Jump to content

Nocka

Użytkownicy
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

483 profile views
 1. Ile trzeba mieć funduszy na start:-))))?
 2. A jak ja mam z 70mkw do wyciszenia :-))))
 3. Jeszcze nic nie wybrałam, na razie czekam cały czas na rolety i zasłony. Później pomyślę poważne co dalej, bo chcialabym żeby panele poza działaniem, też nie straszyły wyglądem. Nie sztuka wydać kilka tysięcy i zamykać oczy żeby lepiej tego nie widzieć :-P
 4. Za dojazd place osobno, to cena jedynie samego pomiaru aby wiedzieć do jakich częstotliwości panele, to cena bez projektu akustycznego. Zdążyłam się już zorientować że to co ładne jest bardzo drogie. Nie ma dobrych i tanich bo jak zawsze w takim przypadku trzeba kupić dwa komplety dobry i tani :-)))))
 5. Znalazłam firmę, która zrobi pomiary za 600zł i jeśli wybiorę ich produkty to kwota ta jest później odliczona od wartości paneli. To najlepsza oferta za pomiary jaką znalazłam. Część firm w ogóle nie odpowiada na maile, jak się dzwoni to proszą żeby wysłać mail.... Trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości:-)
 6. Jest dokładnie tak jak w kościele, z basem nie ma tak dużego problemu, choć po odsunięciu kolumn od ściany jest bardziej wyraźny. Wiele osób tutaj posiada cechę, którą podziwiam, umiejętność czekania. Średnio mi to zawsze wychodziło:-)) Jednak nie mam wyboru, bo to będzie najlepsze wyjście. Zainwestować w mikrofon pomiarowy i dodawać powoli kolejne rzeczy aż będzie ok....
 7. Cały czas czekam na rolety i zasłony, są w trakcie szycia. Myślałam o binarnych panelach, ale właśnie nie wiem czy poza nimi brać jeszcze inne rodzaje?
 8. A co sądzicie o panelach z mchu chrobotka?
 9. Czy NAD C 658 również spełni taką funkcję? Bo rozumiem,że chodzi o urządzenie z systemem korekcji pokoju? Jeżeli chodzi o panele to dostałam propozycje zawieszenia 6 paneli wielkości około 150x50x10 . -dwa za kolumnami ,dwa za plecami słuchającego i dwa nad.Fronty mogę wybrać, nawet własnego pomysłu ,więc tak dużej demolki salonu nie będzie. Myślałam aby na początku panele, a później w miarę tego co uda się osiągnąć własnie Fluffo, Ecophone czy Nyquista na skosy i sufit. Projekt akustyczny z pomiarami to koszt, już wiem że około 2,5 tys... Raczej wolę kupić panele za te pieniądze i kombinować co dalej w zależności od uzyskanego efektu. Chyba,że przeniosę audio do sypialni i problem się zakończy lub poprawa akustyki będzie duzo tańsza:-))))
 10. Widocznie taka już rola drugiej połowy, bez względu na płeć;-))))
 11. Dziękuję za pomoc. Wczoraj już byłam bliska kupienia paneli akustycznych, ale właśnie nie wiem ile i jakie. Modląc się aby mi mąż głowy nie urwał, wysłałam zapytanie do akustyka i czekam na odpowiedź w kwestii projektu:-))))).
 12. Na początku wątku jest napisane, że jestem po przerowadzce. Oraz dalej że zakup sprzętu odbył się jakis czas temu. Byłam bardzo zadowolona z tego jak grał w poprzednim domu. Nie rozumiem tej uwagi, nie wiem też co ma do tego wielkość telewizora, bo to małpa w cyrku męża. Ja chcę mieć muzykę dobrej jakości jak w poprzednim domu i wybrałam opcje polepszenia akustyki zamiast, wymiany 2 letniego sprzętu na nowy. Pytanie brzmi jak mieć lepszy dźwięk. Nie mam kolejnych kilkudziesięciu tysięcy, na nowy sprzęt i jakiś czas nie będę miała. A nawet jak kupię nowy, to panele akustyczne raczej nie zaszkodzą. Nie szukam tu oceny moich złych wyborów a poprawy jakości dźwięku w sytacji jaką mam. To tyle :-)
 13. Panel miał opis, że akustyczny... ok,zwrócę uwagę aby był rozpraszaczem. Niestety na podłogę nie mogę wiele położyć ze względu na ogrzewanie. Będą jeszcze rolety, na te duże okna i na drzwiach tarasowych zasłony. Jednak ten "zacny pogłos" jest taki, że to nadal będzie za mało. Na sufit i skosy coś planuję. Tylko teraz, czy te panele mają być jeden obok drugiego aby zasłoniły całą powierzchnię sufitu i skosów?
 14. Wybór już się odbył, jakiś czas temu, jeśli chodzi o sprzęt grający. Na razie nie planuję go zmieniać. Zresztą, na co bym nie zmieniła to i tak w tym salonie muszę coś zrobić aby dźwięk brzmiał inaczej. Czy takie panele na ścianę będą OK? PS. Jestem kobietą, tak tylko wspomnę, bo się pojawiła męska forma do mnie skierowana :-)
 15. Nie wiem jakiej musiałyby być wielkości. Jakiej musiałyby być? Jestem gotowa je zawiesić. Widziałam bardzo ładne dzisiaj, przeglądając ofertę paneli akustycznych w internecie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.