Jump to content

jacmos

Użytkownicy
 • Content Count

  183
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1511 profile views
 1. Witam miałem możliwość posłuchania Kef 700- ciekawe granie z dobrą sceną, ale wydało mi się chłodne. Moje Audiovector M3i w opinii właściciela Kef 700 grają lepiej - więcej różnorodnego basu, lepsza scena , dobra średnica i rewelacyjne wysokie tony. AV mają bardzo bogatą górę, która w pierwszym kontakcie może wydawać się "zbyt obfita" . Wg mnie natomiast grają prawidłowo i oddają całą masę szczegółów, które inne kolumny pominą lub zamaskują. Grają bardzo otwartym i ciekawym dźwiękiem - raz blisko a gdy trzeba daleko w głąb. Polecam spróbować , choć nie łatwo je znaleźć.
 2. Witam na tą chwilę ogłaszam w klubie sprzedaż H100, Okolice Bydgoszczy/ Torunia. Cena ok 4 000, przywieziony ze Szwecji, od pierwszego właściciela , pełne opakowanie, pilot, instrukcja, kopia dowodu zakupu. Więcej info na priv. Możliwy odsłuch oczywiście. Pozdrawiam
 3. Dzień dobry Niniejszym wstępuje do klubu- zakupiony ECI5 mkII gra rewelacyjnie i zapowiada się że zostanie na dłużej.;) Słucham go od dwóch dni więc za jakiś czas napiszę coś więcej ale już dziś jestem zadowolony.
 4. Witam u mnie podobne obserwacje. Podłączenie na środkowe zaciski dawało więcej średnicy i góry. Po wpięciu w niższe doszło większe dociążenie na basie i dla mnie jest takk lepiej. Zworki niestety ze taniego chorda głośnikowego, oryginalnych brak..
 5. Witam. u mnie też "dogięcie" między kolumnami ma duży wpływ na bas. odległość od ściany - wiadomo. Czy przy tak mały "skręceniu" do środka scena nie "rozjechała się" ? W moich Mi3 nie mogę za bardzo "odginać" bo scena zaczyna trocę tracić precyzję.. co wcale nie znaczy że jest źle, ale robi się mniej intymnie i dla mnie "nienaturalnie szeroko"
 6. Dwa- najlepszy test to wziąć do domu i posłuchać kilka dni - z wypożyczeniem nie ma problemu u p. Bogdana. I zgrać to w czasie ew z konkurencyjną opcją.
 7. Witam jednak Audiovector M3i Signature - Pylony D25 , w bezpośrednim zestawieniu poległy.. w każdym obszarze (, PMC 5.23 w wielu. AV to bardzo uniwersalne kolumny o dużych możliwościach. Potrafią być bardzo szybkie (z DAC M2tech było nawet "za szybko") ale z lampowym DAC zagrają "leniwiej". Niesamowita jest ich umiejętność pokazania każdej zmiany w torze odsłuchowym (kable, DAC, wzmak..etc) ale też jakość nagrań. Ze wzmacniaczem lampowym miały tak obfity dół, że aż bałem się jak będzie , ciepłą średnicę. Z Heglem jest szybko i bardzo dokładnie, choć brakuje mi dociążenia. I do tego z
 8. W trakcie poszukiwań jeździłem z moim wzmakiem, kablami i źródłem więc odniesienie identyczne. Jak pisałem miałem spore oczekiwania co do tych Dynaudio ale nie były dla mnie - co nie oznacza że są złe. Każdy ma inny słuch, gust i potrzeby - wybrałem Audiovectory M3I Signature. Grają otwarcie, przyjemnie, potrafią być efektowne w muzyce filmowej ale też zagrać z emocjami jazz czy bluesa, budują dobrą przestrzeń i potrafią pokazać 3 "wymiary" instrumentów, powietrze drgające w koło struny. W tej cenie nie mogłem znaleźć kolumn grających tak swobodnie, bezpośrednio i blisko gdy taka jest r
 9. Witam w trakcie poszukiwań kolumn mających zastąpić moje Pylony D25 byłem na odsłuchu D X34. Zabrałem swój wzmacniacz Hegel H100 i źródło (X34 były wpięte pod amplituner ..). Miałem spore oczekiwania co do modelu tak uznanej firmy ale niestety... Próbowałem różnych ustawień X34 w pokoju ale nie udało mi się uzyskać takiej głębi i sceny jak z Pylonów. Mimo, że X34 grały przyjemnie to brakowało mi masy i skali dźwięku. Grały bardziej jak monitory, ale bez przestrzeni takiej jak D25. Szukałem kolumn w miarę uniwersalnych (do wielu rodzajów muzyki) i niestety X34 nie spełniły oczekiwań
 10. Pisząc "więcej basu" - miałem na myśli inne wzmacniacze bardziej akcentujące dolne rejestry. Naim ma wyjście liniowe więc ew. końcówka mocy? może lampowa? Zakup wszystko mającego "kombajnu" faktycznie stawia pod znakiem zapytania sens poszukiwań innych rozwiązań dla systemu i ciężko coś zmienić na więcej niż "all in one" da. Faktycznie może okazać się konieczna zmiana na wersję Signature.. lub wyżej?
 11. Witam - przepraszam że pokręciłem. Naim co do basu ma bardzo dobre opinie. Może trzeba by iść w coś z większą jego ilością. Może warto przetestować zewnętrzne źródło i podłączyć po analogu - w teście podobno tak bylo więcej basu.
 12. Witam. Pomieszczenie, akustyka i ustawienie są bardzo ważne - i już masz poprawę. Swoje AV M3I ustawiałem kilkanaście razy - mniejsze , większe dogięcie, troszkę pochylenia na kolcach, odległość. Wtedy można znaleźć naprawdę dobry punkt i świetne efekty. W przypadku moich to generalnie AV zagrają to co im się poda i jak się poda ze źródła i wzmaka. Każda zmiana w torze jest słyszalna - kable zasilające IC też (dla niedowiarków 😉 ). Dlatego mała podpowiedź- swoich AV słuchałem pierwszy raz u sprzedającego podłączone do lamy . Ilości dolnych zakresów była tak duża i były tak niski
 13. Witam. Opiszcie swoje spostrzeżenia. Wig art dwa raz próbowałem odsłuchać ale nie szło . BMN grały u mnie 3 razy..
 14. Niestety mnie lampa nie odpowiada z użytkowego punktu widzenia. Nie mam czasu na wygrzewanie i pilnowanie lamp, do tego używam wzmacniacza H100 w funkcji końcówki mocy dla kina domowego. SQ3 od dawna też chodzą mi po głowie i nie wiem jak grają, szczególnie w stosunku do moich M3i..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.