Jump to content

MSki

Użytkownicy
 • Posts

  2775
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

2286 Audioholik^2

Audiostereo

141

Bocznica

2145

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MSki's Achievements

 1. MSki

  Sci-Fiction

  [Hidden Content]
 2. Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę na to, że we wklejonym filmiku z YT gra Pathos Logos, który taki "nudny" już w środku nie jest. Owszem, Pathos Classic One mkIII może i jakiejś wyszukanej aplikacji nie ma, ale gra dobrze. Kolejne "wariacje" tej firmy (Inpol, Inpower i powyższy Logos) mają już ciekawsze rozwiązania lampowe, zastosowane w stopniach wejściowych. I nie obraź się, ale to co wkleiłeś nie jest nudne, a po prostu biedne.
 3. Może na zrobienie takiej hybrydy się "szarpniecie" ?
 4. Prosty wzmacniacz bez globalnego sprzężenia
 5. hmm, mnie się numery postów nie wyświetlają 🙃 A ten, którego zdjęcie wkleiłem pochodzi z - [Hidden Content]
 6. Na Forum jest opracowanie wg tej koncepcji wzmacniacza DNFb, była kiedyś i Vampiria. W obu przypadkach zasilanie było symetryczne i wtedy można było mówić o wirtualnej masie dla zasilacza i tranzystorów wyjściowych. Sądzę, że w przypadku wzmacniacza Bernarda Duval, połączenie w ten sposób kondensatorów pracujących na głośnik ma na celu coś innego, bo o wirtualnej masie trudno mówić w tym przypadku, zwłaszcza że zasilacz nie jest symetryczny. Sama koncepcja tak przyłączanego głośnika nie jest taka nowa i stosowana z powodzeniem we wzmacniaczach, których moc siega kW. Ale to temat na inną pogadankę.
 7. Roman_66094, wiem, że trudno opisać brzmienie wzmacniacza JHL, ale nie jest to niemożliwe, zwłaszcza że większość kolorów jest rozróżniana przez mężczyzn, choć niektórzy twierdzą, że są tylko dwa; fajny i ch***wy. Do reszty Twojego wpisu się nie odniosę, gdyż mam trochę inne poglądy dotyczące pracy układów lampowych i tranzystorowych i chyba nie miejsce na artykułowanie ich.
 8. A ten tranzystorowy charakter brzmienia czym się objawia ? Jakbyś mógł rozwinąć swą myśl, byłbym wdzięczny za opis wrażeń. I jeśli to nie problem, napisz w jakim torze audio pracuje twój JHL.
 9. I dobrze że to napisałeś, bo mnie bardziej odpowiada dźwięk analogowy niż analityczny. Ten drugi zawsze kojarzy mi się z dźwiękiem dla niesłyszących audiofili, którzy muszą używać sprzętu brzmiącego poza granicami percepcji ...aby mogli coś usłyszeć. Pierwsze zetknięcie się z takim brzeniem wywołuje co prawda WOW, ale dalsze słuchanie jest katorgą dla uszu i odrzucane przez mózg.
 10. przemak, Roman_66094 - dziękuję za informacje. Czy tranzystory BDY23 sa optymalnymi, czy warto poszukać jeszcze szybszych i wydajniejszych prądowo ? Czy układ nie będzie wchodził w oscylacje, a pozbycie się ich za pomocą kondensatora 47pF-68pF i pozostawieniu szybkich tranzystorów nie wprowadzi "suchości" i metalicznego brzmienia ?
 11. Wybacz, że zadaję pytania, ale próbuję zrozumieć zasady działania tego układu. W oficjalnej publikacji, którą raczej nieudolnie przetłumaczył translator, stoi że; "Wzmocnienie obwodu w otwartej pętli wynosi około 600 przy typowych tranzystorach. Wzmocnienie w zamkniętej pętli określa, przy częstotliwościach wystarczająco wysokich, aby impedancja C3 była mała w porównaniu do R4, przez stosunek (R3 + R4) / R4. Przy wartościach wskazanych na rys. 3 jest to 13. Daje to pewien współczynnik sprzężenia zwrotnego 34dB, i impedancję wyjściową około 160 miliomów. Ponieważ obwód ma wzmocnienie jedności przy d.c., ze względu na włączenie C3 w pętli sprzężenia zwrotnego, wyjściowe napięcie Ve jest utrzymywane na tym samym potencjale co podstawa Tr4 plus podstawowy potencjał emitera Tr4 i mały spadek potencjału wzdłuż R3 z powodu prądu emitera tego tranzystora." Powyższe tłumaczenie odnosi się do schematu oryginalnego, który jak widzę, został zmodyfikowany o dodanie paru elementów umożliwiających ustawienie prądu spoczynkowego i 1/2 Ve na wyjściu układu, a przed kondensatorem wyjściowym C2.
 12. Zgadza się. To jeśli można, poproszę o wskazanie w tym układzie ujemnego sprzężenia zwrotnego.
 13. A kto to usłyszy, lub która kolumna głośnikowa to przeniesie ? Ale to dobrze, że w pomiarach ma ten wzmacniacz aż takie górne pasmo. Ciekaw jestem jak z najniższym pasmem, czyli od ilu Hz i przy jakim spadku tą część pasma "gra" ?
 14. marti701, tę temperaturę jeszcze można by obniżyć stosując większy->dłuższy radiator. Ja chyba kupię tu - [Hidden Content] - bo to wysyłka wewnątrz krajowa, więc nie trzeba czekać długo z dostawą. Radiatory chyba u "Piekarza" zamówię, ale jeszcze nie wiem które, dlatego pytam Was. Trochę ta moc jest chyba niedoszacowana, bo przy 17 VAC i po prostowniku powinno być ze 24 V DC u Ciebie, chyba że znacznie spada to napięcie po obciążeniu układem, w którym prąd spoczynkowy ustawiłeś na 1,2A (?). Układ od GOTRONIK'a jest chyba identyczny jak ten z Chin. ps. Nie reklamuję naszej rodzimej firmy i nie mam żadnych profitów z racji wklejenia ich wyrobów, znajdujących się w sprzedaży.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.