Jump to content

marian.ch

Użytkownicy
 • Content Count

  635
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

176 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1356 profile views
 1. Udało się i jest miód Malina - dźwiękowo i funkcjonalnie. Onkyo TX8150 zapakowany do kartonu. Dzięki za pomoc :)
 2. Wszystko poszło pięknie : instalacja, volumio.local...a malina po odpaleniu, wpisania login i password do volumio, zatrzymuje się na takiej planszy....i co dalej ? $ chcą ? ;)
 3. Udało się. Malinka dogadała się ze wzmacniaczem. Wielkie DZIĘKI :) Na dzisiaj wystarczy szczęścia...wkrótce zapytam o Volumio - co i jak ;)
 4. Zachciało mi się Malinki ( zamiast amplitunera Onkyo TX 8150 - w roli streamera) i zaczęły się schody. O ile instalacja Raspberry Pi 4 przebiegła bez problemu i audio-video śmiga pod HDMI TV, to uruchomienie karty dźwiękowej HiFiBerry DAC+DSP jest dla mnie czarną magią. Pomóżcie i wytłumaczcie proszę, łopatologicznie zielonemu laikowi w temacie Raspbian co muszę zrobić, żeby na wyjściach RCA pojawił się sygnał audio ? O podłączenie kabelków nie pytam, bo wiem co z czym i jak ;)
 5. Ok, DAC-a nie muszę używać. TV jest teraz podpięty do wzmacniacza kablami rca i nie narzekam na jakość dźwięku. Bardziej mi zależy na karcie dźwiękowej w wyjściami analogowymi. Czy HiFiBerry DAC+ DSP będzie oki, czyli nie gorzej niż z Onkyo 8150, czy można lepiej - inną kartę audio ? Jak napisałem wcześniej , jestem całkiem ZIELONY w temacie Malinki i dopiero wczoraj zainteresowałem się taką opcją po rezygnacji z jakiegokolwiek innego gotowego odtwarzacza sieciowego, tym bardziej, że Malinkę chcę używać jako mini komputer multimedialny do Netflix, YT.
 6. [Hidden Content] Karta dźwiękowa, którą zamierzam kupić ma we/wy optyczne, więc zewnętrzny DAC do TV nie będzie raczej potrzebny ;) ?
 7. Zainteresowałem się Malinką jako streamerem serwisów muzycznych. Mam zamiar sprzedać amplituner Onkyo TX 8150, który podpięty pod Nad375 pełni rolę odtwarzacza sieciowego i trochę zawadza mi rozmiarem, jak i tylko częściowym wykorzystaniem - Spotify Premium, , czasem radio internetowe i pliki muzyczne z pendriva. Pomyślałem, że mała Malinka mogłaby zastąpić dotychczasowego kloca i zupełnie zielony w temacie wymyśliłem taki zestaw: Raspberry Pi 4 model B WiFi DualBand Bluetooth 4GB RAM 1,5GHz HiFiBerry DAC+ DSP - karta dźwiękowa do Raspberry Pi 4B/3B+/3/2/B+ Do tego oczywiście obudowa, zasilacz, karta sd i...co jeszcze ? Czy dobrze kombinuję i czy taka malinka będzie miała porównywalny jakościowo dźwięk do tego jak z mojego Onkyo TX8150 ? Niemal 100% muzyki będzie ze Spotify Premium i z YouTube przez TV poprzez wyjście cyfrowe. Proszę o oświecenie mnie i poradę Pozdrawiam :)
 8. Francis Boyle to amerykański LEWAK i tyle w temacie. Precz z CZERWONĄ ZARAZĄ !!! 😈
 9. Dobre sobie, ale nawet gdyby to była prawda, a nie w/g mnie ruska propaganda, to MAKE COMMUNIST CHINA LOSE AGAIN. Chińska Republika Ludowa to system barbarzyński w każdej wymiarze. To CZERWONA ZARAZA !!!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.