Jump to content

zetbegie

Użytkownicy
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

377 profile views
 1. Być może podejdzie Ci Black Oil, oparty na miedzi monokrystalicznej Neotecha, lekko faworyzuje dół pasma nie tracąc góry, spotkałem się też z opiniami , że poprawia holografię sceny. Będę go miał na testach pod koniec października to coś więcej napiszę.
 2. Zacznę od końca, w moim systemie, uwzględniając moje preferencje "słychać" i jest to zmiana korzystna i za te słowa biorę odpowiedzialność. Choć muszę przyznać, że z listwy z filtrem Sonus Oliva byłem bardzo zadowolony. Jednak przyszedł czas , że poczułem niedosyt i zacząłem szukać innych rozwiązań. Zdaję sobie sprawę, że można osiągnąć więcej, być może inne kable, wtyki itd. Asekuruję się bo jest to wydatek niemały, przynajmniej dla mnie. Ceny kabli znajdziesz w BlackDot Audio czy w Hificollective, wtyki i gniazda ja kupowałem w AVCorp (mieszkam niedaleko ich) lub DC-components (z p. Jackiem można dogadać się z cenami, poza tym gość ma duże doświadczenie, może sporo doradzić). Obróbkę aluminium musisz sobie gdzieś zorganizować, jeśli będziesz zainteresowany to prześlę Ci na priv rysunki wykonawcze i doradzę jaki materiał kupić by było jak najmniej obróbki mechanicznej. Co do połączenia w gwiazdę to mam jakiś swój patencik ale nie chcę nim się "chwalić" bo mnie tu na forum zjedzą (chodzi o to, że jest to niefachowe). Do poprzedniego postu zapomniałem dodać , że jest alternatywa dla wtyków Furutecha a mianowicie Iego 8085 złocone, jeśli są "słabsze" od Furutecha 38/28G to niewiele ale za to o połowę prawie tańsze choć ostatnio gdzieś mi mignęły ich ceny , chyba podrożały ale w dalszym ciągu są tańsze od rzeczonych Furutechów. Przetestowałem je robiąc przewód zasilający w topologii Helixa, są naprawdę bardzo dobre.
 3. Opiszę 2 znane mi opcje. Mój kolega forumowy z klubu Audio Academy "uszlachetnił" listwę następująco: przewód od gniazda do listwy dał Helukabel ale serii Topflex przekrój 4 mm2 i zakonfekcjonował wtykiem Wattgate 360, troszeczkę zmodyfikował połączenie filtra z listwą (jeśli będziesz chciał znać szczególy znajdę je i opiszę). Przewody z listwy do klocków robił na bazie Yarbo SP100 i konfekcjonował wtykami Viborga miedzianymi. Wiem, że jest zadowolony z tych modyfikacji. Później robił przewody w topologii Helixa ja zresztą też ale to temat na osobny wątek. Ja przyjąłem trochę inny punkt widzenia. W skrócie : jak najbardziej neutralne i wysokiej jakości kable i żadnych filtrów aktywnych tylko pasywne. Jestem ignorantem jeśli chodzi o elektrotrechnikę i elektronikę dlatego nie będę próbował Ci wyjaśnić dlaczego filtry aktywne się gryzą z takim podejściem. Jakieś światło rzuca poniższy cytat jednego z twórców firmy „Verictum”: Nie jest mi znany żaden filtr aktywny na rynku, nawet z absolutnego topu, który nie powodowałby "uproszczenia i zubożenia" brzmienia. Wygładzają natomiast bardzo ładnie, zabierając składowe harmoniczne, nie pozwalają np. skrzypcom wybrzmieć, ale brzmienie jest bardzo sympatyczne pozbawione niestety ekspresji. Takie ułagodzenie filtrowaniem, kablami zasilającymi, często potem jest korygowane przez podbijanie dynamiki i góry poprzez elementy typu podstawki pod sprzęt np. konstrukcyjnie oparte o kulki. Niestety to tylko przenosi równowagę tonalną w górę, ale "stłumionych" u źródła dźwięków nie odzyska. Dlatego robiłem również listwę, dodam , że gniazda w listwie połączone są w gwiazdę a nie rówlolegle. Efekt końcowy jak na zdjęciu.
 4. Niestety nie. Nie sądzę, żebym mógł otrzymywać do testowania niekonfekcjonowane przewody a poza tym te gotowe Furutecha wychodziły znacznie drożej. Przygotowywałem się do tego sporo czytając i posiłkując się wiedzą znacznie ode mnie bardziej doświadczonych audiofili. Ryzyko oczywiście było i dlatego jak pisałem obawy były. Koniec końców plan był taki. Kupuję docelowe wtyki i gniazda (Furutech 38/38G, FI-E30NCF) i NEP-3002 MKIII. Jeśli przewód się nie sprawdzi wtyki zostawiam przewód sprzedaję i próbuję walczyć z innym.
