Skocz do zawartości

daro777

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Ostatnie wizyty

182 wyświetleń profilu
 1. Jeszcze mam dwa pytania pierwsze odnośnie do podłogi pawlacza. Będzie to zbudowane w ten sposób, że od dołu płyta karto gips przykręcona do belek 12 cm, z których będzie szkielet i na górę płyta OSB. I pytanie brzmi czy wypełniać, czy nie wypełniać te 12 cm pustej zamkniętej przestrzeni między płytami wełna mineralną po całości. A drugie pytanie, czy pawlacz lepiej, żeby był zamykany, czy miał otwartą konstrukcję?
 2. Witam, zrobiłem na szybko eksperyment co do przypuszczeń, że, to może być interferencja 70hz. Odsuwałem i przysuwałem kolumn głośnikowych od ściany tylnej i wyniki przedstawiają się następująco: Odległość 100 cm różnica 13 db między punktem odsłuchowym a narożnikiem z falą stojąca jak przypuszczam. odl.130 cm różnica- 19db odl .155 cm -9 db Jak widać, trochę się wyrównało najwięcej przy odsunięciu kolumn 155 cm aż 10 db. No ale i tak jest jeszcze różnica 9 db tak więc co pan o tym myśli czy to interwencja, czy fala, czy może to i to? Jeszcze pytanie co do podwieszanego sufitu, jaka byłaby najlepsza wysokość i czy przestrzeń między sufitem podwieszanym a sufitem musi być całkowicie wypełnia wełną mineralną, bo w przeciwnym razie najniższe częstotliwości mogą tam uciekać?
 3. Witam, chcę zbudować coś w rodzaju pawlacz, w którym będzie wszystko przede wszystkim ciuchy, lecz nie wiem, czy nie pogorszy to akustyki, a może wprost przeciwnie? Chciałbym go zbudować z tyłu za kolumnami na wysokości 2m po całej długości, głębokość 110cm i wysokość 136cm do sufitu. Poniżej załączam rysunek pokoju, z zaznaczonym miejscem, gdzie ma być pawlacz, kolumny, punkt odsłuchowy i fala stojąca, o której piszę poniżej. Obecnie mam problem z basem, mianowicie jest duża dziura przy 70hz jakieś 10db i do tego bas schodzi tylko do 48hz poniżej już nic praktycznie nie słychać. Okazało się, że te brakujące 70hz kumuluje się w postaci fali stojącej dokładnie za kolumnami na środku przy ścianie a, w rogu między podłogą a ścianą jest najgorzej. Różnica w decybelach między miejscem odsłuchowym a tamtym narożnikiem to 20 db oczywiście 70hz.W miejscu fali stoi szafka wypełnia ciuchami na 1m wysokości, bez drzwiczek zrobiłem tak, żeby robiła jako panel absorbujący. Dopiero jak zasłonie wnękę szafki jakąś płytą drewnianą a najlepiej panelem absorbującym z wełny mineralnej, które mam na bocznych ścianach pierwszych odbić to pasmo 70hz wyrównuje się w ten sposób, że w miejscu odsłuch wzrasta o 10 db., a przy szafce maleje o te 10db,równocześnie pasmo od 55hz w dół ma spadki o 3db,co już nie jest takie dobre, gdyż brakuje mi tego najniższego basu. Oprócz tego nie ma żadnych innych problemów, nic mi nie dudni itp. Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale chciałem od razu przybliżyć, jakie mam problemy z akustyką pomieszczenia. Jeszcze podam, na czym słucham. Kolumny canton gle 490,wzmacniacz nad c356bee modyfikowany,dac hegel hd11,konwerterSMSL X-USB i wszystko to połączone do pc. Z góry dziękuje za wszelka pomoc:)
 4. daro777

  Klub HEGEL

  Dzięki, może jeszcze ktoś się wypowie i zaproponuje jakiś konwerter tylko nie wielkości pendrive i najlepiej z własnym zasilaniem, tak do 700zł może być używany. Nie ukrywam, że kiedyś chciałbym zamienić hd11,na hd25 i kupno konwertera będzie najlepszą inwestycją.
 5. daro777

