Jump to content

terminus

Użytkownicy
 • Content Count

  911
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4495 profile views
 1. Podaj producenta 7815 i 7915 (IC06, IC07), to z datasheet podam Ci optymalne wartości C, te po 100 µF na wyjściach są na pewno do wyjebania. To samo przy IC08 i IC09.
 2. Próbowałeś u człowieka z bloga https://jackiewiczowie.blogspot.com ? Ten człowiek (blog - bo gościa nie znam) jest niesamowity.
 3. Ruski z demobilu - miedź srebrzona w teflonie, lub jakiś RG - tyle w temacie. Nie ma za co.
 4. Święte słowa Panie, święte.
 5. Wszelkie złącza, gniazda, przekaźniki, przełączniki mogą tu odegrać kluczową rolę, tzn. ich jakość.
 6. terminus

  XLR DIY

  Proszę pamiętać podczas wyboru, że do cyfrowego XLR (AES/EBU), impedancja przewodów ma wynosić 110 Ω, a do analogowego XLR 30 - 70 Ω.
 7. Tak. Profesjonalnie dobiera się tranzystory na cały zakres prądu i częstotliwości. Nie wiem jak dobierał twój dostawca / sprzedawca.
 8. Więc parowana jest jak? Rozbieżności wzmocnienia prądowego pomiędzy parą komplementarną powodują wzrost zniekształceń i pojawienie się jakiegoś minimalnego napięcia stałego na wyjściu (kilka - kilkanaście mV jest dopuszczalne). Wymieniamy tylko tranzystory z uszkodzonego kanału, sprawnego nie dotykamy, nie wpłynie to na różnicę głośności itp. Powinieneś szukać przyczyny - jak, to sam odpowiedziałeś sobie w pytaniu. Na koniec ustawić właściwy prąd spoczynkowy (bias) potencjometrem VR107 lub VR108. PS. tym modelu występowały też pary 2SC2581 / 2SA1106
 9. Szumy nowoczesnych stabilizatorów są mniejsze niż szumy termiczne (naturalne) rezystorów. Na granicy mierzalności. Trzeba wykorzystać m.in. puszkę po słodyczach. Wow.
 10. Polecam przestudiować zacny artykuł Linear Technology Application Note 159, February, 2016, a leniwym przynajmniej obejrzeć obrazki. https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/application-notes/an159fa.pdf 2nV/√Hz
 11. To są 3 pytania. Odpowiadam: 1. Napięcie ustaw na 240V bezwzględnie - stabilizatory będą mniej traciły mocy na ciepło. 2. Nie ma znaczenia gdzie będzie faza z elektrycznego punktu widzenia, bo jest transformator, jednak niektórzy (nie encyklopedyczne, wiem) twierdzą, że ma to wpływ na dźwięk, wypróbuj, bez żadnych konsekwencji. 3. Tak.
 12. UltraFast Transient Response - ten parametr też jest ważny.
 13. Wziąłem lupę i zajrzałem księżniczce w d... Zasilacz naprawiłem, brakowało lutu z jednej strony rezystora smd. Siłą rzeczy, nie mogę odesłać sprawnego zasilacza...
 14. AliExpress' Judgment zwrócił mi już pieniądze. Zostałem z moralnym dylematem, czy odesłać zasilacz, czy spróbować go sobie naprawić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.