Jump to content

avilla

Użytkownicy
 • Content Count

  396
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Akustyka, kwestie zasilania sprzętu audio
 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

1569 profile views
 1. @Gerard: A o czym chcesz wnioskować z wykresu czasu pogłosu w tym przypadku? @GREGO3city kilka wskazówek - mam nadzieję że pomogą: - equalizerem możesz przyciąć górki powstałe w efekcie modów pomieszczenia ale dołka za bardzo nie ruszysz - dołek możesz trochę zniwelować przesuwając suba w inne miejsce lub dodając kolejnego suba - najlepiej było by dodać jakieś pułapki basowe a dopiero później kombinować z eqalizerem. To tyle na teraz, pozdrawiam!
 2. Może i się pytający się zgubił, ale wątek pozostał 🙂 A ponieważ to forum publiczne więc może inni czegoś ciekawego się dowiedzą i łatwiej będzie im zrozumieć co i dlaczego oraz kiedy i gdzie się stosuje 😉 takie mam naiwne marzenie 😉
 3. Kolego, zamotałeś jak Morawiecki na konfefencji i nadal wciskasz opowieści o smokach. Po pierwsze izolacja akustyczna i termiczna to nie to samo. Czasami lepsza izolacja termiczna wiąże się z gorszą izolacją akustyczną np. bloczki Porotherm mają maksimum izolacji akustycznej dla bloczków o średniej grubości, a później wraz ze wzrostem grubości (a za tym również izolacyjności termicznej) spada izolacyjność akustyczna! Po drugie - na jakiej podstawie piszesz że wełna jest najlepszym kompromisem cenowym do izolacji akustycznej? Wełna dobrze pochłania ale nie koniecznie najlepiej izoluje
 4. Czyli na podstawie tego, że samochody oddajemy na naprawę do warsztatów, a nie sami naprawiamy wysnułeś wniosek odnośnie metod izolowania akustycznego pomieszczeń... odważnie. Moim zdaniem to jednak trochę inne wyzwania techniczne i ja bym nie szedł tak daleko. Moim zdaniem kluczowe jest to, że izolacja akustyczna w budownictwie to są głównie dwa wyzwania: izolacja od dźwięków powietrznych (rozmowy, muzyka itd.) i izolacja od dźwięków uderzeniowych (stąpanie, uderzanie, stukanie itp.). Gdy się trochę poczyta i zrozumie to można się pokusić o samodzielne zaizolowanie przeg
 5. Niestety raczej nie za bardzo, chyba że dasz płyty perforowane, ale wtedy zakres też będzie trochę inny. Są różne rodzaje - możesz nawet kupić takie fronty ze sklejki powycinane w ładne wzory i nimi przykryć panele.
 6. Możesz opisać na jakich podstawach opierasz to twierdzenie? Ile amatorskich a ile profesjonalnych wygłuszeń widziałeś i oceniałeś? A może prowadzisz taką firmę? Nie atakuję Ciebie - chcę się tylko dowiedzieć czy to raczej wewnętrzne przekonanie czy coś opartego na doświadczeniu?
 7. Jak faktycznie ma być izolacja z korka to raczej z ekspandowanego i raczej >1 cm. Ten zwykły w postaci cienkich arkuszy niewiele wytłumi hałas od dźwięków powietrznych, nadaje się raczej jako podkład pod panele.
 8. A z czego oni tą ścianę postawili? Cegły, ytong, pustaki ceramiczne? Najprościej to faktycznie zrobić podcięcie na górze i wypełnić czymś elastycznym, tylko to najlepiej jak majster się wypowie czy po takim podcięciu ściana nadal będzie stabilna. Tylko czy to rozwiąże problem to nie wiadomo bez badań 😕
 9. A miała pani projekt na tą ściankę? Bo jak rozumiem stwierdzenie „stawiałam sama” odnosi się do zlecenia komuś wykonania ścianki? Czy to ktoś fachowy robił czy typowa polska ekipa? No i dlaczego musiała Pani wykonywać odkrywkę? Czy jako właścicielka nie miała Pani żadnej wiedzy/dokumentacji od wykonawców?
 10. To zależy na co się umówicie - dobrze było by wcześniej poszukać i popytać akustyków którzy się tym zajmują. Pytałem o sąsiada powyżej bo czasami sąsiedzi w pogonią za jakimś wyglądem niszczą warstwy izolacji po swojej stronie. Jak sąsiad ma wykończone podłogi?
 11. Moim zdaniem tu trzeba się umówić na badania izolacyjności akustycznej - jak wyjdzie poniżej norm to developer powinien za nie zapłacić i za doprowadzenie do wymaganych poziomów. A u sąsiada z góry Pani była i widziała jak ma zrobione podłogi? A u sąsiada pod Panią też tak słychać wszystko od Pani?
 12. Może, szczególnie jeśli to tak małe mieszkanie a ściana duża i po środku. A jest Pani pewna że to przez ścianę tylko się te dźwięki przedostają? A jak „słuchanie sufitu”? 🙂
 13. A jak Pani przyłoży ucho do ścian zewnętrznych to też tak słychać? Acha - jeśli to słychać od ścian to wygłusza ie kanału wentylacyjnego niewiele da. Ma Pani projekt budynku? Jest tam przekrój konstrukcji stropu, budowa ścian działowych i jakieś wyliczenia izolacyjności? Na podstawie tego co Pani napisała ja bym się nie bawił w jakieś podcinania itp. A tym bardziej nie szukał rozwiązania na własną rękę. Są normy na minimalne izolacyjności w budynkach i developer powinien je zapewnić sprzedając mieszkanie. To mi wygląda na grubszą akcję - i to raczej skończoną w sądzie z
 14. Acha - czyli to nowe budownictwo? Kiedy był budynek oddany do użytkowania?
 15. Co też Pani pisze. Na tym forum sam podawałem elementy systemów a inni koledzy to nawet całe systemy izolacji. ot choćby tu: posty #26 i #35 Ale też w innych wątkach. Pytanie zasadnicze - jaki ma Pani budżet zaplanowany na rozwiązanie tego problemu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.