Jump to content

sly30

Użytkownicy
 • Content Count

  20667
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  44

sly30 last won the day on July 15 2016

sly30 had the most liked content!

Community Reputation

6952 Audioholik^n

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

587 profile views
 1. sly30

  Gramofon

  Rozsądna ocena sytuacji. Nim ktoś z młodych adeptów wejdzie w temat gramofonu, byłoby warto żeby miał świadomość co z czym i jak. Opinie sprzedawców ze zrozumiałych powodów zwykle nie są miarodajne. Po 1 - i tak jakieś źródło cyfrowe w systemie być musi, aby mieć dostęp do szerokiego katalogu muzyki. Wielu pozycji na vinylu kupić nie można. Nie są po prostu wydawane. Czy należy mieć pliki ze streamingu, czy lepsze pliki na dyskach HDD/SDD, czy też player CD, to jest temat na inną dyskusje, ale jakieś źródło cyfrowe być musi i czym lepsze tym...lepiej. Po 2 - trzeba mieć świadomość ukrywanego przez branże faktu, że wszystkie vinyle wydawane po ok 85r, nawet te ze starą muzyką z lat 50-80 są...cyfrowe, czyli mają w sobie nałożenie wad cyfry i wad analogu plus wady odtwarzania vinyli. One nie grają tak samo jak CD, bo sam proces odtwarzania jest analogowy, ale materiał muzyczny pochodzi z cyfrowej „matki” i był cyfrowo obrobiony podczas przygotowania mastera na vinyl. Znawcy analogu uważają, że te wszystkie cyfrowe vinyle grają kiepsko lub nawet gorzej i kupują tylko płyty wydawane przed 85r. Ale ceny takich płyt w dobrym stanie są bardzo wysokie, czasem kilkaset USD. Poza tym mocno ogranicza się repertuar muzyczny, zero nowości itd. Dlatego gramofon dla melomana z wielką kolekcją czarnych płyt z epoki analogu na pewno ma sens, bo na czymś musi to odtwarzać. Ale czy ma sens dziś budowanie toru gramofonowego od zera pod cyfrowe vinyle , to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć, tym bardziej, że sporą kwotę jaką trzeba na to wydać, można przeznaczyć na lepsze kolumny, poprawę akustyki i lepszą amplifikację. To zdecydowanie wyniesie cały system audio na wyższy poziom.
 2. sly30

  Accuphase e-407!

  Hegel to raczej nie ta liga. A lampa, to różnie bywa. Trzeba by sprawdzić czy daje radę wysterować kolumny. Lampy niestety są zwykle słabe mocowo i mają niski Damping Factor. Jeśli kolumny nie są wysokoskuteczne to będzie problem z wysterowaniem kolumn. Tak czy inaczej nikt decyzji za Ciebie nie podejmie.
 3. Ale co by nie mówić to MBL 6010 to świetny preamp.
 4. sly30

  Accuphase e-407!

  Accuphase to zawsze jest bezpieczny zakup. Co prawda te starsze modele mają trochę poluzowany bas i nie są demonami szybkości, ale mają fajną barwę, soczysty, gęsty dźwięk i sporo można skorygować kablami.
 5. Byłem tam chyba 7x.
 6. Ja już nie szukam. Już znalazłem.
 7. Stromtank to nie jest wzmacniacz, tylko wielki, aktywny kondycjoner prądu.
 8. Znajomy miał te Dynki i choć nigdy nie był fanem tej marki, to był bardzo miłe zaskoczony, bardzo je chwalił i rozważa ich zakup. Ma jednak duży pokój 40m2 i namawiam go, że jak już to te większe z tej serii. A najlepiej do tego pokoju dobre Open Baffle, ale już inna bajka i też niestety inne pieniądze.
 9. Nie zauważyłem, żeby tu była chamska promocja Dynek. Każdy ma prawo napisać, że coś mu się podoba albo i nie.
 10. Skoro kolumny są tak dobre, to dlaczego ich sprzedaż wymaga tak chamskich metod marketingu, hejtu konkurencji itd? Nie znam tych kolumn i nigdy ich nie oceniałem. Rozumiem też, że każdy producent chce sprzedawać i do tego jest potrzebny jakiś tam marketing ale są pewne granice. To co wyprawia się na AS w tym temacie to pośmiewisko na pół Polski. Dobry produkt nie potrzebuje chamskiego hejtu konkurencji. Broni się sam, dobrym dźwiękiem i jakością. Znam ludzi, którzy z różnych względów szukają polskich kolumn, bo i finanse ograniczone i jakiś tam lokalny patriotyzm w nich jest. Ale zaznaczają...tylko nie S16h, choć nawet nie znają oferty. Taki jest skutek tego typu „marketingu”.
 11. To odpowiedz na to pytanie. To Ty tu lansujesz się na super inżyniera od audio. Ja z branżą audio nie mam nic wspólnego. Dlaczego mnie pytasz?
 12. Mylisz się. Jestem tylko użytkownikiem sprzętów. Zresztą nie mam większości z tych wymienionych. Poszukaj sobie w necie technicznych informacji.
 13. To ty się przecież na wszystkim znasz, to pewnie wiesz. Po co więc pytasz?
 14. Nowe modele CD oferuje Esoteric, Accuphase, Gryphon, Audio Research, McIntosh, Burmester, MBL, Luxman, MSB, Marantz, Denon i wiele innych. Jakoś problemu z dostępnością laserów nie mają.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.