Jump to content

jar1

Użytkownicy+
 • Content Count

  15371
 • Joined

 • Days Won

  42

jar1 last won the day on February 10

jar1 had the most liked content!

Community Reputation Całkowita

24361 Dwudziestotysięcznik

Audiostereo

3674

Bocznica

20687

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

40835 profile views
 1. Rozumiem, że stopień końcowy jest bezpośrednio, bez tego opornika?
 2. >Bogdan Pisałeś o kondensatorach 470uF, to jakieś za małe na zasilające. Poza tym łączenie środka połączenia do obudowy środka połączenia kondensatorów zasilających jest chore. Tam płyną największe prądy i to z dużymi tętnieniami.
 3. Jak się chce prawdziwe dual mono to się robi monobloki. W jednej, metalowej obudowie i tak separacji pełnej nie będzie, bo elektronika będzie się sprzęgać ze sobą poprzez obudowę.
 4. Całą konstrukcja powinna być przemyślana od samego początku a nie ładować jak popadnie a potem kombinować jak koń pod górę. Należy unikać pętli mas, bo one zawsze stanowią problem. O ile metodami opisanymi przez ziggy można wyeliminować bum, to te piękne wzory sprawdzają się jedynie do częstotliwości niskich. Każda zaś dodatkowa oporność na masie i przewód pogarsza właściwości działania elektroniki w zakresie wysokich częstotliwości. Ideałem jest, by masa miała zawsze i wszędzie jednakowy potencjał, czyli była wielkości punktu. 😉 Ideałów nie ma w rzeczywistości, ale warto mieć je w ty
 5. Zasilacz do laptopów też często są jedynie dwubolcowe.
 6. Buczenie to pętla masy, brum złe prowadzenie masy. Na ogół. Szkodliwe działanie pętli masy nie kończy się na eliminacji przydźwięków, to jest zadaniem dość banalnym.
 7. Im mniejsza pętelka wewnątrz wewnątrz obudowy tym bardziej pomijalna ;)
 8. Będzie, pomiędzy masami wejść i ich połączeniu wewnątrz. Nie ma siły, masz dwa wejścia z masą i je łączysz ze sobą. Z drugiej strony masy łączy się ze sobą w źródle sygnału. 😉 Ale część tej pętli wewnątrz obudowy będzie malutka i jej niekorzystne działanie będzie minimalne albo żadne.
 9. będzie ale zminimalizowana. Tym mniejsza im bliżej siebie na obudowie będą gniazda wejściowe.
 10. No to pętla masy w jednej obudowie metalowej będzie zawsze. Jak się chce dual mono to najlepiej dwa monobloki.
 11. A czy są dwa odrębne trafa i podwojne zasilacze. Jeśli tak, to łączenie masy przy zasilaniu zawsze skutkuje pętlą masy.
 12. Ja preferuję przy wejściach, a wejścia powinny znajdować się jak najbliżej siebie na obudowie, było połączenie było ich było krótkie.
 13. Dałbym sepaarację galwaniczną pomiędzy maliną a przekaźnikiem, na na optoizolatorze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.