Jump to content

ala63

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny
 1. Bardzo cieszy mnie ta zagorzała dyskusja, ja chyba rozgryzłam swój jeden wzmacniacz.... podobno bardzo inteligentny i gra zajefajnie. Włączyłam opcję automatycznego doboru tonów i teraz jest ok. Na razie na radio, na płytach może być gorzej. Pierwsze przesłuchania cd wypadło ok, w miarę ok
 2. Oczywiste, jeśli zła jakość wychodzi już ze studia to żaden nośnik ani sprzęt nic lepszego ni wyciągnie , bo z czego ?
 3. Zgadzam się, tylko mało tego. Polskie radio DAB+ , świetna jakość ale mało stacji i gatunków muzycznych... Chętnie kupię ale do Japoni nie polecę, była bym wdzięczna za dobre źródło do kupienia przez internet japończyków Nie wiem czemu ma służyć Twoje pytanie, każdy piszący tutaj ma wrażliwe ucho i wie że format super audio jest lepiej nagrany od zwykłego cd, japończyka jeszcze nie mam, są też różne opinie, że za dużo wysokich tonów co już mnie zraża ale kupię, bo prawda zawsze jest gdzieś pośrodku. Na pewno warto kupować pierwsze wydania na cd a nie remastery. Wymieniłam całą kolekcję ELO. Różnica ogromna. W empiku kupię tylko po przesłuchaniu bo mają strasznie dużo śmiecia. Dire Straits na SACD to cacko.
 4. Niestety nie, mało jest dostępnych płyt w tym formacie.
 5. Dziękuję, już szukam a czy znasz utwór Sara Brightman w duecie z Fernando Lima pt La Pasion, polecam.
 6. SACD , na tym jeszcze się nie zawiodłam.
 7. To prawda z tą różnicą, sprzęt chyba ma tu najmniej do gadania bo jeśli nie ma jakości u źródła to wzmacniacz za 15 tyś nie pomoże. Pierwsze wydania CD zagraniczne są warte zachodu lub płyty Sacd - super audio ale jest ich niewiele i wielka szkoda. Ciekawa jestem czy ktoś tu podziela moją fascynację jakością płyt hybrydowych.
 8. Jeden wzmacniacz bardziej podkreśla wokal, drugi ma więcej basu i bardziej gra orkiestrą ? Męczę się który wybrać.... Złości mnie też fatalna jakość płyt dostępnych w naszym kraju. Tylko Sacd grają pięknie.
 9. Mam podobny układ salonu i to jest porażka, niewiele da się zrobić, najlepiej słuchać w innym pokoju gdzie można się zamknąć. Moja dobra rada to koniecznie bass reflex z przodu, wówczas możesz postawić przy ścianie.
 10. Witam, tak sobie czytam jak się zazwyczaj tu wszyscy kłócą...., fenomenalne zjawisko. Coś mi się wydaje że pisze jeden człowieczek, któremu za to płacą aby promował bardzo drogie sprzęty, jeśli nie ma dobrej jakości z źródła to sprzęt za pół miliona i pomieszczenia akustyczne nie pomoże a właśnie z tym się zmagamy. Pozdrawiam wszystkich męczenników muzycznych, do których ja też się zaliczam.
 11. ala63

  Audio mity

  tak, słyszy lepiej bo ma lepszy słuch muzyczny, bo ma słuch muzyczny - tak się to nazywa
 12. nigdy się nie zgodzę z taką opininią
 13. Witajcie, uwielbiam ELO niestety płyty, które kupiłam nie brzmią dobrze, zastanawiam się czy te japońskie wydania są lepsze? Podoba mi się ta piosenka powyżej Czy naprawę lepiej brzmią od tych kupionych np w empiku ?, trochę głupio ryzykować ok 170 zł i nie usłyszeć różnicy bo to przecież nie jest SACD.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.