze. Najlepiej mieć gniazdko shucko i przetestować osobiście (może się okaże, że nie słyszysz różnicy lub jest lepiej inaczej niż teoretycznie powinno być). Gratuluję odwagi w pisaniu. Eksperymentowałem z innymi kablami ale doświadczenie nauczyło mnie, że takie opisy są czysto subiektywne, powiązane z konkretnym sprzętem, akustyką i słuchaczem więc najlepiej niech każdy u siebie posłucha i oceni. Nie chciałbym też robić kryptoreklamy.
 8. Jakie masz źródło? Proponuję dobre źródło z wbudowanym preampem. Mam Ayona 35 z Pre i jest całkiem przyzwoity. Ma przedwzmacniacz lepszy od pre w kilku wzmacniaczach tranzystorowych do 30 tys. pln, tj. na moje ucho i w moim systemie (wpięcie źródła na końcówkę mocy dało lepszy efekt - ale może trafia w mój gust połączenie pre lampowego i mocnej tranzystorowej końcówki mocy). Jeśli chodzi o pre to tylko dwa poznałem osobiście w swoim systemie i oba doskonałe w swojej klasie - proponowany wcześniej audia flight FLS oraz reimyo CAT 777 mkII, który właśnie (z drugiej ręki) testuję u siebie w tym tygodniu.
 9. Huberto 1984, słuchałem u siebie w domu w swoim systemie karan kai 180 mkII (dzięki uprzejmości jednego audiofila który sobie zamówił takie urządzenie) , przez pół dnia (nie był jeszcze dobrze wygrzany). Jest jest to bardzo dobry wzmacniacz grający po cieplejszej stronie mocy jak urządzenia A-klasowe. Ma swoje "specyficzne / firmowe brzmienie" - nie jest to typowy drut ze wzmocnieniem. W Polsce nie ma dystrybutora ani serwisu. Spodobał mi się bardzo i w niektórych aspektach jest lepszy / ciekawszy od mojej normy ipa 140 która jest bardziej neutralna. Tylko nie każdemu może trafić do gustu. Jak wykorzystuję preamp mojego Ayon 35 S+P i gram na końcówce mocy w norma 140 to dźwięk jest zbliżony jak Karan KAI 180 mkII. Jeśli masz symetryczne źródło to wykorzystasz jego potencjał. Produkcja egzotyczna Serbia a dystrybucja z Holandii. U znajomego słuchałem też topowego Karana (amp 400, pre reference, zasilacz do pre z topowymi B&W) i mogę stwierdzić, że to świetne (top w swojej cenie) urządzenia. Aktualnie poszukuję następcy - lepszego wzmacniacza od mojej norma ipa 140 bo karan pokazał, że jest potencjał do poprawy. Ale Karan-a (tak jak np. Accuphase) ze względu na swój charakter trzeba posłuchać.
 10. m4 tech Norma ipa 140 spokojnie dawała radę chociaż była mocno już obciążona - maks. kolumn osiągała na godz. 13-tej, pewnie była jeszcze rezerwa ale nie chciałem nic uszkodzić a hałas był niemiłosierny ale było czyściutko bez zniekształceń. Normalne słuchanie to na potencjometrze ok. godz. 11 (10-12) w zależności od repertuaru. Na ATC im głośniej tym większa frajda. Norma u mnie chodzi przez kondycjoner isol-8 a to daje słyszalną poprawę - jak black box w Octave mimo, że nie ma tam kondensatorów.
 11. Czuję się wywołany do tablicy więc w załączeniu fotka mojego aktualnego systemu stereo dla Elberoth. Szczerze powiedziawszy nie zbieram fotek swojego sprzętu audio. System służy do słuchania. I dla niedowiarka Elberoth znalezione w telefonie przypadkowo zachowane zdjęcie moich starych zacnych ATC SCM 40 które sprzedałem w zeszłym roku wymieniając je na TAD E1 (to już moje docelowe kolumny na kilka lat). Moje ATC SCM40 stały na podstawkach magnetycznych Audio Physic (więc tak naprawdę lewitowały w powietrzu) i miały podłączony SPEC RSP i z tymi gadżetami zabijły Dynaudio Contour 30 (oczywiście w moim systemie i wg. moich preferencji). Zastąpiły zresztą Audio Physic Avanti w szkle (których byłem jednym z pierwszych nabywców w Polsce).
 12. Każdy może w opisie na forum aktualnie używane zabawki zaprezentować. Już dawno proponowałem aby wątek o dynaudio przerzucić do fanklubu tej marki.
 13. Jako kontrapunkt do nachalnej reklamy dynaudio (C30), można jeszcze wiele innych produktów w ten sposób wpisać do nowych wątków i podsycać dyskusję aby zawsze temat był na górze
 14. Ministerolnictwa nie wiem czy jeszcze PAB 7SN dostaniesz bo materiały podrożały i u producenta jest tylko dostępny PAB 8CT, który mnie akurat nie przypadł bo zbyt duża separacja i konturowość (na minus), konturowy bas - jak kto lubi i do usunięcia problemów z akustyką pomieszczenia i słabsze wypełnienie ale rewelacyjna holografia, szybkość i układ sceny. PAB 8 CT moim zdaniem do korekcji brzmienia systemu dobry a nie bezwzględnej poprawy dźwięku. Jak napisałeś o swoich doświadczeniach to Keplery muszę wypróbować. Z ciekawostek mam też franc audio ceramic big foot (te stosowane w Ayon 35HF tylko czarne) i jak stawiam na nich luzem swojego Ayona 35 SP to zupełnie inaczej działają niż jak na sztywno połączę je śrubą redukcyjną M4/M8 (jakiś bliżej mi nieznany stop) z obudową. Różnica jest diametralna (szokująco inny dźwięk) a ta sama stopka i ten sam tor tylko różny sposób sprzęgnięcia z obudową. Na dźwięk (jak słychać) na wpływ materiał jakim następuje transmisja energii stopka <-> obudowa. Próbowałeś Keplery na sztywno połączyć z obudową przez otwory dla nóżek fabrycznych? Ogólnie fajna zabawa i zdumiewające efekty przy eksperymentowaniu z dźwiękiem bez dużych nakładów. W lampowych urządzeniach, głośnikach i zasilaniu to naprawdę bardzo słychać... w całym torze.
 15. Dziękuję Bumpalump już jestem umówiony z p. Jackiem Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.