Jump to content

avilla

Użytkownicy
 • Content Count

  300
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Akustyka, kwestie zasilania sprzętu audio
 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

803 profile views
 1. Era w której klient albo brał to co jest albo obchodził się smakiem się skończyła dobre lata temu. To nie PRL ani wczesne lata po - obudź się chłopie! I znowu coś domniemujesz nie mając ku temu podstaw. Klientem byłem pod koniec zeszłego roku - i finalnie kupiłem kilka m2 od niemca - dlatego że potraktował mnie jak klienta a nie petenta i miał w miarę dobry produkt.
 2. Po prostu zachowuję się jak zwykły klient, który chce coś kupić ale najpierw chce poznać jakieś parametry aby porównać z innymi produktami i wybrać ten który najbardziej mi odpowiada. A jak producent nie zamieszcza nigdzie ogólnodostępnych parametrów to jako zwykły klient, w 2020 roku, po prostu go zlewam. I narodowość nie zmieni faktu czy oceniam firmę jako poważnie podchodzącą do klientów czy nie. Co do drugiego producenta to w ogóle się nie wypowiadam w kategoriach podoba czy nie podoba. Po prostu nie znam za dobrze ich produktów, nigdy ich nie widziałem z bliska. Wiem tyle co przeczytam na ich stronie - więc nie będę udawał specjalisty od ich produktów. Większość sąsiadów zza Odry to zwykli, normalni ludzie. Choć czasami można się pośmiać jak im powiesz, że muszą coś poprawić bo „Ordnung must Sein”! Strasznie ich to wkurza jak im Polak to mówi 🙂 takie mają u nich kompleksy niektórzy.
 3. Niby nie do mnie, ale jednak odpowiem. Piszemy o produktach Apamy a tu, jak Filip z konopi, wyskakujesz Ty z wykresem dla produktów innej firmy. I w dodatku zarzucasz innym że są germanofilami, zupełnie bez powodu. Kiedyś już cię prosiłem o więcej myślenia zanim coś napiszesz, więc więcej nie mam zamiaru. Dla mnie nie dorosłeś psychicznie do kulturalnej konwersacji na żadnych forach. Szkoda że temat zboczył na osobiste wycieczki. A co do meritum, to chodzi o piankę pod obraz, więc ta którą pokazałeś, o grubości 7 cm, raczej odpada.
 4. Co to jest współczynnik pochłaniania to ja wiem, ale od kiedy jego jednostką jest sekunda? No i co to jest za wartość 0,95? To średnia czy najwyższa? Jeśli średnia to jak liczona (arytmetyczna z oktaw 125 do 4000 Hz czy jak)? A jeśli maksymalna to dla jakiej częstotliwości? No i jak mierzona - w komorze pogłosowej czy rurze impedancyjnej? Kurcze, to są podstawy do tego aby firmę traktować poważnie. Inaczej to, być może dobra firma i produkt, niedługo zniknie. I wtedy znowu się będziemy zastanawiali dlaczego polska firma nie wytrzymała konkurencji z zachodnimi ... ech, szkoda pisać.
 5. Spoko, genialne podejście marketingowe (sarkazm)! A to te wyniki są jakoś tajne czy jak? Masz je może i możesz udostępnić czy tego zakazują? Podejście: ”Jak drogi kliencie będziesz, z niewiadomo jakiego powodu, na tyle zdeterminowany żeby prosić się o wyniki pomiarów, to ci łaskawie udostępnimy. Tylko musisz wiedzieć że takowe mamy i o nie poprosić.” to może jakoś by działało z dziesięć lat temu, ale w dzisiejszych czasach to samobójstwo.
 6. O której piance Apamy piszesz? Bo mają dwie różne. I na jakiej podstawie wysnułeś takie twierdzenie? Możesz to stwierdzenie poprzeć jakimś zestawieniem parametrów obu produktów? Lub chociaż podać jakieś źródło parametrów lub wykresu współczynnika pochłaniania dla produktu apamy? Bo te ich kolorowe wykresiki to, moim zdaniem, są o kant ... - tylko laikom mogą imponować. PS. Nie jestem z branży i nie jestem związany z żadnym produktem. Natomiast miałem obydwa w rękach i faktycznie wyglądają podobnie. Tylko Apama, w odróżnieniu od germańca (BASF), specjalnie się nie chwali wykresem współczynnika pochłaniania zrobionym przez jakieś certyfikowane laboratorium. Zamiast tego wrzuca jakieś kolorowanki. No i na Aledrogo w sklepie Apamaacoustic w opisie pianki można spotkać ’kwiatki’ w stylu „Współczynnik pochłaniania A (0,95s) - najwyższy poziom absorpcji dźwięku.” Co to za współczynnik pochłaniania wyrażony w sekundach? Kuźwa, wole kupić polskie produkty, ale niech je przynajmniej ktoś jakoś profesjonalnie opisze! Naprawdę u nas zawsze musi być partyzantka?
 7. Czyli chcesz ustawieniem głośników utemperować tylko wysokie, dobrze zrozumiałem?
 8. A to sorki - ja to przeoczyłem. Jeśli zmiana ma miejsce to faktycznie winien jest pokój. W takim razie te gąbki powinny coś pomóc.
 9. Xajas przede wszystkim podał Ci sposób w jaki możesz usłyszeć czy te zapiaszczone wysokie to wpływ pokoju czy nie - do tego chyba jednak się nie odniosłeś. Cała reszta to, niepotrzebne moim zdaniem, zgadywania i uogólnienia podawane przez nas wszystkich na forum. A zgadujemy i uogólniamy bo nie znamy odpowiedzi na tą podstawową kwestię, którą możesz rozwiązać jak zrobisz ten test od Xajas’a. Zdrowia i pogody ducha dla wszystkich!
 10. Nie dowiesz się niczego nowego jeśli nie jesteś otwarty na porady, nie chcesz wykonać prostych testów ani nie masz możliwości zrobić pomiarów i podać podstawowych wykresów. Bez tego zawsze otrzymasz albo zgadywanie albo różne, często niemądre i olewnicze porady. Akustyki nie da się zobaczyć, więc nie oczekuj że po pobieżnym opisie i pokazaniu kilku zdjęć wszyscy będą wiedzieć co należy poprawić. nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale z twoich wypowiedzi wynika że wszystko już wiesz i wszystko sprawdziłeś ... tylko w takim razie po co zadajesz pytania na tym forum? Bez obrazy - sorki za bezpośredniość, ale tak czasami łatwiej dojść do celu.
 11. Zrób taki jak napisał Xajas, ten jeden da ci odpowiedź czy to pokój czy coś innego. Jak już to będziesz wiedział to dalej już prosto.
 12. Wszystko znajdziesz na DIYaudio.com. Nie pamietam teraz dokładnie - supertanio to nie było, ale powiedzmy akceptowalnie. Oferuje to TeaBag o ile pamiętam - on współpracuje z Salasem.
 13. A po co - na DIYaudio.com masz co jakiś czas grupowe zapisy na płytki. Ja tak kupiłem i doszły i jestem zadowolony. Tam też jest cała dokumentacja odnośnie Salasa. Tylko poszukaj najnowszej wersji - ma lepsze parametry i jest na trany które łatwo dostać.
 14. Gdzie widzisz atak personalny? Jak stwierdziłeś że metodologia jest błędna? Możesz dyskutować z założeniem które jest podstawą sposobu wyliczenia, tylko jakoś to uzasadnij.
 15. A przeczytałeś Ze zrozumieniem to co napisałem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.