Jump to content

zetbegie

Użytkownicy
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

701 profile views
 1. Problem w tym, że wyrażenie negatywnej opinii ma często formę "trzeba być kretynem żeby lubić pomarancze". Myslę, że to kolega @McGayver i inni mieli na myśli.
 2. Kolega sobie jednak trochę schlebia pisząc o żartach. Najczęściej są to szyderstwa i "epitety", sam kolega przed chwilą porównał forumowicza Asurę do hochsztaplera. O ignorancji pisać nie będę bo to już koledzy wcześniej zauważyli. A teraz do rzeczy. Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem w izolowaniu drgań układem odpowiednio dobranych sprężyn, niektóre gramofony złotej ery winyla miały też podobne rozwiązania. Cały "myk" polega na dobraniu sprężyn o niskim tłumieniu, tak by układ wyprowadzony ze stanu równowagi długo się bujał/wygaszał. Zastosowałem to na razie pod odtwarzaczem, przygotowuję pod wzmacniacz. Minusem tego rozwiązania jest właśnie to pływanie, jeśli w otoczeniu są małe dzieci to może być problem. Można spreparować jakieś ograniczniki ruchu w płaszczyźnie poziomej. Autorem/propagatorem tego rozwiązania jest mój kolega z sąsiedniego forum więc jeśli ktoś byłby zainteresowany uzasadnieniem technicznym/naukowym tego sposobu izolacji drgań to chętnie podlinkuję odpowiednie informacje ale na priv. Dodam jeszcze, że można stosować jedną sprężynę na stopce bądź kilka zwłaszcza w sytuacji gdy masa klocka jest rozłożona nierównomiernie w jego bryle. Mój odtwarzacz jest zlampizowany i ma dołożone 2 transformatory z lewej strony dlatego tam stopki mają po 7 sprężyn a z prawej po 5. A tak to wygląda w naturze.
 3. @Adiamek grałem na tym wzmacniaczu wraz Rhea i dość dobrze go znam. Też nigdy nie używałem loudnes ani pokrętęł. Proponuję sprawdzić lampy, jeśli chińskie to dobrze byłoby zmienić. Ja używałem dość uniwersalnych i niedrogich Tungsol Gold, najlepszą konfiguracją jaką przerobiłem był Telefunken w środku i Amperexy Buggle Boy po bokach. Poza tym sprawdź jakie są kondensatory w sekcji zasilania, jeśli fabryczne Rubicony to zmiana na Nichicone Gold Tune będzie spektakularna. W klubie Vincenta jak przejrzysz to znajdziesz potwierdzenie. Natomiast jeśli chodzi o skojarzenie Haiku Bright 4 i Hyperiona to o ile dobrze kojarzę @Rucia1 będzie mogła sporo powiedzieć. Pozdrawiam
 4. @pit80 faktycznie część instrumentalna przyciąga uwagę, klimatyczna, urokliwa, relatywnie proste środki, żadnych fajerwerków a momentami wręcz hipnotyczna. Mam na myśli ścieżkę dźwiękową bo wokal mnie nie podbił (przepraszam wielbicieli talentu Lany Del Rey). No i teraz mam zagwózdkę, ta pani ma więcej takich kwiatków w dorobku czy to tylko wypadek przy pracy. A wszystko to Twoja wina Pit😉
 5. @Funnykris właśnie doświadczyłeś, że kable "grają" a ściślej mają wpływ na brzmienie systemu. I dotyczy to zarówno IC jak i zasilających czy głośnikowych. I nie zawsze te droższe grają lepiej w konkretnym systemie. A czy ślepe testy czy też nie - Twoje ucho Cię nie oszuka. Natomiast opinie z forum (włącznie oczywiście z moją) proponuję traktować jedynie jako punkt wyjścia do własnych doświadczeń. @hey trochę to mało eleganckie sugerować, że miejsce żony kolegi Funnykris jest w kuchni.
 6. Pochwalę się, dotarł do mnie mój gwiazdkowy prezent.
