Jump to content

Tal

Użytkownicy
 • Content Count

  1359
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

346 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  książki i muzyka
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2750 profile views
 1. Każdy kto ma trochę oleju w głowie widzi, że jako świeżo zakamuflowany branżysta jest dobrze zorientowany i podobnie jak jego klon @Maraudio za moment zacznie wciskać niezastąpione Onkyo. Żenada. Pozostaje ograniczać aktywność na tym manipulatorskim forum.
 2. Poprawnie zrobiony obrót to 180° 😉
 3. Tal

  Serwis słuchawek

  Poduszki zamówione :)
 4. Tal

  Serwis słuchawek

  Że też nie wpadłem na ten pomysł. Dziękuję za link z którego na pewno skorzystam. Pozdrawiam.
 5. Biorąc mocno pod uwagę Twoje wymagania i oczekiwania spokojnie pod względem brzmienia, jak i wykonania proponuję moje monitory zakupione okazjonalnie z ciekawości, które z powodu zastosowanych przetworników posiadają bardzo wysoką kulturę brzmienia. Ostatecznie, jednak postanowiłem pozostać przy poczciwych Xavianach przyjemniej jak dla mnie uzupełniających się z moim H200A. Jedyną kwestia nad którą trzeba by się zastanowić to ich głębokość wynosząca 26,5 cm. [Hidden Content] PS. Oczywiście co do ceny możemy jeszcze po negocjować, bo w tych pieniądzach naprawdę trudno o coś bardziej wyrafinowanego.
 6. Na takich " rozgarniętych " liczą handlarze szrotem . Wzmacniacz może mieć 20 lat i wizualnie być idealny , czy będzie " prawie nowy " ? Trzymając się tego H70 , powiedzmy że był zrobiony w 2012 a używany od 2013 to będzie prawie nowy ? Wizualnie może być idealny ale elektronicznie może być już wyeksploatowany . Znam przypadki że wzmacniacz chodzi od zakupu non stop więc po kilku latach używania będzie miał powysychane kondensatory i zimne luty ... Daj spokój, każdy rozgarnięty o tym wie 😜 Czepiasz się słówek, bo autor napisał nowy, a Ty musiałeś zinterpretować to dosłownie. Tego typu uszczypliwości nic pożytecznego nie wnoszą do dyskusji poza odsłanianiem Twojego prawdziwego charakteru. Zawsze powtarzam, że lepiej dwa razy się zastanowić zanim się coś "chlapnie" 😉 Według Ciebie zatem cudownie i idealnie będzie jak audiofile i melomani z każdą premierą wzmacniacza swojego ulubionego producenta będą kupować i wymieniać na najnowszy jak producent oczekuje, skoro sugerujesz, że 7 letni H70 to szrot. PS. Accu jakiego miałem był z 1992 roku, czyli 27 lat i co? Wszystkie główne elektrolity trzymały parametry i tylko bias delikatnie się rozjechał, więc został przede wszystkim wyczyszczony i cieszy ucho kolejnego vintage-maniaka, także z tym szrotem to różnie bywa.
 7. Brzmi to nieźle, tylko co w ten sposób osiągniemy, kiedy mamy świadomość, że mając wzmacniacz nieprzezroczysty poprawimy brzmienie kolumn? Cóż, każdy jest na różnym etapie tego hobby. Jedni zaczynając od liniowych i szybkich tranzystorów zrozumieli, że zaokrąglone i gładkie brzmienie lamp jest ich nirwaną, a drudzy wręcz odwrotnie, więc to jak chcemy wykorzystać potencjał swoich paczek jest bardzo indywidualną sprawą. Mocno zależną od naszej szeroko pojętej aktywności w tym hobby, a więc doświadczenia i poziomu osłuchania, dzięki któremu lepiej orientujemy się co jest dobrym brzmieniem prawdziwie oddającym ducha muzyki.
 8. Pomimo marginalnych zmian, nikt raczej nie kwestionuje wpływu wzmacniacza na kolumny, bo ostatecznie zawsze one będą determinowały całokształt brzmienia. Dlatego również optuję za tym, aby wzmacniacz był jak najbardziej przezroczysty i zgodny ze swoją rolą, czyli drut ze wzmocnieniem. Chciałem jedynie zwrócić uwagę zwłaszcza koledze @Maraudio, że "bezpieczniej" skupić się na drzemiącym potencjale kolumn, bo "charakterek" zawsze będzie stały i tylko różna elektronika wprowadzić może różne "anomalie" jak ostrość, suchość, czy szczupłość.
 9. Gdybyś czytał uważnie zrozumiał byś, że jest to wizja i pomysł projektanta-konstruktora. Inną sprawą jest, że potencjał owej wizji i pomysłu jest/będzie od zastosowanej elektroniki proporcjonalnie wydobywany.
 10. Nie ma wątpliwości, że w tej kwocie H70 to mocny zawodnik i jako kompan dla R2 prawdopodobieństwo zadowolenia jest bardzo duże. Trzymam kciuki. PS. Nie zapominajmy o Audiolab 8200A, czy Rotel RA-12 😉
 11. To nie jest bzdura, bo projektant opracował i zestroił konkretne kolumny w jedynym niezmiennym charakterze. Wcześniej zostały przywołane kwestie dlaczego tak różnie te kolumny będą zachowywały się z różnymi wzmacniaczami. W związku z powyższym trafniej i komunikatywniej jest/będzie jeśli zaczniemy mówić o potencjale kolumn, ponieważ zawsze uzyskamy proporcjonalny do zastosowanego wzmacniacza.
 12. Każdy rozgarnięty pod pojęciem nowy zrozumiał, że chodzi o stan idealny 😉
 13. To wynika z praw rynku wtórnego, albo je akceptujemy wraz z związanymi z nim minusami, ale zyskując ostatecznie lepszą jakość, albo idziemy do sklepu pocieszyć się gwarancją kosztem niższej klasy sprzętem. W przypadku okazyjnej ceny Hegla można być spokojnym, ponieważ H70 jest z 2012 roku, a po drugie rozeznani Polacy pracujący i żyjący w Norwegii z powodzeniem je sprowadzają w celach zarobkowych skutecznie zaopatrując nasz rynek, więc ceny są jakie są 😉
 14. To prawda, jednak w tym samym budżecie nowy sprzęt zawsze będzie z niższej półki, aniżeli używany. PS. Ten Hegel w czasie, kiedy wszedł na rynek kosztowal 6k 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.