Jump to content

rivage

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

176 profile views
 1. Urzadzenie w bardzo dobrym stanie. Poprzedni własciciel włozył weń kosci z wersji MK2, lecz na panelu nie jest to oznaczone. Przy pomocy nawet niedrogiego konwertera USB/SPDIF mozna uzyskac naprawde hajfajowy dzwiek z plików. Prosze nie krepowac sie zadawania pytan i wszelakicj konwersacji.
 2. Urzadzenie z polskiej dystrybucji, w stanie jak ze sklepowej półki + wszystkie pudełka itp... Najtansze urzadzenie tego producenta, ale na takiej jakosci u niektórych konczy sie oferta. NEUTRALNOSC - drut ze wzmocnieniem 2x300W/8 Prosze nie obawiac sie pytan i rozmów
 3. Tiaaaaa... moze przywołanie ponizszego cytatu zwolni mnie z kijka grubaszenia, wbrew entropii prawu...(znowu fizyka) Musze , jednak przeprosic za najscie, nie zauwazyłem ze to dział highend. Zeby jednak choc troche pomóc, zachowując konwencje tego łamu, proponuje by koledze pomóc wybrac jakies fajne kolumny, np. pieknie napowietrzony z nieprzesadnie 'ostry' górą Infinity IRS, a potem wraz z działem DIY, powkładac doń Scan Speak...dobrej zabawy :)
 4. Z mojego doświadczenia wynika, ze szukanie kolumn do wzmacniacza jest trochę od tyłu. Jeżeli szukam kolumn do czegoś, to do pomieszczenia. Dobrze sprzężony układu głośnik-pomieszczenie jest imho najważniejszym elementem systemu audio. (Gdy fizyka pomieszczania nie dopuści do skutecznej propagacji fal np. poniżej 50 Hz , to żaden sub tego nie rozwiąze) . Z kolei wzmacniasz musi jak najlepiej sprostać wymaganiom tego układu. 1. Czy Danish Physic Point Zero 2 słuchales u siebie ? To ogromne kolumny, jak na „pokój niewielki” ..Owszem sa kolumny duze , które zagraja w niewielkim pomieszczeniu, ale czy jestes gotowy na "większy" wydatek ? -chyba MBL-e z "cebulkami" sobie niezle radzą.....ale nie sa na SS :) 2. Czy jesteś pewien ze to głosnik Scan Speak wnosi pożadana przez Ciebie sygnature , skoro „Najbliżej były brytole, Harbeth i Spendor” a właśnie Sonusy nie ? A Twój następny typ do przesłuchania to : "AP, może KEF (Reference ?) – Tylko gdzie tam SS ? 3. Czy to na pewno kolumny są elementem układu który ma wnieść pożądana zmianę ? Wydaje sie ze aktualny (?) Harbeth, to najmocniejszy klocek w układance...a do Sansui masz chyba spory sentyment... 4. Na jak wymagające kolumny jesteś przygotowany ? Może jakies odgrody rozwiązą sprawę ? ESA zrobił takie cos na kilkudziesięciu SS, ale obawiam się to nawet 4 Sansui nie napedzą… Po prostu to nie rodzaj obudowy ani typ głośnika decyduje o dzwieku… No chyba ze różnicujemy pomiędzy technologiami (np dynamiczne vs magnetostat vs tuba) 5. Czy jesteś pewien, ze to SS daje pożądane „napowietrzenie” ? Przy „Rewelatorze” jeden tandetny kondensator w zwrotnicy ten efekt skasuje, za to krew z uszu pusci. Za „napowietrzenie" odpowiada głośnik pod warunkiem, że bogaty w mikro-informacje sygnał w takim stanie doń dotrze. A ile czynników musi pokonać by tak bylo ? Nie odbieraj tego jako atak na chec do poszukiwan, porównan i testów, To chyba jest właśnie to co w tym hobby najważniejsze. Jednak wiem, że radość sprawia to wowczas , gdy zmiany w pozadnym kierunku ida wprost proporcjonalnie do wydanej kasy. W sytuacji odwrotnej, hobby przeistacza się w audiophilia nervosis – (audiopatia) Żonglerka nazwami producentów kolumn niewiele Ci pomoze...podejdz do zagadnienia "holistycznie" :))
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.