Jump to content

sly30

Użytkownicy
 • Content Count

  20923
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  46

sly30 last won the day on October 29 2019

sly30 had the most liked content!

Community Reputation

7881 Audioholik^n

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1682 profile views
 1. Napisałem tylko, że bzdurą jest twierdzenie, że nie ma na świecie kolumn, które bez subwoofera, mogą grać od 20hz. I tyle. A potem zaczęły się dywagacje bez sensu. Nie zamierzam tu rozwodzić się na temat moich kolumn.
 2. Śmieszą mnie te dywagacje jak to u mnie gra, albo nie gra. Dyskutanci nie wiedzą, że w crossoverze sekcji basowych mam 5 presetów, które mogę dowolnie programować. Mogę ustawiać dowolnie punkt podziału między subbasem i midbasem. Teraz mam ustawione 100hz, 80hz, 65hz, 50hz i 40hz, ale mogę te wartości zmienić. W każdym ustawieniu system gra trochę inaczej. Do tego spadek można wybrać od 6dB do 96dB. Inaczej gra gdy jest 48dB,inaczej gdy jest 12dB. Naciskam przycisk i raz mam tak, innym razem inaczej. Tak więc te mądrości można sobie wsadzić między opowieści z mchu i paproci.
 3. Jaki marketing? Nic nie sprzedaje ani nic nie zachwalam. Nie każdy może być JBN. JBN jest jak wiatr. Chce to pisze, nie chce to nikt go nie zmusi.
 4. Ostatnio JBN mówił, że grają od 19hz bez spadku. Mnie jest obojętne czy to jest 19hz czy 22hz. Ważne jest to co słyszę. Ale w przeciwieństwie do Ciebie, szybko się uczę... :-))
 5. Nigdzie nie pisałem, że moje najlepsze, więc podaruj sobie swoje frustracje. A co do kolumn, to da się wyrównać spadki i to bez problemu. Skoro przy19hz jest -6dB, to można skorygować to by było 0dB. Korekcja 6dB to żaden wysiłek dla dużych driverów. Gdyby zmuszać je do korekcji o 20dB przy tak niskim zejściu, to mógłby być problem, ale 6dB, to nie problem. Tylko na razie nie widzę takiej potrzeby. Zresztą realne, liniowe granie od 22hz i to w odgrodzie jest i tak poza zasięgiem fabrycznych, pasywnych kolumn. Grande Utopie wbrew specyfikacji nie schodziły tak nisko. O innych nawet nie wspominając.
 6. Odpowiedziałem tylko na Twój bzdurny wpis, gdzie twierdziłeś, że nie ma subbasu w kolumnach bez subwoofera. Są takie kolumny i potrafią grać liniowo od 20hz, a nawet niżej. Moje kolumny bez korekcji grają od 12hz. Owszem spadek jest ale bez korekcji. Z korekcją, bez problemu mogą grać od 12hz ze spadkiem 3dB. Nie ma więc żadnej konfabulacji. Wiem, że to parametry dla Ciebie niewyobrażalne, ale cóż zrobić, jak żyć... :-))
 7. Nie mam ochoty rozwijać tematu.
 8. Temat jest otwarty. Można zastosować różne opcje. System można dowolnie konfigurować. Można użyć drugi procesor, można wszystko puścić przez jeden procesor, a i bez też jest całkiem dobrze. Temat do zabawy na kolejne lata. Na tym kończę temat moich kolumn.
 9. Moje kolumny nie są tematem tego wątku. Gdy były robione pomiary, to wszystko było nowe i niewygrzane. Nie tylko nowe drivery, całe okablowanie, ale też zupełnie nowy preamp, wzmacniacze itd. Po ok miesiącu od pomiarów system grał inaczej, po kolejnych 2 miesiącach bardzo się otworzył i grał zupełnie inaczej. Nie zdziwiłbym się, gdyby po tym okresie zejście na subbasie było jeszcze niższe. Myślę, że dziś pomiary w całym pasmie wyszłyby inaczej. Poza tym bez problemu można użyć inny procesor DSP z korektorem i wyrównać pasmo tak, że bas będzie 12hz przy np -3dB. Tylko po co? Nie ma takiej potrzeby.
 10. Zawsze gorszy, czasem dużo gorszy. To kompromis żeby kolumny wizualnie były wąskie i pasowały do gustu żon i projektantów wnętrz.
 11. Dzięki ustrojom, które mam, akustycznie pokój zrobił się znacznie większy, a nie mniejszy.
 12. To może dobrze, że nie mam świadomości, bo nic mnie nie irytuje.
 13. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie nie ma skakania instrumentów z jednej kolumny do drugiej.
 14. 4m to nie jest za blisko. Moduł MTM jest normalnej wielkości i nie zachodzi nic takiego o czym piszesz. Nie wiem skąd Ty bierzesz te teorie i wymysły? Nie słuchałeś, a wiesz, choć zupełnie tak nie jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.