Jump to content

Rzepero

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

326 profile views
 1. Może ten problem z Masters sterowanym z Tidal App ma jakiś związek z tym że telefon musi widzieć zawartość masters? Moja apka na telefonie nie widzi zawartości masters prawdopodobnie dlatego że mój tel nie dekoduje MQA.
 2. W sumie to może masz rację że nie ma się co upierać. Lubie proste rozwiązania skrojone na miarę, optymalne, czyste, itd. Tak naprawdę jakbym poużywał takiej aplikacji i stwierdził że działa dobrze i nic mnie nie denerwuje to mógłbym używać. Mam jakieś traumatyczne doświadczenia z Yamaha, nie pamiętam modelu.
 3. No nie wystarczy. MQA akurat jest stratny ale nie za bardzo 🙂 i zapewnia bardzo dobrą jakość (porównywalną z FLAC). Niestety żeby móc korzystać z Tidal Masters i streamować muzykę zakodowaną MQA trzeba mieć hardware albo w najgorszym przypadku sofware obsługujący dekodowanie tego. Chromecast tego nie robi. Może mógłby pobrać z internetu MQA i wypluć na wyjście cyfrowe bez dekodowania ale tego nie zrobi bo nikomu na tym nie zależało. To od dawna już nie jest wspierane rozwiązanie.
 4. No tak bo intencojonalnie wyłączając aplikacje w telefonie dajesz znać że nie chcesz juz słuchać za pomocą tej aplikacji. Natomiast jakbyś utracił komunikację, np. wyszedł z domu poza zasięg to Chromcast nie wie co się stało i zakłada że ma grać dalej.
 5. No mają na pewno ale do tego trzeba użyć ich autorskich aplikacji na telefon a ja bym wolał żeby to był przycisk w oryginalnej aplikacji Tidal tak jak mam w przypadku chromencast. Bez problemu. Od lat tego używam i mam to przetestowane na wszystkie strony i dokładnie wiem jak to sie zachowuje i na jakiej zasadzie działa.
 6. No właśnie nie. Nic przez tel nie przechodzi, to tylko służy do sterowania.
 7. Czy jest może w sprzedaży streamer, który ma zainstalowany Tidal, dekoduje MQA i ma dobry przetwornik C/A? Jak dla mnie nie musi mieć innych funkcji i obsługiwać innych aplikacji lub formatów muzycznych bo i tak korzystam tylko z Tidala. Ważne jest żeby nie musiał być obsługiwany przez dedykowana aplikację producenta streamera tylko żeby można było obsługiwać Tidal oryginalną aplikacją TIdal zainstalowaną na telefonie. To sie chyba nazywa Google Cast, że stream nie jest przesyłany z telefonu do urządzenia dekodującego tylko telefon jest używany tylko do obsługi a stream idzie bezpośrednio z netu na urządzenie (aplikację w urządzeniu). Urządzenie proste z bardzo małą ilością funkcji więc teoretycznie nie musiało by być drogie. Nie znalazłem takiego urządzenia, nie wiem dlaczego jedyne urządzenia którymui da się sterować za pomocą G Cast to Chromecast ewentualnie telewizory. Do tej pory używam Chromecast audio ale nie dekoduje MQA i nie ma dobrego przetwornika C/A. Tak się zastanawiam czy w przypadku Googgle Cast nie było by takiego ograniczenia żeby włączać muzykę Tidal Masters na urządzeniu z pozoiomu apki w telefonie to nie trzeba by mieć telefonu który dekoduje MQA. Nie wiem ale może tak być że aplikacja w telefonie nie wyświetla wogóle zawartości Masters bo wie że telefon nie obsługuje.
 8. Czy warto wydać 666 zł żeby kupić Yamaha WXAD-10 i tym samym zastąpić Chromecast Audio w celu słuchania z Tidala? Cena jest okazyjna, jakość dźwięku spodziewam się, że jest dużo lepsza niż z Chromecast Audio, choć nikt w necie nie porównuje tych dwóch urządzeń pod kątem jakości. Co najwyżej w oddzielnych publikacjach można się spotkać z opinią że dźwięk Chromecast jest zaskakująco dobry a w innych że dźwięk WXAD-10 jest zaskakująco dobry. Zastanawiam się tylko czy tak jak w przypadku Chromecast można sterować odtwarzaniem wprost z natywnej aplikacji Tidal na Androida, czy zawsze trzeba używać tej aplikacji Yamahy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.