Jump to content

Mateusz Wróbel

Użytkownicy
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

166 profile views
 1. Zbig. Niestety nie wiem jaki współczynnik lambda maja te wykładziny, które sobie upatrzylem. Nie jest to podane w specyfikacji. Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 2. Odnośnie oddawania ciepła, zgodzę się że straty ciepła będą większe. Natomiast dostępne są wykładziny dywanowe przystosowane pod to. Proszę o rozwinięcie tematu odnośnie akustyki, dlaczego nie jest to dobry pomysł? W takim razie jak podłoga miałaby wyglądać? Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 3. Dzięki. Rzeczywiście pomysł z takim układem ciekawy. Czy w twojej realizacji nie jesteś za blisko kolumn i czy kolumny nie są za blisko ścian? Bardzo fajny regał, robiony gdzieś na zamówienie?
 4. Cześć Wszystkim! Obecnie jestem na etapie projektowania swojego domu i zaplanowałem dla siebie pokój odsłuchowy połączony z ''biurem''. W związku z tym mam kilka pytań. Proszę o porady i Waszą opinię. Kolumny na ten moment to kef ls50 wireless (w razie potrzeby myślę na subem). Audio wysyłam przez Tidala z apki lub Spotify Connect. 1. Pokój zaplanowy ma wysokość 2.8m po dołożenie rekuperacji i klimatyzacji będzie miał 2.6m wysokości już po obniżeniu sufitu. Szerokość musi zostać na stałym poziomie 405cm. Na tym etapie powstaje pytanie jak długi ma być pokój? Na chwilę obecną mam zaplanowane 5m ale może być max 6m (np. może być 5.5m ) . Co polecacie aby zachować "złote" zasady proporcji? I z doświadczenia? 2. Na podłodze planuję położyć ogrzewanie podłogowe a na to 15mm wykładzine dywanową. Dwie dłuższe ściany to ściany nośne natomiast jedna ściana krótsza 405cm to nośna z wyjściem na taras (2m przesuwne drzwi szklane). Ściana po przeciwnej stronie to ściana działowa i tam planuje wstawić 3m szeroki regał z książkami. Czy to dobry pomysł? Czy zamiast regalu lepiej zastosować inny sposób tłumienia?/polepszenia akustyki? Kolumny będą stały od strony wyjścia na taras. Pytanie czy takie zaplanowanie jest ok? Czy lepiej kolumny umieścić na dłuższej ścianie? 3. Przy moim założenie że kolumny będą od strony drzwi tarasowych chce je oddalić od drzwi tarasowych na 1.5m i od bocznych ścian 1m. Miejsce odsłuchowe będzie około 80 cm(głowa) od tylnego regału z książkami. Czy takie ułożenie ma sens? Co byście zmienili? 4. Teraz niestety dochodzimy do części "biurowej". Patrząc w stronę tarasu siedząc na kanapie będę chciał po swojej lewej stronie postawić biurko 1. 2m lub 1.4m szerokie, głębokie na 60cm a po prawej komoda również około 1.2m lub 1. 4m głębokość 40 lub 50cm. Czy dodanie tych elementów będzie miało duży wpływ in minus na zestaw stereo? Czy lepiej z tego zrezygnować i np wynieść się podczas pracy na komputerze do sypialni :p 5. Biorąc pod uwagę wszystko co wcześniej napisałem, jakie elementy poprawiające akustyke byście jeszcze zastosowali w tym pomieszczeniu? Co zmienili i sugerowali? Z góry dziękuję za przebrnięcie przez ten cały tekst i bardzo proszę o Wasze sugestie oraz spostrzeżenia!
 5. Porównywał ktoś Kef LS50 z Monolith F1s? Będę odsłuchiwał to z wzmacniaczem Roksan caspian m2 w pokoju 13m2 o regularnych kształtach. Pokój jest przeznaczony jako "biuro" (pomieszczenie odsłuchowe :) ) Co polecacie bardziej w takim pomieszczeniu? Muzyka to 60% rock, 20% jazz, 20% byle co typu pop itd. Dzięki. PS. Nie mam możliwości odsłuchu Monolith'ow.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.