  Klub HEGEL

  Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem hegel hd11 i chciałbym się poradzić, zapytać może ktoś mi odpowie tu w klubie hegla, gdzie prawdopodobnie dużo osób zetknęło się z tym przetwornikiem. Otóż za źródło robi u mnie tylko i wyłącznie PC, i chciałbym, jeśli to możliwe jak najlepiej wykorzystać potencjał hd11,w związku z tym mam pytanie. Czy jest sens ładować się w konwerter usb-coaxial i przez niego puszczać sygnał na wejście coax1 w heglu? Pytam, gdyż producent zaleca coax1 jako najlepsze, a do tego interfejs USB TE7022 ponoć nie robi szału i puszcza sygnał max. 24 bit 96 khz. Jeżeli ktoś by był tak dobry i podzielił się, swoimi doświadczeniami, i napisał, czy usłyszał jakąś poprawę i jakiego konwertera użył? Z góry dziękuje za pomoc.
 6. daro777

  Wzmacniacz do Canton Fonum 701DC

  Witam, polecam modowanego NAD C356BEE. Swojego upolowałem za 1000zł plus mod u muda44 za 500 zł tak więc bardzo tanio. Lepiej dozbierać i kupić raz a dobrze niż się bawić w kupowanie i odsprzedawanie, choć sam tak robiłem i pewnie nie raz będę robił. Sam mam canton gle 490 i ten wzmacniacz bardzo dobrze współgra z tymi kolumnami. Jest bas, scena, jakość, dynamika itp. Ważny jest też i to chyba najważniejszy przetwornik w moim przypadku dac hegel hd11. Po moich doświadczeniach poleciłbym, najtaniej jak się tylko da, a dobrze:dac hegel hd2 w tej cenie, czyli około 500 zł, nie znajdzie pan, lepszego, jest scena, bardzo dobra separacja instrumentów głęboki i dobry bas świetna jakość dźwięku. Dopiero przy heglu zrozumiałem co to dobry dźwięk. Mimo że hd2 jest zasilany z portu usb to dac-i takie jak dacmagic 100,Musical Fidelity V90 DAC, mogą się schować ten drugi to już w ogóle kupa na maksa zero basu zero niczego. Ze wzmacniaczy miałem ONKYO A-9030,mało basu, dobra jakość dźwięku.Nad c326bee gorsza jakość od onkoyo za to bas był dobry, ogólnie poleciłbym tego nad-a, jeżeli ma być tanio. Tylko jak patrze teraz na ceny c326bee to drożej chodzi niż, ja dałem za c356bee, choć tego mojego nie dawno widziałem za 1200zł.
 7. Jeszcze znalazłem coś takiego: https://www.amazon.d...nverter coaxial
 8. Witam, jak w tytule szukam niedrogiego, a dobrego i odpowiedniego konwertera dla hd11 wiem, że Hegel ma wejście usb, lecz producent zaleca coaxial jako najlepsze. Znalazłem coś takiego:http://allegro.pl/dac-xmos-xcore-l-pcm5102a-tda1308-384khz-32bit-usb-i7181445389.html Nie wiem, czy się nadaje, niby puszcza sygnał 24bit/192khz,ale czy jakościowo to urządzenie się nadaje. Jeżeli ktoś, by mógł się wypowiedzieć na temat tego typu wynalazków lub zaproponować jakiś sensowny konwerter. Słyszałem też, że najlepiej jak by konwerter miał zasilanie zewnętrzne, a nie z USB.
 9. Witam, potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza słuchawkowego i najlepszej opcji podłączenia go pod DAC hegel hd11. Wzmacniacz powinien mieć wejście xlr, gdyż pod jedyne wyjście rca w hd11, podłączonego mam nad-a c356bee, który napędza kolumny canton gle 490. No, chyba że można by zastosować przejściówki xlr na rca, lecz nie wiem nie, znam się, czy takie rozwiązanie w tym wypadku można zastosować i czy nie wpłynie to negatywnie na jakość dźwięku bądź uszkodzenie sprzętu? Ogólnie to podłączałem słuchawki bezpośrednio pod wyjście rca, w hd11 używając przejściówki i dźwięk, jaki się wydobywał, dużo odbiegał jakością od tego z głośników. Oczywiście podłączałem słuchawki też pod wyjście słuchawkowe w c356bee i dźwięk był jeszcze gorszy niż po rca w hd11. Miałem też do niedawna kartę dźwiękową z wyjściem słuchawkowym Aim SC8000 i dźwięk z niej był najlepszy. Słuchawki to superlux hd681 evo, wiem, że, nie jest to nic specjalnego i będę je wymieniał w niedalekiej przyszłości. Jeszcze jest jeden mankament mianowicie, odległość od słuchacza do hd11 wynosi aż 4 metry kabla i nie wiem, czy lepiej zastosować długie kable xrl lub rca i wzmacniacz słuchawkowy mieć jak najbliżej siebie? Czy też, żeby wzmacniacz był blisko hd11 i zastosować długi przedłużacz jack? Chcę podkreślić, że już mam odpowiedniej długości przedłużacz jack i najlepiej by mi pasowało drugie rozwiązanie, lecz jeżeli pierwsze rozwiązanie będzie dużo lepsze pod względem jakościowym, to oczywiście skłonny jestem kupić tak długie kable. Z góry dziękuje za pomoc.
 10. Witam a dlaczego karta ogranicza dac-a. Przecież maksymalny tryb próbkowania karty to 24-bit / 192 kHz. Jak pisałem, podłączałem przez coaxial i mogłem ustawić taką wartość. Może panu chodzi o inne ograniczenie czy mógłby pan sprecyzować. Albo poradzić, w jaki sposób rozwiązać problem. Wymieniając płytę główną, czy jakieś inne rozwiązanie? Chce zaznaczyć, że źródło tylko i wyłącznie komputer. Witam, płyta główna to Asus H81M-C. Jeżeli by było trzeba zmienić płytę, to mogę zmienić tylko czym się kierować. Czy wystarczy, że płyta będzie miała wyjście coaxial?
 11. Witam, który sposób podłączenia Hegel HD11 do komputera będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem USB, coaxialne, optyczne. Producent Hegla zaleca, coaxialne. Przez USB maksymalny tryb próbkowania wynosi tylko 24 bit 96 kHz a po coaxialnym i optycznym 24 bit 192 kHz. Rzecz w tym, że na płycie głównej komputera nie mam wyjścia coaxial i optycznego. Mam za to kartę dźwiękową aim sc8000 z tymi wyjściami, która puszcza sygnał, do 24 bit 192 kHz. Dzisiaj podłączałem przez wejście coaxialne i wszystko działa, z tym że użyłem do tego najzwyklejszego cieniutkiego kabelka cinch. Pierwszą rzecz, jaką zauważyłem to słabszy bas. Zdarzały się też chwilowe zniekształcenia jak by przycięcie puszczonego utworu. Nie wiem, czy jest to spowodowane słabą jakością kabla i ogólnie, że nie jest to coaxial tylko cinch.Czy może też karta dźwiękowa wpłynęła jakoś na charakterystykę dźwięku, że jest mniej basu? Jeżeli ktoś na forum ma wiedzę lub doświadczenie i mógłby się wypowiedzieć, to bym był bardzo wdzięczny za pomoc.
 12. daro777

