Jump to content

Drizzt

Użytkownicy
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Drizzt last won the day on December 11 2018

Drizzt had the most liked content!

Community Reputation

94 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

676 profile views
 1. Drizzt

  QUAD

  Wchodzę do klubu z dwoma zestawami QUAD-a; systemem Artera Play/Stereo i preampem 34, który gra z końcówką 909. Oba systemy napędzają zestawy Harbetha. Szkoda, żeby klub marki z taką historią i tradycjami odzywał się tylko wtedy, gdy ktoś chce coś sprzedać. Na pewno jest na forum wielu użytkowników sprzętu QUAD-a, czy to nowego czy też vintage 🙂
 2. Kierunek? Raczej wreszcie usłyszałeś to co chciałeś. I tak się zawsze kończą wątki „poradowe” na forum - najlepsza jest nieodmiennie ta, która potwierdza wcześniejsze założenia autora.
 3. Hawki też miałem, wprawdzie krótko, jeszcze przed Forestami. Poprzestańmy zatem na tym, że to kwestia upodobań muzycznych i zwyczajów odsłuchowych. Foresty potrafią zagrać pięknie i angażująco ale mi się nie udało zmusić ich do takiej gry na niskich poziomach głośności a wzmacniaczy miałem z nimi wiele. Obecne kolumny robią to bez problemu, z właściwie każdym wzmacniaczem.
 4. Kolego miałem prawie 10 lat te kolumny. U siebie w domu. Wątpię żebyś miał podobne doświadczenie z Forestami bo to niezbyt popularne kolumny. I tyle na temat prawdy i nieprawdy. Jest dokładnie tak jak napisałem wcześniej. Kiedyś mi ich wady niezbyt przeszkadzały ale z czasem zmieniłem gusta muzyczne i zwyczaje odsłuchowe i tu już się niestety znacznie słabiej sprawdzały.
 5. To jedna sprawa i dlatego regulacja barwy przydaje się z każdymi kolumnami ze względu na fizjologię słuchu i małą czułość uszu na niskie częstotliwości przy cichym słuchaniu. Ale z Totemami dochodzi do tego jeszcze słabe wypełnienie, mała precyzja i ospałość przy cichym słuchaniu ze względu na mały przetwornik nisko-średniotonowy z ciężką membraną i twardym zawieszeniem, który po prostu wymaga mocnego rozbujania żeby zagrał. Te kolumny do plumkania w tle się po prostu nie nadają, albo się ich słucha na poważnie albo wyłącza. Taka już ich uroda.
 6. Dokładnie tak jest jak piszesz i głównie dlatego pozbyłem się w końcu tych kolumn. Wymagają bardzo mocnego wzmacniacza a dobrze grają tylko na wysokich poziomach głośności. Cicho grają na poziomie miniwieży i żaden wzmacniacz tego nie zmieni. Warto mieć tego świadomość. Natomiast jeśli autor słucha głównie muzyki elektronicznej to jest to akurat muzyka, która nie słynie z subtelności i której raczej słucha się głośno, bo słuchana cicho nie robi wrażenia. Natomiast słuchana głośno na Forestach z mocnym wzmacniaczem robi i to spore. Ale to już sam autor musi sobie odpowiedzieć czego oczekuje bo wszystkiego na tych kolumnach mieć nie będzie.
 7. Przypomniało mi się jeszcze, że miałem przez kilka tygodni u siebie na testach integrę Moona Evo I-7 jak jeszcze miałem Foresty. Co prawda nie zdecydowałem się ostatecznie na ten wzmacniacz bo wybrałem dzieloną amplifikację ale grało to naprawdę świetnie. Gdyby autor wątku znalazł używaną I-7 to może być strzał w 10. https://www.stereophile.com/integratedamps/607sim/index.html
 8. Z polskich konstrukcji słuchałem Forestów z monoblokami Audiomatusa w klasie D i to też było bardzo dobre granie. Za to „cyfrowa” integra Bel Canto kompletnie z nimi poległa.. zabrakło mocy.
