Jump to content

sly30

Użytkownicy
 • Posts

  16386
 • oraz w archiwum

  11590
 • Joined

 • Days Won

  58

sly30 last won the day on July 26

sly30 had the most liked content!

Reputation Całkowita

16799 Dziesięciotysięcznik

Audiostereo

7439

Bocznica

9360

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6544 profile views

sly30's Achievements

 1. Uważaj bo nie każdy, który ma XLR jest symetryczny.
 2. Tak czy inaczej, to co sam opisujesz, wyklucza takie kolumny z kategorii high end. Wiem, że magia niskiej ceny za duże kolumny z ujmującą historią firmy w tle, jest kusząca i wiele osób łapie się na te argumenty ale czujne ucho szybko wychwytuje problemy. I żadne mity, legendy i opowieści z mchu i paproci, nic tu nie pomogą. Fizyka jest brutalna. Przez tego typu kolumny ludzie często dochodzą do błędnych wniosków np że każdy wzmacniacz gra tak samo, albo każdy DAC, nie mówiąc już o kablach.
 3. Taki świat. Wszystkim nie dogodzisz.
 4. Znam dużo ze sprzętu jaki jest na rynku. Nie ma wzmacniaczy AB klasowych, grających jak typowy tranzystor i mających wypchniętą średnice oraz 1 plan do przodu. To szkoda czasu na szukanie. To jest jak szukanie kwadratowych jajek. Najbliżej tego są AB klasowe wzmacniacze Accuphase i Luxmana. Może MBL z najwyższej serii Reference.
 5. Wypchnięta, soczysta średnica, to zwykle wzmacniacze A klasowe lub….lampy.
 6. Też uważam, że Gerard ma dobre ucho i spore doświadczenie, tylko może czasem trochę niewłaściwie dobiera słownictwo i określenia pojęć audio. I to może wprowadzać trochę w błąd. Ale to nie problem słuchu, tylko doboru określeń słownych.
 7. Accuphase z ich linii AB klasowych końcówek mocy. Gdy jeszcze dojdzie do tego preamp Accuphase, to one mają włączane dodatkowe turbo na basie, co przydaje się przy cichym słuchaniu.
 8. To samo Tannoye i większość kolumn tzw. Vintage. Zawsze wszystko na nich gra tak samo, tyle że taki efekt niezbyt dobrze świadczy o kolumnach, bo oznacza, że kolumny nie różnicują dostarczanych sygnałów audio, nie różnicują ani barwowo, ani dynamicznie, ani przestrzennie. I w takiej sytuacji nie może być mowy o żadnym high-end, a co najwyżej o słabym HiFi. Taka smutna prawda.
 9. To niedobrze, że tak jest. Miałem okazje widzieć środek Gryphona Essence czy Accuphase P-7300. Miodzio. Budzi szacunek. Tak samo AVM SA8.3, który ma od góry szybkę i wszystko fajnie widać. To zawsze cieszy, gdy sprzęt jest porządnie zbudowany.
 10. Tutaj o kluczowych zmianach i cenie nowych Progression: "The concept of the Progression M550 includes significant revisions to the input topology, compared to its predecessor. Distortion, signal-to-noise ratio, channel separation and bandwidth are all said to have been improved. New transistors with six times the power of previous components and a new DC coupling circuit are said to boost low-frequency performance and increase bandwidth. The entire audio signal path is discrete, fully balanced and direct-coupled. Special circuitry protects the amplifier and associated components from unexpected problems during operation. A new transistor is the basis for the improved output stage. This, first used in the Relentless mono amplifier, extends the high-frequency range, increases power handling fourfold, and provides a smaller gain matching tolerance. The extension of the safe operating range and high gain linearity are said to provide improved thermal stability even at maximum power output. Coupling the new transistor with the high-efficiency heat sink design allows for an increase in operating bias, which in turn allowed the Progression M550's Class A operating range to be raised to 70 watts. By combining the front end with this improved output stage, the dynamic impact, detail reproduction, and spatial integrity of the reproduction are said to have been significantly improved." "The Dan D'Agostino M550 Mono and S350 Stereo power amplifiers are available immediately* from authorized dealers at unit prices of around €30,000* for the M550 and €35,000* for the S350." [Hidden Content]
