Jump to content

jacmos

Użytkownicy
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

864 profile views
 1. Witam. generalnie zgodzę się z postem Tomaszf - wersja Signature będzie dużo lepiej grać niż Super. Natomiast jeśli już przy niej zostaniesz to różnica na kablach powinna być widoczna od razu. Z poprzednimi pylonami przetestowałem z 10 różnych kabli i na każdym było inaczej. Różnice są ale nie są spektakularne czy bardzo duże ale zauważalne. To już ostatni element dostrojenia systemu ale może przynieść zaskakujące efekty. kable można wypożyczać do domu i to jest raczej jedyny sposób na by się przekonać we własnym systemie .
 2. Cześć. Naim nigdy nie słuchałem, choć ciągle słyszę o nim same pozytywne opinie. Dla mnie to już trochę za wysoka półka, moje kolumny M3 to też nie ten level, a do tego.. nie ma wejścia xlr i bezpośredniego na końcówkę mocy. Ps.Słuchałem M3 z lampą yaqin - było baaardzo muzykalne a przy najniższych zejściach było prawie trzęsienie ziemi 🙂 - wręcz bałem się , ze dołu będzie u mnie za dużo.
 3. 40 m2 całość- mnie basu nie brakuje.. Kolega od Kef 700 (dwa niskotonowe) też odczuwał braki na basie, choć nie mógł zadziwić się jego różnorodności, rozciągnięciu i szybkości. Mnie basu nie brakuje więc to też może kwestia upodobań, ew. wzmacniacza. Gdy porównywałem u kolegi z Proacami d18 wzm. H100 z Primare 32 to primare miało go dużo więcej - może to warto sprawdzić.? Audiovectory mają chyba to do siebie że słabe nagrania raczej słabo wypadają. Gdy włączyliśmy muzykę zgraną z vinylu to mimo flaca było słabo. Zmiana na plik flac czy vaw od razu to pokazała. Z wysoką rozdzielczością jest super. Jakość realizacji i nagrania w studio też od razu słychać.
 4. Witam. Swego czasu poszukiwałem dość długo kolumn w miarę uniwersalnych (od klasyki po mocny rock) i w końcu znalazłem audiovectory M3 , Polecam do filmowej i elektronicznej ten lub wyże modele podłogowe. Subwoofer mam , ale przy nich jest zbędny. przynajmniej jak dla mnie ps. salon 40 m2.
 5. Też audioquest ale rocket 44. Myślałem kiedyś o zmianie, ale ostatnio mniej czasu na słuchanie. Zresztą podoba mi się to jak grają teraz . Zresztą nie tylko mnie ale i żona zadowolona , i kolega był co Kefy 700 ma i pytał gdzie M3 kupić można ;). Kolega z branży też był swego czasu i był pod wrażeniem tego co potrafią stare M3 (a jak usłyszał za ile je kupiłem to szczękę zbierał ze zdziwienia). To jedynie ciekawość jak potrafią zagrać "wyższe" modele audiovectora. Na teraz ma wz. H100 Hegla i streamer Auralik Altair , IC XLR Cardas Colden Cross. Zmiana IC z RCA na XRL dała bardzo dobre efekty.
 6. Witam jestem bardzo ciekawy ja brzmią SR3 - może ma ktoś w okolicach Bydgoszczy/Torunia? :) pozdrawiam
 7. Dzień dobry też chętnie posłuchałbym R3 . Moje M3 Signature bardzo mi się podobają ale moze można lepiej 😉
 8. Witam u mnie Pylony D25 grały z Heglem H100 i było bardzo dobrze. Do niego polecał bym jako źródło DAC M2Tech DSD - pylony zagrają jeszcze szybkiej i dokładniej. M2Tech jest niesamowicie szybki i dałby drive pylonom.
 9. Witam długo poszukiwałem w miarę uniwersalnych kolumn. Przez dwa lata miałem wspomniane Pylon Diamond 25 i jak za cenę nowych trudno zaleźć w salonach lepiej grające i uniwersalne kolumny. Rok temu zastąpiły je Audiovector M3 Signature - (przed zakupem słuchałem innych ok 15 różnych kolumn). W budżecie do 5 t trudno będzie znaleźć lepsze , a mnie udało się kupić je okazyjnie za dużo mniej. Mają szybki bas, ale nisko schodzący, grają otwarcie z niesamowicie detaliczną górą. Potrafią oddać głębię nagrań ale jak trzeba zagrać blisko , jak na koncercie. Głośne i mocne granie nie robi na nich wrażenia , a przy wysokiej skuteczności nawet średni wzmacniacz je napędzi - grają lekko i swobodnie, bez wysiłku. Ew. poszukaj czegoś z nowszych modeli audiovector QR3,QR5 ew wyżej.
