Jump to content

Tomuś

Użytkownicy
 • Content Count

  228
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

507 profile views
 1. Tomuś

  Kabel sieciowy DIY

  Dlatego bym tę obudowę podłączył do uziemienia - po to ono jest, aby nie było "jakiegoś trafu" :) . Chodziło mi o poznanie opinii tych którzy testowali. Swoja drogą to już miałem w swoim życiu trochę spotkań z napięciem 230 (chasis TV lampowych, ostatnio jak grzebałem przy wyłączniku w drzewach zmywarki) a nawet 380V (jak za PRL-u budowałem turbo zasilanie do bojlera rodziców - z 1,5kW 1 grzałka na 6,5kW 3 grzałki/3 fazy). Może do najprzyjemniejszych te spotkania nie należały, ale żyje i nigdy nie zobaczyłem całego swojego życia w ułamku sekundy". B. ciekawe doświadczenie warte przeżycia od czasu do czasu. Po ostatnim spotkaniu przy zmywarce czułem, się bardziej naładowany niż po energetyku - odjęło mi z 10 lat min. :) Oczywiście nie prąd mnie tak naładował ale adrenalina :)
 2. Tomuś

  Kabel sieciowy DIY

  Ma ktoś doświadczenie z tym https://allegro.pl/oferta/wtyk-zasilajacy-schuko-elecaudio-ps-26gc-zlocony-7222667438?msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 Wygląda b. porządnie, Jest z aluminium wiec ekranowanie aż po same konwektory - nawet Furutech tego nie ma.
 3. Tomuś

  Kabel sieciowy DIY

  Dzięki - chodzi więc o czerwone 079 Z tym https://allegro.pl/oferta/oyaide-c-079-p-079e-wtyki-sieciowe-zasilajace-7445887099 https://allegro.pl/oferta/hi-end-oyaide-p-079e-c079-24k-gold-plated-7840747579 nie masz doświadczenia? Trochę drożej ale na miejscu.
 4. Tomuś

  Kabel sieciowy DIY

  Rafa, Pisałeś o podróbach OYAIDE, że są całkiem niezłe. Ale o jakie modele konkretnie chodzi? Na aledrogo są: czerwony OYAIDE C-079 + P-079E niebieski OYAIDE C-037 + P-037E chyba brązowe Oyaide C-004 P-004E Co wybrać do helixy na miedzi (ponoć 6N) z Chin :) To mają być wtyki na start. Może później poeksperymentuję z droższymi Furutechami.
 5. Myślałem też o czymś takim pod ROON-a - https://allegro.pl/oferta/fujitsu-q520-usff-i3-4150t-4gb-nowy-ssd-120gb-w10p-7757940494. Ale tu zasilanie zintegrowane nie można podmienić na liniówkę, a to ponoć robi różnicę
 6. Też o tym czytałem. Ale to znowu 2kPLN na NAS i czas na konfiguracje, przegrywanie danych - masakra :)
 7. Może tu https://www.blackdotaudio.eu/jupiter-ht-beeswax-c-11_324.html Kupowałem Paper & Wax - trochę długo czekałem ale w końcu dotarły
 8. Szukam właściciela Allo Digione Signature z Poznania lub okolic, który byłby skłonny pożyczyć go na testy.
 9. Ale ponoć Roon-a można zainstalować na Synalogy . Piszą, że to b. dobre jak nie najlepsze oprogramowanie do stremingu. Tylko Synology musiałbym wymienić, bo mój stary i słaby.
 10. no własnie zauważyłem, że na razie jest coś nie teges z tym dźwiękiem. Będę je cierpliwie wygrzewał. :)
 11. Jupitery Copper Wax - na razie wygrzewają się Dzięki za tak obszerną relację. Przyda się pewnie nie tyko mnie. Też mam ALPSa jak napisałeś zmotoryzowanego i myślałem o jakiejś drabince . Mam też trochę lampek na pewnio Telefunken ECC88, RCA Clear top ECC82 i coś tam jeszcze to się pobawię.
 12. chyba ja z kasą :) Rezystorów nie będę ruszał. No może ten ze sprężania 10k. Ale kondki podmienię. Mam sugestie od Pana Waldka i od Krzyśka. Może jeszcze ktoś coś zaproponuje.... U mnie jest tak, że najaram się a potem temat potrafi leżeć miesiącami. W końcówce na GM70 prawie rok się zbierałem na wymianę sprzęgających. Ale zebrać informacje nie zaszkodzi, jak nie mi to może komuś się przydadzą :) Poza tym od sierpnia wątek zamarł to go rozruszaliśmy
 13. ad 1) Skomplikowane to. A tym dodatkowym komputerem możne być NAS z aplikacją do muzy. Mam taką na NAS Synology, którą kiedyś używałem jak był on transportem. Czy może ten komputer musi być podłączony bezpośrednio do USBridge. Pytam, bo nie za bardzo rozumiem co to ten endpoint i jak to działa. Ad.2) to może iść w tą stronę, mógłbym używać BNC, bo Spdif obsadzony przez Teac-a. Fajnie by było od kogoś pożyczyć Allo Digione z Poznania lub okolic i sprawdzić.
 14. C3 22nF Schemat jest od forumowicza tylko orientacyjny. Wolę operować schematem, bo opisy jaki podałeś "Na siatkę pierwszej lampy (ECC82) - Chevrolety Z-foil, grid stopper - Takman REX, na katodzie -Kiwame, w sprzężeniu zwrotnym Chevrolety. Druga lampka (ECC88) na siatkę - brak, grid stopper -Takman REX, na katodzie - Kiwame, rezystor łączący siatkę pierwszej połówki z anodą drugiej połówki - Takman RAY, wyjściowy z układu - Chevrolet. Kondensator w sprzężeniu - Clarity Cap CSA, kondensator sprzęgający lampki - Jupiter WAX, kondensatory na wyjściu Clarity Cap CMR." są, jak dla mnie nie do końca precyzyjne (technika lampowej się dopiero uczę). Tak że wolałbym, aby zamiast w/w opisów były symbole ze schematu i linki :)
 15. Powtórzę się ale Rezy I/V, zegar, Opa to w 003 podstawa. Jak masz 004 masz o jedną zabawę mniej :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.