Jump to content

igsynima

Użytkownicy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

92 profile views
 1. igsynima

  Yamaha R-N803D

  Sprawdź może na [Hidden Content] jakie urządzenia masz dodane.
 2. To możesz sobie odpuścić N803D, po co masz płacić z technologię, z której nie chcesz korzystać? Co masz na myśli?
 3. Słuchałem dziś (źródło muzyki - Tidal; tryb Pure Direct): 1. Yamaha R-N803D + Elac Debut F6. Jak na moje niewyrobione ucho ten zestaw do jazzu, klasyki i opery średnio się nadaje. Brzmienie nienaturalne, plastikowe, jakby z jakimś elektronicznie nałożonym filtrem. Kolega, z którym byłem słuchał m.in. Depeche Mode, Pink Floyd i tutaj grało to ładnie, choć wrażenie jakiegoś podkręcenia pozostawało. 2. Yamaha R-N803D + Bowers & Wilkins 683 S2. Jazz o niebo lepiej. Miało się wrażenie występu muzyków przed sobą. Brzmieniowo bez zniekształceń i podrasowania jak w poprzednim zestawie. Klasyka, opera - przyjemnie, ale chyba powoli zaczynam rozumieć po co ludzie wydają kosmiczne pieniądze na audio :) 3. Yamaha R-N602 + Bowers & Wilkins 683 S2. Wrażenie b. dobre, ale wyczuwało się jakby brakowało trochę siły, żeby osiągnąć efekt poprzedniego zestawu. Co radzicie: 1. Zestaw 2 jest poza moim zasięgiem cenowym. Czy uda się zakupić R-N803D plus kolumny zbliżone brzmieniowo do B&W 683 S2, żeby zmieścić się z całością w 7000? Jeżeli tak, to jakie kolumny? 2. A może zamiast silić się na powyższe kupić Yamaha R-N602 + B&W 683 S2 za 5999 zł, bo za tyle można kupić ten zestaw. Taka cena tylko z R-N602, niestety. Co lepiej zagra: lepszy amplituner z gorszymi głośnikami, czy odwrotnie? Proszę o opinie.
 4. Czy Elac Debut F6 będą odpowiednie również do cichego słuchania?
 5. Samo sedno: jazz akustyczny i klasyka - również kameralna. Jeżeli chodzi o metraż wygląda to jak poniżej.
 6. Post pojawił się w innym wątku, ale nic się tam nie dzieje, a zależy mi na Waszych podpowiedziach. Na pewno zdecyduję się na Yamaha R-N803D - ze względu na główne źródło muzyki - Tidal. Czy według Was, uwzględniając kiepską akustykę pomieszczenia i poniższy opis (proszę o wyrozumiałość, ale dopiero wchodzę w tematykę) to dobry wybór? Muzyka: przede wszystkim jazz - 70 proc. głównie bez wokali; 20 proc. - muzyka poważna. Preferowane brzmienie zestawu: 1. W przypadku jazzu - podkreślające charakterystykę i dające wyizolować wydźwięk poszczególnych instrumentów oraz pozwalające usłyszeć detale ich brzmienia. Ale również harmonijne, zrównoważone bez preferowania konkretnych instrumentów. Chyba, że oczywiście zamysł artystów był inny, więc nie zakłamujący tegoż. 2. W przypadku muzyki poważnej - przestrzenne, podkreślające siłę orkiestry symfonicznej - nawiązując do obrazu - 3D :), ale w partiach solowych wydobywające ich przewagę. 3. Ogólnie - nie zamulające, z dobrze wyczuwalnym basem, ale nie zalewającym całości i nie dominującym. Dynamiczne, niejazgotliwe. W powyższym opisie improwizowałem, bo nigdy wcześniej nie miałem okazji opisać swoich preferencji. Mam nadzieję, że uda się na tej podstawie wyciągnąć jakieś wnioski. Uwzględniając budżet (do 7000) otrzymałem rekomendacje: Elac Debut F6 Indiana Line Tesi 560 Q Acoustics QA 3050 Pylon Audio Opal 23 Audio Academy Hyperion IV Kef Q750 Tannoy Revolution XT 6F Co sądzicie? Będę wdzięczny za inne sugestie.
