Jump to content

futurum

Użytkownicy
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

610 profile views
 1. Dzieki za odpowiedź i radę, zastanowię się nad takim rozwiązaniem. W układzie są 4 lampy o Uf = 6,3V If = 370mA
 2. Projekt zasilacza Phono lampowego. Ma obsłużyć żarzenia 4xlamp. Dziękuję, nie znałem tego. Linie może i słuszną, ale okaże się jeśli bedzie grało dobrze!
 3. Mam do kolegów dwa pytania. Czy mostek GBI25B 100V 25A będzie do tego zasilacza dobrym wyborem, czy poszukać czegoś innego? Jak połączę wtórne uzwojenia to dobrze rozumiem, że suma napięć na dwu krańcach które idą do mostka powinna wynosić 18V?
 4. Czy zamawialiście kiedykolwiek z tego sklepu? Jest to zaufane miejsce?
 5. Tego nie wiem, dlatego liczę na pomoc doświadczonych kolegów z forum. Znalazłem opinie, że warto sprobowac. 10pln za kostkę to nie jest szaleństwo jeśli może przynieść zmianę na plus. Powiem szczerze, że ten pomysł nie jest mój, opieram się na dokładnie opisanej modyfikacji, która znalazłem na anglojęzycznym forum. Zawsze mogę wrócić do stanu oryginalnego.
 6. Różnice są spore i szczerze polecam modyfikowanie tego CD pod transport. Ogromną zmianę wnosi wymiana zegara, jednak jej dokonałem praktycznie na samym końcu modyfikacji. Żeby nie być gołosłownym opiszę na przykładzie wyjścia audio tego CD co się stało po zmianach w torze cyfrowym. W porównaniu z moim DAC, Marantz grał miękko, miał gorszą precyzję, bardzo zmiękczony atak, ze sceną skupioną pomiędzy kolumnami i mocno cofniętą za nie. Po zmianach kilka rzeczy uległo poprawie: scena znacznie się poszerzyła i zrobiła duży krok do przodu (to można było odczuć od razu), dźwięk nabrał lepsz
 7. Tak cd przeszło sporo zmian, z głównych zmian: - Wymieniony zegar - Wymienione diody w zasilaniu - Wymienione kondensatory w zasilaniu - wymienione kondensatory w torze cyfrowym - zwory zamiast bezpiecznikow - Wymieniony stabilizator +5v
 8. Zastanawiam się nad wymiana transformatorka spdif w marantzu, który jest moim transportem do dac. Co możecie polecić jako upgrade w stosunku do kostki, która siedzi w tych CD? Zastanawiałem się nad Pulse pe65612. Ale pewnie są lepsze rozwiązania.
 9. Jakoś sobie poradziłem z wyginaniem nóżek, nie było łatwo bo miejsca na pcb mało. Nóżki zabezpieczyłem rurkami termokurczliwymi, żeby nie pozwierać... i działa jak marzenie! To wygląda na świetną alternatywę, dzięki za pomysł!
 10. Dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!
 11. Chce wymienić stabilizator jw. co koledzy proponują? Siedzi on w torze zasilacza części cyfrowej w CD. Myślałem nad LT1086 CT-5 i czytałem, że to dobry zamiennik. Czy dobrze rozumiem, że różni się on wyprowadzeniami z MC7805.2CT i będe musiał powyginać jakoś sprytnie nóżki żeby go zamienić?
 12. Szukam konkretnie CE1 bo w innych miejscach mam już dobrane dobre kondensatory, min. wspomniane mundorfy o zwiększonej pojemności jako CE1L i CE1R. Z kondensatorem CE1 miałem problem, bo trochę bałem się zejść z podanych w projekcie 500V na 450V. Ale jak rozumiem mogę tu zaszaleć i wstawić 470uf/450v. I ten kondensator by mnie urządzał.
 13. Poszukuje dobrego kondensatora, o wzorcowych parametrach. Potrzeba CE1 220uf/500V do zasilacza w tym projekcie: [Hidden Content] Obecnie siedzi tam chińszczyzna i jest to najsłabszy kondensator w całym układzie, ale kiedy składałem ten wzmacniacz nie miałem nic lepszego. Czy macie może jakieś ciekawe rozwiazanie w to miejsce? Proszę o sugestie. Myślałem o 200uf mundorf specjalnie do wzmakow lampowych. Ale tu cena jest wygórowana i nie wiem czy zmniejszenie wartości to dobry pomysł.
 14. Planując DAC producent zakłada jak będzie wyglądać dedykowane zasilanie. Daje to określony efekt soniczny, stabilność działania produktu oraz jego powtarzalność. Producent nie może pozwolić sobie na to żeby użytkownik stosował dowolnie wybrane zasilanie. Nie jest bowiem w stanie przewidzieć jaki efekt uzyska. Co prowadzić może do wielu nieporozumień odnośnie jakości dźwięku takiego DAC i najpewniej skończy się negatywną oceną producenta i produktu. 🤔 Wydaje mi się, że jedyną alternatywą jest zasilanie wewnętrzne oraz dodatkowe wejście na zewnętrzny zasilacz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.