 9. Aha, dystrybutor bardzo często zestawiał też Totemy ze wzmacniaczami Sim Audio Moon, końcówkami i wyższymi integrami. Wielokrotnie słuchałem takich zestawień z Forestami, Model 1 czy Manitou i grało to zawsze świetnie.
 10. PS nic nie pisałeś o Pliniusie, przynajmniej w tym wątku, także nie wiedziałem, że miałeś już do czynienia z integrą. Natomiast z mocną końcówką mocy tej firmy niczego nie brakuje z Forestami. Akurat moja końcówka SB300 była w klasie AB i miała ponad 300W na kanał / 8Ohm. Ale to neutralny drut ze wzmocnieniem, jak zresztą inne przeze mnie wymienione, także nie oczekuj, że coś ci taki wzmacniacz w dźwięku skoryguje. Pokaże natomiast Foresty od najlepszej strony.
 11. Wzmacniacz nie jest od wnoszenia aspektów tylko do napędzania kolumn. Te, które wymieniłem napędzą odpowiednio Foresty a jak nie jesteś do końca zadowolony z dźwięku to kwestia kolumn. Ja w końcu też je po latach wymieniłem na inne. Foresty są genialnymi kolumnami do zrobienia świetnego pierwszego wrażenia ale niestety przy dłuższych odsłuchach potrafią grać trochę męcząco bo skraje pasma są w nich podkręcone. Mocnym, neutralnym wzmacniaczem w klasie AB tego nie zmienisz, chyba że takim z regulacją barwy dźwięku, ale spróbuj też najwyższej integry Brystona, dobrze się sprawdzi z Totemami.
 12. Miałem Totemy Forest przez wiele lat i lampa do nich to zupełnie nie ten kierunek, może ją polecać tylko ktoś kto nie miał do czynienia z Forestami i nie wie jak są prądożerne. Ja napędzałem je najpierw kompletem NAD S100/S200 a potem kompletem Pliniusa M8/SB300. Mocniejsze integry Pliniusa z powodzeniem podłączał do Forestów ówczesny dystrybutor. Myślę, że to niezły kierunek ale każdy mocny tranzystor w klasie AB rzędu 200W na kanał / 8Ohm i więcej jest godny rozważenia. Może najmocniejsze integry Hegla czy Rotela się sprawdzą? Poniżej tej mocy bym raczej nie schodził, zwłaszcza do głośno słuchanej elektroniki. Za to na pewno nie musisz aż tyle wydawać na wzmacniacz jak planowałeś, zwłaszcza używany, żeby było dobrze.
 13. NAD M10 ma pre out i zdaje się, że spełnia wszystkie założenia autora wątku: ma wbudowane serwisy streamingowe, BluOS, MQA i Dirac Live. Jeśli mocy starczy to jedno pudełko mniej bo końcówka mocy zbędna. Nie ma tylko XLR jeśli ktoś potrzebuje.
 14. Tyle, że C356 i C375 są wzmacniaczami wprowadzonymi na rynek mniej więcej w tym samym czasie więc dlaczego NAD miałby mierzyć pobór mocy dla nich różnymi metodami? Rozumiem, że w różnych okresach normy mogą się zmieniać ale tu? 😮 Oba wzmacniacze w klasie AB, C375 dysponuje sporo wyższą mocą wyjściową od C356 a z gniazdka pobiera mniej prądu. Chyba NAD wynalazł perpetuum mobile nikomu nic nie mówiąc 😉
 15. Ciekawe tylko dlaczego ten sam NAD, który podobno podaje w katalogach wiarygodne dane, określa pobór mocy dla C356BEE na 350W a dla dysponującego sporo wyższą mocą C375BEE na zaledwie 290W. Oczywiste, że gdzieś jest błąd. https://nadelectronics.com/wp-content/uploads/2016/09/Data-Sheet-C-375BEE-Integrated-Amplifier.pdf Dla świętego spokoju i żeby uniknąć takich pytań postanowili więc w ogóle nie podawać poboru mocy C388 🙂 https://nadelectronics.com/wp-content/uploads/2016/09/NAD_C388_Data_Sheet.pdf
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.