Jump to content

jar1

Użytkownicy
 • Content Count

  14173
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

jar1 last won the day on June 1

jar1 had the most liked content!

Community Reputation

10716 Dziesięciotysięcznik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

30530 profile views
 1. I jeszcze symetryzacja napięcia sieci zasilającej.
 2. Nie napisałem, ze to dziwne, tylko, że tak należałoby zrobić 🙂
 3. Sprawa ochronności to kolejny i zupełnie inny problem. Wielokrotnie omawiany nawet tu, na forum. Nic nowego nie wymyślimy, bo jakiejś rewolucji to raczej nie było ostatnio i raczej chyba nie będzie. 😉
 4. Masa układowa to nie uziemienie przecież.
 5. Dla mnie to błąd. Zwykły przewód w ekranie sprawdza się najlepiej dla RCA.
 6. Poszukiwanie "idealnej" masy zastąpiłeś poszukiwaniem "idealnej" symetrii 😉
 7. Tak nie twierdzę i udowadnianie czegoś takiego nie jest moim celem. Każda konstrukcja zawsze jest pewnym kompromisem, właśnie ze względu na różnorodność problemów wynikających z różnorodności zjawisk fizycznych w przyrodzie. Często poszczególne wymagania są sprzeczne ze sobą. Co oznacza, że w pewnym aspekcie się polepszy ale w innym "popieprzy". Szuka się optymalnego kompromisu w danym, konkretnym przypadku. Oczywiście ten kompromis definiuje sam konstruktor i jego tak zwany "czuj" .
 8. Raczej tak, jakoś mi wyszło, że tysiąc ma sześć zer 🙂 No, ale chyba o tego typu tu problemach tu piszemy. EMC. Zakres akustyczny jest banalny, jeśli udałoby się tylko do niego ograniczyć.
 9. Mógłbyś wyjaśnić, co w rozpatrywanych problemach dokładnie masz na myśli i czym skutkuje? Dla 100Hz długość fali ma prawie 3 km, a brumienie czasem występuje 😉
 10. Czyli są problematyczne 🙂 Należałoby dać sumator przy samym wejściu, by zapewnić dobrą obsługę symetryczności dla obsługi kabli XlR a potem znowu symatryzator aby móc zasilić sygnałem symetrycznym wzmacniacz symetryczny. ...
 11. Tu się , Lechu zgadzam 🙂 Dlatego pisałem tez przedtem, że symetryczne wzmacniacze są bardzo problematyczne. Podstawą jest zabezpieczenie układu wzmacniacza szerokopasmowego ze sporym wzmocnieniem przed częstotliwościami z zakresu, w którym on już nie pracuje w sposób stricte liniowy. Jeśli sumatora nie będzie na wejściu, a sam wzmacniacz potraktuje się funkcjonalnie jako sumator to cała ta zasada bierze w łeb. Wymagania co do pasma jego super liniowości są wtedy ogromne co najmniej pasmo, jakie nas interesuje (łącznie z zakłóceniami) użytkowe przemnożone przez wzmocnienie. Tym samym stawiamy sobie znacznie wyżej poprzeczkę przy konstruowaniu takiego wzmacniacza.
 12. Znoszą się przy zsumowaniu. Tylko wtedy już nie ma sygnału różnicowego ;)
 13. Zobacz, że dla tego LM wcale aż tak źle nie jest. Dla mocy 60W/4, czyli najtrudniejszy przypadek zapotrzebowania na prąd. Zniekształcenia THD do zakresu 4kHz są na poziomie niższym od 0,01 %. Niesłyszalne więc. A i PSSR dla minusa nie jest aż taki beznadziejny. Szczególnie dla zakresów częstotliwości związanych z brumem. Oczywiście ten układ ma budowę zupełnie niesymetryczną, i zawsze będzie nierówność prądowa w gałęziach plus i minus. Co generalnie pożądane nie jest. Ale spokojnie można konstruować końcówki z praktycznie pełną symetria pod tym kątem.
 14. Taki LM3886 ma SNR powyżej 92 dB. Ludzie robili gainclony nawet stosując w zasilaczu kondensatory o pojemności jedynie 100uF i nie było problemów brumień. Tym bardziej skąd słyszalne brumienie w kopułce? Prędzej już w średniotownowcu. Chyba, ze wzmacniacz się wzbudza na częstotliwościach ponadaukustycznych i rezonuje z mechaniką głośnika. Wtedy może być słychać brzęczenie. Brumienie to na ogół błąd prowadzenia masy i połączeń, a nie tętnień zasilania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.