Jump to content

przemak

Użytkownicy
 • Content Count

  6507
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

przemak last won the day on August 18

przemak had the most liked content!

Community Reputation

2966 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przecież wiadomo, co się zmienia. Jedna uwaga - jak rozumiem, to nie ma się zmieniać w pokoju tylko w nagraniu, to znaczy np dół w sali koncertowej czy plenerze w miarę oddalania zachowuje się całkiem inaczej niż w pokoju.
 2. Praktycznie każde zdanie tego posta jest nieprawdziwe. Nie wspominam też o insynuacji 😉 Oczywiście, że działa. Teoretycznie to nawet bardzo dobrze. Ale praktycznie to transformator w dole tak dobrze impedancji nie transformuje, zwłaszcza małej.
 3. Nic nie rozumiem, ale przybliżenie oznacza zmianę kątów i inaczej nie będzie. Bliżej oprócz głośniej oznacza między innymi szerzej, więcej dołu i góry i mniej poglosu. Nazwij inaczej to co chcesz uzyskać, to nie będę się czepiał, ale na razie to bzdura.
 4. To, co chciałem napisać, napisałem. To, że to za trudne, to nie moja wina.
 5. Na trzech ostatnich zdjęciach są "tuby" basowe z br, które myślałem, że zostały pogrzebane ze 30 lat temu i słusznie, bo to ściema 😉
 6. W znaczeniu sekcji zwłok wyłącznie 😉
 7. Jak widać dla ciebie niezbyt oczywiste 😉
 8. Ale to był realny pomiar, bardziej realny nie będzie. Dyskusji koniec, bo nie kumasz, ale spoko.
 9. Czyli jak pisałem poszerza się baza, jest więcej dołu i góry i mniej poglosu. No to nie chce tak być 😉
 10. Oczywiście, przecież pokazałem pomiar, jak to czyni 😉
 11. Dlatego do logitecha, bo wzmacniacze basowe odtwarzają od 60Hz ale w górę a nie w dół, i to nie wszystkie. I dobrze, bo po co niżej.
 12. No właśnie, a rezystancja uzwojenia jest tylko składnikiem impedancji.
 13. przemak

  Audio mity

  W dobie ksenonow i świateł diodowy h oraz samochodów naszpikowanych elektroniką taki filtr do radia ma sens. Tylko co z tego, jak w radiu wszystko impulsowe i cyfrowe 😉
 14. Nie. Widzi te 43 omy dla prądu stałego, szeregowo z tą rezystancją jest indukcyjność uzwojenia, która jest spora. Mój pomiar nie wziął się z powietrza, zwiększając impedancję wyjsciową źródła zasymulowałem wyjście prądowe, to jest dokładnie ta sytuacja. Rezystor konwersji ma być właśnie rezystorem a nie np. dławikiem. Czym on tam jest to inna kwestia, na pewno nie rezystorem konwersji 😉 Co tu kumać, źródło prądowe 😉
 15. Jak koncertu słuchasz z kilometra, to wszystko jest mono, spod sceny gitary po bokach i bębny spanoramowane. To tylko jeden aspekt. Również w tej przysłowiowej filharmonii inaczej słychać panoramę z pierwszego rzędu i inaczej z ostatniego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.