Jump to content

avilla

Użytkownicy
 • Content Count

  209
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

283 profile views
 1. Chyba nawet nie potestowałeś softwareowego dsp a już kupiłeś hk990 😉 jasne że to twoje zabawki i twoja kasa ale to jak w tym powiedzeniu najczęściej słyszanym przed katastrofą „a może by to tak przetestować na systemie produkcyjnym 😉 raz się uda a raz nie.
 2. Bogdan - po co wogóle zakładałeś ten wątek? Pytam z ciekawości, bo o ile dobrze wszystko zrozumiałem, to wyszedłeś już ze swoją wizją rozwiązania własnego problemu i nikt i nic nie było w stanie Cię przekonać do innej drogi. Tak trochę, za przeproszeniem, jak nastolatka która kupiła za dużą sukienkę i zaprosiła koleżanki i im mówi że teraz jest za duża ale jak ją zepnie paskiem to będzie ok. Tylko pasek musi kupić. Już nawet przymierzała ją z setkami butów i generalnie sukienka jej się bardzo podoba, tylko trzeba ten cholerny pasek kupić i już będzie cacy. A jak koleżanki sugerują żeby ją zmniejszyła tu i tam to je zbywa twierdząc że nie tędy droga i pasek się najlepiej sprawdzi, a w zasadzie to już nawet go kupiła. Chodzi mi o generalne wrażenie po przeczytaniu wątku, a nie o bliską analogię, więc niech nikt nie bierze porównań do siebie 😉
 3. Da się. Nie wszędzie, ale się da. Poza tym co to za analogia? No chyba że masz na myśli to, że obecność kila w jachcie pełnomorskim odpowiada ograniczeniu “czyś ty zwariował? Pchać takie kolosy do małego pokoju?!” zwiazanego z WAF 🙂
 4. W marketach znajdziesz dwa rodzaje - zwykły (do mieszania z cementem) i do piaskownic dla dzieci. Ten drugi zwykle jest wyprażany. Koledzy z forum (dział akustyka) zalecają zasypywać do ok 2/3 objętości aby dodatkowo standy się mniej przewracały. P.S. A ja też mam Rogoza, wypełnionego w całości zwykłym piaskiem i też jest ok.
 5. A czy odwracanie wtyczki w bluesoundzie daje jakaś zmianę?
 6. 1. Kopczas - Pcb/1szt 2. wieslawa -1 szt 3. rysiu126 - 1 szt. 4. andrejos1 - 2szt 5. enkoder - 1 szt. 6. rafals - 1 szt. 7. Navirobik - 2 szt. 8. MARER - 2 szt. 9. Dzikoosek - 2 szt. 10. Bzyku - 1 szt. 11. micha7n - 1szt. 12. Rych20 - 2 szt 13. mario00 - 2szt. 14. gudmundur -1 szt. 15. mowe - 2 szt. 16. Yasica - 2 szt. 17. grzegorz1rr - 1 szt. 18. grze_sio - 1 szt. 19. yogilla - 1szt. 20. mayron2 - 1szt. 21. ManieX - 2szt. 22. SomekPoland - 1 szt 23. antichoice - 1 szt. 24. crossover64 - 2szt. 25. rodmen - 1 szt. 26. hen - 1 szt. 27. Boroowa - 1 szt. 28. rupkins-2szt. 29. azael - 2 szt. 30. justinet - 2 szt. 31. arturp- 1 szt 32. Peja - 2 szt. 33. froste - 2 szt. 34. rom83 - 1szt. 35. ricky - 2 szt. 36. seez - 1szt. 37. jaco2346 - 1szt. 38. amandla - 1 szt. 39. marcin32 - 1szt. 40. mdabro - 1 szt. 41.gbi5 - 2szt. 42. eddie9 - 2 szt. 43. BlackZaza - 2szt. 44. sylwekzz - 2szt. 45. devshin - 2szt. 46. Avilla - 2szt.
 7. To nie offtopuj! Jest wiele forów budowlanych - poszukaj tam odpowiedzi.
 8. Zobacz instrukcje techniczne montażu znanych producentów np. Knauf. Tam zwykle jest wszystko na temat ... a nawet znajdziesz specjalne profile o zwiększonej izolacyjności akustycznej, specjalne płyty GK aku jak też parametry izolacyjne typowych przegród. Sprecyzuj - opisz typ i układ przegród i napisz co chcesz uzyskać.
 9. avilla