 11. To napisałem w odniesieniu do Relentless. Co do Progression, to też napisałem, że nie potrzeba nam 1000W do domowego użytku, ale nie pisałem, że wydajność prądowa Progression nie jest potrzebna, bo jest. Może nie taka jaką ma Relentless, bo po co komu monobloki o wadze 520kg i mocy 3000W? Natomiast nie wiem, czy obniżenie parametrów wielkości trafo i pojemności kondensatorów, coś popsują. Może te elementy są wyższej jakości? A może właśnie taka zmiana, uczyni te wzmacniacze trochę mniej wyczynowe ale za to barwniejsze i bardziej muzykalne? Trzeba by posłuchać.
 12. Firma D’Agostino zaprezentowała nową edycje, swojej udanej i popularnej serii Progression. Trochę mnie tym zaskoczyli, ponieważ Progression była nowszą-młodszą serią niż ich wyższa seria Momentum. Sądziłem, że w pierwszej kolejności, uaktualnią właśnie serię Momentum. A tu zaskoczenie. Mam podejrzenie dlaczego tak zrobiono, ale o tym za chwilę. Obecna na rynku od kilku lat seria Progression, to kilka uznanych klocków w tym niezły preamp, końcówka stereo 500W/4 ohm na kanał i monobloki 1000W/4ohm na kanał. Potężne końcówki o wadze ok 68kg każda. Potwory potrafiące napędzić każde kolumny, a nawet betoniarkę… :-)) W końcu trafo 3 KVA i 400 000 microF oraz DF >1000, musi robić robotę. Inna kwestia, to czy potrzeba nam aż 1000W mocy w domu, skoro zwykle słuchamy w przedziale 1W-20W. Czasem gdy chcemy dać czadu, a kolumny mamy z tych niskoskutecznych, to może….może chwilowo wykorzystany zakres 50-100W. Ale faktem jest zapas mocy i wydajności prądowej powinien być, choćby na potrzeby szybkich, potężnych spiętrzeń i przebiegów basowych, tylko czy potrzeba aż….1000W? No nie wiem. Ostatnio firma na pokazach audio zasłynęła gigantycznymi monoblokami Relentless, o wadze ponad 250kg każdy i o mocy z absurdalnych zakresów. Ponoć super grają, ale po co komu takie potwory i kilka tysięcy watów? Sprzęt właściwie dla…nikogo. Może właśnie dlatego, na bazie fajnego designu Relentless, szybko zaktualizowano Progression. Już obecne Progression wyglądają super i wskaźnik wychyłowy na froncie kusi oko, a u wielu, otwiera też portfel. Nowa edycja wygląda jeszcze lepiej. Klocki są bardziej zaoblone na froncie i zgrabniejsze. Bardzo podobne do Relentless. Obniżono też wagę z 68kg do 52kg. To mimo wszystko niższe koszty produkcji, spedycji i łatwiejsze do wnoszenia, ustawiania itd. Ale są też znaczne zmiany w środku i nie wiem czy wszystkie poszły w dobrą stronę. Wielkość trafo zmniejszono z gigantycznego 3 KVA do 2 KVA, a bank kondensatorów z 400 000 microF do 100 000 microF. Moc w watach zwiększono o 10%, ale wydajność prądowa trochę spadła, choć mogli zastosować mniejsze ale lepszej jakości trafo i mniej ale lepszych kondensatorów. Trudno mi to teraz ocenić. Na pewno warto by tego posłuchać. Dotychczas seria Progression była wyraźnie potężniejsza niż niby wyższa seria Momentum. A ta już się mocno zestarzała i czas na aktualizacje. Mam podejrzenie, że skurczono trochę nowe Progression, by swoimi parametrami nie dominowały nad, nową, nadchodzącą serią Momentum. Być może zauważono błąd taktyczny, gdzie niższa seria ma wyraźnie lepsze parametry, niż seria wyższa i droższa. Niepokoi niepotwierdzona jeszcze informacja, że cena nowej serii znacząco wzrosła i to mimo….zmniejszenia wagi i parametrów. Co by jednak nie mówić, to wyglądają czadowo!
 13. sly30

  Ansuz acoustic

  Mam mieć na test 3 sztuki dtc2. Posłuchamy, zobaczymy.
 14. Nie było gdzie tego słuchać. A byłem na show w Monachium chyba 7x. Nie widziałem ich. Albo ich nie było albo nie było zainteresowania i nie zauważyłem. Niszowy ale dobry i ceniony, to coś innego niż sprzęt nieceniony i nie poszukiwany. Ale zawsze możesz zostać pionierem i kupić ten sprzęt. Będziesz pierwszy w Polsce i chyba jedyny… :-))
 15. Ta firma nie przebiła się na rynku mimo, że istnieje od wielu lat. Nie pomogło nawet wstawienie sprzętu do gabinetu zastępcy Putina…Miedwiediewa. Ten sprzęt nie liczy się na rynku, zerowa pozycja i zerowa odsprzedawalność. Dlatego nie warto sobie tym zawracać głowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.