 5. Szanowni, z przyjemnością dołączę do Waszego grona. Przewody Neotecha wniosły wiele dobrego do mojego systemu. Zaczęło się od IC na bazie NEI-3001 MKIII, rewelacja, neutralny – nie uwypukla żadnego zakresu za to poprawia wybarwienie, przestrzeń, dobrze oddaje niuanse. Przesiadłem się na niego z Albedo Blue. Popełniłem błąd i mój IC ma 0,5 m a powinienem zrobić 0,75m. W tej chwili mi spokojnie wystarcza ale czasami gdy chciałbym przetestować jakiś inny klocek to trzeba trochę pokombinować. Wydawał mi się drogi. Zmieniłem zdanie gdy zabrałem się za zasilanie, tu to dopiero wali po kieszeni. Raz, że przewód droższy (Neotech NEP-3002 MKIII), a potrzeba znacznie więcej niż do interkonektu, do tego dochodzą jeszcze wtyki, gniazda, listwa. Oj mocno się trzeba trzymać za portfel, dlatego cała operacja trwała ponad rok. Dodatkowo gdzieś z tyłu głowy krążyła myśl, że być może zrobię sobie q..wsko drogi przedłużacz do pralki. No ale wszystko skończyło się dobrze. Wcześniej zasilanie mojego systemu stanowiła listwa z filtrem i kable produkcji Sonus Oliva. Wrażenia po wpięciu ww Neotechów: więcej powietrza , lepsza separacja i lokalizacja instrumentów i czytelniejszy (nie głośniejszy) 2. plan. I co ciekawe żadnych filtrów w zasilaniu, choć przydałyby się pasywne – może kiedyś. Jak widać mam słabość do Neotechów Pozdrawiam
 6. Przede wszystkim przepraszam, że dopiero teraz, umknęło mi to pytanie. Do rzeczy - pierwszy wzmacniacz dalej te, które dotyczą toru audio, telewizyjne na końcu, takie są moje preferencje. Faktycznie masz trochę elementów do podłączenia. U mnie sprawa prosta, wzmacniacz, CD, przedwzmacniacz gramofonowy, poza tym połączenia gniazd w gwiazdę tak, że mogę żonglować wtykami dowolnie. Aha, zasilanie gramofonu poza listwą bo ta ma tylko 3 wtyki.
 7. @MrSalieri wepnij wzmacniacz w pierwsze gniazdo listwy a później spróbuj na ostatnim. Różnica nie jest może spektakularna ale słyszalna.
 8. @MrSalieri, to nie jest połączenie w gwiazdę typowe dla prądu trójfazowego (gwiazda, trójkąt). Każde gniazdo listwy jest bezpośrednio połączone z przewodem zasilającym. Z braku lepszej nazwy określa się to gwiazdą, niektórzy nazywają połączeniem promienistym. @hasos, używałem listwy Sonus oliva z filtrem. Byłem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. Był spory progres w porównaniu do zwykłej, marketowej.
 9. Ja również jestem na tak. Fajnie byłoby się spotkać, wymienić doświadczeniami. Choć może to być kłopotliwe jak zwali Ci się na chatę parę osób. Myślałem , że może przy okazji "Wrocławskiego audiofila" ale w najbliższej przyszłości nie widać tej imprezy. W każdym razie spróbujmy coś zainicjować. Pozdrawiam Zbychu
 10. Proponuję kontakt z Audio Autonomy, mi robili tuning Vincenta 226 mkII a od ponad roku gram na ich przedwzmacniaczu gramofonowym. Z obu usług jestem zadowolony.
 11. No to również i ja się zgłaszam, choć raczej w charakterze (boję się użyć tego słowa) członka korespondencyjnego lub lepiej zdalnego. Nie mieszkam we Wrocku choć bywam tu (u córki), zresztą Chojnów gdzie mieszkam jest bardzo dobrze skomunikowany z Wrocławiem. Pozdrawiam Zbychu
 12. Testowałem u siebie w systemie NEMOI 3220 i porównywałem do NEI3001 mkIII bo taki u mnie gra na stałe, co ciekawe oba były na takich samych wtykach (Kacsa miedź) tak, że jedyną zmianą w systemie był sam przewód. Mam kilka płyt, na których sprawdzam sobie testowane elementy , m.in. King Crimson - Power to believe, utwór nr 7 ( nie pamiętam tytułu) pierwsze 4 minuty to całkiem trudny tor przeszkód, duża dynamika, wybrzmienia, wiele niuansów do zagrania. I na tych właśnie niuansach poległ 3220, zagrał to dość surowo, bez polotu i była to zgodna opinia obu nas testujących. Myślę, że 5220 zagrałby lepiej. Ale nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że 3220 jest gorszy. Mogę jedynie powiedzieć, że w moim systemie się nie sprawdził.
 13. @bogus18Furutech FI28/38G znakomite ale niestety drogie, natomiast dobrą dla nich alternatywą są IeGO 8085 złocone, jeśli ustepują FI28/38 to niewiele ale za to są o połowę tańsze. Wszystkie powyższe mam w systemie. Pozdrawiam
 14. Nie wiemy jaka reszta toru, więc skupmy się na głównych zasadach. Miałem Phoebe III (co prawda bez plusa), tragedii nie będzie, bassreflex masz na przedniej ścianie, dobrze by było, żeby miały czym "oddychać" , myślę że powinieneś ich słuchać raczej w bliższym polu, rozstaw kolumn 150-180 cm, miejsce odsłuchu, jak pisze Jarek K 0,5 m od ściany, jakiś dywanik przed kolumnami , między kolumnami na wysokości głośników pusta przestrzeń, stolik na sprzęt raczej niski. Twoje uszy Cię nie zawiodą, musisz po prostu trochę pojeździć po pokoju szukając optymalnego dla Ciebie miejsca. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.