Jump to content

Drizzt

Użytkownicy
 • Content Count

  549
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Drizzt last won the day on December 11 2018

Drizzt had the most liked content!

Community Reputation

344 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2926 profile views
 1. Tak, z pewnością zużyty, zwłaszcza że jest tak od nowości a odtwarzacz ma jeszcze pół roku do końca gwarancji. Pewnie go oddam do serwisu przed końcem. Odwlekam to bo, jak pisałem, problem jest tylko z płytami ECM.
 2. Myślę, że chodzi o grubość oryginalnych dysków ECM. Z tego co zauważyłem, to są cieńsze niż standardowe płyty z innych wytwórni. Ja też mam problem z płytami z ECM na odtwarzaczu QUAD Artera Play, tyle że zupełnie inny. Ten odtwarzacz ma transport typu slot i właśnie płyt ECM bardzo często nie chce oddać, tylko zacina je w połowie po naciśnięciu Eject i dalej ni chu chu. Muszę wtedy taką płytę wyciągać na siłę. Problem dotyczy tylko płyt ECM i łączę go z mniejszą grubością tych płyt niż standard. Po prostu cienkie są te płyty i to jest fakt 😉
 3. ... Jedyne płyty, z którymi faktycznie miałem problem to wydania DVD Audio / CD R.E.M. sprzed około 10 lat. Praktycznie wszystkie, które kupiłem są obecnie nie do użytku, zwłaszcza Green i Out of Time. Ewidentny błąd w produkcji. Poza tym nigdy mi się nie zdarzyły takie problemy, nawet z bardzo starymi płytami z lat 80’tych.
 4. Wracając jeszcze do Claptona, to muszę napisać, że wprost uwielbiam płytę z Wyntonem Marsalisem. Co za granie! Nawet w samym Nowym Orleanie trudno dziś usłyszeć tak wspaniały, korzenny, nowoorleański sound. Płyta jest też świetnie nagrana, nawet biorąc pod uwagę audiofeelskie standardy. Jeśli kto nie zna, to szczerze polecam. Cudna płyta.
 5. PS według mnie prościej zasłonić sobie oczy taką opaską, jakiej używa się w samolotach i taki pomysł też się pojawił ale Alanowi przeszkadzają paski wokół uszu podczas odsłuchu 🙂 Z kurtyną akustyczną jest taki problem, że ona faktycznie obniża energię fali dźwiękowej i to bardzo nierównomiernie w stosunku do częstotliwości. Kurtyna jest umieszczona około 15 cm od głośników, a tam fala dźwiękowa jest już nieco rozproszona i dlatego taka kurtyna ma na nią duży wpływ. W okolicach bardzo ważnych dla ucha częstotliwości 2-3kHz potrafi obniżyć energię o 2-3dB, co potem trzeba skompensować w zwrotnicy jeśli głośnik ma zachować prawidłowy balans. I to zupełnie niepotrzebnie bo kompensujemy przecież tylko wpływ kurtyny. Dlatego materiał, z jakiego wykonana jest kurtyna jest tak ważny, powinien on zabierać jak najmniej energii i jak najbardziej równomiernie. Materiał, z jakiego wykonany jest grill w głośnikach też jest oczywiście ważny ale nie aż tak jak w kurtynie, bo grill znajduje się zaledwie kilka milimetrów od driverów, a więc znacznie mniej obniża energię fali dźwiękowej, która w takiej odlegości jest jeszcze bardzo silna i skupiona. Tym samym łatwiej uwzględnić i skompensować wpływ danego materiału na dźwięk. I to jest zrobione w każdym modelu Harbeth, także nie ma się czym przejmować. Nie potrzebujemy „lepszych” maskownic. A nawet gdyby znalazł się lepszy, bardziej transparentny dla dźwięku materiał, to jego (mniejszy) wpływ trzeba by najpierw uwzględnić w zwrotnicy, żeby go móc zastosować zachowując pierwotny (prawidłowy) balans danego modelu H.
 6. W ten sposób unikamy czegoś co nazywa się „expectation bias”, a co obecne jest w każdym odsłuchu audiofilskim i wręcz stanowi jego nieodzowną część 😉 On to zamówił na swoje potrzeby, nie będzie tym w żaden sposób handlował. Kurtyna nie jest siatkowa, musi być całkowicie nieprzezroczysta, inaczej nie miałoby to sensu. Podobno Alan stosował coś podobnego wieki temu, ale potem to zarzucił, a teraz podczas prac nad kolejnymi modelami H uznał, że bardzo mu się przyda powrót do tego prostego rozwiązania. Krótko mówiąc on w ten sposób nie wie, czego słucha, nie ma zatem żadnych oczekiwań. Porównuje całkowicie anonimowe wersje A i B, wobec których nie ma żadnych oczekiwań, która wypadnie lepiej.
 7. Jeżeli piszesz o tym : [Hidden Content] to tam chodzi o kompletnie co innego. Poczytaj dokładnie, nie ma to nic wspólnego z nowym materiałem na grill 🙂 Chodzi o kotarę, podobną do używanych przez fotografów czy filmowców, która znacznie ułatwi ślepe porównania odsłuchiwanych głośników podczas testów kolejnych wersji konstrukcyjnych H. W pierwszej wersji Alan wykonał ją po prostu z materiału na grill H, ale teraz zamówił już coś bardziej pro.
 8. To nie jest teoria, cynizm wszystkich razem sprowadza na dno. Działa to w obie strony, spodziewając się wszystkiego najgorszego po innych, dokładnie to otrzymujemy. A filmik fajny, sam się na maluchu uczyłem, chociaż egzamin miałem już na Punto. O Fieście, którą odjechał Materna można było pomarzyć 😉
 9. Drizzt

