Jump to content

sly30

Użytkownicy
 • Content Count

  20676
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  44

sly30 last won the day on July 15 2016

sly30 had the most liked content!

Community Reputation

6957 Audioholik^n

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

736 profile views
 1. Zawsze można stworzyć świetny tor plikowy, ale to kosztuje i zawsze jest to wyraźnie droższe niż równie dobrze grający odtwarzacz CD.
 2. Też mi odkrycie. Twierdzenia, że plik ripowany z CD zawsze gra lepiej niż z płyty CD, to znane od lat tezy osób, które nigdy nie robiły realnych porównań. Naczytali się twierdzeń sprzedawców i producentów odtwarzaczy plików, że brak mechanizmu kręcenia płytą CD musi dać realną poprawę i w ciemno w to uwierzyli. Nie wiedzą jednak o kwestiach, które owi producenci ukryli. Brak silnika to plus, ale minusy plikowców są jeszcze większe. Finalnie zawsze dobry transport CD czy wysokiej klasy odtwarzacz CD gra lepiej plik z płyty CD niż odtwarzacz plików z pliku na dysku HDD/SDD. O streamingu nawet nie wspominam, bo jakość jest jeszcze gorsza niż plik grany z dysku NAS. Oczywiście musi być dobrej jakości płyta CD, dobre jej wydanie oraz odpowiedniej klasy, rozdzielczy system, który pokazuje różnice. Na kiepskim systemie różnice mogą być pomijalne.
 3. Musisz jednak uważać na znany problem kabli głośnikowych Tary z poprzedniej serii. Czym wyższy model, tym większy problem dla wzmacniaczy. Niektóre bardzo się grzeją, s bywało, że się wyłączały. W nowej serii Evo ten problem pojawił się ponownie i dlatego po pewnym czasie Tara wypuściła nowsze wersje 2 najwyższych modeli, oznaczone jako SP, które są przyjazne dla wzmacniaczy i problem zniknął. Najlepiej przetestuj kabel ze swoim wzmacniaczem. A co do Albedo, to miałem też Metamorphosis, ale to jest inne granie.
 4. Miałem Muse. Bardzo dobry. Nie miałem 0.3. Tego nie znam.
 5. Tara Labs lepsza. XL to dobry kabel, ale lekko gasi górę, pompuje trochę bas, średnica fajna, gęsta, soczysta, rozdzielczość średnia. Omega, szczególnie z najnowszej serii Evolution, to inna liga. Dużo lepsza rozdzielczość, lepsza holografia 3D, więcej powietrza, lepszy detal, a przy tym nadal barwna, gęsta i soczysta średnica, lepsza perlista góra pasma, zróżnicowany bardziej bas.
 6. To oczywiste, że kolumny polskiej manufaktury będą znacząco tańsze niż import z USA.
 7. Chyba sam się zapędziłeś w kozi róg i nawet nie wiesz, że pogrążasz się coraz bardziej. Chwalisz Accutony, drivery z USA krytykujesz za wysokie ceny, ale chyba wiesz, że to właśnie Accutony są droższe niż porównywalne drivery z USA.
 8. sly30

  Gramofon

  Rozsądna ocena sytuacji. Nim ktoś z młodych adeptów wejdzie w temat gramofonu, byłoby warto żeby miał świadomość co z czym i jak. Opinie sprzedawców ze zrozumiałych powodów zwykle nie są miarodajne. Po 1 - i tak jakieś źródło cyfrowe w systemie być musi, aby mieć dostęp do szerokiego katalogu muzyki. Wielu pozycji na vinylu kupić nie można. Nie są po prostu wydawane. Czy należy mieć pliki ze streamingu, czy lepsze pliki na dyskach HDD/SDD, czy też player CD, to jest temat na inną dyskusje, ale jakieś źródło cyfrowe być musi i czym lepsze tym...lepiej. Po 2 - trzeba mieć świadomość ukrywanego przez branże faktu, że wszystkie vinyle wydawane po ok 85r, nawet te ze starą muzyką z lat 50-80 są...cyfrowe, czyli mają w sobie nałożenie wad cyfry i wad analogu plus wady odtwarzania vinyli. One nie grają tak samo jak CD, bo sam proces odtwarzania jest analogowy, ale materiał muzyczny pochodzi z cyfrowej „matki” i był cyfrowo obrobiony podczas przygotowania mastera na vinyl. Znawcy analogu uważają, że te wszystkie cyfrowe vinyle grają kiepsko lub nawet gorzej i kupują tylko płyty wydawane przed 85r. Ale ceny takich płyt w dobrym stanie są bardzo wysokie, czasem kilkaset USD. Poza tym mocno ogranicza się repertuar muzyczny, zero nowości itd. Dlatego gramofon dla melomana z wielką kolekcją czarnych płyt z epoki analogu na pewno ma sens, bo na czymś musi to odtwarzać. Ale czy ma sens dziś budowanie toru gramofonowego od zera pod cyfrowe vinyle , to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć, tym bardziej, że sporą kwotę jaką trzeba na to wydać, można przeznaczyć na lepsze kolumny, poprawę akustyki i lepszą amplifikację. To zdecydowanie wyniesie cały system audio na wyższy poziom.
 9. sly30

  Accuphase e-407!

  Hegel to raczej nie ta liga. A lampa, to różnie bywa. Trzeba by sprawdzić czy daje radę wysterować kolumny. Lampy niestety są zwykle słabe mocowo i mają niski Damping Factor. Jeśli kolumny nie są wysokoskuteczne to będzie problem z wysterowaniem kolumn. Tak czy inaczej nikt decyzji za Ciebie nie podejmie.
 10. Ale co by nie mówić to MBL 6010 to świetny preamp.
 11. sly30

  Accuphase e-407!

  Accuphase to zawsze jest bezpieczny zakup. Co prawda te starsze modele mają trochę poluzowany bas i nie są demonami szybkości, ale mają fajną barwę, soczysty, gęsty dźwięk i sporo można skorygować kablami.
 12. Byłem tam chyba 7x.
 13. Ja już nie szukam. Już znalazłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.