Jump to content

Drizzt

Użytkownicy
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Drizzt last won the day on December 11 2018

Drizzt had the most liked content!

Community Reputation

78 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

493 profile views
 1. Spośród ostatnich pozycji z serii Polish Jazz zdecydowanie najbardziej podoba mi się "Jerry & The Pelican System" Jerzego Mączyńskiego. Świetne granie, mocno urozmaicone i wyzwolone ale cały czas komunikatywne. O ile Kuba Więcek i RGG są zaledwie w porządku to płyta Mączyńskiego zrobiła na mnie naprawdę spore wrażenie. Będę wracał.
 2. Drizzt

  Nowości Jazzowe

  Dziś pojawiły się na mojej półce CD opisywane już w tym wątku „Kingdom of Ants” Krzysztofa Herdzina, „Slavic Spirits” EABS i „Arvoles” Avishaia Cohena. Wszystkie płyty świetne i godne polecenia, od wirtuozersko zagranego jazz rocka Herdzina, przez trudne do określenia, momentami medytacyjne EABS aż po czystą i piękną muzykę Cohena. We wszystkich trzech przypadkach bardzo dobra jakość nagrania. Świetny jazz się dziś nagrywa.
 3. Niemniej jest to chyba i tak najlepsza płyta Santany od czasu „Supernatural”.
 4. Wiadomka 🙂 już lepiej słuchać w metrze z telefonu na dousznych pchełkach, tylko koniecznie kradzionych plików od ruskich 😉
 5. Płyta jest bardzo dobrze nagrana, ale samą muzykę oceniam na mocne 4 gwiazdki. Pewnie to dlatego, że słucham wprawdzie na Harbeth Super HL5plus ale źródłem jest w tym wypadku Apple TV z wykupionym abonamentem Apple Music, który to serwis jak wiadomo dysponuje wyłącznie pirackimi plikami od ruskich, więc to żadne słuchanie. Zwłaszcza, że rachunki natychmiast niszczę, żeby nie zostawiać śladów mojej działaności 😞 Niemniej jeśli mogę tak napisać, bo zdaję sobie sprawę, że zakrawa to już na recenzję, to słucha się tej płyty dobrze, ale nie wiem czy będę do niej wracał za kilka lat. Raczej nie sądzę, ale tak naprawdę to wracam tylko do klasycznych płyt Santany (najchętniej do pierwszych czterech), więc to też żadne kryterium oceny. Już wiem, lepiej nic nie pisać bez zdjęć płyt i skanów rachunków 😉
 6. Jeśli natomiast standardy w tym dziale ma wyznaczać wyzywanie forumowiczów od złodziei a ludzi, którzy mają często tysiące płyt na półkach od „panów empecze” to nie mam pytań.
 7. Przecież krajcar regularnie pisze w dziale muzyka jeśli się nie mylę.
 8. Urwałeś się z choinki czy jesteś zwyczajną starą pierdołą? Sam pokaż rachunki, nie jesteśmy na przesłuchaniu w CBA. A streamu z Apple Music słucham na moim poważnym systemie audio, nie na telefonie, pewnie jak większość ludzi tutaj poważnie zainteresowanych audio. Nie da się tego raczej spiratować, jedyna opcja to regularne opłacanie abonamentu. Żegnam stary baranie.
 9. Ja nawet teraz nie wiem kto to śpiewał a nawet czy w ogóle istnieją takie wytwory.. a mówiąc poważnie to jest naprawdę wiele implikacji tego pożaru. Oprócz tych, o których wspomnieliśmy, trzeba pamiętać, że nawet w przypadku albumów wznowionych w czasach cyfrowych w bardzo wielu przypadkach na oryginalnych taśmach z sesji były zarejestrowane dodatkowe utwory czy też inne wykonania / podejścia do znanych utworów, z których pewnie wiele Universal kisił z myślą o kolejnych wznowieniach albo też w tym gąszczu w ogóle zapomniał co tam jeszcze zostało zarejestrowane na oryginalnych taśmach. I z takimi bonusowymi utworami czy też innymi take’ami też możemy się w tym przypadku pożegnać już na zawsze.
 10. A ja właśnie słucham nowego Santany pierwszy raz z Apple Music; podoba się więc może kupię na CD ale w sumie nie wiem po co? Przecież i tak mogę to odpalić kiedy chcę, z tego co widziałem kartonikowe wydanie to nic specjalnego a ja i tak nic nie mogę już znaleźć wśród tysięcy płyt.
 11. Pomijając to czego nigdy nie usłyszymy i wobec tego nie wiemy co tracimy to ja zastanawiam się ile remasterów na wznowieniach Universala wydanych w ostatniej dekadzie było robionych na podstawie lepszych lub gorszych kopii, wobec zniszczenia oryginalnych taśm.
 12. Oczywiście 5 lat przed nie po pożarze*
 13. A co za różnica czy ja się przejmuję czy nie? Sądziłem, że informacja o tym, że spłonęły praktycznie całe katalogi oryginalnych taśm matek m.in. takich firm jak Decca, Impulse i Chess, w tym całe dyskografie wielu znanych artystów, zainteresuje kogoś w dziale muzyka na tym forum. Ten pożar rodzi mnóstwo implikacji dla jakości wznowień lub też ich braku wielu klasycznych płyt. Natomiast mnóstwa mniej znanych artystów, którzy nie doczekali wznowień swoich płyt w czasach cyfrowych możemy już zwyczajnie nie usłyszeć. W artykule, który zalinkowałem jest zacytowana wypowiedź pracownika biblioteki kongresu zajmującego się archiwizacją, który szacuje, że w 2003 roku (5 lat po pożarze) mniej niż 18% muzyki komercyjnie wydanej w czasach analogowych doczekało się digitalizacji.
 14. Przyznam, że nie słyszałem do tej pory nic o ogromnym pożarze, który strawił w 2008 roku tysiące a może i setki tysięcy taśm matek w Universal Studios w Hollywood. Wytwórnie bardzo nie lubią udzielać informacji na temat stanu taśm przechowywanych w ich magazynach, a to najlepszy przykład jak udało się zachować w tajemnicy przez ponad dekadę tak wielką katastrofę. Zostały zniszczone oryginalne nagrania setek wykonawców, w tym Johna Coltrane’a, Arethy Franklin czy Chucka Berry’ego. Pewnie większość tych najważniejszych została już wówczas zdigitalizowana ale na pewno nie wszystkie i pewnie nie zawsze w najwyższej dostępnej dziś gęstości cyfrowego zapisu. Smutek ogarnia jak się o tym czyta. https://www.nytimes.com/2019/06/11/magazine/universal-fire-master-recordings.html https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/nyt-ujawnia-tysiace-tasm-z-muzyka-splonelo-w-pozarze-universal-studios-hollywood-w/w2z0xl3
 15. Drizzt

  Klub NAD

  W cewkach głośnikowych nie ma żadnych kabli tylko cieniutkie druciki. Ja używam trochę droższych kabli głośnikowych niż Ty, typowych studyjnych kabli, które nic od siebie nie wnoszą, czyli tak jak powinno być. Kosztowały jakieś 30zł/m. Nigdy by mi nie przyszło do głowy twierdzić, że dają one inny czy lepszy efekt dźwiękowy niż Twoje za 5 zł/m.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.