Jump to content

binarek

Użytkownicy
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. http://allegro.pl/yamaha-ax-10-cdx-10-tx-10-kx-w10-ekskluzywna-wieza-i6677146608.html
 2. sebolx Yamaha 10 to nieporównywalnie lepszy dźwięk do Piano 810 - wiem bo miałem jedno i drugie. Nawet nie musi być na AX 10, już RX 10 to klasa wyżej (też miałem), więcej szczegółów nieporównywalnie lepsza dynamika, już o wykonaniu nie wpominam. Problemem jest tylko to, że to niemłode zestawy i ciężko też trafić dobry zestaw z pilotem. Na alle ktoś wystawia cały zestaw 10 z pilotami, ale ewidentnie nie ma ochoty go sprzedać po normalnej cenie. Licytowałem ją już dwa razy i za każdym razem ktoś mnie przelicytowywał, a potem ten sam sprzedający wystawiał ją ponownie (potem jeszcze kilka razy).
 3. Wyglądają jak nowe, wyczytałem że jedna waży 17kg. Ja jestem zachwycony Choralami, ale to musi dopiero grać, gratuluję wspaniałych i unikalnych kolumn :) I do tego wewnątrz skrzyni jest 20cm woofer, KEF to była klasa! Masz może do nich Kef Kube?
 4. Od zeszłego tygodnia mój TEAC 500 ma czarną koleżankę Yamahę 10. Pewnie starsi stażem klubowicze pamiętają starcia tych dwóch wzmacniaczy :)
 5. binarek

  Amplituner z timerem

  A może używka? Polecam TEAC A-H500i + T-H500 wybudzanie i gaszenie o dowolnej porze, zmieści się w 2xmniejszym budżecie odtwarzając prawdopodobnie ładniej od nowych ampli za 2k, a aplikacją..... są dwa przyciski na panelu ;)
 6. Moje skrzynki mają sporo rys na fornirze, przed olejowaniem przecierałeś je może jakimś drobnym papierem ściernym? Albo orientujecie się może czy taki zabieg szlifowania tego forniru to dobry pomysł? Kef C95 wyglądają zacnie, jak u nich z basem? Widzę, że przenoszą od 50Hz ale po masywności budowy podejrzewam że basu pewnie nie brakuje. Z podłogówek polowałem ostatnio na dużo starsze Calindy, ale jedne były w opłakanym stanie, zaś drugie ładne poszły za bardzo ładną sumkę. Może nowy właściciel Calind znajdzie to forum i się pochwali nabytkiem.
 7. Na tapecie jest już klub KEF, ale przeglądając go zauważyłem, że zwolennicy tych starszych, lub dużo starszych konstrukcji nie mają siły przebicia. Nawet mnie to nie dziwi, bo starsze konstrukcje są zupełnie inne od tych nowych zarówno charakterem jak i konstrukcją. Jeśli się uda, to zapraszam tutaj wszystkich użytkowników starych KEFów. Podejrzewam, że w tym wątku nie ominie nas temat renowacji zwrotnic jak i samych skrzynek, które moim zdaniem są tego warte. Sam obecnie używam kolumn KEF Chorale z 1972 roku. Konstrukcja zamknięta na B200 i T27 w połączeniu ze wzmacniaczem TEAC A-H500i. Gra to zadziwiająco dobrze jak na tak skromy, budżetowy zestaw. Zwrotnice jeszcze KEFów jeszcze nie ruszane, ale to pewnie kwestia czasu. Zapraszam :)
 8. Korciło mnie ostatnio, żeby kupić takie Onkyo 911 na testy, ale póki co musiałem się wstrzymać, bo miejsca zabrakło. Mimo śmiesznych cen i małej mocy, wydaje mi się, że ten piecyk wszelkie PianoCrafty nowe i starsze może zostawić daleko w tyle. W tej kwocie którą napisałeś zastanawiałbym się nad czymś ze stajni KEF. A jeśli jesteś odważny, to polecam sprawdzić coś bardziej dojrzałego, czyli vintage tej marki. Można się mocno zdziwić, tylko że gabaryty będą większe od założonych :)
 9. Tak, Mission z lat '90. Zaskoczyła mnie jakość wykonania, ale dźwięk suchy.
 10. KEF Chorale - starocie na znanych głośnikach B200 i T27. Powinienem im jeszcze zrobić upgrade zwrotnic (nie zaglądałem tam jeszcze, ale jeśli nikt tego jeszcze nie zrobił to po tylu latach pewnie trzeba), ale i tak dla mnie brzmią bardzo przyjemnie. Po skrzynkach tego wyglądu i w tym wieku spodziewałem się najwyżej czegoś w stylu Altus, albo pudełkowatego pierdzenia (obudowa jest zamknięta) ale nic z tych rzeczy, to brzmi po prostu bardzo dobrze - z ciepłym, nierozwleczonym basem, soczystą średnicą i olbrzymią sceną. Mimo małego pokoju te skrzynki w nim "zniknęły" podczas gry. A te wychwalane na forach, to też brytyjskie, tylko zaczynające się na literkę M.... ;)
 11. Ostatnio bawię się w odkrywanie alternatywnych ścieżek dla mojego TEAC 500i i powiem Wam drodzy klubowicze, że ostatnio zdziwiłem się niemiłosiernie po dwakroć. Po pierwsze kupiłem jedne z wychwalanych na forach kolumn, które w porównaniu do bardzo budżetowej Yamahy NX-E200 zagrały jak kartonowe pierdziawki. Po drugie, za kwotę jeszcze śmieszniejszą niż można nabyć monitorki Piano nabyłem 44letnie pudełka jednej z bardziej uznanych marek i szczęki z podłogi zebrać nie mogę :) Cały mój świat audio wywalił się właśnie do góry nogami.
 12. Kupię tuner TEAC do serii 500. Ktoś coś? Na aukcjach w PL niestety posucha w tym temacie.
 13. Dzięki DawidM, najbardziej oczy mi się zaświeciły na te KEF IQ30, zapomniałem już, że kiedyś chorowałem na monitorki tej firmy. Niestety te na moje obecne warunki są za wysokie o około 6cm. Z pozostałych zaciekawiły mnie MA RX1, czytałem tyle sprzecznych opinii o nich, że chętnie je wypróbuję po Tannoyach M1.
 14. Panowie, potrzebuję wskazówek. Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia zamierzam poszukać jakichś ciekawych małych monitorków do mojego TEACa A-H500i. Celuję w używki. Wysokość tych paczek niestety nie może przekroczyć 30cm no i raczej nie chcę inwestować więcej niż 1k pln. Myślałem o jakichś ELACach, ale wymiarowo chyba będzie ciężko. W tym wymiarze mieszczą się Tannoye M1, prawdopodobnie je wypróbuję na pierwszy strzał. Macie może jeszcze jakieś propozycje?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.