Jump to content

Hemisys

Użytkownicy
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Witam modernizuję żłobek i bardzo zależy mi, żeby dzieci przebywały w możliwie komfortowych warunkach, w tym celu chcę trochę zainwestować, w redukcję echa w sali (60m2). Podwykonawca modernizacji zaproponował mi następujące panele sufitowe: Brillanto A OWAcoustic® premium Wiem, że użytkownicy tego forum to często osoby z bardzo wygórowanymi potrzebami w dziadzinie akustyki, jednak w tym wypadku prosiłbym o spojrzenie oczami dziecka, chodzi tylko o redukcję echa, dla lepszego komfortu przebywania. Załączam zdjęcia danych technicznych z opakowania próbki. Proszę o poradę. Z góry dziękuję
 2. Kiedyś zastąpiłem zintegrowaną kartę z płyty na Sound Blaster Audigy ZS PLatinum (chybe wersja 2 czy jakoś tak) Nie mogłem uwierzyć, że miała takie znaczenie, nagle pojawił się bas, wysokie i szczegółowość. Ale uwaga, od tamtych czasów producenci nauczyli się wkładać na płytę już nie tylko pierdzitka. Wszytko zależy od konkretnej karty dźwiękowej.
 3. Panowie chcielibyście się może odnieść do poniższego tematu? Tyle się naczytałem o Harmanach że chyba stałem się już ich teoretycznym fanem:) http://www.audiostereo.pl/%E2%80%9Chk-670-i-hk-680-to-te-same-wzmacniacze%E2%80%9D-czyli-o-klonach-harmana_131579.html
 4. dokładnie powieliłem co przeczytałem na innych forach, a konkretnie co ciebie ukłuło?
 5. Witam, Spotkałem się z taką opinią, jak w temacie. Gdzieś czytałem też że PM 640 to to samo co PM 640VXi, ale ten drugi ma dodatkowe wyjścia i podobnie z PM 655 / 655VXi i PM 665 / 665VXi. Czy możecie potwierdzić, te informacje? Czy są w ofercie Harmana jeszcze jakieś inne pary klonów? Pozdrawiam Dodam jeszcze, że ponoć 665VXi to to samo co 655VXi, tylko mocniejszy.
 6. Hemisys

  Wadliwe Harmany

  Prawdomówności i nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz? Jestem amatorem, podzieliłem się tym co mnie spotkało, tego środowiska nie znam jeszcze więc się pytam. O ile z forum mam bardzo dobre doświadczenie, wiele uprzejmości i dobrych rad o tyle w sklepach audiofilskich byłem zaledwie dosłownie 4 razy. Na razie jeszcze nie mam po co tam chodzić:)
 7. Hemisys

  Wadliwe Harmany

  Witajcie, jeden ze sprzedawców w sklepie aduiofislkim poinformował mnie, że w jego kręgach ostatnio zdarzyły się aż 3 uszkodzone Harmany (z drugiej ręki te wiekowe, wieloletnie) Przy czym jeden miał tak paskudną usterkę, że na początku grał ok ale z czasem tracił na mocy. Ciekawe czy chciał mnie naciągnąć na nowy sprzęt??
 8. Hemisys

  Damping Factor

  Czy warto się tym parametrem kierować? Pozdrawiam
 9. Witajcie, wydaje mi się, że ten dział jest jedynym sensownym dla uzyskania potrzebnych mi odpowiedzi. Jesteście elektronikami, a więc wielu z was naprawia sprzęty. Chciałbym się zorientować czy jako technik elektronik, bez doświadczenia, bo po szkole moja kariera potoczyła się zupełnie nie w kierunku elektroniki, rozsądnym jest podjąć ryzyko i zakupić uszkodzony wzmacniacz. W razie niepowodzenia pewnie będę chciał go oddać do serwisu - może do jednego z Was:) kto wie:), ale aby podjąć decyzję potrzebuje informacji które pozwolą mi na sensowne rozważania. Oto one: 1. Ile kosztowały was najwięcej naprawy wzmacniaczy marek : Rotel, Nad, Denon, Cambridge Audio, Marantz - interesują mnie modele, które na rynku wtórnym krążą po około 600 zł. Pytanie dotyczy jedynie części zamiennych - w sklepie elektronicznym byłem jedynie po podstawowe scalaki, kondensatory i inne, więc nie znam cen.... 2. Ile średnio uważacie, że takie naprawy mogą kosztować? Również pytam o ceny części. Pozdrawiam i uprzejmie dziękuję za odpowiedzi.
 10. Niektóre Rotele tak zostały określone
 11. Ok integr ogarniam, ale żyleta czy elektrownia dotyczyła brzmienia, a nie w sensie głośności.
 12. Witam, takie krótkie pytanko, czasem piszecie o wzmacniaczach integra, żyleta czy wzmacniacz xxx to elektrownia, chciałoby się wam jakoś szerzej wyjaśnić co za podobnego typu określeniami się kryje? Pozdrawiam
 13. na ebayu zarabiają więcej:) http://archiwum.allegro.pl/szukaj/nad-310/wzmacniacze-20120?specSearch=active Tyle lat (prawie) za 500 nie mógł się sprzedać, "między wierszami" kwoty za które się sprzedawał. Stąd wyceniłem jego realną wartość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.