Jump to content

mik_

Użytkownicy
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

19 Neutralny

Audiostereo

19

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  informatyka, muzyka
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2383 profile views
 1. Diy, takie rzeczy nie mogą być gotowe, by zadziałało musi być spełnionych kilka warunków. programowo też nie jest to takie proste, trzeba kilka dni nad tym posiedzieć. Początkowo można być załamanym, a później cieszyć się niesamowicie. jeśli testowałeś subwoofer(y) , które nie miały opóźnienia czasowego delay (nie masz wiedzy teoretycznej o ile opóźnić )ze zwrotnicą, która "wszystko" zrobi. Nie mogłeś być z nich zadowolony, ba tylko pogarszały.
 2. nie zamierzam Cię namawiać, bo w sumie wykres 2020 wygląda jak dla mnie bardzo dobrze. W moim pokoju, było podobnie jak u osób, które wrzucały na to i inne fora wykresy z REW, sporo ich przejrzałem. Miałem jako tako do 70-80hz potem przepaść i Mount Everest na 35hz. Nie korzystałem z bas trap, nie było za bardzo na nie miejsca i nie wiedziałem jak się za nie zabrać. A w niektórych przypadkach wstawienie absorberów nie powodowało zmian na wykresach. Ciśnienie akustyczne przy Tobie, też takie miałem w początkowej fazie ustawień hypexa. Efekt taki powoduje złe ustawienie: suba, w hypex
 3. Dlaczego zrezygnowałeś, co było nie tak z dźwiękiem?
 4. Wiecie jak zmienić nowe utwory Roon->tidal->Gatunki->Jazz. Mam te same od kilku miesięcy. W innych gatunkach są często uaktualniane.
 5. Możliwe, że ma tylko tryb "auto", sam pomierzy i zrobi korekty. Nie było tematu 🙂
 6. Nie, nikt do tej pory nie umieścił zdjęć z pomiaru w tym temacie. Ciekawi mnie jak gra tak ustawiony zestaw z chyba t9.
 7. Ciekaw jestem jak wygląda od 20-200hz bez subwooferów, z oraz po kalibracji. Luźno spytałem, nie musisz wstawiać, jeśli możesz opisz co się zmieniło na wykresach 20-200hz.
 8. Możesz wstawić wykres przed i po kalibracji akustyki.
 9. Może się mylę ale czy 6.8 ohm nie przyciszy ich o kolejne 0,5-1 decybela? jeśli coś namieszałem to przepraszam ?
 10. Wiem o co Ci chodzi, wg mnie na tą chwilę, od 250 do 1k masz 80db a 2k do 10k ~73db i to może być za ciemne granie. Dlatego jeśli masz możliwość zmienić opornik i podbić je np strzelam 2-3db. Warto przetestować. Pozdrawiam
 11. Jeśli Tobie się podoba to tak ? Też ostatnio siedzę w REWie z umikiem i u mnie też będą zmiany. Dużo się ostatnio nauczyłem, w sumie to przeczytałem większość postów xajas-a ? , zmiany mogą być ogromne i dać mega frajdę ze słuchania. Gdybyś mógł jeszcze zamiast wygładzenia var dać 1/48 byłoby lepiej widać co dzieje się z wysokimi. Wiesz pytając jak zawsze można się przyczepić dołków na 80 , 200 oraz tych wysokich tak bardzo ściszonych.
 12. @DevonAle chyba z tym się zgadzasz?
 13. A gdyby jeszcze ktoś wstawił wymiary swojego pokoju i opisał w których miejscach ma absorbery, dyfuzory binarne i pułapki basowe. Nie czytajcie tego postu, jestem wkurzony na swój pokój i jego symulację w rew.
 14. Mógłbyś podać wymiary pokoju, pomiar lewej, prawej oraz obu w miejscu odsłuchu przy ustawionym mikrofonie w miejscu głowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.