Jump to content

Audiotraktor

Użytkownicy
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

64 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

290 profile views
 1. Ja byłem przekonany, że wiem czym się różnią tryby pracy. Skończyłem odpowiednie szkoły przeczytałem książkę Aleksandra Zawady "Lampy elektronowe w aplikacjach audio", Wydawnictwo BTC, Legionowo 2011, gdzie wszystko jest odpowiednio wyłożone, a czytając teraz forum uświadomiłem sobie, że zostałbym wywołany do tablicy i nie odpowiedziałbym śpiewająco.
 2. Mój wzmacniacz nie jest współczesny i nawet to, że kiedyś było 220V nie bardzo można uznać za przyczynę. Lampy się starzeją nawet w zdrowym środowisku i ja mam trudność ze stwierdzeniem, że teraz to już tylko emerytura lampia. No bo jak jest zgon, to sprawa jest oczywista.
 3. Transformatory w obu kanałach są sprawne. Gdybym tego nie wiedział to bym Was nie angażował. Siatka druga nie jest podłączona. Była podłączona do anody przez rezystor do anody bez poprawy.
 4. We wzmacniaczu SE EL34 zmieniłem transformator głośnikowy z odczepem UL na nieposiadający takowego i lampa mi się "zatkała". Prąd anodowy nie płynie. Napięcie na oporniku katodowym 0V. Może macie jakieś sugestie co zrobiłem nie tak?
 5. Założyłem nowiutkie 6P14P-K i od razu było lepiej a po kilkunastu godzinach jeszcze lepiej. Poprzednia kwadra nie była jeszcze zużyta i wcale nie zamierzałem jej zmieniać. Miały gdzieś 1500 godzin przebiegu. I zasmuciłem się, ze tak szybko tracą najlepszą formę. Te nowe to zakupiony zapas i założone na próbę czy działają.
 6. Do mojego rozwoju przyczyniła się chociażby książka Richarda Dawkinsa "Bóg Urojony".
 7. Audiotraktor

  Audio mity

  A jaki bezpiecznik jest w oscyloskopie?
 8. Pozwolę sobie się nie zgodzić. Mój pogląd jest zbieżny ze skarabo. " Producent dopuszcza wahania napięcia zasilania w granicach +/-5%, w katalogach rosyjskich lamp spotyka się nawet dopuszczalne wahania +/-10% - daje to różnicę napięcia zasilania od 5,7 do 7 V. Wychodzenie jednak poza podane przez producenta warunki zasilania nie jest wskazane, ponieważ tak niedożarzona jak i przeżarzona lampa szybko traci swoje właściwości. " http://skarabo.net/sid-13-zasilacze.htm
 9. Też tak robię ze względu na koty. Pudełko na płyty nie wystarczy; muszą być ostre przedmioty, np. spinki do włosów;-)
 10. A czy ktoś zna to urządzenie: https://pl.aliexpress.com/item/GoldenWave-GD02-GD-02-ES9038PRO-DSD-DAC-UBS-AES-COXIAL-wej-cie-zr-wnowa-ony-wzmacniacz/32870144430.html
 11. Train of Thought jest lepsza od ostatniej oczywiście, ale ostatniej słucham również z przyjemnością. Tylko, że przy każdym kolejnym przesłuchaniu coraz mniej mnie się podoba, co mnie niepokoi, bo zazwyczaj słuchając jakiejś nowej płyty, zyskuje ona przy każdym kolejnym przesłuchaniu. Steve Hacket - najnowsza płyta - wrażenia analogiczne do ostatniej Dream Theater.
 12. Może ktoś potrzebuje: https://www.ebay.pl/itm/1-6SN7-To-ECC83-12AX7-12AU7-Vacuum-Tube-Amp-Convert-Socket-Adapter-12-6V/283126980980?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649 ? Odsprzedam 2. takie reduktory za 66.60 złotych Opłata za list polecony w cenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.