Jump to content

lucky_luki

Użytkownicy
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Spokojnie. Mamy piątek-weekendu początek;) Nie znam się, więc moge się mylić, ale jeżeli sub ma głośnik od dołu, to ustawienie go na kanapie jest miarodajne? Przecież kanapa/fotel ma swoją grubość, objętość, materiał z którego jest wykonany. Jak dla mnie kompletnie inne warunki pracy niż gdy postawisz go na podłodze...
 2. Znam ten sposób na szukanie odpowiedniego miejsca dla subwoofera. Często pojawia się to na różnych forach / w różnych tematach. I jak to czytam, to zawsze sobie zadaję to jedno, zajebi...ście proste pytanie;) Czy mam przesunąć kanapę i postawić w jej miejsce "sub'a", czy jednak mam go posadowić na kanapie w miejscu podgrzanym przez moje 4 litery ;) Może w końcu ktoś mnie oświeci...i nie będzie to Syn Króla Sedesów ;)
 3. Dzięki wszystkim za opinie. "Pokój" jest jaki jest. Każdy widzi. My tu żyjemy na co dzień, tu się dzieciaki bawią, rodzina spotyka itd. To nie pokój dedykowany na kino domowe. Żonie kiecek nie musiałem kupować, a i tak zgodziła się na to co mamy ;) Jak się przesiadaliśmy z TV 40" na 65" to pytała po co? Jak zobaczyła - zrozumiała. Jak zmieniliśmy audio, usłyszała - też zrozumiała. Problem polega na usytuowieniu subwoofera. Zgodnie ze sztuką audio - nie ma gdzie. Więc zapytałem ;)
 4. Odpada. Zablokowałbym sobie przejście, a kominek ładnie by narożnik podgrzał... Ale, że jak? Mam podnieść całą narożną kanapę montując dystans/nóżki ? Po co to? Masz na myśli stół za miejscem odsłuchowym? Ten z krzesłami? Bo to przed kanapą narożną to jest niski stolik kawowy - pod niego nic nie wsadzę. Kominek ma to do siebie, że daje ciepło...dużo ciepła ;)
 5. Ok. Przyłapałeś mnie ;) Rys. jest sprzed roku, jak zakładałem wątek dot. kina domowego. Zamiast kanapy i fotela teraz jest kanapa narożna i fotel. Poniżej update załaczników. Jak widać na załączonym zdjęciu, w lini sprzętu nie mam gdzie go postawić. Biała szafka na całej długości ściany zostaje. Przez nią nie mam podłogówek tylko monitory (z których jestem b. zadowolony). Ew. drugie miejsce, to po prawej stronie przy schodach - w miejscu stoliczka i krzesełka dzieciaków. Jest jeszcze, moim zdaniem, trzecie miejsce - z tyłu, na przeciwległej ścianie...(pomiędzy komodami) Salon - kino domowe.pdf
 6. Witam ! Nurtuje mnie pytanie: czy można postawić subwoofer pomiędzy oknami tarasowymi a kanapą? Zastanawia mnie kwestia odbić od szyb/ich brak, rezonans szyb, jakość niskich tonów itp. Szukałem podobnych tematów (z oknami tarasowymi), ale nie znalazłem. Znam teorię dot. szukania takiego miejsca na zasadzie: ustaw subwoofer tam gdzie siedzisz i szukaj na kolanach miejsca w pomieszczeniu z najlepszym dźwiękiem. Planuję zakup Velodyne EQ-MAX 12 lub 15. Mają one swoją kalibrację, więc teoretycznie gdzie nie postawię, to się "dostosuje". Czemu tam? Bo nie będzie rzucać się żonie w oczy a młodszy syn go nie dopadnie Wymiary "wnęki": szerokość (okno tarasowe<->kanapa) 1,4 m, długość na odcinku kanapy 2,1 m, wysokość kanapy 0,78 m (0,94 m po rozłożeniu zagłówków), okno tarasowe 2,5m. W załączeniu zdjęcia i rzut salonu. Jeżeli potrzeba większej ilości informacji, to uzupełnię. Salon - kino domowe.pdf
 7. Odgrzewając temat: Focal zgrał się z frontami - robiąc testy, nie odczułęm żadnej różnicy. Na dzień dzisiejszy mam: ampli: onkyo tx-nr656 fronty: Usher V-601 central: Focal Aria CC900 tył: Usher S-520 Central z tej samej lini/firmy co fronty? Nie zawsze. Pozostaje do zakupienia sub - na razie szukam/czytam...
 8. Nie chodziło mi o kwestie techniczne dot. głośników. Chodziło mi o sposób, w jaki piszesz posty: - albo stosujesz skróty myślowe, które dla innych są niezrozumiałe - albo piszesz tak szybko, że połykasz wyrazy i treść postu jest kompletnie niezrozumiała dla innych - jak już zwrócił Ci uwagę użytkownik HQ150 w innym wątku - prawidłowo stosowana interpunkcja pomaga w zrozumieniu "co autor miał na myśli ?" Nie traktuj tego jako atak, ale spróbuj zrozumieć osobę, która próbuje zrozumieć Twój wpis. No bo jak ja mam zrozumieć takie coś: Co Ci nie chodziło? Coś się zepsuło? Ale fronty już są i jestem z nich w pełni zadowolony. Niewiadomą pozostaje central z innej stajni niż reszta głośników.
 9. Rozwiń proszę myśl, lub chociaż przetłumacz proszę z polskiego na nasze ;) Nie będę miał możliwości porównania. Centrala Ushera nie podpinałem, a na Focala jeszcze czekam.
 10. Może ktoś z Was się wypowiedzieć nt. Focal Aria CC900? Dotyczy oczywiście mojego zestawu.
 11. Onkyo tx-nr656 Front: Usher V-601 Sourand: Usher S-520. Rzut pomieszczenia w pierwszym poście (pdf).
 12. Niestety centralny nie został zaakceptowany przez żonę :( Okazał się zbyt duży na tle pozostałych elementów (przyznam, że nawet 65" TV się optycznie zmniejszył). Szukamy alternatywy...jeżeli jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.