Jump to content

terminus

Użytkownicy
 • Content Count

  954
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4889 profile views
 1. [Hidden Content] Jakieś uwagi do schematu, obudowy?
 2. Sory, ale nie pomyliłeś epok? Topnik, flux... jest coś takiego.
 3. terminus

  Dynaudio

  Nowy wątek, a już myślałem że znowu Bogdan.
 4. Z danych zamieszczonych przez firmę Texas Instruments, wynikających z odsłuchów, wynika, że 0,1 dB różnica w głośności wpływa na słuchaczy. Słuchacze oczywiście raportują dźwięki głośniejsze jako bardziej wierne, audiofilskie, itp. 0,1 dB. Z kolegą robiliśmy podobne odsłuchy, wzmacniacze ustawialiśmy woltomierzem na identyczne wzmocnienia, generatorem, np. 1 kHz. Napięcie mierzone na zaciskach zestawów głośnikowych. Po prostu szok, jak np. potrafią się różnić wzmacniacze odsłuchowo, brzmieniowo, niektórych wybrzmień, dźwięków wręcz nie ma, na podobnych schematach, ale innych wzorach pcb (elementach też oczywiście). Wzmacniacze były przełączane przekaźnikami, jednym przełącznikiem.
 5. Te kondensatory od DW_Radio mają już ok. 40 lat. "Oferowane kondensatory zostały zmierzone miernikiem pojemności i mają pojemność nominalną około 10% większą." - co świadczy o ich oczywistej upływności.
 6. terminus

  Potrzebuję ...

  Jeśli ktoś planuje zakupy w Digi-Key, proszę o kontakt, potrzebuję coś za kilka zł dosłownie.
 7. Wow, o to chodzi, trzeba olewać dziadostwo i nie kupować ich szmelcu (tzn. szmelcu INDEL). Duży + dla BREVE.
 8. [Hidden Content] Głupio, co?
 9. Wkurwiony, postanowiłem podzielić się doświadczeniami, zapraszam też wszystkich, aby opisali swoje. - INDEl, niskoprofilowy, 14 VA, 2 x 15 V, zalewany, PL, dokładnie taki: TSPZ14/004 2x15V, buczy, jak sku....syn. - SCHAFFNER TES 256, T40/E, produkcja niemiecka i szwajcarska, zalewany, buczy jak 100 ch...i (mam 3 sztuki, wszystkie tak samo). - BREVE - myślałem, że to german, okazuje się, że Made in Poland, i zonk, mam 2 sztuki TEZ 6,0/D, zalewane i ... cisza. Może ktoś z Indela to przeczyta i przemyśli temat - ceny z kosmosu, a jakość z dupy.
 10. terminus

  RS RIAA BRUM

  Czy dobrze widzę? Przewody sygnałowe nieekranowane, tylko skręcone? Karygodny błąd.
 11. terminus

  Podstawki - absorbery

  Odizolowanie od podłoża jest jak najbardziej wskazane, było już o tym w starych polskich książkach o elektroakustyce. Szczególnie poprawę słychać w basie, różnica może być duża, jak np. w pokoju z gołym parkietem a w pokoju z dywanem. Kiedyś, dawno temu, podkładałem poduszki (jaśki) i robiły robotę.
 12. Poprawia wydajność prądową stabilizatora i zmniejsza wydzielanie ciepła.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.