Jump to content

ssq

Użytkownicy
 • Posts

  40
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

2 Neutralny

Audiostereo

2

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

802 profile views

ssq's Achievements

 1. Interesujące! Philips SW 986 (chodzi za ok. 250zł). [Hidden Content] "Technologia wOOx Składa się z dwóch elementów: Membrany wOOx oraz drugiego głośnika. Promiennik basów wOOx strojony jest do częstotliwości 50Hz." Jak rozumiem ten mój ma właśnie podbite 50hz? No sorry, ale tak musi być, bo inaczej basy są za płaskie tj. w ogóle ich nie było w niektórych miejscach. W kinie też wyższe basy są podbite przez co jest zajebiście dynamicznie. Szkoda, że w recenzjach SVS nikt o tym nie wspominał tylko go zachwalali. 😕 edit: mogę kupić używany subek, żaden problem.
 2. Pogódźcie się, że SB-2000 jest wolny i tyle, najpierw miejsce teraz ustawienie fazy jak to gra tylko trochę inaczej z odwróconą. edit: poza tym ten model Klipscha jest za duży do mojego pokoju.
 3. Szybkość. Klipscha jakiegoś posłucham, ale ten co Ty polecasz to koszt 3700 to nie mój przedział cenowy! Mój sub jest w ok miejscu, chodząc po pokoju sprawdzając gdzie jest jaki bas, przestawiając sub, to obecne miejsce jest spoko (między głośnikami).
 4. Jak sub nie ma equalizera, to raczej nie jest do muzyki, różne tony będą się wybijać i powstanie pierdolnik. Nie mam dużych oczekiwań co do muzy. 😛 Byle była dobra motoryka i mocne basy, rock/elektroniczna. Obecnie mam taniego suba który schodzi do 35Hz (ale już ciszej) i gra szybko, potrzebuję czegoś co zejdzie i niżej i da mocniejsze basy (u mnie brakuje 'puncha' jak na koncercie), ale będzie miało też dobrą motorykę. No nie wiem choćby te 30Hz na spokojnie niech mi zagra i 25Hz ciszej. SB-2000 ma chyba za słaby magnes by poruszać głośnikiem, np. czasem w kinie brakuje basu jak są jakieś szybkie strzały albo kraksa, on się nadaje do grania niskich monotonnych i nie za szybkich basów. Klipsch schodzą b. nisko, spodziewam się, że są po prostu wolne.
 5. Jeszcze nie wiem. Zasłonę i dywaniki sobie daruję, dzięki!
 6. Możliwe, że kupię sobie B&W ASW600 albo 608. Taki mały szybki wystarczy.
 7. Sorry za niedokładny opis. Svs sb-2000.
 8. Witam Tego lata robię mały remoncik po jak najmniejszych kosztach, do wymiany są drzwi na taras w mojej sypialni (w której mam też kino domowe). Obecne są drewniane, bez szyb, wymieniam zaś na PCV z szybkami (drzwi podwójne). Dodam, że przejście na taras jest umiejscowione naprzeciw kolumn/subka. Czy należy dodać przed drzwiami grubą zasłonę, bo szyby aż tak pogarszają akustykę pokoju?? Dwa, co jeśli chcę dodać parę plakatów z ramką z szybką? Zrezygnować z takich dekoracji, bo im mniej szyb tym lepiej? Trzy, mam jeden dywan na 1/6 pokoju, czy dodać jeszcze jakieś dywaniki? (wykładzina nie wchodzi w grę) OST. pytanie, czy te rzeczy stosuje się po to, by charakterystyka dźwięku była jak najbardziej równa, bez podbić w zakresie niskich rejestrów? Czy faktycznie działa dodanie dywaników czy to jest jakieś 1% dźwięku i nie opłaca się w to bawić?
 9. Ciekawa propozycja. Ale czytam, że chociaż schodzi nisko ten Klipsch to nie jest szybki?
 10. Hmm wiarygodne testy obu subków: [Hidden Content] [Hidden Content]
 11. W pokoju na parterze, który się mieści tuż pod moim pokojem, mają te same wymiary. Z tym, że odsłuch z rogu pokoju 😛, tam zawsze jest więcej basu.
 12. SVS testowany w trzech pokojach i niedawno sprzedany, Bowers kilka lat temu. Mój pokój - ok. 16,5m2 (wys. 2,5m) dwa inne pokoje - 14,8m2 i 19,4m2 (tam grał na krótszych ścianach) Był przesuwany w różne miejsca, wszędzie grał w miarę podobnie.
 13. Witam. Jako, że forsę już mam, planuję wymienić budżetowy subek na coś mocniejszego. Znam dwa modele: SVS-2000 (nie pro) - gra za wolno, nie wyrabia się w filmach B&W ASW610 - gra szybko, za to nie schodzi tak nisko jak svs-2000 No i mam zagwozdkę. Wolę Bowersa, ale może znajdę coś lepszego w tej klasie cenowej? Jaką firmę polecacie? Zależy mi głównie na stosunku jakość/cena i szybkości basu, tym tzw. 'punchu'.
 14. To taka myśl, nie lepiej na początek przebudować pokój niż brać hi-endowy sub? 😄
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.