Jump to content

sound11

Użytkownicy
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

2 Neutralny

Audiostereo

2

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

744 profile views
 1. Cześć. NAD 3225PE i NAD C355BEE to zupełnie inne granie. Ten starszy jest znacznie cieplejszy i pełniejszy w brzmieniu przez co dobrze się zgrywa z tymi B&W. NAD C 355 jest od niego znacznie jaśniejszy, bardziej wysuszony bez tej ładnej barwy co w połączeniu z Twoimi kolumnami daje efekt jaki uzyskałeś. Jak dla mnie ten stary model jest znacznie lepszy od tego nowszego suchara. Obecnie w tych nowszych NAD'ach mało co zostało z dźwięku w porównaniu do tych z ubiegłego wieku ? Jeźeli się upierasz jednak na te nowsze to możesz spróbować niższego NAD'a 326, będzie bardziej mięsiście
 2. Przykładowo o 1.5 db. Kondenstor o wartościach 5.6uf 400V jest za rezystorem szeregowym (1). Dla wartości -1.5 db wyszło mi coś takiego Czyli jak rozumiem szeregowy powinien wynosić mniej więcej 1.27ohm , a równoległy 42.22 ohm Ale czy ten kondensator po drodze nie ma wpływu na te wyliczenia? Zapewne ma ? Dziękuję Koledzy za pomoc ?
 3. Mam takie pytanie, czy jakby się okazało , że chciałbym dźwięk trochę przyciemnić {z modelu wyjściowego 1ohm szeregowo bez równoległego} to należałoby dołożyć rezystor równoległy o odpowiednią ilość ohm, czy można by tylko ten szeregowy zwiększyć ? Będę dzisiaj albo jutro robił zakupy i w razie co chciałbym więcej tych rezystorów od razu zakupić w razie potrzeby modyfikacji głośnością.
 4. @audioburak , a co powiesz o tych? [Hidden Content] [Hidden Content] Te oryginalne w zwrotnicy też mają po 10W.
 5. Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o rezystor to taki Mundorfa 1ohm będzie odpowiedni? [Hidden Content]
 6. Bardzo spodobała mi się koncepcja Kolegi @54139, zresztą powiązana z pomysłem Kolegi @audioburak, którą chciałbym przetestować u siebie wraz z Daytonami. Czyli zrobić to samo co wykonał @54139. W elektronice jestem dosyć noga i pewne rzeczy są dla mnie nie jasne, więc wybaczcie za tak banalne pytania ? Rozumiem , że rezystor szeregowy 1.8 ohm (oznaczony na zdjęciu cyfrą 1) zamieniam z rezystorem 1ohm. Natomiast rezystor równoległy 22ohm (oznaczony na zdjęciu cyfrą 2) usuwam zupełnie. Zgadza się? Kolejne pytanie. Jeżeli usuniemy rezystor oznaczony cyfrą 2 to powstanie brak połącz
 7. O co chodzi z tymi wysokimi? jaki problem jest z nimi?
 8. A w jakim sensie odstaje? Co jest nie tak z tym tweeterem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.