  EPITAFIUM

  Yé ké yé ké [*]
 10. A niech wpada, nie mam nic przeciwko, wręcz przeciwnie, jestem za. Tylko okoliczności paskudne, ale w stanie wojennym Trójka też nadawała.
 11. Swoją drogą Kuba mówi, że wracają Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Tomasz Rożek, Patrycjusz Wyżga i Piotr Stelmach. Każdy ma inną sytuację życiową. A jaką tragedią było odejście dla Stelmacha to widziałem po jego wpisach na fb. A jednak odszedł.
 12. Skoro obywatele są tak cynicznie nastawieni do świata, to chyba warto im ściemniać i wykorzystywać, bo i tak oni niczego innego nie oczekują ani się nie spodziewają. To dlaczego nie skorzystać? Chyba trzeba być frajerem. Dziwne, że jeszcze ktokolwiek cokolwiek chce zrobić dla idei, czyli tak naprawdę dla totalnie cynicznych bliźnich.
 13. Jest jeszcze Piotr Baron. Zadyma zastała go chyba na urlopie, więc decyzję co do odejścia zostawił na później. Ciekawe czy teraz uzna, że sytuacja zmieniła się na tyle, że może poprowadzić najbliższą listę. Wątpię.
 14. Też tak sądzę. Zabawne, że jak wynika z ostatnich doniesień Kuba godzi się z tym, że może być tylko na miesiąc dla uspokojenia sytuacji z wiadomych powodów, a potem może przyjść już kompletny politruk.
 15. Może o kimś zapomniałem, ale Strzyczkowski to chyba ostatni tak znany stary dziennikarz Trójki, który nie odszedł w związku z ostatnimi wydarzeniami. Także to raczej był ostatni moment, żeby zareagować i próbować odwrócić bieg wypadków. Ciekawe, czy dyrektor PR zostanie, pewnie taki jest plan i po to m.in. ta akcja.. Widocznie sprawy tak daleko zaszły, że inaczej się nie dało. To nie są przecież idioci i wiedzieli co robią. Swoją drogą ta opera mydlana jeszcze się nie kończy, ciekawe czy Niedźwiedź zostanie przeproszony i wróci?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.