Jump to content

Adiamek

Użytkownicy
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

739 profile views
 1. Niestety nie miałem okazji słuchać z Rhea. Odsłuch był z Hyperionami.
 2. Jesteś tego pewien? ☺️Miałem PAM i grzał jak grzejnik nie można było dłużej ręki na nim trzymać, a co do Vincentów to 226mk nie grzeje się tak więc nie ma co wrzucać wszystkich wzmacniaczy, które wymieniłeś do jednego wora 😉 Mariusz Mazur jak będziesz miał możliwość to przesłuchaj sobie tego Vincenta. Lepsza góra i bas jak dla mnie i nie grzeje się tak jak PAM. Haiku bright 4 ma mniej mięsa na basie.
 3. Z jakim wzmacniaczem masz je spięte?
 4. W moim przypadku kabel sieciowy poprawił mi dolne rejestry tzn. bas stał się bardziej punktowy nie jest taki obszerny jak był wcześniej na kablu komputerowym za niecałe 20zł. Obecnie mam od paru dni nowy kabel Helukabel za około 160zł i jestem z niego zadowolony. Dzisiaj dopiero usłyszałem różnice, przy okazji wymieniłem sobie w instalacji elektrycznej wyłącznik nadprądowy z B10 na B16 bo mi wzmacniacz wybijał korki.
 5. Wzmacniacz kupiłem niedawno używany i przed chwilą pierwszy raz odkręciłem osłonę żeby zobaczyć jakie mam lampy. Poza tym dostałem do wzmacniacza 2 szt. zapasowych lamp właśnie w takich opakowaniach jak w linku który wstawiłeś. Okazuje się, że w pudełkach mam jakieś inne lampy chińskie a te we wzmacniaczu są właśnie Tung Sol Gold. Podejrzewam, że te lampy które mam teraz w pudełkach były zamontowane we wzmacniaczu od nowości. Czy już wszystko rozumiesz? 🙂
 6. mer właśnie na takich lampach teraz gram... 🙂 Dopiero teraz sprawdzałem i siedzą 3 takie same koło siebie
 7. A czy zamiana Hyperionów 4 na Rhea będzie znacznie lepiej? Bas będzie mniej obfity i lepszej jakości? Może Phoebe 3 bardziej by się wpasowały do mojego pomieszczenia bo słyszałem, że mają mniej basu?
 8. Jeszcze lamp nie wymieniałem. Podobno mam jakieś chinczyki wsadzone ale jakie to nie wiem. Jeżeli na lampie jest opisany model to mogę rozkręcić obudowę i zobaczyć co tam siedzi. A jakie lampy byś polecił do tego vicka?
 9. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem ale ze zrozumieniem wtedy będziesz wiedział o co mi chodzi. Dziękuje.
 10. Nie używam podbicia loud ani pokręteł od basu i sopranu. Traktuje te ustawienia raczej jako dodatek dla osób, którzy nie mogą sobie poradzić z basem bądź sopranami, a nie chcą wydawać pieniędzy na poprawę tych zakresów. Poza tym jeśli zmniejsze bas pokrętłem na utworze który ma go dużo w niektórych utworach z optymalnym basem będę miał go jeszcze mniej niż powinno być.
 11. Witam Który z wymienionych wzmacniaczy w temacie będzie lepszy jakościowo bas i będzie go mniej do Hyperionów 4? Obecnie mam Vincenta 226mk i jestem z niego zadowolony ale w niektórych utworach, a nawet powiedziałbym w większości mam tego basu troszkę za dużo. Pokój 18-19m2. Miałem kiedyś przez parę godzin brighta 4 ale porównywałem go z innym wzmacniaczem (xindak pam) i miałem troszkę inny tor systemu. Wtedy bright wydawał mi się bardziej równy i nie eksponował tak basu jak xindak. Ciekaw jestem jak ma się on do mojego vicka. Ktoś może porównywał oba wzmacniacze?
 12. Atoll in200se jest żywszy bardziej koncertowy niż xindak, to tak w skrócie... Na dłuższe słuchanie xindak według mnie będzie mniej męczący. Musisz natomiast posłuchać Vincenta 226, bo wydaje mi się, że może wpaść Ci w ucho. Przerabiałem te wzmacniacze, które wymieniłeś ale na Hyperionach IV i najlepiej dla mnie gra właśnie Vicek. Lepszy od PAM jest xindak 6800r II warto go posłuchać.
 13. Podobne brzmienie. W oby dwóch przypadkach jest basior jest ładna średnica...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.