 7. @Ministerolnictwa No no, Panie Ministrze bardzo trafna charakterystyka NEI 3001 III, lepiej bym tego nie ujął. Używam go od ponad 2 lat. Gdy przesiadłem się na niego z Albedo Blue byłem w szoku. Spodziewałem się, że będzie lepiej ale nie że aż tak. Jedyne co nas różni w odbiorze NEI 3001 III to fakt, że mi aż tak nie doskwiera (jeśli w ogóle) słabszy bas tego Neotecha. Co do pozostałych przez Ciebie wymienionych to przyjmuję do wiadomości ich charakterystyki ale nie wypowiadam się co do ich trafności bo tych IC nie słyszałem, choć ustawienie ich w kontekście NEI 3001 III pozwala wyrobić sobie jakiś punkt widzenia w ewentualnych przyszłych poszukiwaniach. A co do basu Neotecha NEI 3001 III to miałem okazję porównać go do IC Black Oil co zapowiadałem tu w klubie chyba 2 miesiące temu. Trochę się to przedłużyło bo musiałem czekać w kolejce aż do mnie trafi wygrzana jednostka , a tych w obiegu jest bardzo mało. Black Oil powstał na bazie miedzi monokrystalicznej Neotecha, ten olej w nazwie nie jest przypadkowy, to wiem choć szczegółów nie znam. IC zaopatrzony w bardzo lekkie wtyki miedziane. Gra bardzo podobnie do NEI 3001 III ale ma większą podstawę basową. Tego basu jest trochę więcej i jest troszkę bardziej jędrny. Przy czym nie jest to przesunięcie całego pasma w dół, wysokich nie ubyło. Poza tym mam wrażenie , że Black oil gra nieco głębszą sceną. Płytę KISS Creatures of the Night znam na pamięć, przed laty katowałem ją niemiłośiernie, obecnie obok wybranych utworów Steva Hacketa, King Crimson i Musica Antiqua Koeln stanowi zestaw , którym testuję nowe kable czy sprzęty. I gdy tym razem przyszła kolej na Creatures.... od pierwszych taktów pojawił się banan, Simmons ze swoim basem zrobił krok do przodu a ja z zadowoleniem wysłuchałem całej płyty zapominając o testach. Koniec końców Black Oil połączy u mnie wzmacniacz z pre gramofonowym (NEI 3001 III jest za krótki) ale zawsze będę mógł go przerzucić do CD gdy odczuję głód niskich.
 8. Oceniacie książkę po okładce! Naprawdę? Wy tak na poważnie? Zdjęcie listwy pozwala Wam na określenie wpływu bądź jego braku na brzmienie systemu? Czyżby? Żaden, literalnie żaden, z Was wieszających psy na tej listwie nie słyszał jej w akcji ale nie przeszkadza to Wam formułować swoje negatywne opinie. I nie zauważyłem nigdzie trybu przypuszczającego, snucia wątpliwości na temat możliwości lub ich braku. Nie, wy po prostu wiecie, że to jest przekręt, chwyt itd. Ogarnijcie się. Ile Wy macie lat?!. To nie jest piaskownica.
 9. Potwierdzam co koledzy wyżej napisali, gdy blisko rok temu umawiałem się z p. Tomkiem , że wezmę na odsłuch SOLa (podkreślam , że był to nasz pierwszy kontakt i to telefoniczny a nie osobisty), to po przelaniu na drugi dzień kaucji zadzwoniłem informując, że potwierdzenie przelewu właśnie mu wysłałem. On mi na to, że już rano wysłał do mnie wzmacniacz. Ale jak to bez kaucji ?! Posiadacze Rhea to porządni ludzie - odparł z uśmiechem p. Tomek. Nie pisałem o tym wcześniej bo obawiałem się czy nie sprowokuję jakiegoś nieuczciwego klienta do wyłudzenia sprzętu. P. tomek to klasyczny przykład połączenia profesjonalizmu i pasji do audio.
 10. Wszystko co Boguś Ci napisał to "święta prawda". Od siebie dodam tylko, że nie ma w audio prawd objawionych. Nie znamy Twoich preferencji odnośnie brzmienia, akustyki pomieszczenia itd. Rady i sugestie, które uznasz za wartościowe traktuj jako punkt wyjścia do własnych testów i prób. A nade wszystko ciesz się tym co masz/będziesz miał i słuchaj muzyki. Ja też mieszkam w małej miejscowości i rozumiem Twoje problemy, ale jeśli chcesz kupić nowy klocek to salon muzyczny (Q21, Audio-on czy inny) wyśle Ci za kaucją, w ciemno najwyżej używki. I powoli , krok za krokiem zmierzaj do celu. Pozdrawiam
 11. @julius-6 bardzo ciekawa i niosąca treści opinia. Swoją drogą to zazdroszczę Ci możliwości testowania w wielu różnych konfiguracjach, ja niestety takich nie mam.
 12. Gratuluję, myślę, że będziesz zadowolony. Koniecznie opisz wrażenia. Mnie szczególnie interesują różnice w przekazie NEP3001 i NEP3002.
 13. To teraz na nowo będziesz poznawał swoje ulubione płyty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.