Jump to content

maxijazz

Użytkownicy
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

253 profile views
 1. Dziwna logika. Dziwne wnioski. Jakosci studyjnej nie ma dostepnej nigdzie na komercyjnym rynku, chyba, ze masz dostep do wykradzionego materialu. Materialu studyjnego/zrodlowego (w znaczeniu mastera) nikt nie publikuje. Wiec wszystko co mamy na rynku jest wg Twojej definicji, formatem stratnym. No i gdzie moge porownac jakosc studyjna z czymkolwiek innym bedac konsumentem a nie pracownikiem wytworni? W rzeczywistosci CDA, PCM, DSD, czy FLAC nie sa formatami stratnymi, bo same w sobie nie powoduja strat. MQA, jak i mp3, powoduja. Stratnym jest transfer z mastera do nizszych rozdzielczosci i czestotliwosci probkowania po to by moc surowy PCM zakodowac do formatu, w ktorym material jest sprzedawany. BTW. Wiekszosc materialu wciaz rejestruje sie w jakosci 24/44 i 24/96.
 2. Jezeli dobrze pamietam, to Tidal uzywa plikow z "znakiem wodnym" (watermark)? Zreszta jak wiekszosc platform streamingowych. Podobno Qobuz nie, ale sie nie interesowałem. To tlumaczykoby pogorszenie jakosci. MQA niczego nie niweluje, wrecz przeciwnie, dodaje znieksztalcen. Efekt uzyskany w MQA mozna latwo uzyskac poza MQA. Bez kupowania wlasnosciowych plikow, nowego sprzetu i placenia licencji do MQA Ltd. A MQA CD to zaprzeczenie idei Hi-Res, efektywna rozdzielczosc takich CD to 13-15 bit (+ tego samego typu znieksztalcenia jak w MQA HiRes). Jedynie, kiedy MQA brzmi lepiej od HiRes 16/96, to gdy MQA powstalo z lepszego mastera.
 3. Powerbanki maja wbudowane przetwornice impulsowe. Nie powinno być lepiej chyba ze przetwornica się jakaś niezwykła trafi.
 4. Koszt implementacji plus opłaty licencyjne, które musi zapłacić każdy właściciel, nawet ten, który nie używa MQA (czyli mp3 21 wieku).
 5. Dac-i Chorda nie powodują Wow. Zyskują po dłuższym odsłuchu. Bas maja dobrze kontrolowany ale nie potężny. Dzięki temu nie przytłaczają i nie powodują zmęczenia po godzinnym odsłuchu na wyższych poziomach głośności. To czy wydają się detaliczne czy nie zależy od reszty toru.
 6. MQA niczego nie poprawia, ani nie zapewnia lepszej jakosci dzwieku. W 99% przypadkach, gdy MQA gra "lepiej" jest to wynik innego masteringu plus... mastering MQA najczesciej jest glosniejszy, co daje wrazenie "lepszosci". Gdy porownywane sa standardowe PCM i MQA z tego samego zrodla/masteringu, z takim samym probkowaniem, to porownanie wypada 50/50. Co oznacza, ze zaden format nie jest wyraznie lepszy. Skoro nie widac roznicy to po co przeplacac (za MQA)? PS. MQA CD jest drozsze od zwyklego CD. Pliki MQA "do sciagniecia" sa drozsze od standardowych PCM-ow (FLAC, WAV etc). Nawet jezeli streamowany MQA nie kosztuje na razie wiecej pieniedzy, to po co pakowac sie we wlasnosciowy standard? Po co placic wiecej za DAC-i z MQA? Jezeli firma MQA padnie to moze okazac sie, ze nasze pliki MQA sa nie do odtworzenia, lub odtworzone sa gorszej jakosci od standardowego PCM-a (brak dekodera MQA powoduje, ze plik moze byc odtworzony w trybie kompatybilnosci z PCM, ale jakosc jest pogorszona).
 7. Każda pliszka swój ogonek chwali. Np.: https://www.head-fi.org/threads/chord-electronics-dave.766517/page-21#post-11943807
 8. Jeżeli chcesz ProAc D48R to napisz na PW. Maja prawie 2 lata, wciąż na gwarancji polskiej, a producenta jeszcze 3 lata.
 9. Roon Rock na NUC w innym pomieszczeniu niż audio.
 10. Devialety w wersji Pro (z kartą CI) właśnie dostały certyfikacje Roon Ready dla protokołu RAAT.
 11. maxijazz

  zestaw do 75k zł

  Popieram. Możesz tez spróbować kupić używkę. Nawet w wersji sprzed PRO , ale zwróć uwagę na cenę, tak żeby opłacał Ci się upgrade do PRO.
 12. maxijazz

  Marantz CD-7

  Nie czytała kilku CD, których próbowałem. Wszystkie albumy Nalepy. Płyta sie słyszalnie ślizgała i po kilku próbach transport sie poddawał. Dla mnie to dyskwalifikuje ten player.
 13. Kiedyś pracowałem dla firmy, producenta. Krajowego lidera udziału ilościowego w swojej branży. Koszt wyprodukowania urządzenia (czyli bez kosztu marketingu, sprzedaży, serwisu) to zwykle było 10-15% ceny końcowej dla użytkownika. Domyślam sie ze w branży towarów luksusowych ten stosunek jest jeszcze lepszy dla wytwórcy.
 14. Koledze szczypiorowi chodziło raczej o to ze w branży powszechnie stosuje sie „u” zamiast „mi”.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.