 7. Dziękuję za słowa pocieszenia :) Przechodząc do konkretów. Na tę chwilę (przed odsłuchem) mój faworyt: to Yamaha R-N803D + Elac Debut F6. Czy według Was, uwzględniając kiepską akustykę pomieszczenia i poniższy opis (proszę o wyrozumiałość, ale dopiero wchodzę w tematykę) to dobry wybór? Muzyka: przede wszystkim jazz - 70 proc. głównie bez wokali; 20 proc. - muzyka poważna. Preferowane brzmienie zestawu: - przypadku jazzu podkreślające charakterystykę i dające wyizolować wydźwięk poszczególnych instrumentów oraz pozwalające usłyszeć detale ich brzmienia. Ale również harmonijne, zrównoważone bez preferowania konkretnych instrumentów. Chyba, że oczywiście zamysł artystów był inny, więc nie zakłamujący tegoż. - w przypadku muzyki poważnej - przestrzenny, podkreślający siłę orkiestry symfonicznej - nawiązując do obrazu - 3D :), ale w partiach solowych wydobywający ich przewagę. - ogólnie - nie zamulające, z dobrze wyczuwalnym basem, ale nie zalewającym całości i nie dominującym. Dynamiczne, niejazgotliwe. W powyższym opisie improwizowałem, bo nigdy wcześniej nie miałem okazji opisać swoich preferencji. Mam nadzieję, że uda się na tej podstawie wyciągnąć jakieś wnioski.
 8. To mnie nie pocieszyliście, ale zdziwiony też nie jestem. O przemeblowanie w tym momencie trudno, bo jesteśmy świeżo po remoncie. Chyba, że to kosmetyka - co sugerujesz? Myślałem, żeby póki co - do kolejnego remontu, przemeblowania - wejść w kolumny podstawkowe i ustawić je na tym regale po obu stronach TV. Wiem, że to profanacja, ale co poradzić. Lepiej tak niż w ogóle. Dlatego pytanie, na ile sensowne jest teraz wchodzenie w droższe rozwiązania, z których potencjału nie skorzystam z racji niewłaściwego ustawienia? A może przewrotnie własnie warto, żeby przynajmniej częściowo zakopać jakością sprzętu niedogodności? Dziękuję za odpowiedzi.
 9. Mam nadzieję, że mogę podpiąć się pod ten wątek, bo mniej więcej mam taki sam budżet. Zerknijcie proszę na plan pokoju, w którym ma stanąć zestaw stereo. Proszę o pomoc w wyborze. 1. Słucham głównie Spotify, dlatego naturalnym wyborem wydaje amplituner sieciowy. Biorę pod uwagę: - Onkyo TX-8250 - Yamaha R-N602 - Yamaha R-N803D (jeżeli w ogóle w takim pomieszczeniu uda się dobrać do tego jakieś kolumny) W przyszłości chciałbym dokupić CD i jakiś gramofon. Ten drugi raczej na zasadzie niskobudżetowej ciekawostki (choć z drugiej strony któż wie, co przyniesie przyszłość :)) 2. Muzyka: przede wszystkim jazz (70 proc.) i muzyka poważna (20 proc.). Czy według Was w takim pomieszczeniu ma sens wchodzenie w kolumny podłogowe, czy podstawkowe wystarczą? Jak to wszystko ustawić, żeby osiągnąć najlepszy efekt? Dodam, że miejsca jest mało i im to wszystko będzie mniejsze, tym bardziej pomoże w uniknięciu spięć z żoną :) Wszystkie sugestie mile widziane. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Uwaga do planu: Regał z książkami - ten przy TV - ma 40 cm głębokości.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.