  Interkonekt DIY

  Ee zwykła skrętka ma 4 pary - razem 8 przewodów a nie dziesięć 🙂 ale jak najbardziej się nadaje.
 10. Dokładnie tak jak piszesz - problem jest dosyć złożony i rozwiązanie zależy od wielu czynników. Konstrukcje standów są różne i różnie tłumią/przenoszą częstotliwości. A wchodzi jeszcze kwestia podłogi jako dodatkowa komplikacja. Wogóle cały układ kolumna-stand-podłoga może mieć kilka częstotliwości rezonansowych i w jakimś stopniu wpływać na charakterystykę przenoszenia dźwięków. Zobacz czy zmiana jakiegoś jednego elementu coś zmieni - może dociąż kolumnę np. kładąc na niej cięższą książkę. Trochę bedzie testowania i dużo przypadku ... ale może jednak trafisz na kombinację która Cię zadowoli. Ja grałem przez jakiś czas na Emitach 20 - jakoś lubię ten charakter grania Dynaudio 🙂 nadal je mam ale stoją narazie w pudle - pewnie do nich jeszcze powrócę.
 11. Najlepiej niczym - lepiej zrobić niezależną przedściankę na stelażu zamontowanym po obwodzie na paskach izolacji akustycznej (taka szara piankowa taśma). Klejąc płyty do ściany wiążesz w mniejszym lub większym stopniu płyty ze ścianą, która przenosi dźwięk. A jak przykleisz na jakiejś masie wysoko elastycznej (nawet wibroizolacyjnej) to prędzej czy później spodziewaj się pęknięć na łączeniach płyt.
 12. A co chcesz osiągnąć? Pewnie można tak jak opisałeś, ale to trzeba by badać w docelowym układzie - badana kolumna na badanym standzie w docelowym miejscu w konkretnym pomieszczeniu. No i oprócz akcelerometru na kolumnie przydało by się dołożyć drugi na podłodze i zobaczyć czy minimalizacja drgań kolumn nie jest spowodowana większym przenoszeniem drgań na podłogę 🙂 Wydaje mi się, że w większości przypadków, wystarczy znać ogólne zasady co i jak dobierać dla jakich kolumn i podłóg i je po prostu zaaplikować u siebie z głową. No chyba że budujesz high-end i masz już zrobioną dobrą adaptację akustyczną i potrzebujesz ostatniego szlifu. Jak to mówią Anglicy „first things first”. Jeśli jednak wydaje Ci się że w niezaadoptowanym pomieszczeniu standy „grają” to albo same standy są naprawdę słabe albo coś z generalnych zasad totalnie skopałeś albo masz „złote uszy” albo ... bujną wyobraźnię 🙂
 13. A konkretnie to który model z rodziny? Chodziło bardziej o typ, wielkość i wagę. Bez fetyszyzowania tych czynników oczywiście. Zwróć uwagę, że w zależności od mocy (wielkości membran głośników i ich wychylenia) oraz typu (obudowa zamknięta czy bass-reflex, a może nawet otwarta) i preferowanej głośności oraz typu muzyki cała kolumna będzie inaczej „drżała” podczas odtwarzania. Dla zwykłych, niedużych podstawkowców i przy niezbyt głośnym słuchaniu standy mają głównie za zadanie dostosować wysokość do punktu odsłuchu. Jeśli jednak masz trochę większe głośniki i kolumnę z otworem bass-reflex z tyłu i słuchasz na większych mocach to „drżenie” kolumn będzie większe. No i wtedy ważne staje się tłumienie tego drżenia gdy podłoga jest „ciężka i stała”, lub w najgorszym przypadku izolowanie od lekkiej podłogi pływającej - jeśli to podłoga z cienkich paneli na podkładzie piankowym. W tłumieniu pomogą kolce w parkiet klejony do jastrychu podłogi lub stopki z guma dobrze trzymajace, szczególnie na gresie (tak jak to Porlick opisał). A izolowanie od podłogi można zrealizować np poprzez filce, gumy czy kolce na podkładkach. Ps. We wcześniejszym poście napisałem głupotę o tych kolcach w parkiet - to oczywiście jak najbardziej słuszna metoda ale tylko jeśli parkiet jest dobrze mocowany do stałej podłogi a stropy są ciężkie. Ja mam niestety stropy drewniane (budynek z 1928 roku) i podłogi pływające więc u mnie kolce bezpośrednio w podłogę się nie sprawdzały).
 14. Wszystko zgodnie z prawami fizyki. Ramy rowerowe alu są sztywniejsze - mają większe przekroje i grubsze ścianki przy niewiele mniejszej wadze od stalowych. Dalej, sztywność nie równa się wytrzymałości. Stal ma niewiele mniejszą sztywność ale większą wytrzymałość od alu 🙂 Dlatego alu lubi pękać. Kolce mają minimalizować powierzchnię styku z podłogą aby minimalizować przenoszenie drgań. Jeśli są na czymś twardym (podkładki lub marmury itd.) to wszystko działa, jeśli natomiast postawisz kolce bezpośrednio na parkiecie lub innej miękkiej podłodze to przestaje to działać - zwiększasz powierzchnię styku i gdy kolec się mocniej wczepi to połączenie jest tym mocniejsze i lepiej przenosi wibracje na podłogę. Dobra, koniec wykładu - resztę sam wypracuj 🙂 powodzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.