Jump to content

reli

Użytkownicy
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

194 profile views
 1. reli

  Wzmacnacz Bias

  W sumie tak dokładnie nie pamiętam czy ta lampa była czerwona po upgradzie czy przed nie przywiązywałem do tego wagi bo to było rozległe w czasie w każdym razie bias trochę wariował . Może i coś poknociłem to moja pierwsza lampa to temat rzeka i z tymi rezystorami nie załapałem do końca. Masz rację serwis mu jest potrzebny, tym bardziej nie będę już rozwijał tego tematu bo nie jestem elektronikiem czy super znawcą konstrukcji lampowych . Zamykam temat a wzmak do serwisu na przegląd. Niech się tym zajmą CI co się na tym znają .
 2. reli

  Wzmacnacz Bias

  Lampa rozgrzała się chyba po modifikacji jakiś czas ale nie pamiętam Potem bias falował na żywo on nie stał w miejscu tylko w czasie rzeczywistym falował np 0,48 0, 53 teraz jak sie bias ustawia to się taki przeskok roni jak by dziura w biasie była . Podobno się jakieś rezystory zrobiły czarne ale to po modifikacji i zostały wymienione na mocniejsze bo na siatce był prąd za duży . Teraz jak ustawiam bias prądy się zmieniają ale za jakiś czas na lampach. Jest z nim dziwna sprawa ale ja się dowiem jaka to sprawa tak już dla zasady . A jakie masz swoje spostrzeżenia ?
 3. reli

  Wzmacnacz Bias

  Dzięki pożyczę lampy od Kolegi na sprawdzenie .
 4. reli

  Wzmacnacz Bias

  A czy bierzesz taką ewentualność że lampy mocy są uwalone ? i bias wariuje . Były wymieniane bo kiedyś miałem takie zdarzenie że jedna lampa KT 88 jak wzmacniacz grał rozgrzała się do czerwoności dosłownie . A dlaczego też nie wiem. No wtedy były wymienione .
 5. reli

  Wzmacnacz Bias

  No tak kolumny jeszcze 3 lata gwarancji mają . Może nie drażni aż tak ale jak z każdym sprzętem trzeba spasować elektronikę.
 6. reli

  Wzmacnacz Bias

  No tak tylko on potem znowu sam spada jak się podniesie . Zawsze ustawiałem na 0,52 V mam kolumny z wstegą dlatego też ten wzmak kupiłem żeby raczej kolumną pomóc w górnych rejestrach grac łagodniej. Tyle się dowiedziałem że wyższe wartości biasu wyeksponuje bardziej górę a niższe górę odpuści a dojdzie więcej basu. Poza tym niższy bias o niedużo lepiej służy lampom mocy idzie im to na zdrowie. Najgorzej jak się od początku zaczyna przygodę z lampą i człowiek jest zielony w temacie .
 7. reli

  Wzmacnacz Bias

  W takim razie mam pytanie czy jak się tak bias rozjeżdża ma to wpływ na brzmienie i na żywotność lamp ? Nie można wszystkiego zganiać na niestabilny prąd w sieci bo wzmacniacz przed upgradem był stabilny na mierniku wartości były tylko różne o 1 dziesiątą . Wczoraj wyłączyłem wzmacniacz na prądzie 0,55 V dzisiaj już wszystkie lampy po godzinie podskoczyły pod 0,60 V jak są teraz pod 0,60 V i ustawię na wartość producenta 0,55 V za godzinę spadną poniżej 0, 50 V . To jest mój pierwszy wzmacniacz nie mam wielkiego doświadczenia na swoje potrzeby o lampach i ich brzmieniu trochę wyczytałem
 8. reli

  Wzmacnacz Bias

  Rozpętał bym tu piekło. Wyśle wzmacniacz na pomiary tęż do jakiegoś renomowanego serwisu na pomiary. Muszę mieć pewność że to się stało przez upgrade. Dzięki koledzy za pomoc. Wzmak gra ładnie tylko te prądy biasu mnie niepokoją co godzinę sprawdzam i bias dostrajam .
 9. reli

  Wzmacnacz Bias

  Jeszcze tego nie chcę robić jaki wzmacniacz i co było robione . Nie mam sprawdzonych lamp i nie mogę publicznie na kogoś zwalać winy. Jak lampy okażą się dobre wtedy coś z tym zrobię.
 10. reli

  Wzmacnacz Bias

  Lampy KT 88 EH lampy dobierane mają pół roku . Jak był wzmacniacz nowy to nie pływało bias . No potem był modifikowany upgrade było robione. Wahania biasu miałem tylko wcześniej o jedna dziesiątą albo o 2 s teraz o 5 do 8 . Bede jeszcze lampy wysyłał na pomiary . Były dobierane lampy pod warunkiem że sprzedawca był uczciwy. Czy takie wahania biasu mogą też świadczyć świadczyć o uszkodzeniu wzmacniacza ?
 11. reli

  Wzmacnacz Bias

  Dziękuję za odp . To znaczy kiedyś nie pływał bias jak ktoś wlutował rezystory to teraz pływa tak ? A jakie to ma przełożenie na jakoś dźwięku i zużywanie się lamp ? A siec zawsze była ta sama . Teraz bias reguluje co dziennie i tak się rozjeżdża .
 12. reli

  Wzmacnacz Bias

  Witam Mam pytana odnośnie biasu do kolegów . Wzmacniacz na lampach KT 88 nie trzyma biasu zalecana wartość przez producenta to 0,55V Jak ustawie wszystkie lampy na 0,55V to za godzinę sobie zmienia na 0,50 V każda o innym prądzie . Bywało że schodziła jakaś lampa do 0.47V Po prostu Bias na lampach się rozjeżdża na każdej są inne wartości . Jak ustawie ponownie na 0,55V to po jakimś czasie wędruje do pod 0,60 V a jak przywrócę do do 0,55 to potem spada do 0,50 - 0,49 V Przecież z tego co wiem biasu się co dziennie nie ustawia ,a chyba też między lampami nie m
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.