Jump to content

devshin

Użytkownicy
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Programowanie, Elektronika, DIY
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

403 profile views
 1. devshin

  izolacja I2S

  Można też lokalnie http://gavron04.diyaudio.pl/?izolator-i2s
 2. devshin

  Potrzebuję ...

  Potrzebuję 4 kondensatory ClarityCap CSA 4,7uF 250V
 3. @Muzg Mam kilka pytań do projektu: - czy kondensatory na wyjściu C5-C8 zobaczą pełne napięcie anodowe ? (innymi słowy czy wystarczy żeby były na 250V) ? - o co chodzi z Q1 i Q3 ? Na schemacie są z gwiazdką i jako n.m. (pewnie nie montować...) BC850C, a w bomie BCP54-16 - jaki jest klucz doboru dławików w filtrze, czy musi być konkretnie 4,7mH i 13,3R ? Pytam bo dławiki w TME to taki trochę noname bez żadnych parametrów w datasheet, czy można dobrać coś lepszego z Mouser'a ( Dławiki w mouser ) ? Na przykład ekranowane albo o lepszym Q... - czy arkusz z wartościami części dla innych DAC'ów jest już zakończony czy będzie jeszcze uzupełniany ? Pytam bo dla AD1865 (który mnie interesuje) w kolumnach dla R100, R104... oraz C101, C103... jest pusto i nie wiem czy jeszcze pusto, czy ma tam nic nie być
 4. Dużo jest zmian w układzie żeby można pracować na 6N2P ? Jakie są różnice w dźwięku względem ECC8x ?
 5. Pewnie pod VD5, ale to tylko mój domysł. Powinno być w dokumentacji modułu.
 6. Wychodzi że zmiana źródła zasilania wymaga lutowania. Ja wiem czy bez sensu, za często tego się nie robi...
 7. Tutaj są lepsze zdjęcia tego modułu https://www.aliexpress.com/item/33005220831.html Ja bym tam wsparciu nie ufał za bardzo, mogą nie wiedzieć co to w ogóle jest LDAC, to odpowiedzą że nie ma. Najlepiej samemu sprawdzić w opcjach programisty https://audeze.zendesk.com/hc/en-us/articles/360003820891-Bluetooth-formats-supported-and-how-to-connect-to-them Pozatym z lepszych zdjęć widać że scalak na środku to 74HC157 który służy do przełączania wyjścia między bluetooth, a XMOS. Także nie ma tam ASRC, który mógłby dać zegar MCLK przy wyjściu z Bluetooth. EDIT: Tłumacząc chińskie krzaczki to rzeczywiście jest tam zworka, tyle że SMD, także żeby ją wylutować trzeba mieć rozlutownicę...
 8. LDAC powinien mieć każdy sprzęt z Androidem od 8.0 wzwyż. Co do modułu który pokazałeś to zasilanie z tego co widzę tylko z USB. Można pewnie kombinować żeby zasilać z pinu 3.3V ale nie wiadomo jak zachowają się stabilizatory na płytce... Druga kwestia jest taka że wyjścia z tej płytki przełącza się pinem IIS_O_SEL (tak bym stawiał) i nie wiadomo czy przełączone na bluetooth ma sygnał MCLK (trzeba by się dopytać na aukcji, chociaż nie widzę scalaka co by to mógł robić...).
 9. Ciężko powiedzieć, nie mam takiego modułu. Wg. opisu zasilanie jest 3.3-5V, także możliwe że wejście VDD_IN jest przed stabilizatorem a 3,3V po stabilizacji. Trzeba by dostać w ręce schemat albo prześledzić ścieżki na PCB.
 10. Na obu krawędziach ma te same złącza, tylko inaczej ułożone. Tylko wyjście 2x10 ma zegar MCK, którego potrzebujesz.
 11. Można też kupić taki moduł BT: https://www.ebay.com/itm/Bluetooth-5-0-digital-interface-audio-output-LDAC-module-CSR8675-IIS-I2S/132904294673?hash=item1ef1b69911:g:2BMAAOSwT8Zc8M1q Ma wbudowany zegar i SRC, także posiada wyjście MCK. Dodatkowo wymiarowo jest identyczny z amanero co ma swoje plusy... Co prawda nie obsługuje APTX HD, ale ma wsparcie dla LDAC, który jest w sumie lepszym standardem.
 12. Strasznie dużo konwerterów po drodze... i jeszcze de facto sygnał z I2S prosto z maliny, który nie jest najlepszy. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie konwerter USB -> I2S (np. XMOS, Amanero, .3lite na CM6631A)
 13. Nie, to inny format danych. Starsze kości R2R wymagają formatu RJ, PCM1794 pracuje natywnie na I2S. PS. Polecam spróbować odtwarzać w 88,2/96kHz, można dać programowy resampler w foobar2000 na przykład.
 14. To że działa z CM6631A o niczym nie świadczy. Wszystko zależy od sygnałów zegarowych, a CM6631A można skonfigurować w dowolny sposób... Ten DAC jest zbudowany na dyskretnych bramkach i ma wymagania co do częstotliwości zegarów.
 15. Konwertery są na tej płytce także I2S powinno obsługiwać, nie sądzę też że to niedopasowanie poziomów napięć. Zmierz proszę częstotliwość sygnałów MCLK, LRCK i SCLK. Możesz to zrobić zwykłym miernikiem. Zgodnie z dokumentacją powinna zachodzić taka zależność: SCLK = LRCK * 64 MCLK >= SCLK * 2 Jeśli taka zależność nie zachodzi to nie będzie grało. Spróbuj też puścić coś z wyższym formatem niż 44,1 lub 48kHz. Jeśli się nie mylę to od 96kHz powinno już działać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.