Jump to content

froste

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

514 profile views
 1. Przepraszam, zupełnie nie o to mi chodziło. Jak pisalem wczesniej kibicuje projektowi. Wiem, że robibisz to bezinteresownie i takie podejście podziwiam i szanuje. W moim wpisie chodziło mi tylko o podanie tej kwoty tak żeby inni widzieli mniej więcej ile kosztuje złożenie takiego DACa. Jak wczesniej pisałem juz złożyłem dwa projekty forumowe i pamietam jak dochodziły różne koszty których jako niedoświadczony użytkownik kompletnie nie zaplanowałem i to tylko tyle. Po zlożeniu tych dwóch daców nadal nie nabyłem doswiadczenia z tąd moje obawy. Zresztą jak widzisz próbuje się udzielać w temacie poddając różne pomysly w większosci chybione :( i z pokorą przyjmuje to jak tłumaczysz dlaczego nie ma sensu czegoś dodawać lub projektowac w taki a nie inny sposób. Mój wpis nie miał na celu nikogo deptać i znechęcać :(
 2. Przecież napisałem, że fajnie by było jakby VIVAro podał kwotę + -10% i wcale nie narzekam ze będzie to 500 zł. Co do analogu to się nie zgodzę, jest on bardzo istotny chyba że ktoś chce skundlić DACa PRO analogiem na NE5532 za 5zł. Oczywiście to jest indywidualny wybór każdego tak samo jak obudowa. Kończąc ten off-topic bardzo kibicuje projektowi ponieważ mam już dac na PCM61 i ciekaw jestem jak zagra inna topologia.
 3. Myślę że to cenna informacja, która zapewne ostudzi zapał kilku osób chcących złożyć takiego DACa. W temacie jest "tani" ale na pewno nie będzie to 200 zł. Składałem już dwa 'forumowe' DACi i faktycznie tanio było przy zakupie samego PCB, dołożenie reszty elementów oscylowało w okolicy 500 zł. W tym projekcie trzeba jeszcze dołożyć część analogową a to kolejne 300 zł (analog na srpp). Jeżeli ktoś nie chce grać na desce albo w pudełku po butach to obudowa od modushopa kolejne 300 + otworki CNC, napisy wypalane laserem itd to dodatkowe ~300 zł. Patrzę na płytkę pokazaną przez Daniel_68412 i mam wątpliwości czy to jest montaż dla początkujących. Szerokość niektórych padów jest grubości włosa a to nie jest przyjemne do lutowania, nie wspominając o rozlutowywaniu gdyby ktoś coś pomylił. VIVAro czy na Twoim projekcie pady są też tak małe (zaznaczony na czerowono), jeżeli tak to czy można je pogrubić chociażby do takich rozmiarów jak ten zaznaczony na niebiesko? Na forum jest sporo projektów czy to na opampach czy na lampie tak więc nie ma sensu robić kolejnego analogu. Zaglądaj do wątku "Różne kostki do wzięcia" często pojawiają się same płytki lub całe złożone stopnie analogowe.
 4. Czekamy na akceptację płytki przez autora wątku. Chętnie bym zobaczył BOM tak żeby zorientowac się jakie będą koszty elementów. Możes podać parametry trafa? Znajdzie się jakiś gotowiec czy trzeba zamawiać dedykowane w toroidach/telto? Gdzie najlepiej zakupić kostkę CS8414? ebay? aliexpress?
 5. froste

  Potrzebuję ...

  Cześć, Kupię kostkę AD1865 w wersji THT.
 6. Patrzyłem na początkowy layout który wrzucał "arturp" i na lewo od kostki było dużo miejsca. Treaz faktycznie nie wiem jak wygląda PCB i strzełalem z propozycją dodatkowych ścieżek. Mówiąc o goldpinach oczywiście chodziło mi o te w wersji SMT tak żeby nie dziurawić płytki. W jakiej formie są te wyjscia? Bedzie można podpiąc dioody na kabelku czy też planowałeś SMD?
 7. O ile dobrze zrozumiałem datasheet to CS8414 ma możliwość raportowania odtwarzanego próbkowania. Czy można na goldpinach wyprowadzić nóżki za to odpowiedzialne ? Uprzedzam pytanie 🙂 jeszcze nie wiem jak obrobić te dane ale zawsze zostanie furtka do dalszej rozbudowy.
 8. Możesz podesłać jak wygląda płytka po ostatnich modyfikacjach oraz BOM.
 9. Jak dla mnie super. Powiększenie PCB o te 8-10 mm aż tak dramatycznie nie zwiększy kosztów ale za to pojawi się dodatkowa funkcjonalność. Czy otwory montażowe będą w rozstawie n*10mm? Pytam, ponieważ taki raster jest użyty w płytach montażowych od modushopa i nie trzeba było by nawiercać dodatkowych otworów.
 10. Ok, macie rację 🙂 Jaki będzie rozstaw otworów montażowych? W jaki sposób będzie zrealizowane sterowanie wejściami cyfrowymi? Idealnie gdyby można było podłączyć zewnętrzny mikrokontoler np arduino.
 11. To już jak robimy listę życzeń 🙂 proponuje zasilanie ze wstępna stabilizacją wynieść na osobną płytkę. Zaoszczędzi to miejsca na płytce DACa jak i również na osobnym PCB można umieścić trafa. Chodzi mi o coś takiego jak robił Holgin w projekcie PCM61 i TDA1541
 12. Lutowałem kilka miesięcy temu AD1896 i to nie było proste. Tak więc skłaniałbym się ku opcji z większym rozstawem nóżek (opcja 2)
 13. Taki projekt robi/zrobił Muzg tak więc nie ma sensu powielać. No właśnie czy nie lepiej uprościć żarzenie do AC z symetryzacją + miejsce na 2 rezystory do uzyskania 6,3V? Czy ten układ do opóźniania załączania zasilania anodowego jest aż tak potrzebny? W końcu to tylko srrp mały prąd i relatywnie małe napięcie.
 14. Zdradzisz jak to konfiguracja ? Ja obecnie gram na odroidzie c2 i jak narazie bez rewelacji w stosunku do odtwarzacza CD. Testowany setup: - odroid C2 spdif -> dac 2xpcm56 - odtwarzacz CD Onkyo spdif -> dac 2xpcm56 Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.