Jump to content

subfan

Użytkownicy
 • Content Count

  2463
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

199 Dobry

About subfan

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2401 profile views
 1. Jeżeli model 9300 uznawany był za bdb model i dodali do niego kilka opcji w modelu 9400 to o jakim frycowym mowa ? Masz pewniaka i tylko od Ciebie zależy za ile to wyszarpiesz od sprzedawcy , myślę że cena ok 10 może 9 kto jesieni jest ok. Też szukam czytam i to co widzę to starsze soniacze hw45/65 , Epson 7400/9400 Albo powyżej 12k jak pisałem JVC x5900/7900 o ile jeszcze znajdziesz i Sony 270 i tyle masz wartych uwagi poniżej powiedzmy 15k lub w okolicach.
 2. Widzisz fetek tyle kasy w błoto wywaliłeś na JVC jak tu optoma rządzi :))) i po co to ??
 3. Wszystko sobie odpuszczę i kupię nowy łuk 😄
 4. No to oceń lewą stronę i prawą. Ile procent dla Ciebie jest lepsza, ile warta czy może w ogóle nie ma znaczenia taka różnica?
 5. Jakie to ma znaczenie , chcesz to kup optome . Na ile procent " lepszości " można wycenić dobry hdr, 4k i inne użyteczne funkcje ? Dla Ciebie może to być 5% , dla mnie 900% .
 6. Plebiscyt będzie miał tylko dwie opcje , malować całość na czarno czy pół na pół 🙂 A jeżeli będzie to właśnie czerwona farba ale matowa ? Oglądając film po ciemku pod dużym kątem i tak nie liczy się kolor tylko matowość pierwszych odbić ( no byle nie biała). To nie jest tak jak z szukaniem miejsca na ścianie do zawieszenia panelu , na lusterko ?
 7. Telewizory też są tylko gadżetem jak i telefony , laptopy itp ale nie pokusze się o stwierdzenie że laptop za 1k jest tak samo dobry jak za 6k . Zależy kto czego szuka w danym urządzeniu i dla niektórych nawet najmniejszy przeskok w jakości wart jest tyle albo i więcej niż jest wyceniony . Ja jeżeli wybiorę na koniec moich dylematów projo to taki żebym był z niego zadowolony ( bardziej z obrazu jaki wyświetli) i mógł do niego podłączyć to i owo . Nie jestem zwolennikiem płacenia za zmiany których korzyść nie jest zauważalna gołym okiem czy uchem . Na miękko i z rezerwą biorę bełkot marketingowy choć czasem zdarza mi się podjarać na dany towar z czym walczę po prostu przeczekaniem kilku dni i jeżeli dalej mi się to podoba i po chłodnej kalkulacji dalej tego chce to dopiero wtedy kupuje . Podłączanie optomy i Epsona czy Sony łeb w łeb nie ma po prostu sensu , szkoda czasu na potwierdzanie takich oczywistych wniosków że projo za 12 jest lepsze od tego za 2 czy 3 . Po wyborze ekranu chciałbym oczywiście zobaczyć dla czystej ciekawości jak wygląda obraz z Sony hw45/65 a jak z Epsona 9400 u siebie w salonie na własne oczy ale nie wiem jak w praktyce wygląda wypożyczenie i czy w ogóle jest możliwe.
 8. Ok czyli jeżeli mogę pozwolić sobie na zaciemnienie i pomalowane ściany i sufit na czarno to ekran Reference White. Teraz mam tylko takie pytanie stylistyczno/dekoracyje, mianowicie jeżeli pomaluje załóżmy 2m dookoła ekranu plus ścianę na której się znajduje na czarno to zostaje mi prawie taka sama powierzchnia ( 2,7) do dyspozycji i jak ja pomalować? Wcześniej miałem plany malować ściany na czerwono j jedną na czarno . Jakby to wyglądało 50/50 czarno z czerwonym ( łącznie z sufitem ) ? Czy może jakieś skosy pomalować żeby tak prosto nie odcinać? Bronie się przed pomalowaniem całego pokoju na czarno bo nora będzie że cho cho. Miesiąc w takim pokoju i antydepresanty na śniadanie 🙂 Pokójma wymiary 4 x 4,7 x 2,5. Na zdjęciach z tv jest na długiej ścianie i przenoszę na tą 4m. Tv czy tam ekran do proja .
 9. Wracając do ekranów , znalazłem gdzieś temat na kilka dobrych stron o ekranach Magic Screen jeszcze nie tak dawno , potem inne tematy nawet na innych forach w stylu " czy MS to czysty marketing " itp , więc zapytam z czystej ciekawości, o co chodzi na poważnie? Czyżby był to forumowy bum na coś co można mieć u innych i to za mniej ? Czemu teraz nikt nie poleca ich ekranów? Czy może firma nie ma nic do zaoferowania poza ALR?
 10. Nie po to wybór ograniczony do tych jak wyżej żeby teraz brać pod uwagę proja za 2 k , sorry. To coś ma grać za tv a nie czasem rzucić 100" na płytę meblarską. Już może nawet nie będziemy porównywać ich do tej optomy. Chce najlepszy możliwy obraz w budżecie 10k + i wybiorę optome? Nie wiem skąd ten pomysł.
 11. Myśląc o Sony, chodzi mi bardziej o model 45 bo tańszy i nowszy a nie gorszy od 65 - tak wyczytałem przynajmniej i jego ceny na Ceneo to okolice 8k w praktyce może okolice 7 do zrobienia. Z uwagi na dostępność treści 4k jak wcześniej pisaliśmy, projektor full hd ma sens gdy mówimy o użytkowaniu codziennym na zasadzie tv. Sprawa ceny Epson 9400 może się zmienić do jesieni i może on zejść poniżej 10k i przy Sony hw45 będzie różnica 3k a różnica w obrazie to 4k w epsonie przy lepszej czerni ? No właśnie jak duża będzie różnica pomiędzy Sony hw45 a Epson 9400 oglądając film wieczorem z okolicami ekranu pomalowanymi na czarno ? Rozumiem ze w takich warunkach ekran to Reference White? Możliwe jest w ogóle wypożyczenie proja na 20min test ?
 12. Sprawę projektora można tak przedstawić od najtańszego biorąc pod uwagę modele warte zainteresowania ? Sony hw45/65 Epson 9300/9400 JVC x5900/7900 ( o ile będą dostępne) Wymieniłem te o których mi wiadomo że są po prostu dobre , może jeszcze jakieś?
 13. Kumam , czyli taki adeo plano za 2k wystarczy ? To samo co wersja Prestige tylko grubsza ramka a 1,5 k w kieszeni .
 14. Do jesieni wyjdzie na to że najgorsza opcja z możliwych się sprawdzi czyli cena 85xg9505 i zestawu projo +ekran będzie taka sama .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.