Jump to content

nerdol

Użytkownicy
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

359 profile views
 1. Betamax działał jeszcze bardzo długo jako format studyjny, praktycznie do końca analogowego zapisu video w studiach. Mniejsze studia zaczęły pozbywać się tych przętów dopiero po 2010 roku 🙂 A niektóre dopiero kilka lat temu 😄 Jeden z najlepszych. Jeżeli był sprawny to poszedł za połowę polskiej ceny
 2. nerdol

  Accuklon P-7100

  A ja z kolei nie zgodzę się z Twoim twierdzeniem 🙂 Wręcz przeciwnie, dokładnie znamy ich sposób dobierania elementów do budowy urządzeń. Wszędzie się tym chwalą i szczycą. W opisach, filmikach na YT , wywiadach itp. Zamawiają komponenty w specjalnych selekcjach, dobierane ze szczególną dbałością.
 3. nerdol

  Accuklon P-7100

  Moim zdaniem gwintowanie otworów pod mocowania tranzystorów to przerost formy nad treścią 🙂 Do mocowania tranzystorów używam blachowkrętów z podkładką, najlepiej miedziowanych. Kiedyś można było kupić takie na alle. Większość producentów sprzętów elektronicznych stosuje takie rozwiązanie.
 4. Porządkując swoje zbiory płytek drukowanych znalazłem zakupione kiedyś PCB. Większość niestety nie ma żadnych opisów, kto jest autorem i kiedy były wykonane. Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę o tym kto jest autorem i gdzie można znaleźć dokumentację. Każda informacja jest dla mnie cenna. Jeżeli posiadacie jakieś pliki do tych projektów, byłbym wdzięczny za ich przesłanie. Jedyna płytka o której mam jakąkolwiek informację to ta na samym dole fotografii - jej autorem jest kolega veteran.
 5. nerdol

  Accuklon P-7100

  Koniecznie wymień. Na śruby zakładaj zawsze podkładki, jest wtedy dużo większa szansa że tranzystory przeżyją Twoje tortury 🙂 Jeżeli dajesz wkręty z łbem na imbus dokręcaj ostrożnie i z wyczuciem. W jakim celu tulejki mosiężne ?
 6. Dla mnie cytowanie jakiegoś tam internetowego pisaka jest absolutnie niemiarodajne 🙂 Przykładowo , ktoś inny może tam za miesiąc napisać o marginalności tych wynalazków w studiach nagraniowych 🙂 Akurat w 1 połowie lat dziewięć dziesiątych byłem w kilku studiach nagraniowych, które działały na współczesnych urządzeniach i żadne z nich nie miało urządzeń tej firmy na stanie. Przypadek ? Bo to prawda, a prawdy nie trzeba tłumaczyć, tylko niektórzy nie są w stanie przyjąć jej do zrozumienia. Na siłę będą szukać świętego graala wśród miernych/przeciętnych urządzeń lub produktów. Można się upierać przy wyższości ad1860 nad 1865 pomimo, że nawet projektanci tych kostek twierdzą co innego 🙂 A bezpośrednie porównanie odsłuchowe tylko to potwierdza.
 7. Zasilacze impulsowe stosowane są raczej w sprzętach budżetowych 🙂
 8. Mylisz się, agencja celna DHL dowala vat nawet do 20usd 🙂 To nadgorliwe gnoje, mówiłem im to nawet przez telefon
 9. Moderacja pochwala chyba takie przekręty, skoro nie reaguje ?
 10. nerdol

  Potrzebuję ...

  Sprawdź najpierw jaką tolerancję wartości mają te kondensatory 🙂 Przestaniesz się wtedy przejmować czy jest to 4,0uF czy też 3,9uF 😄
 11. Np. w Altium. Chyba nie otworzy tych z Eagle ? Proponuję czytanie ze zrozumieniem 😄
 12. Jeżeli pytanie było do mnie to nie ma sprawy 🙂 Np kolor soldermaski, umiejscowienie otworów, rozstaw otworów i pewnie coś jeszcze przyjdzie mi na myśl. Udostępnienie gerberów do projektu umożliwiłoby każdemu zamówienie w dowolnym czasie i miejscu.
 13. nerdol

  TDA1541 NOS DAC

  Nie ma nic złego w tym, że coś się podoba 🙂 Wręcz przeciwnie - bardzo mnie to cieszy. Natomiast używanie określenia idealny do opisu czegoś co ma wiele wad jest delikatnie mówiąc eufemizmem 😄
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.