  Jaki Dac do nad c356bee ?

  Witam, nie rozumiem, o co chodzi z tą końcówką NADa,o które wejście dokładnie chodzi?
 13. daro777

  Jaki Dac do nad c356bee ?

  Witam, dziękuję za zainteresowanie, ale te dac są jak by powiedzieć stworzone bardziej z myślą o słuchawkach czy nie? Nie potrzebuję, dac bezprzewodowego, gdyż nigdy z tego nie będę korzystał, jak i nie będę korzystał ze wzmacniacza słuchawkowego. Podejrzewam, że cena byłaby niższa, gdyby nie było tam wzmacniacza słuchawkowego, jak i komunikacji bezprzewodowej. A mi zależy, żeby był on stworzony tylko i wyłącznie z myślą o systemie stereo 2.0 połączony z komputerem przez port usb i ze wzmacniaczem przez wyjścia rca na dobrym własnym zasilaczu.
 14. Witam, posiadam wzmacniacz nad c356bee, który napędza kolumny podłogowe, canton gle 490, Wszystko jest podłączone do komputera, w którym siedzi karta muzyczna AIM SC8000. Miałem też przez jakiś czas DACMAGIC 100,lecz powiem szczerze, że różnica była niewielka. Po prostu DACMAGIC 100 lepiej pozycjonował instrumenty wokale no i może było można wychwycić więcej dźwięków, w danym utworze i tyle. Podkreślam, że były to tak niewielkie różnice, że nie opłacało się wydawać 650 zł na lekką poprawę jakości dźwięku. Jaki byście polecili przetwornik do takiego zestawu najlepiej używany do 1200 zł? Zważywszy, że karta dźwiękowa za 200 zł nie odbiegała dużo od dac za 650 zł. Dodam, że głównie słucham muzyki na youtube flac itp. Nie gra to źle broń boże, lecz wiem, że źródło dźwięku jest tu najsłabszym ogniwem. Z góry dziękuje za pomoc.
 15. A co powiecie o Nad C316 bee? Wydaje mi się, że będzie akurat nie za mocny nie za słaby, biorąc pod uwagę, że kolumny mają w miarę dobrą efektywność.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.