 10. Witam Z listy podesłanych propozycji słuchałem Spendor A5, Minas Anor i Sonus faber. A5 graja bardzo dobrze i mogą zaskoczyć ale nie do większych powierzchni. Sonus faber - bardzo otwarte i bezpośrednie ale z punktowym i niestety skąpym basem. Dla mnie grały raczej jak duże monitory. Minas Anor - niby poprawnie ale niczym mnie nie zauroczyły. Choć tutaj odsłuch był grzecznościowy i warunki takie sobie. Najlepiej sprawdzić u siebie. U mnie grają Audiovectory M3 Signature - w tej cenie trudno znaleźć tak uniwersalne, otwarte, bezpośrednie i szybkie kolumny. Potrafią zadziwić jakością i głębokością basu, porządkiem na scenie. Przy tym pokażą każdą zmianę w systemie (kable , wzm etc) czy jakość nagrania. Wielu kolumn słuchałem ale to mi najbardziej odpowiadają. W zestawie hegel H-100 i auralik Altair . Na dziś zakończyłem poszukiwania a przesłuchałem ok 15 różnych kolumn... Pozdrawiam
 11. Cześć . Słuchałem A5 i to były jedne z najlepiej brzmiących, najbardziej zaskakujących pozytywnie i niepozornych kolumn jakie słuchałem. Grają z takim sercem, że chce się ich słuchać - choć do większych pomieszczeń mogą okazać się zbyt małe -ale i to lepiej sprawdzić samemu. Zgadzam się z opinią o tym , że gra cały system. Oczywiście podłogowe kolumny też potrafią stworzyć niesamowitą przestrzeń i mieć dobrą lokalizację. Generalnie to kwestia budżetu i odpowiedniego dobrania systemu. Na tych samych poziomach cenowych generalnie mam doświadczenie , że dobre monitory na tym polu powinny pokazać więcej. Miałem przyjemność posłuchać kilku rewelacyjnych monitorów i ten aspekt w tym samym systemie zawsze był na plus dla monitorów.
 12. Najlepiej za kilka dni ciągłego grania 24h/dobę 🙂 .. długo się wygrzewają. Miałem na testach i po 72 h grania non stop jeszcze było mało.
 13. Witam mam doświadczenie w przejściu z monitorów na podłogowe. Rozmach, swoboda dźwięku, niskie tony to zaleta podłogówek. Znalazłem takie które potrafią też pokazać dobrze scenę, przestrzeń i nieomal "zmaterializować" artystę w pokoju - po teście ok 15 różnych. Natomiast jeśli poszukuje się trójwymiarowej przestrzeni, nasycenia średnicy i szczegółów to trzeba szukać dobrych monitorów. Miałem przyjemność poczuć 3D w pokoju z zestawu stereo 🙂 Zatem trzeba posłuchać sporo by wiedzieć co jest ważne dla Ciebie i wybrać. Pogodzić sprzeczności jest trudno - najbliżej mi znane podłogowe to Audio Physic ale ceny małe nie są.
 14. Witam. Potwierdzam obserwacje o jakości toru i możliwości Diamondów. Na początku grały z amplitunerem Yamahy. Po poprzednim zestawie już było dobrze. Gdy kupiłem Hegla H100 , która grała jako końcówka mocy było już bardzo dobrze. Cena w czasach sprzedaży ok 11 000, pylony 1/2 ceny. Potrzebują szybkiego i bardzo dobrego wzmacniacza. Tak samo źródła - szybkiego i najlepiej jasnego , z pazurem . DAC HD20 hegla nie sprawdził się - było zbyt "spokojnie" i ciemno. Ten DAC katalogowo był droższy niż D25- Pylony naprawdę mają duży potencjał, ale mało kto daje im odpowiednią resztę toru
 15. Witam. Kilka razy opisałem swoje doświadczenia z Diamond D25. Wg. mnie są to bardzo dobre kolumny w swoim zakresie cenowym - czy nowe czy używane trudno znaleźć będzie tak dobry dźwięk, scenę, barwę i wykonanie kolumn. Grają przyjemnie i nie męcząco, z niezłą energią i dokładnością. Całościowo patrząc są naprawdę uniwersalne. Za to w poszczególnych aspektach bywa różnie. Koniecznie trzeba posłuchać i to najlepiej w swoim systemie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.