Jump to content

sypus

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

219 profile views
 1. sypus

  Wymiana KD

  Zapomniałem zakończyć temat :) końcowo stanęło na takim setupie: Samsung 75" UHD Onkyo TX-RZ800 Klipsch RP-6000F Klipsch RP-404C Klipsch RP-500M Klipsch SPL-120 x 2 Sufit Taga Harmony Teraz czeka mnie wymiana RZ800 na RZ830 albo 840, dodatkowe 2 głośniki na sufit, projektor i ekran 120" i będzie koniec tego etapu 🙂
 2. http://zappiti.pl/zappiti-nas-ripper/
 3. Dwa klipsche wyglądają tak
 4. sypus

  Wymiana KD

  Czyli wychodzi na to, że do Onkyo optymalne będą jednak Klipsch ?? Pójdę za Twoją radą i posłucham jeszcze tych Heco i Tagi. Jak wychodzi z planu mam jedną ścianę do powieszenia bipola, z drugiej musiałby być "w powietrzu" na standzie, a to mi się jakoś nie widzi. To wiem, ale miałem na mysli, że charakterystyka jest dopasowana, Tylko o tej myslałem, bo wczesniej widziałem taki szeroki central w Taga Platinum i mi się bardzo spodobał :) Jestem zwolennikiem jednej marki i jak ma być ewentualnie miedziano, to wszędzie, a nie tylko w Subie :D Dzięki za rady, utwierdziłeś mnie tylko żebynajpierw posłuchać Klipscha, i jak mi podpasuje to powinienem uzyskać to o co mi chodzi, czyli mocno i z przytupem :))
 5. sypus

  Wymiana KD

  Chcę jeszcze TV zmienić z 50" na 75" przy okazji, więc muszę się poruszać w ograniczonym zakresie finansowym na KD :( Czyli te rp250 będą za słabe ?? Ale ja się zastanawiam czy dwa małe (np. 110), czy jeden duży (115), bo nie ukrywam, że wizualnie mi się podoba jak są dwa :) Te typy co podałem, to są całe zestawy oparte na tych podłogówkach, więc central i tyły są dopasowane z automatu Budżet wychodzi sam tak pi razy drzwi, amp ok 2 tys, kolumny 5.0 ok 5-6 tys, sub lub suby ok 2-3 tys. Zasada podziału jest taka, że jak w jednym miejscu dołożę np. na amp, to zmniejszę z bólem na kolumny. Dlatego żeby był wilk syty i owca cała, wymysliłem 656 za dwójkę, żeby lepsze kolumny kupić, a potem ewentualnie wymienić ampli na RZ, bo to już tylko będzie dołozone 2tys, a nie od razu 4 tysie. Taki mam "indywidualny" system zmniejszania bólu finansowego :)
 6. sypus

  Wymiana KD

  Witam, chciałbym zasięgnąć rady w temacie wymiany sprzętu KD. Obecnie używam dosyć wysłużonego KD czyli Onkyo TX-SR308, Koda AV-707v.4, Sub pasywny Tonsil Zg-N200. Moje preferencje to 70% filmy, 20% kocerty, 5% muzyka wielokanałowa, 5% stereo. Muzycznie 90% rock i metal, 10% inne gatunki. Lubię konkretną głośność, dynamikę i efekty KD. KD zainstalowane jest w salonie, który jest otwarty i ma ogółem 32m2, a część na KD ok 20m2, są zasłony, meble, dywan, obrazy, wypoczynek i różne bibeloty. Podłoga z paneli, strop wygłuszony wełną, z boku po lewej szklane drzwi tarasowe 8m2 Amplituner już wybrałem, będzie to Onkyo TX-NR656 (ewentualnie RZ 710). No i teraz największy dylemat, jakie kolumny?? Mam pare typów, ale nie wiem jak ich moc, sprawność, charakter ma się do wielkości (otwartości) pomieszczenia, moich gustów muzycznych i Onkyo. Wyprowadziłem się na wieś i zanim pojadę na odsłuchy (Wrocław 150km), to chciałbym chociaż zrobić wstępną selekcję. Naczytałem się o ciemnych, jasnych i cholera wie jeszcze jakich amplitunerach, kolumnach, kablach i teraz chciałbym to jakoś połączyć, żeby uzyskać jak najbardziej optymalny efekt. Ale do rzeczy, moje typy zestawów KD (w planach jest Atmos): - Magnat Quantum 677 - Klipsch R26F - Klipsch RP 250f - Klipsch RP 260f - Heco Music Style 900 - Heco Aleva GT602 - Dali Zenzor 7 - Taga Harmony Platinum F100v.2 Subwoofer lepiej 1 większy, czy 2 mniejsze ?? Do tego jakieś kable, żeby uzyskać spójność brzmienia. Na koniec mam pytanie, które mnie nurtuje, czy przechodząc z obecnej konfiguracji sprzętowej na wyższy level, mogę się spodziewać dużego wzrostu jakości odbieranych wrażeń ??
 7. sypus

  Powitanie

  Witam serdecznie wszystkich użytkowników Forum :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.