Jump to content

przemak

Użytkownicy
 • Content Count

  9038
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

przemak last won the day on August 18 2019

przemak had the most liked content!

Community Reputation

4372 Audioholik^n-1

Metody kontaktu

 • Adres URL
  nagrywamy.com

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. przemak

  Audio mity

  To tak na poważnie? Niewielki prąd np spdif jest o dwa albo i trzy rzędy większy niż w interkonektach. Czego nie rozumiesz? 😉
 2. Ja tam się nie znam, ale polecany na forum "do porzygu" kabelek domofonowy ma przy dwóch i pół metra jakieś 0,3 oma. Normalny kabel przy tej długości ma jakieś 0,1 oma. To ten czerwony z nadprzewodnika jest w takim razie i ma magiczny splot albo co...
 3. Nie, to jest wzmacniacz i jest OK. Dałbym jednak tak, jak zapewne było, czyli zbocznikowany elektrolitem 100uF opornik 1,5k, a sprzężenie pomiędzy oporniki 1,5k i 100R. Wtedy będzie wzmocnienie potrzebne do działania w ogóle a do działania sprzężenia zwrotnego w szczególności 😉
 4. przemak

  Audio mity

  Pętla mas przez żółto-zielony powiadacie? Czyli ten środkowy to oszustwo? Serio?
 5. Widać, że kabel czerwony ma o 0,3 oma mniejszą sumaryczną rezystancję. Przypadek? Nie sądzę.
 6. To tak jak wyżej @McGyver zauważył oporniki 470k od siatek EL34 do ujemnego napięcia to raz. Dwa - 1,5k w katodzie inwertera wyrzucić (zewrzeć) to jest pozostałość po polaryzacji. Drugą pozostałością po polaryzacji są dwa oporniki w katodzie pierwszej triody, tam może zostać. Z głowy nie wyliczę, czy sprzężenie jest OK, w "oryginale" raczej 1,5k było zbocznikowane kondensatorem a sprzężenie szło na 100R, więc na oko teraz będzie za duże sprzężenie zwrotne czyli za małe wzmocnienie. Jedna trioda z niezbocznikowanym opornikiem to IMO za mało, żeby wysterować EL34. Lampy mocy pracują w połączeniu triodowym, gitarowiec raczej tak nie miał 😉 Teraz się schemacik pojawił - to OK, ale oporniki siatkowe to raczej przy lampach a nie przy zasilaczu.
 7. Specjalna półtoraprocentowa asymetria odwracacza? 😉
 8. 1,5k i 100R to pozostałości jakieś 😉, poza tym jak rozumiem górny koniec uzwojenia wtórnego umasiony jest?
 9. Ale nie są cięte od dołu, więc oczywiście zwrotnica w nich zostaje, ale do podziału aktywnego potrzebna jest jeszcze dwudrożna. Chyba, że głośniki mają się pokrywać w paśmie, ale to chyba średni pomysł.
 10. Jakaś zwrotnica jednak powinna być. Choćby coś takiego: [Hidden Content]
 11. przemak

  Audio mity

  Ja jestem po spotkaniu więc lekuchno wolno myślę, ale czy tu się pisze o zdolnościach kabli sieciowych do minimalizowania zakłóceń pochodzących od innych kabli sieciowych w pobliżu bez uwzględniania faktu, że te kable są i tak połączone wszystkie razem galwanicznie i zakłócenia i tak już w nich są?
 12. przemak

  Audio mity

  Proponuję tak - słuchasz na obu ustawieniach ile chcesz. Wychodzisz z pokoju, żona rzuca kostką i tyle razy pstryka przełącznikiem. Ty po powrocie rozpoznajesz. I tak parę razy. Przerwy pomiędzy odsłuchami mogą być audiofilskie, np. 200h. Po takim czasie podobno układa się brzmienie kabla sieciowego i słychać różnice.
 13. Czyli będzie 16 filtrów lampowych? Grubo 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.