Jump to content

sly30

Użytkownicy
 • Content Count

  22012
 • Joined

 • Days Won

  47

sly30 last won the day on January 2

sly30 had the most liked content!

Community Reputation Całkowita

13182 Dziesięciotysięcznik

Audiostereo

6469

Bocznica

6713

2 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5281 profile views
 1. Nie wiem czy tam jest ten sam DAC, ale w N-01XD jest analogowy, dyskretny DAC bez kości typu AKM czy Sabre i ma on wiele opcji jak upsamplingi PCM x2, x4, x8, x16 lub konwersja w locie do DSD. Ale to się wybiera z menu. Nie ma tak, że zawsze PCM koncertuje do DSD. Pracowali nad tym DAC-iem kilka lat.
 2. Nie można w życiu mieć wszystkiego.
 3. Słuchawki+dobry wzmacniacz słuchawkowy+dobre źródło plikowe lub/i CD.
 4. A może byś spróbował kanadyjski kabel głośnikowy Lunacables, może ten podstawowy Gris? Wyżej jest Orange. Kosmicznie drogi nie jest, a kable tej firmy są bardzo muzykalne, spokojne, gęsto grajach i górę mają też spokojną, delikatną, nie piłują uszu. Może się okazać, że nie będzie trzeba zmieniać streamera. Dystrybucje ma Moje Audio - Audio Atelier. Co szkodzi spróbować?
 5. I tak się ciesz, że w ogóle jest dystrybucja w kraju, trochę dzięki mnie powiem nieskromnie. Gdy zacząłem się interesować odgrodami, to będąc w 2015r w Chicago, miałem dzień luźny i postanowiłem ich odwiedzić. Mają siedzibę w Springfield. To ok 4h jazdy autem z Chicago. Przyjęli mnie sympatycznie, zrobili prezentacje modelu V i trochę pogadaliśmy. Grało super, więc namawiałem ich na dystrybucje w Polsce. Nie myśleli o tym, bo wiele lat wcześniej mieli w Polsce dystrybutora ale sprzedaż była zerowa. Ale obiecali że na kolejnym show w Monachium może podejmą temat z kimś z Polski. Później polecał
 6. Miałem okazje słuchać model V. Bardzo dobre pod każdym względem. Ale tamte to odgrody plus subbas z biernymi membranami. A te to nie wiem. W 2015r jeszcze ich nie było w ofercie. Przypuszczam, że też świetne. [Hidden Content]
 7. Te są też niestety tendencyjne i często jeszcze bardziej bez sensu niż recenzje z portali audio. Ludzie opisują często rzeczy, których na oczy nie widzieli, nie mówiąc o słuchaniu, albo słyszeli 10 minut gdzieś w biegu. Albo od 20 lat słuchają tego samego sprzętu i każdy grający inaczej odbierają negatywnie. Jeszcze inni emocjonalnie sympatyzują z pewnymi firmami audio, a innych nie lubią z różnych względów, najczęściej nie mających nic wspólnego z dźwiękiem. Nie wiem dokładnie ile, ale grubo ponad połowę komentarzy w necie nt audio, daje fałszywy obraz i wprowadza w błąd. Mało jest
 8. Ja już to wiem i potrzebowałem wielu lat, by się pogodzić z tą okrutną prawdą. On po prostu nie miał zbyt dużo sprzętów i pewnie ma ciągle ten głód metek, prestiżu, nowości, pozycji rynkowej itd. A jak ktoś już to wszystko miał, to nic nie robi na nim wrażenia i jeśli szuka dźwięku, a nie prestiżu, to już inaczej na to patrzy. Stara prawda....głodny sytego nie zrozumie. Gdybym 15 lat temu zobaczył nowe Wilsony za 650 tys.$ czy Magico M9 za 750 tys.$ , to byłbym pod wrażeniem! Wow, ale super. A dziś, mam to głęboko w....i tylko się uśmiecham.
 9. A gdy się słyszało, a nawet miało swoje różne topy firmowe, to co wtedy? To można mówić, że na zmówienie, w Polsce można zrobić lepsze? Czy to jest wiarygodne? Czy nadal nie? Gdy mogąc kupić dowolne firmowe kolumny, ktoś woli zbudować na zamówienie, to jest wiarygodny czy ściemnia, bo np jest masochistą i woli słuchać gorszych, choć bez problemu mógłby mieć najlepsze? Oczywiście należy rozróżnić projekt pod klienta robiony w miarę profesjonalnie do skrzynek garażowych klejonych w stodole.
 10. Ale ci się „rymło”... :-))...chyba fan hip hopu....gangsta high end... 🙂
 11. Zgadza się. Tak czy inaczej, potrzebna jest do tego dobra kontrola wzmacniacza.
 12. Każda gra inaczej. Czy to jest sporo na tle reszty systemu, to sam musisz ocenić. Jakby nie patrzeć, to sens dobrego, wydajnego prądowo wzmacniacza jest kluczowy dla dobrego prowadzenia i kontrolowania kolumn. Drivery w kolumnach wychylają się do przodu, ale muszą też wrócić na swoją wyjściową pozycje i o jakości tych „ruchów”... :-))...decyduje wzmacniacz. I nie tylko chodzi tu o ilość watów, bo to wbrew pozorom mniej ważne, ale o pozostałe parametry elektryczne, które wzmacniacz podaje na kable głośnikowe. Możesz mieć super system i mega dobre kolumny, ale źle dobrany wzmacniacz, nie wysteru
 13. A ja uważam, że ty wypisujesz mega bzdury i starasz się dorabiać argumenty, by uzasadnić swoje audio wymysły, bo filozofią tego nazwać nie można.
 14. Po to stosuje się adaptacje akustyki i jak najlepsze ustawienie kolumn, oraz dobry sprzęt, by uzyskać w swoim pokoju jak najwiecej z tego co jest zapisane w materiale muzycznym, a nie po to by dokładać sztuczne efekty. Dlatego jeden system pokazuje np 93% tego co jest w nagraniu, a drugi tylko 74%. Sztuczne to są efekty przestronne, które można uzyskiwać poprzez DSP.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.