Jump to content

protagoras

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

241 profile views
 1. protagoras

  Accuklon P-7100

  Przetwornica jest ciekawym rozwiązaniem i nie uważam by była to profanacja, jednak taka, które będzie działała jak należy cenowo przewyższy Trafo i elektrolity. Fakt działania powyżej częstotliwości akustycznej daje dużo do myślenia :) Proste porównanie można stwierdzić na podstawie spawarek, inwerterowe wcale gorzej nie spawana niż transformatorowe. Kwestia jest tu sporna ponieważ producenci sprzętu high end nie decydują się na zasilacze impulsowe. Każde rozwiazanie ma swoje wady i zalety. Jak najbardziej jestem ciekawy efektów :) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 2. protagoras

  Accuklon P-7100

  Biję się w pierś, ale zapominałem, natłok wyjazdów służbowych sprawia, że się o wszystkim zapomina. Dzięki za przypomnienie. Aby ponownie nie wystąpiła taka sytuacja, nie będę już prowadził sprzedaży PCB do projektu tego wzmaka jak i innych, które popełniłem.
 3. protagoras

  Accuklon P-7100

  Poprzednie i kolejne pytanie nosi wrogi i drwiący przekaz, mający wydźwięk braku szacunku do mojej osoby, na który sobie nie zasłużyłem. Proszę o opanowanie swoich emocji. Wracając do meritum, abym mógł odpowiedzieć na pytanie musi być sprecyzowane. Jakie aspekty odwzorowania chcesz wziąć pod uwagę?
 4. protagoras

  Accuklon P-7100

  Mógłbyś sprecyzować pytanie?
 5. Czołem wszystkim, Mam na sprzedaż PCB do klona accy 7100. -2x PCB mocy (2mm laminat, pozłacane pady, żółta soldermaska, podwójna warstwa miedzi) -1x PCB wejść (laminat 1,6mm, pozłacane pady, żółta soldermaska) -4x miedziane płaskowniki. Cena 450zł Komplet zabezpieczeń wzmacniacza z półprzewodnikowymi przekaźnikami głośnikowymi na tranzystorach MOSFET (działają o niebo lepiej od klasycznych), softstartem transformatora, zabezpieczeniem DC, sterowanie przyciskiem monostabilnym, możliwość zewnętrznego wyzwalania. Całość rozdzielona jest na dwie PCB sterowania i gniazd głośnikowych z przekaźnikami głośnikowymi, przekaźnikiem dołączającym rezystor przy mostkowaniu accu, zoblem i cewką wyjściową. -płytka sterująca (laminat 1,6mm, żółta soldermaska) -płytka gniazd głośnikowych (laminat 1,6mm, pozłacane pady, żółta soldermaska, podwójna miedź) Cena 100zł Tranzystory MOSFET na przekaźniki do zabezpieczeń AUFIRFS4010-7P Cena 40zł Koszt wysyłki (koperta + polecony priorytet) 10zł Możliwość wysyłki wszystkiego w jednym liście. W razie pytań proszę o PW.
 6. protagoras

  Accuklon P-7100

  Zestaw zawiera dwie PCB mocy (pozłacane, gruby laminat 2mm, podwójna miedź), pcb wejść (uproszczona by w torze nie dawać niepotrzebnych elementów degradujących dźwięk) oraz 4 miedziane szyny. Dodatkowo mam też zabezpieczenia z przekaźnikami na mosfetach, działają o niebo lepiej od klasycznych :). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 7. protagoras

  Accuklon P-7100

  Jeśli ktoś ma chrapkę na PCB do 7100, to proszę PW :). Mam na stanie.
 8. protagoras

  Potrzebuję ...

  Poszukuję PCM56 4 lub 8 sztuk.
 9. protagoras

  Accuklon P-7100

  Widzę, że zainteresowanie projektem rośnie :). Jak ktoś by potrzebował PCB, albo gotowe złożone moduły, to proszę o kontakt na PW. Jak uzbiera się odpowiednia liczba osób, to mogę puścić zamówienie. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 10. protagoras

  Accuklon P-7100

  Z mojego punktu widzenia wyglada to tak: -ludzie lubią grzebać, dłubać. Sprzedają sprzęt i budują go na nowo dla ponownego odbycia drogi budowy, dopieszczania. Gusty z czasem się zmieniają, jak i zaplecze sprzętowe, szerokość portfela. Po prostu coś trzeba robić w tym smutnym świecie by nie zwariować i kolorować swoją rzeczywistość. Audio jest świetnym przykładem, bo po adrenalinie przy uruchamianiu czy wszystko pójdzie Ok następuje błogość jak się usiądzie spokojnie z napojem w ręku (co kto preferuje) i łechta zmysły muzyka. -jest druga grupa ludzi, którzy mają zdolności w innych dziedzinach jak w elektronice i proszą innych by złożyli im taki sprzęt. Tutaj myśle, że zostaje on u właściciela na długie lata :). Mam taki punkt widzenia. Każdy orze jak może. :) Poza tym DIY to ogromna kopalnia wiedzy. Na rozmowach o pracę zaraz po studiach jak nie było się zbytnio czym pochwalić, to DIY dawało mi ogromny plus w oczach rekrutera. :) Zrobiłem mały offtop.
 11. protagoras

  Accuklon P-7100

  Rysując PCB już z góry miałem zaplanowany zestaw elementów, które zastosuje. Nie lubię jak coś nie pasuje ma swoje miejsce. Taka drobna dbałość o szczegóły pod tym względem. Każdy używa części jakich uważa. Z tego co wiem, to mój serdeczny kolega Indyk do jednego wzmaka użył części jakie zaplanowałem, czyli wypas (takmany, mundorfy, tranzystory oryginalne). W drugim z nipponami wszystko siedzi na przyzwoitych elementach. Nie ma mowy o stosowaniu byle czego i najtańszych części ze sklepu. To jak sprzęt zagra zależy wyłącznie od dbałości o detale, a z tego trzeba sobie zdawać sprawę.
 12. protagoras

  Accuklon P-7100

  Panowie coś przesadzacie, jak większość wie, to jest to dział "DIY". Skąd to parcie na szkło i wieczne niezadowolenie, to nie rozumiem. A gdzie pozytywy i pochwała dla kolegi za budowę?
 13. protagoras

  Accuklon P-7100

  Oczywiście będzie żółta soldermaska. :) Kiedyś znalazłem firmę co robi przezroczystą, ale kwota za pcb wyszła zaporowa.
 14. protagoras

  Accuklon P-7100

  Komplet będzie zawierał 2x PCB mocy, 1xPCB wejść i szyny miedziane. Będę planował zamówić tez krzem i nietypowe elementy. Wszystko zależy ile osób chętnych się znajdzie. Komplet PCB i szyn za 450. PCB złocone, grubsza miedź, grubszy laminat, na pełnym wypasie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.